|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mastitis
19.2.2019 7:48:26   
Maraj
Hvala zene
Pitanje....
Daktanol mazem na bradavicu? Kako S onda sisa na tu dojku, kad namazem daktanol? Jel.moram da ga saperem pre sisanja?
Masaza...pojima nemam kako da masiram. Ja trljam kruznim pokretima dok ona sisa...pojima nemam...eto imam starije dete ...22 meseca je sisao, nikad problema. Sad S ima 7 meseci i meni se napravi problem. Nocas mi bilo tezebi da spavam na levom boku, osecala sam tu plocu, tj boluckalo me...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Mastitis
19.2.2019 7:49:55   
vocicana
Maraj masiraj dojku nakon podoja, svlaci tu plocu izmedju kaziprsta i palca, neka te boli, ali masiraj dok ne razbijes cvor. Kako se setim svojih muka, pa to je strasno.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Mastitis
19.2.2019 8:03:25   
branki*
jao,ja sam pisala,meni se grudva napravila kad je malecka imala skoro godinu i po.topla voda,koliko mozes da izdrzis..vise se i ne secam,ali je proslo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Mastitis
19.2.2019 8:05:32   
vonavoj
Ne moras da peres,to se stavlja bebama u usta.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Mastitis
23.2.2019 16:32:45   
Maraj
Zene moje...ja i dalje muku mucim...
Nekad pomislim da nemam vise tu plocu, a onda se ponovo pojavi. I boli me da ne mogu da lezim na levom boku , cak i kad je nosim tesko mi je da je prislonim uza sebe jer osecam tu dojku.
Sad sam masirala. Stavila sam lanolin, da malo "podmazem". U samom korenu je dojke. Nije ka bradavici. Ne znam kako da masiram pa vrtim sa kaziprstom i srednjim , kruzne pokrete... kako voci mislis sa palcem?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Mastitis
23.2.2019 16:35:30   
Maraj
I i dalje imam tu belu tackicu na bradavici. Kad se izmlazam vidim da je to kanal iz koga izlazi mleko. Znaci bas taj jedan kanal je pobeleo na bradavici.
Ne znam sta vise da radim. Dajem S vise da sisa tu levu dojku. Onda mi se desna napuni al me ne boli. Bude samo malo tvrda. S jedva doceka da joj dam desnu. Tu se "nacuga" a prethodno joj nudila levu, ona malo sisala...dal slabije ide na njoj pa ona ceka da joj ponudim desnu...uzas...ovo je bas uzas...

Mili kako je tebe masirala tvoja sestra? I koliko vremenski traje to masiranje? Jesu kruzni pokreti u pitanju?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Mastitis
23.2.2019 16:37:11   
Maslacak15
da li si probala Daktanol/ nistatin???? ne moze da skodi a mozda ti resi problem.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Mastitis
23.2.2019 16:38:12   
Sanidej
Jako, kruzni pokreti, stiskanje, povlačenje na dole to mora napolje..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Mastitis
23.2.2019 16:52:06   
Maraj
Uh maslacak...nisamuser posted image
Al moracu da kupim i probam i to....gledala sam S jezik. Skroz je normalne boje. Nema belih naslaga...pa sam zato mislila da nema potrebe za tim. Al uzecu...nema mi druge

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Mastitis
23.2.2019 16:57:16   
Maraj
Maslacak, samo bradavicu da namazem?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Mastitis
23.2.2019 16:57:43   
Maslacak15
nema to veze, mozda ti imas infekciju a ona uspeva da kompenzuje. probaj to je najlakse a bezbedno je.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Mastitis
23.2.2019 17:13:30   
BubaBubica
I ja imam uvek problematičnu jednu dojku, koju ne obožavaju toliko. I onda se tu stvaraju ploče i ta sranja. Ako su gljivice onda bi te pekli kanali kad nadolazi mleko, kao da je iznutra sve oderano, boli i peče. Ako i to osećaš onda jesu gljivice. 



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Mastitis
23.2.2019 17:43:21   
Maraj
Ma ne bubice. Nista me ne pece. Samo mi je malo "odrala" bradavicu. A ta bea tackica ne prolazi. I naravno ta jedna ploca unutar...
Sve je pocelo sa tom belom tackicom da bi mi se mozda za nedelju dana stvorile ploce

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Mastitis
23.2.2019 19:28:35   
milicicak
Maraj, masirala me pola sata, 45 min. I ne znam kako da opisem te pokrete a moram da priznam da nisam puno ni gledala sta radi.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Mastitis
23.2.2019 19:32:25   
Maraj
A ona bela tackica na bradavici ti se izgubila od masiranja?user posted image
Ili si mazala nesto?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Mastitis
23.2.2019 19:57:02   
milicicak
Onu belu tackicu mi je prvi put mm probusio sterilnom iglom, drugi put dr. Ali meni iz tog kanala nije islo mleko

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Mastitis
23.2.2019 20:05:32   
Maraj
Meni ide mleko iz tog kanala. I bukvalno je taj kanal pobeleo. Nije mi se stvorio plih kao kod tebe

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Mastitis
23.2.2019 20:07:27   
Maraj
I onda mi nije jasno otkud ploca u grudima kad mi mleko ide iz te dojke...
Masirala sam danas . I boli me. Sad mi i pocrvenela koza tu gde sam masirala. Videcu sutra da kupim ovo sto maslacak kaze. Ne znam vise sta da radim. Sve mislim proci ce. A ne prolazi. Za sad hvala Bogu nemam temperaturu. Nadam se da je necu ni imati.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Mastitis
23.2.2019 20:50:25   
milicicak
Maraj, ja sam mazala daktanol i nije bilo poboljsanja... Mene je uzasno bolelo dok je V sisao, on sisa meni suze idu. I cim mi je mm probusio taj plik bilo mi je lakse. Ali ploca se nije sklonila dok me sestra nije izmasirala i nisam ispila ab

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Mastitis
24.2.2019 8:33:37   
Maraj
Sinoc sam se "šurila" sa vrelom vodom...masirala. bas me bolelo posle. Evo jutros ustala i stavila kupus u brus...
Ocito cu morati i kod dr user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Mastitis
31.3.2019 10:07:15   
Maraj
Nisam vise imala problema sa dojkom. Od kupusa je proslo user posted image
Ali....ona bela tackica je i dalje tu na bradavici. Sad u sred nje ima dal crna ili crvena tackica...kao ranica. I sad me u toku dana , nekoliko puta prodje kao struja. Ne znam da opisem. Nekad osetim i peckanje. Uglavnom to na bradavici ne prolazi. S uredno sisa i levu i desnu dojku. Ja mazem daktanol. Al ne pomaze....sta bih jos mogla ?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Mastitis
31.3.2019 22:11:34   
vonavoj
Kupus je zakon,ali mora i masiranje..Ja sa ogromnim grudima,3 puta u mukama i nijednom mastitis..mora non stop tople,masiraj,muzi,pa kupus..Moja kuma,inace doktorka,dobila pancef,drugo dete i paf mastitis..nece to nju,nema mleka..eeee,koliko dana nisam spavala zbog grudi..po 2 nedelje..i da mi neko kaze dojenje je lako,nije...Maraj,a sto ti smeta bela tacka,neka je.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Mastitis
31.3.2019 22:18:40   
dunja RR

I ja imam na desnoj bradavici istu situaciju, i ta struja me drma redovno, uzas. Mazem multimam, povremeno stavim komprese, smanjuje se bol postepeno. Boli i sada kada sisa, ali manje nego ranije. 
IZVORNA PORUKA: Maraj

Nisam vise imala problema sa dojkom. Od kupusa je proslo user posted image
Ali....ona bela tackica je i dalje tu na bradavici. Sad u sred nje ima dal crna ili crvena tackica...kao ranica. I sad me u toku dana , nekoliko puta prodje kao struja. Ne znam da opisem. Nekad oset_im i peckanje. Uglavnom to na bradavici ne prolazi. S uredno sisa i levu i desnu dojku. Ja mazem daktanol. Al ne pomaze....sta bih jos mogla ?




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Mastitis
31.3.2019 22:22:42   
dunja RR

M ima malo belo na jeziku, kps pre 2 nedelje sam pitala patronaznu da li da mazem daktanol, rwkla je ne. Sa S mi je sve isto bilo i mazala sam daktanol.
IZVORNA PORUKA: Maraj

Uh maslacak...nisamuser posted image
Al moracu da kupim i probam i to....gledala sam S jezik. Skroz je normalne boje. Nema belih naslaga...pa sam zato mislila da nema potrebe za tim. Al uzecu...nema mi druge




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Mastitis
31.3.2019 22:28:34   
Sanidej
Takve sam cepove dobila posle 4 meseca dojenja da sam isla po kuci i drala se dok sam ih razbijala. Prespavale bebana i ja celu noc, preskocile podoj i eto belaja. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here