|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.7.2018 8:48:30   
dunja RR
Jel mora da bude vakumirano ili ne? Ili može iz vitrine na sečenje?

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mogu tamo onda pršutu, suvo meso, ako nađem, nisam to nikada kupovala u Grčkoj, nit sam videla user posted image




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.7.2018 8:49:54   
vocicana
Nisam jela, niti mogla vise ikada od tada ni da spremam ni da konzumiram, bilo koju ribu! Sansi nije bilo. Ostalo sam tamanila.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.7.2018 8:50:28   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jel mora da bude vakumirano ili ne? Ili može iz vitrine na sečenje?

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mogu tamo onda pršutu, suvo meso, ako nađem, nisam to nikada kupovala u Grčkoj, nit sam videla user posted image




Ako bi to dla svom detetu da jede, onda mozes i tiuser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.7.2018 8:51:26   
dunja RR
Blizu nam je hotel plaže. Da tako sam i mislila, kada ogladnimo, ja ću skoknuti do sobe da napravim, a jednom svakako moram dolaziti u sobu da stavim utrogestan.
Mi inače ne pravimo pauzu, ne dolazimo u sobu, ceo dan smo na plaži, ali ja ću dolaziti zbog klope i utrogestana. o sendviče i voće.

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

I ja bih ovako kao Milicicak. Ne bih nosila odavde. I ne bih kvarljivo na plazu. Ne znam koliko ti je daleko plaza od apartmana pa ako nije mnogo mozes da se prosetas kad ogladnis...
I jela bih njihove sireve. Cajnu bih uzela iz frizidera ovde user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.7.2018 8:52:19   
Sanjica26 RR
Ma, ako si opustenija sa vakumiranim onda uzmi tamo. Nemoj da vuces iz Bg kad vec ima tamo sve. Sto bi rekla Mili opusti se. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.7.2018 8:56:00   
milicicak
Dunja, imas tamo sve. I suvo meso i nesto sto lici na cajnu. Slobodno mozes i iz vitrine pa da ti iseku. Kao sto Ivana rece, jedi sve sto bi dala Savi. I opusti se i uzivaj user posted image
I pojedi jedan giros za mene user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
14.7.2018 8:57:29   
dunja RR
Važi se! :)

Hvala vam puno user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
15.11.2018 12:38:18   
nata11
Da li su OK domaci tvrdi sir i sirni namazi tipa philadelphia? Jel se to pravi od pasterizovanog ili nepasterizovanog mleka?Dr mi rekao umereno mlecne proizvode ali ja sam ogromannn ljubitelj sir i bas mi je tesko da ga se potpuno odreknem.

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
15.11.2018 15:03:35   
dunja RR
Nato, ja sad u trudnoći te domaće jedem samo termički obrađene, i to ponekada ( u proji, piti),uglavnom uzimam upakovane u kutiji (mladi sir, fetu) ,ali negde kada odem na neki ručak kod klijenta, na svadbe, slavlja, jedem sireve koje postave ili recimo u restoranu, ćevape sa kajmakom. Nije to često, ali jesam jela, mada od 4. meseca, do tada sam samo upakovane u kutiji, pasterizovane.

EDIT: jela sam u 2. mesecu u Grčkoj namaze koje posluže kao predjelo, uz neko pecivo, dok ne stigne glavno jelo. Za njih pojma nemam da li su pasterizovani, ali su mi ti restorani u Hanji delovali pouzdano i fino, pa sam se opustila.

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.11.2018 15:17:12 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
15.11.2018 15:04:44   
dunja RR
Pre nekih 10-ak dana sam jela bruskete sa kozjim sirom i brusnicom, na nekom "eventu", mislim da sam pojela jedno 10, čini mi se da sam samo ja to jela, samo sam ih lovila po stolovima user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.11.2018 15:05:31 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
15.11.2018 15:27:17   
nata11
Sve ja to jedem inace kozji, ovcji, plavi... moracu da smanjim malo. 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.12.2018 15:22:18   
lesli
Nato, nemoj jesti plavi sir (ako mislimo na isto - onaj sa plemenitom plesni) jer mislim da se oni prave od nepasterizovanog mleka ;)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.3.2019 15:09:48   
Sanidej
Nema ogranicenja ako je trudnica zdrava. Poseban oprez je potreban npr. kod dijabeticara ili u slucaju povisenog krvnog pritiska.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.3.2019 19:25:07   
lesli


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Nema ogranicenja ako je trudnica zdrava. Poseban oprez je potreban npr. kod dijabeticara ili u slucaju povisenog krvnog pritiska.



To sto pokusavate da osvojite nagradu je legitimno, ali kad vec piset_e na ovakvim temama pisite smisleno, a ne da sirite dezinformacije.Naravno da postoje ogranicenja. Sirova riba (susi i sl), termicki neobradjeno ili nedovoljno obradjeno meso (tartar biftek, slabije peceni stekovi i sl), proizvodi od sirovih jaja, nepasterizovano mleko i proizvodi od istog... se nikako ne preporucuju trudnicama!

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.3.2019 0:27:43   
bubulence
Lesli bravo!

Evo pre par dana sam otkrila da ne bi trebalo jesti ananas, koliko znam ni sveps se ne pije u trudnoci,tunjevine, sardine, bifteci kao sto je lesli i rekla... Ima dosta stvari koje ne treba konzumirati u toku trudnoce 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.3.2019 17:56:29   
lesli
Sirovo meso, riba, jaja i nepasterizovano mleko zbog bakterija tj. parazita - salmonela, toksoplazma, listerija...
Tunjevina i sva ta riba koja je pri vrhu lanca ishrane (sabljarka i sl) jer sadrzi velike kolicine zive.
Ananas navodno izaziva kontrakcije.
Trebalo bi izbegavati i suhomesnate proizvode, takodje zbog opasnosti od listerioze.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2019 17:40:25   
Kvakvak
Jedem sve

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2019 17:41:11   
Kvakvak
U stvari, sad ne jedem meso...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.10.2020 20:36:13   
mikica88
Za ananas prvi put cujem, jela sam ga skoro. Vise necu.
Meni smetaju i banane ali iz drugog razloga (zatvora).

(odgovor članu Kvakvak)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.10.2020 15:02:42   
jabudic
Sve jedem, i vas cu da pojedem 😂

Salim se, meso mi slabo ide, ostalo jedem sve.

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
4.10.2020 19:19:36   
mikica88
Jabudic , njam, njam.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.10.2020 14:43:18   
Maruska15
Jedem meso,povrce i voce. Slatkise ne smem zbog šećera.  Mada se nekad pocas_tim.


(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.10.2020 19:36:28   
mikica88
Ja isto izbegavam slatkise, jedem ih bas malo. Trudim se da pravim smuti.

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
10.12.2020 10:29:48   
Deika
Zdraavo, kako sam u ranoj trudnoci ( sedma nedelja), pocele su mi mucnine i jedva nesto jedem. Ali me najvise brine npr kad uvece veceram, ja veceram tipa samo jedan krastavac u 8 h uvece i šolju jogurta, i ne jedem dok ne ustanem, a kad ustanem uglavnom ne mogu odmah da jedem, pa to bude nekih 14 h od večere. Šta mislite da li to može da utiče loše na bebu pogotovo ako je večera bila slaba? 


(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
10.12.2020 12:54:53   
lesli
Ne moze, ne brini.Ja sam u obe trudnoce zivela na svega par namirnica u tih prvih 10-12 nedelja dok su mucnine bile najizrazenije.Prvo dete ima 2 godine i nista joj ne fali. Drugo je na putu, 14. nedelja i za sada je isto sve ok.
Pronadji sta ti prija i jedi.Ima zena koje ne mogu nista da zadrze u stomaku, pa cak ni vodu...e to je vec ekstrem i druga prica.Ali ako mozes da pijes i jedes par stvari, sve je ok. Jedi sta mozes. Bice vremena za zdravu ishranu.
Ja sam u pocetku mogla voce(jabuke, kruske), kompote, mleko/jogurt/pavlaku, dvopek, slane krekere/stapice/cips (to su zene ovde savetovale) 😁, (nekad) plazmu. Peciva od belog brasna. Kisele krastavce i pire krompir. Sve ostalo mi je se gadilo. Sto miris, sto ukus, sto koezistencija. 

(odgovor članu Deika)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here