|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako ojacati imunitet bebe do godinu dana?
20.4.2019 12:28:45   
MilicaJole
Imam bebu od osam meseci i bukvalno non stop se borimo sa virusima, a ovo prolece je bas pogodno za njihov razvoj. Nista od suplemenata i dodataka mu nisam davala jer sam citala da ne sme i ne znam sta vise da radim.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako ojacati imunitet bebe do godinu dana?
20.4.2019 13:23:13   
Bubamara14
Isti problem. Razumem te u potpunosti. Moj momak ima 7,5 meseci i varicelu smo pregurali sa 3. 😔


(odgovor članu MilicaJole)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako ojacati imunitet bebe do godinu dana?
20.4.2019 14:16:41   
Maslacak15
imao je varicelu samo zato sto je dosao u poziciju da se zarazi od dece koja setaju nevakcinisana okolo. user posted image . I to je ono sto je strasno. Ja zivim u nemackoj i imam troje dece i ovde varicella ne postoji. Barem ja nikad nisam cula ikog ko je imao posto su sva deca vakinisana. Evo moja A je napunila godinu dana 21. marta i vakcinisana je vec i protiv MMRa i varicela i meningokoka i pneumokoka ( tri puta) i rota virusa ( plus uobicajene bebece vakcine). Ocemo da pitamo na forumu koliko beba ima njene starosti koje su vec primile te vakcine???
MMR je u Srpskom zvanicnom kalendaru od 12meseci, ja imam utisak da ga retko ko primi pre 15 a najaesce tek sa 18 ili se ceka godo do drugog rodjendana. Pneumokoke su kao poceli da daju, ali i to vidim sporadicno.
Varicella je na trzistu ali nije obavezna pa se niko ne vakcinise. Nego se organizuju zurke i umanjuje opasnost od bolesti..... I tako.
Vakcine su prve na spisku kako mozete sigurno da pomognete. Kojekakvi preparati su samo uzimanje para. Ima i individualne komponente sigurno.

Neke se stvari ne mogu spreciti, formiranje imunog sistema traje i kod nekih izgleda ovako kod drugih onako, sve se to obicno srecom preraste ali bi svima bilo lakse ako bi se bar stitili od bolesti za koje preventiva postoji.






(odgovor članu Bubamara14)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako ojacati imunitet bebe do godinu dana?
20.4.2019 14:46:02   
lesli
Maslacak, kada se tamo daje vakcina protiv varicele? Mi pitali pedijatra, kaze posle 1. rodjendana. Ja bih da je primi pre polaska u vrtic...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako ojacati imunitet bebe do godinu dana?
20.4.2019 15:16:28   
Maslacak15
Kad i mmr U istom Terminu. I revakcinacija posle dva meseca iako je vec prva doza dosta dobra zastita. Ovde moze vec sa navrsenih 11 meseci, U srbiji sa punih 12. Pisali smo na drugim temama mislim da kosta 5000 dinara dve doze jel nije obavezna. Ali moze da se kupi U apoteci. Moja kuma je pitala trazila i deca Su vakcinisana U domu zdravlja U knez danilovoj. Tako da moze nego roditelji ne znaju...


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako ojacati imunitet bebe do godinu dana?
20.4.2019 15:18:57   
lesli
Hvala 🤗

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako ojacati imunitet bebe do godinu dana?
21.4.2019 1:36:40   
MilicaJole
Varicele nismo imali sva sreca, ali zato smo imali par puta upalu usiju, virusni osip, stomacne viruse, temperature ne znam ni od cega.. stalno odlazemo vakcinaciju zbog bolesti. Bojim se kako ce sve to da ide kad krene u jaslice tek...

(odgovor članu Bubamara14)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako ojacati imunitet bebe do godinu dana?
21.4.2019 7:33:04   
dragana25
Kazu da krvna slika dosta utice na imunitet. Pa mozda namirnicama koje smeju u tom uzrastu. Svo povrce ima vitamine, pa jos na pari ako se obradi moze vise da zadrzi.

(odgovor članu MilicaJole)
Direktna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here