|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
8.5.2019 18:53:53   
kamičak
Kad pametan zacuti budala progovori..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
9.5.2019 15:56:46   
mkgirl
Vec sam otkucala sta sam htela kad ono sve se obrisa sad ispocetka user posted image

Pratila sam i citala sve vase komentare al rekoh aj necu da se ukljucim dok ne krenem zvanicno da ne izbaksuziram user posted image kad ono opet baksuz user posted image
Danas sam imala zakazano prve konsultacije za VTO u Visegradskoj, i bila toliko puna pozitivizma sto je konacno dosao taj dan posle 4 meseca cekanja kad ono doktorka se nije pojavila user posted image tako da mi je samo doktorka koja je bila umesto nje primila i brzo uradi bris, suprug spermogram, spermokulturu mozda ce ti doktorka traziti novije rezultate i dodji 2, 3 dana ciklusa, pa ce ti MOZDA doktorka krenuti sa terapijama, ne znam videces!

Tako da sam danas poprilicno smorena, sto eto sve nesto zapinje, sve nam od pocetka ide komplikovano, te menjaj sve analize zbog promene prezimena, te ne moze sad suprug da radi spermogram renovira im se laboratorija, i evo sad nista od prvih konsultacija :/

Zna li neko da mi kaže kakva je dalja procedura? Koliko traju terapije i slično?

Inače kod supruga je problem, dijagnoza oligospermia, jako izrazena patologija, kod mene sve ok, sem policisticnih jajnika otkrivenih na ultrazvuku, blaga insulinska rezistencija i malo iznad granice povisen prolaktin.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
12.5.2019 18:46:36   
Nikola39
Pozdrav svima

Supruga i ja smo nakon nekoliko neuspešnih pokušaja VTO, po savetu doktorke počeli da tragamo za rešenjem koje podrazumeva VTO sa jajnom ćelijom donorke.

Konkretno, preporučena nam je klinika u Češkoj i tu bi se potraga završila (preporuka naše dr, renomirana klinika) da nije bilo šokantnog saznanja - ni ta klinika u Češkoj, niti druge koje smo kontaktirali ( Grčka, Slovačka) uopšte ne daju nikakav uvid u izgled same donorke!

Rečeno nam je da je po njihovim zakonima "donorka anonimna" što smo shvatili kao "Ne možete da dobijete njeno ime, adresu, FB, JMBG nego samo da vidite njenu sličicu u nekom katalogu dobrotvorki" što je nama dovoljno ali u stvarnosti - nema ni fotke niti ičeg !

Donorka nije anonimna nego potpuno skrivena , ništa osim šturog opisa izgleda ( visina, težina, krvna grupa, godine) ne možemo da znamo a to je zastrašujuće i sami pretpostavljate koliko!

Željni smo deteta, pa ne tražimo miss Venecuele ni glavnu glumicu Televise nego samo malu fotku lica tek da se vide glavne crte, da nema nekih ekstremnosti ( lakši život detetu) i to je to.
Predlagali smo bukvalno i da nam umesto fotke, "iz ruke doktora" pokažu samo skicu /fotorobot ( jedan klik u photo editor-u) ali po njihovim zakonima čak ni to nije dozvoljeno.


Konkretno pitanje za vas koji čitate ovo:

Da li znate za neku kliniku gde parovi mogu da vide , makar i najmanju fotku / crtež donorke ćelije ?


Predlozi mogu i u pp ( ako forum ne dozvoljava "reklamiranje").

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:26:18 >

(odgovor članu mkgirl)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
12.5.2019 19:54:00   
nata11
Ja se ne razumem u ovu temu ali imate na FB posebnu grupu za klinike u Ceskoj pa najbolje da tamo pitate zene koje su u istoj situaciji. 



< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:26:32 >


_____________________________





(odgovor članu Nikola39)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: VTO sa doniranom jajnom ćelijom
12.5.2019 22:31:03   
Nikola39
Hvala Nato, probaćemo i FB ali Ringeraja nam delovala posvećena ovoj temi.

Pitanje aktuelno. Ko god nešto zna - neka se ne usteže.
Odgovor ovde ili u pp - sve može

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
12.5.2019 22:47:18   
Filadendronka
Takodje ne mogu da pomognem, zelim vam svakako uspeh i da ostvarite svoje zelje. 
IZVORNA PORUKA: Nikola39

Hvala Nato, probaćemo i FB ali Ringeraja nam delovala posvećena ovoj temi.

Pitanje aktuelno. Ko god nešto zna - neka se ne usteže.
Odgovor ovde ili u pp - sve može




< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:26:54 >

(odgovor članu Nikola39)
Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
12.5.2019 23:45:39   
Tiziana
Cini mi se da u Valenciji postoji ta mogucnost. Nemojte me drzati za rec, ali iz neke ranije price, cini mi se da je moguce znati ko je donor/donorka na nekoj klinici tamo. 



< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:27:07 >

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.5.2019 17:58:14   
Nikola39
Hvala svima koji su pokazali interesovanje i trud

@tiziana, izgleda da si bila u pravu. Na jos jednom mestu smo nasli nagovestaj da Spanija i ukrajina ( mozda jos neke zemlje) daju uvid u fotografiju donorke.
Treba jos proveriti ali bar imamo trag. Hvala

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:27:20 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.5.2019 18:09:38   
kamičak
Srecno u Vasoj borbi i da ishod bude kakav zelite..

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:27:34 >

(odgovor članu Nikola39)
Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.5.2019 20:27:28   
lesli

IZVORNA PORUKA: Nikola39

Hvala svima koji su pokazali interesovanje i trud

@tiziana, izgleda da si bila u pravu. Na jos jednom mestu smo nasli nagovestaj da Spanija i ukrajina ( mozda jos neke zemlje) daju uvid u fotografiju donorke.
Treba jos proveriti ali bar imamo trag. Hvala



I meni se cini da sam cula za Ukrajinu.Da probate da vidite i klinike u nordijskim zemljama?
Srecno!

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:27:46 >

(odgovor članu Nikola39)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
13.5.2019 21:49:58   
flamingos
Ni ja ne mogu da pomognem,želim vam svu sreću ovoga sveta.Srećno!



< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:27:59 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2019 8:53:14   
Filadendronka
Drugarica koja je u procesu VTO mi upravo pise “Prokrvarila sam juce, radila sam betu, negativna je. ovi sa klinike kazu da je jos uvek rano da pokaze bilo sta. Ne znam sta da mislim, ja sam vec klonula, mislim da je vec sve gotovo!” Njoj je transfer radjen pre 10 dana. Ne znam sta da joj kazem, ima li sanse da to bude ok? 

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:28:09 >

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2019 9:04:09   
lesli
Filadendronka, koliko je star embrion?

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:28:19 >

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2019 9:06:25   
flamingos

IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Drugarica koja je u procesu VTO mi upravo pise “Prokrvarila sam juce, radila sam betu, negativna je. ovi sa klinike kazu da je jos uvek rano da pokaze bilo sta. Ne znam sta da mislim, ja sam vec klonula, mislim da je vec sve gotovo!” Njoj je transfer radjen pre 10 dana. Ne znam sta da joj kazem, ima li sanse da to bude ok? 
Daj bože da sve bute ok.Pozdrav tebi i drugarici.



< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:28:32 >

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2019 9:08:01   
lesli
Ako je vraceni embrion bio blastocista, nazalost nije uspelo. Ako su vratili 2-3 dana star embrion neka ponovi betu za 4-5 dana, ali bojim se da su sanse za uspeh male...
Koja je klinika? Sta je problem, zasto se islo na VTO? Da li su odradili amalize - hormoni i antitela stitne, trombofilije, OGTT...?
Mozda da posaljes drugaricu na RR?

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:28:43 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2019 9:12:58   
jess021
Slazem se sa Lesli. Mislim da ovaj put nije imala srece.



< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:28:57 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2019 9:13:24   
lesli
Tj ako je mladji embrion, moze i beta ranije recimo za neka 3 dana, s’ obzirom da je juce radila. Ali cak i sa 2-3 dana starim embrionom mislim da bi beta trebala biti pozitivna, samo jako mala.
Moja je sa embrionom starim 5 dana (blastocista) 11. dana transfera (racunajuci dan transfera kao 1.) bila oko 120.

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:29:08 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2019 9:15:38   
Filadendronka
Ja sam skroz van te price, pa nisam skroz potkovana informacijama i terminima. Njoj su izvadili jajne celije par dana pred transfer, dakle nisu bile zamrznute. Od njih deset__ odabrali su tri koje su “A” klasa ( Boze kako ovo grozno zvuci) i izvrsen je njihov transfer. Nista nije zamrznuto, mislim na tih preostalih sedam. Ona ima problem sa stitnom zlezdom i na terapiji je. A njen muz delimicno los spermogram. Mladi su, ona 33, a on 36.

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:29:19 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2019 11:11:24   
nata11
Fil nema sanse. Blasta +10 dan vec bi moralo biti pozitivno.


Po statistici blaste imaju vece sanse za uspeh ali meni ni jedna sa blastom nije uspela bec vto sa sestocelijskim... tako da... 

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:29:30 >


_____________________________





(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2019 12:09:43   
Filadendronka
Hvala ti na pomoci. Bas mi je zao, oni pokusavali 7-8god prirodno. Jedva smo ih mm i ja nagovorili da udju u proces VTO, oni se i dalje nadaju ovako. 
Ne razumem taj poslednji deo koji pominjes sta podrazumeva? Oni su ovo radili kod dr Radulovica  u Jevremovoj. 

IZVORNA PORUKA: nata11

Fil nema sanse. Blasta +10 dan vec bi moralo biti pozitivno.


Po statistici blaste imaju vece sanse za uspeh ali meni ni jedna sa blastom nije uspela bec vto sa sestocelijskim... tako da... 




< Poruku je uredio Ana RR -- 20.5.2019 12:29:41 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2019 12:30:05   
Ana RR
Nikola39, molim vas da ne menjate naziv teme. Hvala.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Nikola39)
Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2019 12:43:30   
nata11
U zavisnosti od razvoja embriona moze biti cetvorocelijski, sestocelijski, osmocelijski, blasta. Njihov embrion je bio visokog kvaliteta.


Malo odmora pa ih podrzi za sledeci pokusaj. Nema odustajanja. 

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
20.5.2019 14:56:44   
Filadendronka
Hocu, ali vec vidim da ce to biti veliki posao. Bila sam ubedjena da ce da uspe iz prve. Samo da ne klonu duhom, nadam se da nece. 
IZVORNA PORUKA: nata11

U zavisnosti od razvoja embriona moze biti cetvorocelijski, sestocelijski, osmocelijski, blasta. Njihov embrion je bio visokog kvaliteta.


Malo odmora pa ih podrzi za sledeci pokusaj. Nema odustajanja. 



(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
25.5.2019 7:52:46   
Beca.t
Drage devojke, bila sam aktivna na ovoj temi davno kada sam bila potpuno u prici VTO. Mi od 2009. smo krenuli u borbu i hvala Bogu posle 4 VTO dobili ćerkicu 2014. godine. Ima me na forumima pod imenom beca.r ali posto sam zaboravila sifru, otvorila sam nov nalog kao beca.t😆


Mi smo sada u Grckoj, od septembra smo odlučili da probamo jos jednog bebca da dobijemo putem vto. Juce mi je bio ET, 2 odmrznute blastociste su vraćene a u januaru sam imala prvi deo stimulacije i aspiraciju. Dobili smo 7 blasti. Videcemo za 9 dana rezultat. Klinika je Embyolab, divni su i posvećeni svakom paru. Vto kosta 3000 evra + terapija u našem slucaju oko 1000 (blaga stimulacija, kratak protokol). I ako ima vise embriona kriop. 250 + 180 cuvanje. 
Da li je neka od vas i za drugo dete isla na VTO? 
Svima zelim puno uspeha!

(odgovor članu ^iva^)
Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Vantelesna oplodnja XVI
25.5.2019 11:55:23   
Filadendronka
Zdravo, zelim ti puno uspeha u novom poduhvatu. Mislim da je Dunja RR oba puta bila na VTO, ali javice ti se neko uskoro.🍀🍀🍀

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here