|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
27.5.2011 8:09:53   
vukosava
pauziracu dok ne napuni sest meseci. danas stegla usne i nema sanse...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
27.5.2011 8:14:54   
Mala Loojka
Ja kad skuvam nesto, a da nije ljuto, ili preslano, dam mu da lizne... Odusevljen je svime, pogotovo sosom od gulasa... Odlucila sam da mu uvedem pasiranu sargarepicu sredinom juna, sa 4ipo m. I ja sam je kao beba krenula jesti sa 4 i nista mi ne fali :)

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
25.11.2012 14:17:44   
lina.cuki
Interesuje me kako se spremaju prve žitarice bez glutena?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
25.11.2012 14:22:14   
Olga75
nije mi bas najjasnije pitanje , kupis zitarice koje ne sadrze glutem i spremis ih po uputstvu sa kutije
mislim pirincane pahuljice su zitarice bez glutena a one se uglavnom prve preporucuju

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lina.cuki)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
23.6.2019 16:32:52   
dunja RR
Bliži nam se (kad pre!) i uvođenje čvrste hrane. Planiram kao i sa S da saček bar 5,5 meseci, možda i punih 6 (1.7. punimo 4 mesca).
Moraću da se priset_im, kojim redom uvoditi, ali me zanima, pre svega pitanjce za mame beba rođenih u martu, aprilu, da li i šta zamrznuti sada od sezonskog voća i povrća, da ima za kasnije, kada dođe red na jesen i zimu. Mozak mi je na rezervi i apsolutno nemam pojma.

Tnx unapred!

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Nije bitno da li beba sisa ili pije AD mleko. Jedno zamenjuje drugo. Iako je beba na AD mleku, preporuke su da se ne daje cvrsta hrana pre 6-og (eventualno petog) meseca. Drugo je to kad pedijatar preporuci raniji prelazak na cvrstu hranu (zbog nekih problema).




< Poruku je uredio dunja RR -- 23.6.2019 16:37:31 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
28.6.2019 1:33:34   
dunja RR
Nekoo?
Zamrzla bih kajsije, jel ok?
Tikvice ne znam da li, biće ih ..
Da li još nešto da zamrzavam sada dok ima help?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
28.6.2019 8:42:13   
lesli
Dunja, nemoj zamrzavati tikvicu. Vodenaste su one, nece valjati 99%.Mozes da probas sa kajsijom, iskreno nisam nikad zamrzavala. A uvek mozes da joj kajsiju das kroz kupovnu kasicu. Ja sam tako uvela i breskvu i kajsiju. Nisam imala sta da uvodim jedan period a dojadilo mi da jede jabuku, krusku i bananu u krug i uvedoh kroz kupovne... I sad mi je super jer odmah mogu da joj dam svezu.
Ps. A mozda da napravis i dzem(sa manje secera), mada to iziskuje vise vremena, pa da joj kasnije, sa 10-11 meseci dajes namazano na kriskicu hleba?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
28.6.2019 9:00:00   
milicicak
Suzi, tikvica provereno nije dobra iz zamrzivaca. Ja ne volim zamrznute kajsije, uvek imaju neki smek kad se odlede ali mozes da zamrznes, one to dobro podnose.


Sezonsko bih zamrzavala mlad grasak, borovnice, maline, jagode. Ali sto lesli kaze, uvek mozes vocne kupovne ja sam tako V sad uvela 50% voca

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
3.7.2019 21:03:27   
dunja RR
Hvala vam, neću onda zamrzavati tikvice, mada sa S jesam, kratko sam ih blanširala i zamrzavala.
Do kada beše ima tikvica tikvica na pijaci, bude ih na jesen dosta jel da, onda ću moći sveže da joj kupujem?

Uzeću malo kajsija za vikend, i zamrznuti, a da li da blanširam prethodno ili samo da operem i zamrznem?

Maline domaće imamo, njih će svekrva da zamrzne.

Jagode nisam, nisam ni imala domaće, jel ok da joj uvedem onda dogodine kada dođu sveže? Ili da kupim neke smrznute ranije?

Da zamrznem blitvu ili nema potrebe?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
3.7.2019 21:16:11   
dunja RR
Sada sam zvala svekrvu, imaću u avgustu domaću raštiku i blitvu, pa ću tamo (u Bosni) da zamrznem i da prenesem u ručnom frižideru.
Da li da blanširam pre zamrzavanja?

Imaću tamo i šargarepu domaću, boraniju, isto iz naše bašte, to samo da zamrznem, bez blanširanja?

I svekrva je zamrzla domaće višnje i kajsije, znači ja ću samo još kajsije za vikens sad. SAmo da znam da li da ih blanširam pre zamrzavanja?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
3.7.2019 21:38:08   
Duškić
Ja u svezem stanju zamrznem, lepo operem i ocistim zelje i blitvu i tako.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
3.7.2019 21:40:03   
Duškić

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala vam, neću onda zamrzavati tikvice, mada sa S jesam, kratko sam ih blanširala i zamrzavala.
Do kada beše ima tikvica tikvica na pijaci, bude ih na jesen dosta jel da, onda ću moći sveže da joj kupujem?

Uzeću malo kajsija za vikend, i zamrznuti, a da li da blanširam prethodno ili samo da operem i zamrznem?

Maline domaće imamo, njih će svekrva da zamrzne.

Jagode nisam, nisam ni imala domaće, jel ok da joj uvedem onda dogodine kada dođu sveže? Ili da kupim neke smrznute ranije?

Da zamrznem blitvu ili nema potrebe?




Ja zamrzavam domacu bundevu , oba u jesen stize i obozavala su je deca.
Mama na selu ima dzinove-bundeve!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
3.7.2019 21:40:39   
Sanjica26 RR
Ja blansiram i blitvu i spanac. Jako kratko. Procedim, pa stavim u modlice i zamrznem. Boraniju isto kratku blanširam.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
3.7.2019 23:21:09   
dunja RR
SAnjice u kakve modlice?
Ja stavljam u kesice za zamrzivač ..pa manja pakovanja, da imam za jedan obrok, tako sam planirala za M ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
3.7.2019 23:26:12   
Sanjica26 RR
Stavljam u silikonske modlice. Imam ih nekoliko spojenih. Onda kad se zamrznu izbacim ih iz modlica i budu mi kao briketi (kao sto Frikom pakuje).
Budu malo veci, ali to mi je slatko. user posted image Posle te brikete stavim u kesice i to je to. Tako mi je prakticnije

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 3.7.2019 23:27:25 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
4.7.2019 10:03:05   
Duškić
Pa meni Sanjice to samo vise posla.
Boraniju mama kuva kratko pa stavlja u kese ali ovaj zelenus ne, sad ako neko zna kako se vise sacuvaju hranljivi sastojci neka nam napise.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
4.7.2019 10:05:18   
Filadendronka

Dunja, podstakla si me ovom temom da krenem u akciju. :) Sinoc sam zamrzla kajsije. Samo oprane i podeljene na polovine. 
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Sada sam zvala svekrvu, imaću u avgustu domaću raštiku i blitvu, pa ću tamo (u Bosni) da zamrznem i da prenesem u ručnom frižideru.
Da li da blanširam pre zamrzavanja?

Imaću tamo i šargarepu domaću, boraniju, isto iz naše bašte, to samo da zamrznem, bez blanširanja?

I svekrva je zamrzla domaće višnje i kajsije, znači ja ću samo još kajsije za vikens sad. SAmo da znam da li da ih blanširam pre zamrzavanja?



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
4.7.2019 10:07:24   
Duškić
A kajsije nikad nisam zamrzavala.
A sta sa njima , kakve budu posle. Samo za tart ili kolac.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
4.7.2019 10:23:32   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Duškić

Pa meni Sanjice to samo vise posla.
Boraniju mama kuva kratko pa stavlja u kese ali ovaj zelenus ne, sad ako neko zna kako se vise sacuvaju hranljivi sastojci neka nam napise.



Ma, koji posao je to. Ne kuvam do iznemoglosti. Cim krene da kljuca odmah gasim. Ja sam naucila to od moje mame.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
4.7.2019 10:26:45   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Duškić

Pa meni Sanjice to samo vise posla.
Boraniju mama kuva kratko pa stavlja u kese ali ovaj zelenus ne, sad ako neko zna kako se vise sacuvaju hranljivi sastojci neka nam napise.



Ma, koji posao je to. Ne kuvam do iznemoglosti. Cim krene da kljuca odmah gasim. Ja sam naucila to od moje mame.



Pa ti si vrednica, meni ovako lakse.
Jednino ako tako bolje zadrzi neka hranljiva svojstva.



(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
4.7.2019 10:33:09   
Sanjica26 RR
Kajsije je meni mama davala zamrznute. Samo opere, odvoji zbog košpice i zamrzne. Mi smo pre neki dan dobili gajbicu malina, pa smo mm i ja brzinski oprali, poredjali na tacnu i zamrzli. Posle sam ubacila u kesice da ne zauzimaju tacne mesto. I sve sto zamrzavam stavim na tacnu. Posle mi je lakse da uzimam koliko mi je potrebno.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 4.7.2019 10:34:21 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
4.7.2019 10:40:09   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Kajsije je meni mama davala zamrznute. Samo opere, odvoji zbog košpice i zamrzne. Mi smo pre neki dan dobili gajbicu malina, pa smo mm i ja brzinski oprali, poredjali na tacnu i zamrzli. Posle sam ubacila u kesice da ne zauzimaju tacne mesto. I sve sto zamrzavam stavim na tacnu. Posle mi je lakse da uzimam koliko mi je potrebno.



Super.


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
4.7.2019 10:47:35   
Filadendronka

Ja to ostavih prvenstveno zbog kasica za bebu. Kajsije su domace, odlicne, a svakako cu ih u blender. Moja mama kaze da je ukus isti, samo potamne nakon odmrzavanja. 
IZVORNA PORUKA: Duškić

A kajsije nikad nisam zamrzavala.
A sta sa njima , kakve budu posle. Samo za tart ili kolac.




(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
4.7.2019 10:48:49   
doramar11
Ne svidjaju mi se kajsije posle odmrzavanja, samo bobicas_to voce mi je ok

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kako i kada ponuditi cvrstu hranu
4.7.2019 10:50:59   
Filadendronka

Ma bitno je da ima ukus, nece na izlozbu. ;)
IZVORNA PORUKA: doramar11

Ne svidjaju mi se kajsije posle odmrzavanja, samo bobicas_to voce mi je ok



(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here