|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prva bebina krvna slika
22.6.2019 16:54:25   
Maraj
Maslacak ova poslednja slika od danas, na pocerku strane,sto ke ivanka gledala gde je crp 16.90, to ke slika iz decembra meseca. Pise, kad sam postavila sliku

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Prva bebina krvna slika
22.6.2019 17:32:26   
Maslacak15
Da da shvatila Sam ja nego Sam se pogresno izrazila. Mislila Sam pogrsalo se stanje U smislu njenog opsteg stanja, ne krvne slike. Visa je temperatura nego sto je bila, na to Sam mislila I dugo vec traje. I ja mislim da bi mogla da odes na imd Ako se brzo ne popravi stanje. Neznam da Li Mora za vikend Ali proceni. Tesko je to kod Male dece proceniti. Obicno Su neke standardne stvari i mozda je poterao Maler Pa jedna Pa druga infekcija se vezala Ali nije prijatno da ima toliko dugo temperaturu i da Jos raste...


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Prva bebina krvna slika
22.6.2019 19:09:30   
smeško
Maro, iz mog iskustva sa tim analizama napisala bih ti sve sto i Maslacak. Nama je crp 25 i kada imaju virus i kada imaju bakt.inf. Takodje, hemoglobin nam pada kada imaju virus, a i trombociti. Ne mora sve odjednom, ali to su nam dva najcesca odstupanja od ref.vrednosti. 

Jeste li radili analizu urina? 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Prva bebina krvna slika
22.6.2019 20:58:02   
Maraj
Nismo smesko
Mislila sam da radimo danas al na antibiotiku je od ponedeljka...pa ne znam koliko ce validan nalaz biti

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Prva bebina krvna slika
22.6.2019 21:20:17   
Rosita
Kako je ona? 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Prva bebina krvna slika
22.6.2019 23:03:39   
smeško
Ne znam, ali nisam mislila na uk, nego samo analizu sedimenta. Kako se ponasa, kako je raspolozena? Je l'' i dalje lepo rucka?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Prva bebina krvna slika
19.7.2019 6:00:47   
MimaKos
Mi nismo imali kontrolne krvne sljke, radili smo samo kada je beba bolesna bila


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Prva bebina krvna slika
7.9.2019 12:13:13   
vonavoj
Ova dezurna dr bas nikakva. Kazem imao je do 39temp,ovako nema nista...reko dira usi,kazw majka nisu uvek usi,i nije ih ni pogledala..kaze grlo mu je jako crveno i dade pancef..a ja sam mu izvadila krv i sas mi tek nista nije jasno..cekam crp.user posted image

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Prva bebina krvna slika
7.9.2019 12:20:41   
vonavoj
A crp je 2.8..ko je lud?!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Prva bebina krvna slika
7.9.2019 13:29:50   
vonavoj
Javila.mi se moja dr,kaze da mu ne dajem antib,sve je mirno. Sutra ne bi trebalo da ima temp.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Prva bebina krvna slika
15.10.2019 7:04:55   
Sanjalicaaa
Da li deca pre vadjenja krvi smeju da jedu? Ili vazi isto kao i odrasli ne smeju?



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Prva bebina krvna slika
15.10.2019 7:11:13   
vonavoj
Smeju da jedu. 

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Prva bebina krvna slika
15.10.2019 7:20:30   
Sanjalicaaa
Hvala Von.



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 18:55:49   
vonavoj


user posted image Nocas je imao 38.8..ceo dan 37.8ni kaslje..ostalo je sve cisto.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 20:51:17   
Filadendronka
Von, ne deluje strasno, vec kao blaga virusna upala. Idete li kod pedijatra uskoro? 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 21:16:23   
vonavoj
Bila sam pre vadjenja krvi..kaze deluje joj da je virusno..jer nista nije ypaljeno..ysi su mu klasicno zamucene..da pratim naredna 2 dana..ako raste da ga dovedem..danas je ceo dan imao 37.7 i zaspao je,spala mu je sama..

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 22:14:16   
dunja RR
Micika od utorka T bez drugih simptoma (Sava isto par dana pre nje, leukociti bili povišeni, na granici sa bakterijskom ali prođosmo bez AB, izvukao se skoro skroz), pa par dana nije imala, pa počela da kašlje, pa opet danas T. U DZ ne znaju šta joj je jer je krvna slika OK, a ona se budi svaki čas od kašlja i ništa ne jede danima (sada je počela i da kija, verovatno joj ja prenesoh rinitis) pa nas poslali za ujutru u Tiršovu. Meni se ne ide jer smo mm i ja četvrtak u DZ pokupili gadan virus, jedva sam živa od petka (ništa nisam u usta mogla da stavim od muke i groznice, 3kg manje jutros), mm se izvukao brže. Počela sam danas na silu da jedem, zbog mleka, da imam za nju, bacila sam se prvo na kolače koje nam komšinica donela, sa slave.

Evo M KS

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.12.2019 22:22:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 22:22:35   
vonavoj
Dunja,kako kaslje? Ja sam mog inhalirala pulmokortom,na svoju ruku..jer se davio u suvom,iritantnom kaslju,kao da je laringitis..i bolje je..I njoj je ok kks.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 22:28:24   
dunja RR
Von, čujem šlajm kada kašlje, i zbog njega verovatno i ne može da jede, uzme zalogaj i povrati odmah, i eferalgan nam je dana povratila. Cvili non stop, po ceo dan. A kija od danas. Ne hvata se za uši, a mokraću nismo uspeli da navatamo, da odnesemo. Imala je danas tečnu stolicu, probilo joj sve, zeleno, dehidrirala, pa smo je danas kljukali vodom. Jedino sisa normalno, ne povraća, ali se i na sisi zakašlje pa cvili.


Von kako je mališa sada?

Fili kako je tvoj mališa, jel se smirio osip, kašalj, kakva je bila KS?

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.12.2019 22:30:32 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 22:36:21   
vonavoj
Aha,kod vas je slajm...Mozda da probas sa 3% fizioloskog da bi izbacila sline i slajm.I moj povrati slajm cim se zagrcne..sinoc my mleko nisam ni dala,jer je preksinoc povratio i veceru..ima taj refleks za povracanjem.za tren sve izbacu ako se zagrcne.Bolje je..eno ga spava..nisam mu merila veceras temp..ne deluje da ima..A sta dr predlazu za taj kasalj?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 22:38:07   
dunja RR
Ništa, dr je bila toliko gadna (prvi pUt je vidimo, a inače visimo u DZ), samo nas otkačila da idemo u Tiršovu, njoj kaže ništa ne znači M anamneza niti KS user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 22:39:20   
dunja RR
E da zaboravih da napišem, da joj je mm jedva izvukao iz usta da je grlo ok kao i pluća, ona tu ništa ne vidi niti čuje problematično.
A dete jedva diše, KS ok.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 22:44:15   
vonavoj
Svasta..ja bi je inhalirala sa 3%,to je da izbaci sline..I daj joj neki sirup,sme prospan..ili joj skuvaj onaj sa lovorovim listom i zalfijom..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 22:50:56   
Sanjica26 RR
Cuvajte se sad virusa. Kod moje sestre je najvise nagrabusio sin. Imao je visoku temperaturu, povracanje i sad ima bolove u misicima.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Prva bebina krvna slika
22.12.2019 22:51:52   
lesica
Dunja, ja bih je možda pre sutra ponovo povela u dz-a pre nego u trišovu (vikendom u našem dz-a uglavnom dežuraju sa školskog, a oni su listom grozni i veze sa životom nemaju, pazi kad ja L vodim prvo kod naše naše dr pa tek onda gore), ili na plućno u preševsku (mislim da vam ne treba ni uput)

Meni ovo deluje kao ovaj grozni virus koji je urnisao D. Prosto me čudi što joj nisu dali bar da se inhalira berodualom ili već. Uglavnom, morate da je proverite, ali ako baš treba onda stvarno topla preporuka za zavod u Preševskoj (i mnogo manja gužva nego u tirsovoj)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here