|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
7.8.2020 16:52:31   
physio70
Ti zbog mame tako pricas. Sto ne rece na pocetku. 

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
7.8.2020 16:58:23   
vojvodjanka87
Ne to sam samo dala kao primer. Kako su roditelji nekad bili stroziji i imali su autoritet, da napomenem da nikad u životu nisam dobila batina. A većina danas puste decu pa nek prave krš i lom bitno da je njima lepo, naravno ima izuzetaka. 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
7.8.2020 17:32:12   
jabudic
Ja sam isto dosta stroga i djeca su mi bas kulturna, kqo nekada kad smo mi bila djeca, pa, sto rece Vojvodjanka, znao si sta pogled znaci. Muz je jos steozi nego ja, tj veci autoritet. Ali nismo ni jedno od nas sad neki naopaki roditelji, ne tucemo djecu ili ista slicno, samo se zna bonton, pravila i svako svoje obaveze.

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
7.8.2020 17:38:26   
vojvodjanka87
Upravo o tome pricam, ja bi volela da decu vaspitavam razgovorom a ne vikanjem i batinama, i volela bi da budu kulturni i pošteni. 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
7.8.2020 18:12:29   
veselicaa
Draga nemoj da slušaš price da to sto sada želiš ne ide kada dobiješ decu.Ide naravno.Ja imam troje,starije devojčice su kulturne,pametne,najbolji učenici u svojim odeljenjima.Nikada ih nisam čula da kažu ružnu reč.Nina je još mala ali zna šta može a šta ne.Skoro su nam bili drugari,dete im mladje od nase Nine,baca stolice po dvoristu,bacio i tobogan,roditelji sede i gledaju.Ustali,udarali ga nekoliko puta,Nina se prestrasila a kad otišli kaže mm:Kod njih više ne idemo hahahaha.On još priča o tome i kaže da ne razume to ponašanje ni roditelja ni dece.Naše su razmažene,nikada ih nismo udarili ali su kulturna deca jer imaju granice i dajemo im primer kako da se ponašaju.

< Poruku je uredio veselica RR -- 7.8.2020 18:17:09 >

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
7.8.2020 18:26:56   
emicaa
vojvodjanka ja sam stroga.Dovoljan je pogled da prestanu sa glupostima.Ali vjeruj mi da ce te dresirati samo tako,znaju oni kakav pohled treba u kojoj situaciji😂Ja koliko sam stroga tolikonme vrte oko malog prstav😂



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
7.8.2020 18:46:30   
Maslacak15
hahahaha nemojte da joj rusite iluzuje....naravno da mogu da se vaspitaju ali je problem sto male bebe ne razumeju nista i realno dete postaje razumno oko dve godine. veruj mi detetu od 11 meseci ne moze se nista kompleksno objasniti. do tada je vise lutrija kakva vam se beba zalomi. medju mojim decacima je samo 15m razlike i veruj mi to je bila debela parola snadji se dok mladji nije stao na noge. posle je sve daleko lakse, sto su veci meni je lakse a tri bebe odjednom, moj ti je savet: najbolje nista ne planiraj :) nego uzivaj i kako bude bice, pregrmecete nekako. sto vise sebi fiskiras "jacu ovako pa cu onako" veci je rizik da ce zivot da te nauci drugacije....puno pozdrava Vojvidjanka!



(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
7.8.2020 18:52:54   
vojvodjanka87
Draga Maslacak, znam ja sve to svesna sam da neće biti sve lako ali lakše mi je sad da o tome ne razmisljam jer cu plakati dan i noć 😂 svako svoju decu vaspitava kako moze i kako zna a ja cu dati sve od sebe, Jarqc sam jako tvrdoglava i teško priznajem da nisam u pravu 😂 



_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
7.8.2020 20:11:15   
Maruska15
Moja u septembru puni 2 godine i mogu da kazem da me vrti oko malog prsta.  Stroga sam ja,izderem se, ne tucem naravno zato sto je premala i ona se rasplace i krene da me grli i zove "Mami" samo kad nesto zabrlja.. Veliki mali manipulator. Kad me pogleda onim okicama,a suze liju krokodilske,nemam srca da nastavim sa vaspitavanjem ali glumim da sam ljuta 😁

Videces Vojvođanka kakvi su to mali lopovi... Ja sam danas brisala prozore i bas sam mnogo umorna. Ovog puta ne mogu puno da radim po kuci,bas osećam bolove u kičmi i u stomaku kad preteram...

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
7.8.2020 20:25:26   
BubaBubica


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

vojvodjanka ja sam stroga.Dovoljan je pogled da prestanu sa glupostima.Ali vjeruj mi da ce te dresirati samo tako,znaju oni kakav pohled treba u kojoj situaciji😂Ja koliko sam stroga tolikonme vrte oko malog prstav😂




E na ovo sam i mislila 😂 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
7.8.2020 22:45:11   
emicaa
Boze sta sam napisala dobro da si skontala poentu 😂 inace sam pismena stvarno 😂



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
7.8.2020 23:53:21   
Tiziana
Ja odavno nisam za ovu temu, al volim da vas citam. Vojvodjanka, ja pozdravam da probas da uspostavis neki red. Bebe vole rutinu. Ne znam kako to izgleda i funkcionise sa 3 bebe... ali ja sam sa mojom jednom pa ubrzo drugom bebom uspela da uspostavim to Znalo se od prvog dana kad je dan, kad je noc. Danju nismo hodali na prstima, stalno je svirala muzika itd, nocu je bila tisina. Uspavljivali su se jednako i danju i novu.. Nije bilo uspavljivanja. Hranjenje i spustim ih u krevetac.. sami se uspavaju. Kad su bili bas bebe, bebe, stalno nam je neko uvecce bio tu i uvek su bili u soku sto ih ja samo spustim i izadjem iz sobe. Veruj mi, deca te sigurno nece manje voleti sto nisi sa njima provela sate uspavljujuci ih.. Nikad nisu spavali sa nama u krevetu, a do pre 2 god smo svo cetvoro bili zajedno u sobi. 

Probas.. mozda nece funkcionisati, a mozda se iznenadis i uspe.. Ni ja nisam imala pomoc i morala sam dobro da se organizujem da bih funkcionisala. 

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
9.8.2020 14:15:03   
ida_na
Sad vidim da ste mi na prosloj temi odgovorile.


Hvala na savetima, izgleda da su sve bebe individualne i da je neka manja neka veca.
Hvala jos jednom na svemu.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
9.8.2020 14:16:29   
ida_na
Stavite me eto na spisak ako zelite. 12.12.20 termin. Nedavno ukoracila i 6-ti. 🥰


(odgovor članu ida_na)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
9.8.2020 17:20:51   
Maruska15
Dobrodošla Ida. Kako ste trudnice drage? Kod nas za veliko cudo 32 stepena od petka  i bice toplo do 17.. Bili i juce i danas na plazu.. Voda nije baš hladna,plaza divna.. Na trenutak kao da sam bila u Grcku na primer. Mrtva sam umorna...

(odgovor članu ida_na)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
9.8.2020 17:27:18   
ida_na
Hvala puno.


U Bg strahota vrucina i sparina ...iz kuce ne izlazim osim na terasu da prostrem ves ...tek veceras malo u set_nju 🥵

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
9.8.2020 17:31:03   
Maruska15
Sto ne odeš malo na Adu? Joj da je nase klime ovde u Švedsku ne bih ulazila u kuću. Preselila bih se na plazu,fino pored mora da uživam. A dok sam bila u Niš,sem bazena tu nemas gde.. Nišava nam sluzi za ukras i da pojedini kupaju konje u njoj! 😃

(odgovor članu ida_na)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
9.8.2020 18:06:28   
emicaa
Ida na spisku si 😊 kako mi je drago sto nam se povecava spisak 😊

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
9.8.2020 20:39:13   
jabudic
Cao zene,

Mi uzivamo citav vikend, s plaze na plazu. Danas poveli L kod ujaka opet u hotel (svakog mjeseca mini ljetovanje), a mi sa momcima produzili na rucak, pa smo ih malo razmazili, kupovali im sve sto im se jelo, pilo, svidjelo. Bas im je prijalo. Sad se istusirala. Sjutra moram u kancelariju, imamo neki sastanak.
Ida, dobrodosla! Šišaš me za mjesec 😊

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
10.8.2020 22:09:01   
jabudic
Neka nikoga? Gdje ste zene?


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
11.8.2020 12:09:11   
Maruska15
Jabudic lepo vreme pa samo skitamo. 😁 Evo napunila Nati bazen na terasi  i brckam noge. Imam puni posla,sredjujem kucu generalno, Natin rodjendan mi ide 6.septembra a ja kuliram,bas me briga... kako si ti,sta radis? Gde su nam trudnice?


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
11.8.2020 15:26:01   
jabudic
Ih, daleko je 6.septembar. Ja pocnem o rodjendanu da razmisljam uoci istog 😁 Riba, jbg! 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
13.8.2020 11:10:50   
Maruska15
Dobar dan Moje dame. Kako ste? 

Imam jednu dilemu... Prvu bebu sam oset_ila sa 18 nedelja. Drugu oko 16-17. A sada  osecam isto ,mislim znam kako da prepoznam. Buni me sto tek u subotu punim 15 nedelja,nije li rano? Ili ja tripujem da je to beba?

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
13.8.2020 17:31:41   
emicaa
Maruska nije rano.Ja sam u drugoj trudnoci oko 16.sedmice pocela osjecati golicanje

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/20 [chat]
13.8.2020 17:45:12   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Maruska15

Dobar dan Moje dame. Kako ste? 

Imam jednu dilemu... Prvu bebu sam oset__ila sa 18 nedelja. Drugu oko 16-17. A sada  osecam isto ,mislim znam kako da prepoznam. Buni me sto tek u subotu punim 15 nedelja,nije li rano? Ili ja tripujem da je to beba?



Maruska, ja sam bas rano oset_ila drugu bebu. Nije rano. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here