|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.8.2020 13:28:14   
dunja RR
Hvala vam draga dr Julka.

Jutros smo bili kod dermatologa, suprug je išao na pregled mladeža koji mu dr prati godinama, pa smo poveli i bebu da je dr pregleda. Pod posebnim svetlom sa lupom ili kako se već zove ta spravica, dr je potvrdila da su u pitanju mrlje bele kafe, jedna velika na boku, jedna srednja na vratu, ali je ona na vratu potvrdila još dve manje pored ove srednje. Znači ima ih već 4.
Ali je dr rekla da pratimo i ne paničimo, bitno je da nema neuroloških promena, epileptičnih napada, i po njoj je dobro što nema čvorića u kombinaciji sa kožnim promenama.
Ali svakako mora da se prati, jer eto ima ih već 4, i sve su pojavile unazad 2 meseca.


Naš neurolog se sledeće nedelje vraća sa odmora, pa ćemo i njega konsultovati svakako.


Veliki pozdrav od nas

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.8.2020 17:58:13   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala vam draga dr Julka.

Jutros smo bili kod dermatologa, suprug je išao na pregled mladeža koji mu dr prati godinama, pa smo poveli i bebu da je dr pregleda. Pod posebnim svetlom sa lupom ili kako se već zove ta spravica, dr je potvrdila da su u pitanju mrlje bele kafe, jedna velika na boku, jedna srednja na vratu, ali je ona na vratu potvrdila još dve manje pored ove srednje. Znači ima ih već 4.
Ali je dr rekla da pratimo i ne paničimo, bitno je da nema neuroloških promena, epileptičnih napada, i po njoj je dobro što nema čvorića u kombinaciji sa kožnim promenama.
Ali svakako mora da se prati, jer eto ima ih već 4, i sve su pojavile unazad 2 meseca.


Naš neurolog se sledeće nedelje vraća sa odmora, pa ćemo i njega konsultovati svakako.


Veliki pozdrav od nas

Hvala vam sto ste mi napisalai za taj pregled dermatologa. Od sada nam je najvazniji deciji neurolog za dijagnozu i pracenje. Nema panike, ali njegov pregled je najvazniji. Javite mi sta je neurolog rekao. Pozdrav.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.8.2020 18:00:40   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Draga doktorka, molila bih vas za razašnjenje ove ks.Nadam se da ću već od ponedeljka doći do naše doktorke (a možda i ranije privatno) ali nekako mi ova ks ne da mira.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Sinak ima nepunih 5 godina, i već neko vreme unazad je gotovo neprekidno pod nekom infekcijom. Samim tim, prema rečima naše dr to je izazvalo pad imuniteta koji je rezultovao padom eritrocita i hemoglobina pa su mu je uveden ferro c i stanostol+Fe.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Međutim, sada je ponovo bio nešto bolešljiv, navodno virusno, imao je više dana povišenu temperaturu. I nakon 2 dana bez temperature, danas je ponovo skočila, te smo ga odveli na svoju ruku da odradi ks.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Unapred hvala.



user posted image

Izvinite sto kasno odgovaram , bila sam odsutna. Ova KKS govori da se dete nalazi u virusnoj infekciji, potreban je pregled pedijatra zbog jako niskih leukocita. Niski su i ostali parametri, leukocitarna formula govori da je virus dominantan. Molim vas javite mi da li ste bili na pregledu jer je dete neophodno pregledati zbog super infekcije kod ovako niskih leukocita. Cekam vas odgovor.



Draga doktorka, hvala Vam svakako.
Na žalost, u međuvremenu je njemu utvrđena akutna leukoblastna leukemija, i već smo ušli u sistem lečenja i borbe.

Sve najbolje, hvala još jednom

Ja verujem da ce biti uredu, borba je teska i duga ,ali bice sve dobro. Ja cu vas svremena na vreme pitati kako ste. Sve najbolje

Postovani, nadam se da ste isprimali terapiju i da je dete dobro. Bila bih vam zahvalna da mi napisete kako ste.

Molim vas napisite mi kako je dete, nismo se odavno culi, mislim na vas. Pozdravljam vas.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.8.2020 20:08:39   
emicaa
Postovana doktorka,moj djecak ima 4 godine.Sa godina dana je dobio neurodermitis.Uglavnom ga kremama i losionima drzimo pod kontrolom.Pojavljuje se po skoro cijelom tijelu.Sad sam primjetila da mu je veliki prst na nozi pukao na dva mjesta i koza jako suva.Da li je to novo mjesto,do sad nikad nije imao po stopalima.Dermatolog nam je na godisnjen,svakako cu se obratiti i njenu ali tek za 10 dana je tu.



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.8.2020 19:50:04   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Postovana doktorka,moj djecak ima 4 godine.Sa godina dana je dobio neurodermitis.Uglavnom ga kremama i losionima drzimo pod kontrolom.Pojavljuje se po skoro cijelom tijelu.Sad sam primjetila da mu je veliki prst na nozi pukao na dva mjesta i koza jako suva.Da li je to novo mjesto,do sad nikad nije imao po stopalima.Dermatolog nam je na godisnjen,svakako cu se obratiti i njenu ali tek za 10 dana je tu.



Naravno, vi cete ici na kontrolu kod dermatologa, ali ja bih u vasoj situaciji, a obzirom na uzrast deteta obavezno obavila pregled kod decijeg imunologa u nekoj od ustanova. Kada obavite taj pregled vi se javite jer je to jako vazno.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.8.2020 20:56:37   
emicaa


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Postovana doktorka,moj djecak ima 4 godine.Sa godina dana je dobio neurodermitis.Uglavnom ga kremama i losionima drzimo pod kontrolom.Pojavljuje se po skoro cijelom tijelu.Sad sam primjetila da mu je veliki prst na nozi pukao na dva mjesta i koza jako suva.Da li je to novo mjesto,do sad nikad nije imao po stopalima.Dermatolog nam je na godisnjen,svakako cu se obratiti i njenu ali tek za 10 dana je tu.



Naravno, vi cete ici na kontrolu kod dermatologa, ali ja bih u vasoj situaciji, a obzirom na uzrast deteta obavezno obavila pregled kod decijeg imunologa u nekoj od ustanova. Kada obavite taj pregled vi se javite jer je to jako vazno.



Mi zivino u Svajcarakoj,ovde deramtolog obavi sve dodatne testove da privjeri da li ima jos nesto,neka alegija ili bilo sta drugo.Kod njega je sa te strane sve u redu.Uglavnom je ljeti dosta bolje stanje nego zimi.Ali sad je koza opet u  poprilicno losem stanju Posebno ledja i stomak.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
3.8.2020 16:21:18   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Postovana doktorka,moj djecak ima 4 godine.Sa godina dana je dobio neurodermitis.Uglavnom ga kremama i losionima drzimo pod kontrolom.Pojavljuje se po skoro cijelom tijelu.Sad sam primjetila da mu je veliki prst na nozi pukao na dva mjesta i koza jako suva.Da li je to novo mjesto,do sad nikad nije imao po stopalima.Dermatolog nam je na godisnjen,svakako cu se obratiti i njenu ali tek za 10 dana je tu.



Naravno, vi cete ici na kontrolu kod dermatologa, ali ja bih u vasoj situaciji, a obzirom na uzrast deteta obavezno obavila pregled kod decijeg imunologa u nekoj od ustanova. Kada obavite taj pregled vi se javite jer je to jako vazno.



Mi zivino u Svajcarakoj,ovde deramtolog obavi sve dodatne testove da privjeri da li ima jos nesto,neka alegija ili bilo sta drugo.Kod njega je sa te strane sve u redu.Uglavnom je ljeti dosta bolje stanje nego zimi.Ali sad je koza opet u  poprilicno losem stanju Posebno ledja i stomak.

Obzirom da je dete staro 4 godine, kada sam vam rekla da se javite decijem imunologu, mislila sam na ispitivanje imunoloskog statusa , zbog deficita nekih imunih celija koje uzrokuju takve promene na kozi. Promene na kozi su samo posledica , koza je vrlo vazan organ, koji nas usmeri da treba pogledati i pregledati jos nesto. Pozdrav

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
5.9.2020 18:12:19   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Draga doktorka, molila bih vas za razašnjenje ove ks.Nadam se da ću već od ponedeljka doći do naše doktorke (a možda i ranije privatno) ali nekako mi ova ks ne da mira.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Sinak ima nepunih 5 godina, i već neko vreme unazad je gotovo neprekidno pod nekom infekcijom. Samim tim, prema rečima naše dr to je izazvalo pad imuniteta koji je rezultovao padom eritrocita i hemoglobina pa su mu je uveden ferro c i stanostol+Fe.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Međutim, sada je ponovo bio nešto bolešljiv, navodno virusno, imao je više dana povišenu temperaturu. I nakon 2 dana bez temperature, danas je ponovo skočila, te smo ga odveli na svoju ruku da odradi ks.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Unapred hvala.



user posted image

Izvinite sto kasno odgovaram , bila sam odsutna. Ova KKS govori da se dete nalazi u virusnoj infekciji, potreban je pregled pedijatra zbog jako niskih leukocita. Niski su i ostali parametri, leukocitarna formula govori da je virus dominantan. Molim vas javite mi da li ste bili na pregledu jer je dete neophodno pregledati zbog super infekcije kod ovako niskih leukocita. Cekam vas odgovor.



Draga doktorka, hvala Vam svakako.
Na žalost, u međuvremenu je njemu utvrđena akutna leukoblastna leukemija, i već smo ušli u sistem lečenja i borbe.

Sve najbolje, hvala još jednom

Ja verujem da ce biti uredu, borba je teska i duga ,ali bice sve dobro. Ja cu vas svremena na vreme pitati kako ste. Sve najbolje

Postovani, nadam se da ste isprimali terapiju i da je dete dobro. Bila bih vam zahvalna da mi napisete kako ste.

Molim vas napisite mi kako je dete, nismo se odavno culi, mislim na vas. Pozdravljam vas.

Postovana, molila sam vas da mi napisete kako je decak. Pisala sam vam i ranije ali mi niste odgovorili. Nemojte mi zameriti sto pitam ja samo brinem i zelim sve najbolje. Ako nadjete vremena i ako ste raspolozeni vi mi odgovorite. Hvala vam , sva najbolje vam zelim.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.9.2020 12:31:52   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR



IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Postovana doktorka,moj djecak ima 4 godine.Sa godina dana je dobio neurodermitis.Uglavnom ga kremama i losionima drzimo pod kontrolom.Pojavljuje se po skoro cijelom tijelu.Sad sam primjetila da mu je veliki prst na nozi pukao na dva mjesta i koza jako suva.Da li je to novo mjesto,do sad nikad nije imao po stopalima.Dermatolog nam je na godisnjen,svakako cu se obratiti i njenu ali tek za 10 dana je tu.



Naravno, vi cete ici na kontrolu kod dermatologa, ali ja bih u vasoj situaciji, a obzirom na uzrast deteta obavezno obavila pregled kod decijeg imunologa u nekoj od ustanova. Kada obavite taj pregled vi se javite jer je to jako vazno.



Mi zivino u Svajcarakoj,ovde deramtolog obavi sve dodatne testove da privjeri da li ima jos nesto,neka alegija ili bilo sta drugo.Kod njega je sa te strane sve u redu.Uglavnom je ljeti dosta bolje stanje nego zimi.Ali sad je koza opet u  poprilicno losem stanju Posebno ledja i stomak.

Postovani kako je koza deteta, da li se smirila , da li ste isli na kontrolu. Molim vas odgovorite mi ,brinem kako ste.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.9.2020 13:08:23   
emicaa
Hvala vam mnogo sto pitate.Trenutno je se smirilo.Nije imao kontrolu ali je doktor rekao koju kremu da mazemo.trenutno ima samo jednu malenu flekicu na ruci,ostalo je sve u redu.



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.9.2020 18:01:08   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Hvala vam mnogo sto pitate.Trenutno je se smirilo.Nije imao kontrolu ali je doktor rekao koju kremu da mazemo.trenutno ima samo jednu malenu flekicu na ruci,ostalo je sve u redu.



Hvala vam sto ste se javili i kazali mi kako je dete. Javite se ako budete imali neki , bilo kakav, problem. Pozdrav i hvala vam jos jednom

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
11.9.2020 18:14:23   
Tajčica
Draga Dr Julka, prijatelji su skoro, sasvim slučajno ne nekom pregledu, saznali da dete ima samo jedan bubreg. Da li ste imali iskustva, kakve su prognoze, da li drugi bubreg nadomesti nedostatak?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.9.2020 18:18:09   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Draga Dr Julka, prijatelji su skoro, sasvim slučajno ne nekom pregledu, saznali da dete ima samo jedan bubreg. Da li ste imali iskustva, kakve su prognoze, da li drugi bubreg nadomesti nedostatak?

Mom kumicu je otkriveno da ima jedan bubreg ,slucajno, na nekom ultrazvucnom pregledu. On je sada odrastao covek , lep, zdrav i lepo razvijen, ima dvoje dece. Taj postojeci bubreg je preuzeo funkciju i nema nikakvih problema. Zbog vaseg mira se konsultujte sa decijim nefrologom pa mi se javite.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
7.10.2020 17:51:53   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Tajčica

Draga Dr Julka, prijatelji su skoro, sasvim slučajno ne nekom pregledu, saznali da dete ima samo jedan bubreg. Da li ste imali iskustva, kakve su prognoze, da li drugi bubreg nadomesti nedostatak?

Mom kumicu je otkriveno da ima jedan bubreg ,slucajno, na nekom ultrazvucnom pregledu. On je sada odrastao covek , lep, zdrav i lepo razvijen, ima dvoje dece. Taj postojeci bubreg je preuzeo funkciju i nema nikakvih problema. Zbog vaseg mira se konsultujte sa decijim nefrologom pa mi se javite.

Postovani niste se javili da mi kazete da li ste konsultovali decijeg nefrologa u vezi funkcije bubrega. Molim vas javite mi brinem i volela bih da me obavestite.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
10.10.2020 18:32:09   
Tajčica
Dr Julka, hvala vam što mislite na nas, zapravo, pisala sam vam, nije moje dete, već radi se o detetu naših prijatelja.
Tek sada, odnosno početkom godine su na jednom slučajnom UZ otkrili da ne postoji jedan bubreg. dete ima skoro 5 godina.
Sada su ih poslali na dalja ispitivanja, kako bi se utvrdilo zašto nema bubrega, da li on ne postoji od rođenja (jer su svi pregledi u trudnoći bili redovni i uredni, i ništa nije ukazivalo da bubrega nema), i dalje prate dete da se ne daj Bože ne desi da i drugi bubreg "nestane" i izgubi funkciju. To je ono što znam za sada ..

Puno vam hvala na ohrabrenju, drago mi je da je vaš kumić dobro, i da ovaj nedostatak nije uticao na njegov život, nadamo se da će tako biti i kod mališana o kome sa vam pisala, detetu naših prijatelja.

Puno pozdrava, divni ste, svako dobro vam želim!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
13.10.2020 13:10:30   
Iscrpljena
Postovna doktorka, molim Vas za savet,iinformaciju,koliko su malje(svetle,kratke) na nogama,potkolenicama i genitalijama normalne kod devojcice od 2,5g? Tj.da li je to normalno? Hvala!


(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
16.10.2020 14:25:33   
dunja RR
Draga dr Julka, dete par dana kaslje, imao je T, vise nema,bio 2 dana na inhalacijama. Molim vas, kako vam deluje krvna slika, šaljem sliku ispod. CRP je 5,6, leukociti 6,5.

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.10.2020 14:28:06 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.10.2020 9:17:22   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Iscrpljena

Postovna doktorka, molim Vas za savet,iinformaciju,koliko su malje(svetle,kratke) na nogama,potkolenicama i genitalijama normalne kod devojcice od 2,5g? Tj.da li je to normalno? Hvala!



Obzirom na uzrast, i to kako ste mi opisali izglad i lokaciju malja, te malje su normalne .Retka je pojava ali se tolerise ,kao pojava ,do 3 godine deteta. Pratite kako se dete razvija i ponasa, kako i koliko raste, kada odete na sistematski. Nakon tri godine, ako se to odrzava ili povecava javite se decijem endokrinologu koji ce urediti dodatna ispitivanja.

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.10.2020 9:24:55   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Draga dr Julka, dete par dana kaslje, imao je T, vise nema,bio 2 dana na inhalacijama. Molim vas, kako vam deluje krvna slika, šaljem sliku ispod. CRP je 5,6, leukociti 6,5.

user posted image

Krvna slika ne ukazuje na bog zna sta, sve je u granici normale.Pitanje je kada ste radili laboratorijske analize, njih ne valja raditi odmah , treba sacekati malo. KKS nije ista u svakom satu u jednom danu, pa je treba procenjivati sa stanjem deteta na pregledu. Vase je da kontrolisete temperaturu, koliko i kako dete kaslje, kako jede i kako se ponasa, u slucaju pogorsanja nekih od ovih simptoma javite se vasem pedijatru.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
17.10.2020 9:29:08   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Dr Julka, hvala vam što mislite na nas, zapravo, pisala sam vam, nije moje dete, već radi se o detetu naših prijatelja.
Tek sada, odnosno početkom godine su na jednom slučajnom UZ otkrili da ne postoji jedan bubreg. dete ima skoro 5 godina.
Sada su ih poslali na dalja ispitivanja, kako bi se utvrdilo zašto nema bubrega, da li on ne postoji od rođenja (jer su svi pregledi u trudnoći bili redovni i uredni, i ništa nije ukazivalo da bubrega nema), i dalje prate dete da se ne daj Bože ne desi da i drugi bubreg "nestane" i izgubi funkciju. To je ono što znam za sada ..

Puno vam hvala na ohrabrenju, drago mi je da je vaš kumić dobro, i da ovaj nedostatak nije uticao na njegov život, nadamo se da će tako biti i kod mališana o kome sa vam pisala, detetu naših prijatelja.

Puno pozdrava, divni ste, svako dobro vam želim!

Kada bubu pregledi gotovi ja vas MOLIM da mi javite ishod. Moj kumic je delija, nema problema, veliki covek. Hvala vam sto ste mi javili. Pozdrav.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
18.10.2020 16:58:49   
Iscrpljena


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Iscrpljena

Postovna doktorka, molim Vas za savet,iinformaciju,koliko su malje(svetle,kratke) na nogama,potkolenicama i genitalijama normalne kod devojcice od 2,5g? Tj.da li je to normalno? Hvala!



Obzirom na uzrast, i to kako ste mi opisali izglad i lokaciju malja, te malje su normalne .Retka je pojava ali se tolerise ,kao pojava ,do 3 godine deteta. Pratite kako se dete razvija i ponasa, kako i koliko raste, kada odete na sistematski. Nakon tri godine, ako se to odrzava ili povecava javite se decijem endokrinologu koji ce urediti dodatna ispitivanja.


Hvala najlepse,doktorka! Uradicemo tako. Veliki pozdrav!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
1.11.2020 8:39:43   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: lesica RR

Draga doktorka, molila bih vas za razašnjenje ove ks.Nadam se da ću već od ponedeljka doći do naše doktorke (a možda i ranije privatno) ali nekako mi ova ks ne da mira.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Sinak ima nepunih 5 godina, i već neko vreme unazad je gotovo neprekidno pod nekom infekcijom. Samim tim, prema rečima naše dr to je izazvalo pad imuniteta koji je rezultovao padom eritrocita i hemoglobina pa su mu je uveden ferro c i stanostol+Fe.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Međutim, sada je ponovo bio nešto bolešljiv, navodno virusno, imao je više dana povišenu temperaturu. I nakon 2 dana bez temperature, danas je ponovo skočila, te smo ga odveli na svoju ruku da odradi ks.<span style="font-size: 13.5px;">
</span>Unapred hvala.



user posted image

Izvinite sto kasno odgovaram , bila sam odsutna. Ova KKS govori da se dete nalazi u virusnoj infekciji, potreban je pregled pedijatra zbog jako niskih leukocita. Niski su i ostali parametri, leukocitarna formula govori da je virus dominantan. Molim vas javite mi da li ste bili na pregledu jer je dete neophodno pregledati zbog super infekcije kod ovako niskih leukocita. Cekam vas odgovor.



Draga doktorka, hvala Vam svakako.
Na žalost, u međuvremenu je njemu utvrđena akutna leukoblastna leukemija, i već smo ušli u sistem lečenja i borbe.

Sve najbolje, hvala još jednom

Ja verujem da ce biti uredu, borba je teska i duga ,ali bice sve dobro. Ja cu vas svremena na vreme pitati kako ste. Sve najbolje

Postovani, nadam se da ste isprimali terapiju i da je dete dobro. Bila bih vam zahvalna da mi napisete kako ste.

Molim vas napisite mi kako je dete, nismo se odavno culi, mislim na vas. Pozdravljam vas.

Nemojte mi zameriti , ali ja cesto mislim na vas i decaka. Bila bih mirna kada bi ste mi napisali kako ste. Kako je decak, dokle ste stigli sa terapijom. Izvinite sto pitam ali ja brinem. Pozdrav.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.11.2020 17:33:46   
lesica
Draga doktorka hvala Vam.

Dobro smo, završili smo konačno sa blokovima (high risk protokol mnogo duže traje) Bilo je tu lomova, manjih tegoba, odlaganja, i tako u krug, ali je uspeo da ipak zaokruži celu drugu fazu. Na stranu to otezanje, za sad je još uvek u solidnoj formi sa dobro očuvanom biohemijom i odličnim stanjem unutrašnjih organa.
Sad preostaje reindukcija, a meni osećaj govori da će to sada biti kao "ispijanje soka" u odnosu na prethodni period, šta više.

Ne zamerite što ne odgovorim svaki put, ali iskreno čekala sam da taj neki period definitivno ostane za nama.
Sada mogu da kažem da smo zaista dobro i da je meni ali i njemu ogroman teret spao sa leđa (i njegovim lekarima naravno 😊)

Čeka nas još borbe, naravno, ali u ovom momentu je mnogo lakše.

< Poruku je uredio lesica RR -- 2.11.2020 17:37:03 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
2.11.2020 19:55:15   
jess021
Lesice, Hvala Bogu. Ljubim vas punooo

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Pitajte Pampers pedijatra
3.11.2020 13:50:31   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Draga doktorka hvala Vam.

Dobro smo, završili smo konačno sa blokovima (high risk protokol mnogo duže traje) Bilo je tu lomova, manjih tegoba, odlaganja, i tako u krug, ali je uspeo da ipak zaokruži celu drugu fazu. Na stranu to otezanje, za sad je još uvek u solidnoj formi sa dobro očuvanom biohemijom i odličnim stanjem unutrašnjih organa.
Sad preostaje reindukcija, a meni osećaj govori da će to sada biti kao "ispijanje soka" u odnosu na prethodni period, šta više.

Ne zamerite što ne odgovorim svaki put, ali iskreno čekala sam da taj neki period definitivno ostane za nama.
Sada mogu da kažem da smo zaista dobro i da je meni ali i njemu ogroman teret spao sa leđa (i njegovim lekarima naravno 😊)

Čeka nas još borbe, naravno, ali u ovom momentu je mnogo lakše.

Hvala sto ste mi se javili.Srecna sam sto to ide na dobro i sada sam mirnja. Nemojte me pogresno razumeti , ali deca su za mene sveta bica i ja brinem, pa sam vam verovatno dosadna. Hvala vam jos jednom i javite se kada osetite potrebu, a ja cu misliti na vas.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here