|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   "Prijatelji" posle porođaja
28.5.2008 8:04:40   
Lanica
Ne znam kako je kod vas, ali ja sam izgubila dosta prijateljica posle porođaja...
user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: "Prijatelji" posle porođaja
28.5.2008 20:30:02   
guppy RR
Pa i ja sam to primetila, ali se držim onog "prave prijatelje prepoznaš u nevolji...". Mislim, neki kao da nisu ukapirali da imam blizance, pa kažu često "mi bi mogli van u 20.00" user posted image , drugi više ni ne zovu... ali eto, neki su ostali prijatelji.

Tako to treba valjda?

(odgovor članu Lanica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: "Prijatelji" posle porođaja
15.6.2008 11:58:21   
Lu
Ja sam se u početku osjećala povrijeđeno kad sam shvatila da naši prijatelji koji nemaju djecu sve manje vremena provode s nama,a sada mi je to normalno jer možda bi i meni bilo dosadno da mi netko priča o dojenju,pelenama,kašicama a ja se spremam u diskoteku,ali zato smo stekli neke nove prijatelje s kojima se družimo idemo sa djecom na izlete itd. to je jednostavno tako u životu.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: "Prijatelji" posle porođaja
15.6.2008 19:58:05   
Anoniman
Ja sam onda srećnica!!!!!!!!
Moji prijatelji su svi ostali prisutni u mom životu isto koliko i do sada, valjda za to što ih je dosta takođe dobilo decu, ali ima i onih koji nemaju decu pa se ipak često viđamo, isto kao i do sada.

(odgovor članu Lanica)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: "Prijatelji" posle porođaja
7.6.2014 22:35:41   
New Mom
Ja sam za ove 4 godine ostala bez vecine kontakata. U svom okruzenju smk bukvalno samo jedan par imali i oni su imali dete. Niko drugi. Za ove 4 godine su malo cesci kontakti sa par ljudi i to zbog klinaca. Stari ljudi su na istim "pozicijama" - bez partnera, bez dece. Bez razumevanja da ne mogu u 20h negde (mogu pre ili kasnije), da ne mogu da stalno cimam matorce za cuvanje da bih sama kafenisala, da nije smak sveta ako dodjem negde sa klincima...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: "Prijatelji" posle porođaja
4.6.2020 8:45:17   
branki*
i ja sam ostala bez nekih drugarica posle porodjaja,kazem drugarica,jer su to i bile,nisu to bila prava bas prijatejstva.ona prava koja su mi minimalna su se odrzala.ali,to je tako...nemas vremena,okupiran si bebom i obavezama,nemas vremena za druzenja i izlazak,pa cak ni za duzi razgovor telefonom.Ali,imala sam posle prve trudnoce skolsku drugaricu sa kojom u gimnaziji nisam bila bas bliska,ali smo se tokom trudnoce zdruzile i porodile u slicno vreme i posle dana nije bilo da se ne cujemo 2 ,3 puta ii makar porukama iskukamo i izjadamo i posavetujemo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: "Prijatelji" posle porođaja
4.6.2020 8:50:19   
Mirko Svirko
Bas lepo, Branki za tu drugaricu.

I ja sam neke izgubila posle porodjaja. Ali imam svoju drugaricu iz detinjstva. Isle smo zajedno u osnovnu skolu pa u srednju,  zivele zajedno u internatu.. i dan danas se cujemo. Svaki dan ili svaku noc, posto ona radi. Samohrana majka je. A sin tek ima 2 godinice.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: "Prijatelji" posle porođaja
4.6.2020 16:56:32   
emicaa
ja sam dvije izgubila ovde,prije prvog djeteta smo se bas cesto vidjale.Kad sam se porodila prvu pit vidjale smo se tu i tamo,kad uskladimo obaveze.Nakon rodjenja Davida obadvije su dosle da ga vide i posle tog sam jednu od njih vidjela samo jednom i to je to.Za ovu drugu mi je posebno krivo,znam se jos od prije iz srednje skole.Onda se i ona udala i doselila ovde.Ali sta da joj radim.Cesto mi prodje misao da se vise ne javlja jer moguce da oni imaju problem oko zatrudnjivanja.Kad sam bila trudna sa D govorila je da i oni pokusavaju i na tome je ostalo



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: "Prijatelji" posle porođaja
5.6.2020 9:12:50   
jabudic
Imamo par prijatelja sa djecom, sa kojima se družimo.

Drugarice koje su bez djece polako su isparile, već posle prvog, pa sve više i više. Ne žalim, valjda više nemamo tema za razgovor, iako ja nisam od onih mama koje bi ikada potencirale razgovor o djeci, ili bi nam se isti vrtio oko njih.Ali računam, ja imam muža, one nemaju, ja ne izlazim, one izlaze, one bez obaveza, ja sa milion, i što gurati nešto na silu. Da smo zdravo. 😉

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here