|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
3.2.2010 23:17:32   
cipiripi
Buduće majke se često susreću sa blagonaklonim pogledima, osmesima i komentarima o njihovom stanju i novoj ulozi u životu. Međutim, dešava se i da im drugi upućuju netaktične i ne baš laskave opaske.

Takve situacije nisu obavezno posledica loše namere, neosetljivosti ili neznanja, ali to ne znači da ne uzrokuju neželjenu reakciju žene koja se već nalazi u hormonalnom haosu. Dakle, navodimo vam deset stvari koje nijedna trudnica ne želi da čuje

"I ja se osećam kao trudnica!"

Kratko i jasno - ako zaista niste trudni, onda je ovakvo poređenje krajnje neprimereno.

"Jao, što si ogromna!"

Moguće je da je trudnoća vidno uticala na korpulenciju vaše rođake, prijateljice ili koleginice, ali je ta konstatacija poslednje što želi da čuje. Da li bi bilo pristojno da komentarišete težinu osobe koja se bori sa kilogramima? Nikako! Neka pravila zdravog razuma i ličnog vaspitanja odnose se i na trudnice.

"Zaista ne treba da..."

Vežbaš. Podižeš stolicu. Dolaziš na posao. Trudnoća nije bolest i ako svojim komentarima stvarate utisak da se radi o nekom ozbiljnom medicisnkom stanju, buduće majke će početi da osećaju da su hendikepirane.

"Mislim da nije pametno da..."

Koristiš epiduralnu anesteziju za porođaj. Dozvoliš partneru da prisustvuje porođaju. Pokušaš po svaku cenu prirodno da se porodiš. Plan porođaja svake trudnice je krajnje lična stvar. Ako želi vaše mišljenje, ona će ga tražiti.

"Uživaj u poslednjih nekoliko meseci slobode!"

Materinstvo je za većinu žena najuzbudljvija i najvažnija životna uloga. Zato je izricanje "doživotnog zarobljeništva", na ovaj način, poslednje što želi da čuje svaka buduća majka. Negativne komentare o podizanju deteta jednostavno zadržite za sebe.

"Verovatno ne treba to da jedeš/piješ."

Trudnice instinktivno osećaju šta smeju, a šta ne smeju, da jedu. Takođe, želju za određenom vrstom hrane određuju hormoni i unutrašnji osećaj. Zato, ako buduća mama nešto silno poželi da pojede, pustite je da uživa.

"Tvoja beba će biti ogromna/sitna."

O čemu skoro svaka trudnica razmišlja? Kako će, za ime sveta, beba izaći napolje! Ipak, lekar koji prati trudnoću, i obavlja ultrazvučne preglede, jedina je osoba koja ima pravo da proceni veličinu bebe, potencijalne rizike i komplikacije, kao i neophodnost da se to saopšti budućoj majci.

"Šta ako je tvoja beba..."

Ima zečiju usnu? Ne čuje? Ima neki hromozomski poremećaj? Buduće majke provode mnogo vremena razmišljajući o svim "šta ako", pa im nije potrebno da još neko pojačava njihove skrivene strahove i brige.

"Izgledaš umorno."

Nošenje bebe devet meseci uopšte nije lak posao. Dakle, ako trudnica izgleda umorno, onda verovatno jeste. Razumljivo, u takvoj situaciji najmanje joj je potrebno da je bilo ko podseća na to kako se oseća ili izgleda. Daleko je bolje da je ohrabrite i podstaknete komentarom "Izgledaš fantastično!"

"Još ništa?"

Pa, ako vas još niko nije obavestio da se beba rodila, onda se to nije desilo i niko nije zaboravo da vas obavesti o srećnom događaju. Niko ne čeka bebu sa takvim nestrpljenjem i uzbuđenjem kao buduća mama, pa su vaša zapitkivanja krajnje neumesna i pojačavaju njenu nervozu.




izvor : L&Z


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*




Direktna veza do poruke: 1
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 12:33:24   
Anck Su Nmaun
Dodala bih tu jos i  komentar...ti kao da si u 9-om mesecu. ( ne mislim na velicinu)...!?

Kao da zene nemaju nikakve simptome i  do devetog nista ne osecaju ko da nisu trudne user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.2.2010 12:40:47 >

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 12:38:16   
Unica
ima i ono: od pozadi kao da nisi trudna (uvek se osecam kao da sam shugava a ne trudna)... user posted image
i ako me nesto nervira a to je sto svi pokusavaju da mi ispricaju svoje porodjajne muke iako nikad nisam trazila to i cesto moram da odem od te osobe jer iako joj kazem da ne zelim da slusam o tome one nastave...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 12:45:14   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Unica


i ako me nesto nervira a to je sto svi pokusavaju da mi ispricaju svoje porodjajne muke iako nikad nisam trazila to i cesto moram da odem od te osobe jer iako joj kazem da ne zelim da slusam o tome one nastave...



Ono sto mene naaaaj vise nervira sada je komentarisanje mene same......
neki dan sam se cak brecnula na drugaricu jer svaki put kad smo zajedno ona studira moje ponasanje....  nosis nisko... a  imas zelju za sexom onda je devojcica... ( kao da je uopste i bitno) ...  a ovo a ono....  a niko  te nije pitao da komentarises.... pa gde te beba prvi put sutnula ( dal je levo il desno).... mrrrrrrzim takva  gluuupa  bapska  komentarisanja !!!!!!!

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 12:49:37   
Anoniman
Mene najvishe nerviraju saveti...kako tju ovo kako tju ono.... al kad mi (tj meni i mom dragom) kazu... "jaoooooo...pa kako tjete sa dvoje" dobijem napad besnila user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 12:50:46   
Unica
retko ko ce da te pita kako se osecas... user posted image
meni je rodjena majka rekla juce "namesti se da bebi bude udobno, ti trpi ionako ti nisi bitna" user posted image shokirala sam se ali sam precutala da ne krenem u svadju i da se dzabe nerviram jos vise.
ljudska (ne)paznja, u smislu "najbolje ti mislim" je cudo, a uvek odvale nesto sto ne treba.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 12:52:42   
tea87bgd

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Ono sto mene naaaaj vise nervira sada je komentarisanje mene same......
neki dan sam se cak brecnula na drugaricu jer svaki put kad smo zajedno ona studira moje ponasanje....  nosis nisko... a  imas zelju za sexom onda je devojcica... ( kao da je uopste i bitno) ...  a ovo a ono....  a niko  te nije pitao da komentarises.... pa gde te beba prvi put sutnula ( dal je levo il desno).... mrrrrrrzim takva  gluuupa  bapska  komentarisanja !!!!!!!


Joooj!!!I mene su ta bapska komentarisanja izludjivala,tipa ne sutiraj macke bice ti dlakavo dete,uvek se uhvati za guzu ako slazes ili ukrades nesto,nemoj da pijes iz okrnjenih solja,mali ti je stomak bice ti malo dete(a ja rodil bebu od 4.3kg) ili ono jao pa ti trcis u devetom itd itd

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 12:55:41   
Unica
mislim da ima tema o bapskim pricama ali ajde da dodam da sam dozivela soook pre neki dan kad je neka baba u troli pocela da me vuce da ustanem sa sedista jer sam se vozila unazad a to znaci da ce mi dete biti naopako... user posted image

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 12:56:36   
Anck Su Nmaun
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Pa kako da se ne iznerviras onda.... mene iskreno ne dotice to - kako si debela ili tako nesto al bapske price i nagadjanja me izluuuudjuuujjuuuuuuuu!!!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.2.2010 12:57:41 >

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 12:58:23   
tea87bgd
hehehe i mene je jedna baba digla sa mesta ali ne zato vec da bi ona sela,a kad su joj rekli kako sme da me digne kad sam trudna rekla je pa bole me noge,ali ajde sedi mi u krilo...user posted image user posted image

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 12:59:51   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Unica

mislim da ima tema o bapskim pricama ali ajde....


da postoji tema ...ali ako mene neko pita sta NIKAKO ne smete reci trudnici to su bas te bapske price user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.2.2010 13:09:19 >

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:04:17   
Anoniman
A mene nervira ono sto mi se i desilo da cujem:
1.Jao pa mozda nije zensko...mozda se DR zeznuo (kao da je neverovatno da mm i ja ZAISTA zelimo zensko

Mene nervira ono sto govore mom muzu:

1. jao sad ces da vidis sta je pakao sa hormonima
2. jao sad kad krene da te baca u drugi plan
3. itd

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:04:22   
jacagoga
a meni juce kaze maman nemoj da jedes i pijes lezeci nece dete posle hteti da jede user posted image a kad sam savila nogu da obujem carapu kaze ne podizi noge smetas stomakuuser posted image jooj

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:05:02   
Anoniman
Mislim da ovo nije tema o babskim prichama...vetj o onom shto ne treba govoriti trudnicama...ne? user posted image

(odgovor članu tea87bgd)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:05:16   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: OTI

A mene nervira ono sto mi se i desilo da cujem:
1.Jao pa mozda nije zensko...mozda se DR zeznuo (kao da je neverovatno da mm i ja ZAISTA zelimo zensko

Mene nervira ono sto govore mom muzu:

1. jao sad ces da vidis sta je pakao sa hormonima
2. jao sad kad krene da te baca u drugi plan

3. itd


ista prica i kod mene

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:05:45   
Unica
aaaaaa, babe i njihove noge. sto je najgore i moja je takva user posted image uzas.

anck, sto bi moja sestra rekla "na jedno uslo na drugo izaslo", mada i ja pop**dim kad cujem budalastine...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:06:26   
jacagoga
svaka druga osoba mi kaze al si se ugojila, pa nabacila sam samo 2kg, nije smak sveta

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:07:16   
Unica
IZVORNA PORUKA: OTI

A mene nervira ono sto mi se i desilo da cujem:
1.Jao pa mozda nije zensko...mozda se DR zeznuo (kao da je neverovatno da mm i ja ZAISTA zelimo zensko





culi do sada 100000 puta, a mm zeli zensko vise nego ista...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:08:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

A mene nervira ono sto mi se i desilo da cujem:
1.Jao pa mozda nije zensko...mozda se DR zeznuo (kao da je neverovatno da mm i ja ZAISTA zelimo zensko

Mene nervira ono sto govore mom muzu:

1. jao sad ces da vidis sta je pakao sa hormonima
2. jao sad kad krene da te baca u drugi plan
3. itd



To je i kod nas.... svi gledaju njegovu reakciju kad kazemo da su dve devojchice....pa naprave facu kao da ga sazaljevaju... user posted image Isto kao da je tako neverovatno da smo zeleli devojchice...user posted image

A on se namerno zajeuser posted image ava...pa kaze..."pa shta, znam ja da tju ceo zivot raditi za tampone i shnalice" user posted image

< Poruku je uredio Smeshkica -- 4.2.2010 13:10:40 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:12:04   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Smeshkica




svi gledaju njegovu reakciju kad kazemo da su dve devojchice....pa naprave facu kao da ga sazaljevaju...



Kao sto vec rekoh na svakoj temi user posted image user posted image mi neznamo pol  bebe a svakog vise interesuje od nas... pa svi pogadjaju user posted image i ta faca sazaljevanja  kad kazu mislim da je devojcica ...OOOOOOOo boze gde mi zivimo!!!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:14:34   
Anoniman
Moja svekrva se jos uvek moli bogu da je musko..
a drugarica mi rekla kako da joj se osvetim za to..
kaze, kad se beba rodi a ti lepo kad je sveki tu kazes bebi:
"e bebo moja, tebe tvoja baba htela u musko da pretvori"

ima da se ubije user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:15:57   
Anoniman
ima jos nesto..
kad vas pitaju za ime, vi kazete a oni:
"Pa nije neko ime...bolje da ste izabrali..."
i onda krenu sa svojim predlozima...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:17:04   
Unica
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


Kao sto vec rekoh na svakoj temi user posted image user posted image mi neznamo pol  bebe a svakog vise interesuje od nas... pa svi pogadjaju user posted image i ta faca sazaljevanja  kad kazu mislim da je devojcica ...OOOOOOOo boze gde mi zivimo!!!!!user posted image



meni su gledali sliku bebe kad je imala 12. ili 13.nedelja sa 4D UZ-a i secam se komentara "garant je musko, ima zaliske" user posted image a bebici se tek formirala lobanja... ili tipa "vidi ruke ko boxer sigurno je musko"... a uvek je osmeh na musko a na zensko "ma samo nek je zivo i zdravo" i neka kisela faca...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:18:15   
Unica
IZVORNA PORUKA: OTI

ima jos nesto..
kad vas pitaju za ime, vi kazete a oni:
"Pa nije neko ime...bolje da ste izabrali..."
i onda krenu sa svojim predlozima...



grrrrrrrrrrr, to moja svekrvshtina kaze... user posted image user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
4.2.2010 13:18:37   
Modessty
trudnici pred porodjaj ne treba reći: "Jel su sigurni doktori da je sve uredu? Pa stomak ti je još uvek visoko a ti pred porodjaj!"user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here