|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
9.8.2017 18:26:42   
vocicana
Mm je pre tri dana, ispiskio jos jedan kamencic., Bas lep, solidan, ali bez po muke. Rowatinex je sjajan kako je to lepo ispeglao.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
22.2.2018 0:27:03   
Srecko47E
Mene muce strasno.Javili su se tj bol u sedmom mesecu.Od tada muke mucim kad napad krene.Od tada je bilo dva

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
22.2.2018 8:10:27   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Mm je pre tri dana, ispiskio jos jedan kamencic., Bas lep, solidan, ali bez po muke. Rowatinex je sjajan kako je to lepo ispeglao.

Kako je skontao da ga je ispiskio?
MM je pio one lekove i posle da kuc kuc u drvo nije imao problema. Da li se resio il ispiskio nemam pojma.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
7.3.2019 7:04:32   
ANDJEELA
Sanjice lek tamsol koriste muškarci za prostatu, tj da se prosire mokracnu kanali. Ja sam verovala ili ne imala na pocetku prve trudnoće (jedva docekane) imala 5 kamencica u bubregu! Nisu se pokrenuli u trudnoći, ali zato posle 4 meseca od porodjaja haos. Hidronefroza bubrega treca grupa, zaglavili se u kanalu kamencici i morao bubreg da se spasava. Odlazim u NS kod urologa, dobijam taj lek i nazalost moram da prekidam dojenje. Za tri sata kako sam popila taj lek, potpuno bezbolno izbacujem kamenje. Koliko puta sam bila na hitnoj nemogu ti ni opisati. Beba kuci, a ja po citavu noc lezala u bolnici na infuzijama. Jos mi je taj dr rekao da kog bolova retko sta pomogne sem diklofenak cepica, koje treba da nosim sa sobom stalno. Sme samo 2 dnevno. U drugoj trudnoći sam u 7 mesecu izbacila kamen bez lekova, hvala dragom Bogu. Imam cak i jedan primerak od 1cm izbacen. Vise neidem kod urologa, vec kada obavim ultrazvuk i kada je u kanalu popijem taj lek. Sada imam jedan u desnom. Ko nije imao kamen nezna kakve su to muke.

Moram jos jednom da napomenem da se pije lek samo kada je kamen u kanalu! 

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
7.3.2019 7:13:25   
ANDJEELA
Jos i da napisem ima jedna apoteka iz Krusevca koja prave biljne cajeve za topljenje kamena u bubregu i zucnoj kesi. Moje drugarice sestri je istopio potpuno sve kamenje u zucnoj kesi, kada je otisla na ultrazvuk dr se cudio sta se desilo, kaze da nije radio predhodni ultrazvuk ne bi verovao sta sada vidi. Na kraju je uzeo dr od devojke broj tlf da naruci za svoje rodjake.

Samo oni iz apoteke naglase da zavisi koja je vrsta kamena, nekom istopi, nekom ne. Moj suprug je koristio, nije istopilo, a eto toj devojci jeste. Nije skupo.

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
7.3.2019 20:32:43   
mirana1
Prave te cAjeve. U pravu si nekom pomogne a nekom ne.
Rovatinex i prolom voda.

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
7.5.2019 7:12:34   
Sanjica26 RR
Juce smo isli kod urologa. Stanje je ovakvo: Kamen je u mokracnom kanalu. Desni bubreg se smanjio i prestace da vrsi funkciju ako se ne preduzme nesto. Godinu dana je dugo koliko su ga dr ovde vontrali. Nema, ima, nisu sigurni. Dr predlaže endoskopsku operaciju. user posted image Napisala je da prvo odradi snimak mokracnih kanala. Želi da vidi kakvo je stanje mokracnih. Tada ce da vidi kakva je situacija.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
7.5.2019 8:19:57   
Ana RR
Strašno, Sanjči. Dobro je da ste otišli. Bili ste kod Vinke, jel?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
7.5.2019 9:24:13   
Sanjica26 RR
Jesmo isli kod nje. Mm se malo prepao. Vala i ja. Pored muka koje su nas snašle jos i ovo. Bas je ozbiljna i konkretna.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
7.5.2019 9:46:25   
Duškić
Jao, bice bolje.
Sanjice, ako je ozbiljna , najbolje kad ti sve kaze i ne uvija.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
7.5.2019 10:24:28   
Ana RR
Jeste, kod nje nema uvijanja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
7.5.2019 21:59:48   
Maraj
Pih sanjice...
A kad radite taj snimak. Jel to uz? Ne radite to kod nje?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
7.5.2019 23:13:50   
Sanjica26 RR
Maraj, treba da se odradi skener urografije. Ne radi to ona. Sutra mm ide kod dr koji mu je rekao da ima vezu kod urologa na vma da vidi da li tamo da odradi tu intervenciju.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
8.5.2019 17:32:03   
Sanjica26 RR
Malo pre je mm bio kod urologa sa vma. Ovako stoje stvari: Prepisan mu je lek tamsol (lek koji je pomenula ANDJELA)
Za 15 dana kontrola. U medjuvremenu da uradi krvnu sliku i urin i sa time da dodje. Ako bude bila potrebna operacija bice potrebno za intravensku urografiju. Operisace ga on ako bude bilo potrebno. Predlozio je da uzme uput da ne bi morao da placa, ali i ako ne dobije svakako ce ga primiti. Kaze mm da se opet pomerio kamen. user posted image Vec ga nekoliko dana boli. Ja se iskreno nadam da ce da izbegne operaciju.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
8.5.2019 17:43:45   
Ivanka 75
Bice to sve dobro Sanjice, bitno da se zna sta je i da moze nesto da se uradi. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
8.5.2019 19:55:28   
pari
I ja mislim da ce sve biti u redu. Dobro je sto je sad pod nadzorom i sto zna sta ce i kako ce

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
8.5.2019 22:01:48   
lesli
Sanjice, bas bezveze. Ali bolje i operacija nego da mu otkaze bubreg. Drzim palceve da bude dobro 🤗

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
8.5.2019 23:20:04   
smeško
Sanjice, operacija kamena u bubregu nije strasna koliko je opasno da se to prolongira. Kazu da su to nesnosni bolovi i verujem da jesu. Moj teca je operisao kamen negde u tim godinama. On se valjao po podu od bolova. Nakon toga je napokon imao normalan zivot. 

Ajde, pa javljaj kako je. Drzimo vam palceve da lek resi problem.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
8.5.2019 23:21:36   
smeško
Ajoj, kako sam srocila tekst! 😥

Imao je bolove kada se kamen pokrene, pre operacije.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
22.5.2020 9:03:34   
ANDJEELA
Sanjice nikako da ti pisem za suprugom kamen u bubregu, pisala sam u temi korona, evo sada odgovora.

Mm ima kamen 16*11mm na izlazu iz mokracnih kanala u besiku. Radio ct. Vec vise od dva meseca Hidronefroza 3 grupa. Bolnice ne primaju pacijente, evo danas vec drugi put radi test na covid, da bi mogao dr ambulantno (ako uspe) da stavi stent makar privremeno da se bubreg malo oporavi. Operacija ce kasnije kada pocnu da primaju pacijente. Sve smo tlf sa dr o terapijama obavljali. Pio je urolitin, kaze dr da taj sirup daje odlicne rezultate, medjutim ovo je jako velik kamen i nije istopi, ali druge u bubregu jeste dosta smanjio. O bolovima u sred korone ti ne bi mogla opisati situaciju, Uzas. Kazu da je 4 puta vise ljudi umrlo od drugih bolesti nego od korone, stvarno je ovo postalo ludilo. Ostace covek bez bubrega ako se ovo ovako nastavi. Nadam se da ce u utorak nesto uraditi. Inace oboje imamo kamenja na izvoz. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
22.5.2020 10:15:28   
branki*
Da li je moguće da nisam pisala ovde..

Prošle godine sam bas prvi put imala strahovitri napad..povracanje od bolova..valjanje po podu..maltene haluciniras od boli.. u sred noći. .U ovo doba otprilike. .probudim boku..Ja sama u bgd sa decom..sin ostane da spava
Na taksi i u grdasku bolnicu.ona nam najbliza.Kamen se zaglavio u kanalu.staza tipa dva na tri.Naručim čaj iz Leskovca. Popijem .istopio ga.ali ne može svaki da istopi. Mene je spasao. 

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
22.5.2020 10:20:04   
Sanjica26 RR
Kod muza je izvrsena operacija kamena. Isto je bila u mokracnom kanalu. Nisu uspeli potpuno da ga razbiju jer je jako tvrd. On je imao samo jedan kamen. Ostao je delic koji se vratio u bubreg. Stavljen je posle operacije stent. Mm je sa njim jedva funkcionisao. Nije mogao normalno da set_a.

Tokom ove korone, imao je strasne bolove. Bas za vreme policijskog casa. Nisam znala kako da mu pomognem. Sisao je u drugi mokracni kanal. Obavio je uz. Trebalo je u međuvremenu na razbijanje, ali nista za sada od toga. Taj urolitin nista nije pomogao. Sad pije neke kapi dok ne pocnu da rade. Kod mm je bio drugi stepen hidrofroze. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kamen u bubregu-pomozite :(
22.5.2020 10:50:52   
branki*
Kod muskaraca je kažu gori nego kod žena bol.



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 123
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:







Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here