|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
7.2.2010 23:44:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Mame,sta raditi kad beba nakon popijenog sirupa bljucne?




IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A jel bljucnula odmah kada je popila?
A za šta sirup? Antibiotik ili za T?



IZVORNA PORUKA: gagana83

Cefaleksin(to je valjda antibiotik) i onaj sirup od belog sleza.


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Da je za T predložila bih da daš još pola kašičice, ovako...  Jel odmah povratila? Puno? Jel ima šanse da se nešto zadržalo u njoj?

Ja nikada nisam davala lekove u isto vreme, gledala sam da razmak bude bar pola sata - sat, da ako povrati jedan, da ne povrati drugi (recimo kada dajem antibiotik i za T)



IZVORNA PORUKA: magde

GAGANA i ja bih joj dala opet ako ne celi bar pola kasika da budes sigurna


IZVORNA PORUKA: gagana83

Povratila je nakon 15 ak minuta.Nemam uopste predstavu koliko je povratila,mislim da nije bas sve Nisam joj nakon toga dala ponovo,razmisljam da je mozda bolje tako nego da popije vise nego sto bi trebalo.


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

I ja bih razmišljala kao ti. Možda bih sledeću dozu dala ranije. 


IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

I ja bih razmišljala kao ti. Možda bih sledeću dozu dala ranije. 

Tako i ja mislim da uradim.


  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
7.2.2010 23:45:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Nemoj joj davati ponovo. Daj joj kad treba da joj das. Bolje da preskoci jednu dozu nego da nesto dupliras. A beli slez je uzasno gadan i njega daj izmedju 2 leka, da ne bi opet povratila.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
7.2.2010 23:48:20   
gagana83
Ma i ja sam blesava.Lakse mi bilo da joj dam oba istovremeno,al necu ubuduce tako raditi.
Tesim se sto sam joj prvo dala antibiotik pa za njim beli slez pa se nadam da nije i antibiotik skroz povratila.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
7.2.2010 23:50:26   
Anoniman
Čak i da jeste, nije baš baš sve. Samo opušteno i nastavi da joj daješ kad dođe vreme. user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
7.2.2010 23:52:44   
Jeca*
Maksimalna koncentracija u plazmi se postiže za 1 sat, dobro se distribuira u tkiva i telesne tečnosti, ne metaboliše se u organizmu, izlučuje se preko bubrega u nepromenjenom obliku i u urinu postiže visoke terapijske koncentracije.

znači, sve da je i povratila SVE što je popila, delovalo je 15min odnosno 1/4 od max. I to je nesto. Opusti se i ne razmisljaj vise o tome i daj joj lek opet kad si i trebala da joj das. Sigurno nije povratila sve.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
7.2.2010 23:54:46   
gagana83
Hvala vam cureuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
8.2.2010 8:37:45   
mamanp
Evo jedan interesantan tekstic Kako se bebi daje lek

Kako se bebama pravilno daje lek, šta učiniti ukoliko ga dete ispljune ili povrati i još neke savete pročitajte u tekstu koji sledi.

Lekovi za malu decu se prave uglavnom u obliku sirupa ili praška koji se rastvara. Doziranje zavisi od bebine kilaže, a lekar će prepisati koliko tačno treba dati leka u jednoj dozi, na koje vreme se daje i koliko dugo. Ovih uputstava se treba strogo pridržavati.

Pre davanja leka, pripremiti špric (bez igle) ili kašičicu. Bebu treba podići u polusedeći položaj i ušpricati lek u usta - sa strane, jer će tako najbolje da ga proguta.

Ukoliko se desi da beba pljune ili povrati lek odmah nakon davanja, ili u periodu do desetak minuta, treba ponoviti postupak sa celom količinom leka. Ako povrati nakon dvadesetak minuta, ne treba ponavljati davanje leka.

U slučaju da dete ima visoku temperaturu, prvo treba skinuti temperaturu, pa onda dati lek.

Treba izbegavati davanje leka na flašicu, ili priborom kojim se beba hrani. Ako vrišti ili se otima, davanje leka treba odložiti za kasnije. Najpre je treba umiriti, razveseliti, pa u igri dati da popije lek. Nikako nije dobro na silu davati lekove.


Izvor

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
8.2.2010 8:45:17   
usamljena
Gagana83, vidim da su cure pisale ali evo reci cu ti i ja. Una je nedavno imala povisenu temperaturu i cim smo joj dali sirup istog trena ga je povratila. Zvali smo dezurnu pedijatriju rekli su nam da joj damo pola doze ali da narednu dozu mozemo sat ranije. 

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
8.2.2010 9:12:23   
Leki 77
Ne znam da li je ovo bas adekvatna tema, ali mozda moze nekome znaciti.... Suprugova sestra za skidanje temperature svom detetu koristi iskljucivo cepice na bazi paracetamola. Kaze da se lako postave i da je uvek sigurna u dozu, dakle - povracanje na to ne utice. Ja sam kupila Eferalgan cepice, ali ih srecom jos nisam koristila. Naravno, ne opterecuju zeludac itd. E sada mi pade na pamet da to nije zgodno kod prolivauser posted image

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
8.2.2010 9:39:35   
usamljena
Cepice preporucuju kod temperature iznad 38,5

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
8.2.2010 13:45:34   
Jeca*
Temperatura (sirup i čepići)

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
8.2.2010 18:03:41   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: usamljena

Cepice preporucuju kod temperature iznad 38,5


Naravno, posto se temperatura kod dece ne skida kada je ispod 38,5.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
27.12.2010 18:53:19   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Zna li neko?user posted image

Ja dala M sirup, i nakon nepunih sat vremena mu dala da jede (glupaca, zaboravila potpuno da ne smije) i on je naravno sve povratio. Odmah sam zvala dr da pitam da li treba da ponovim dozu, ali ona rece da ne treba jer se on apsorbuje nakon 8 ili 20 min ili nesto treceuser posted image Nisam dobro cula, a bas me interesuje, pa ako neko zna bila bih mu zahvalna na info user posted image



_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
27.12.2010 22:04:37   
Anoniman
Choopa, nije on bljucnuo antibiotik već višak mleka. Antibiotik je ostao zatrpan dovoljnom količinom mleka, a višak mleka je izašao. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
27.12.2010 22:15:07   
New Mom
Choopa, ako je prošlo bar pola sata, smatra se da je doza popijena kako treba.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
1.6.2011 21:40:02   
New Mom

IZVORNA PORUKA: mamanp


Pre davanja leka, pripremiti špric (bez igle) ili kašičicu. Bebu treba podići u polusedeći položaj i ušpricati lek u usta - sa strane, jer će tako najbolje da ga proguta.


Ovo danas pokušavam već 2 puta, ali povrati sirup. Imam osećaj da namerno se napreže da ga povrati. Ima li neko savet kako da joj uvalim lek?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
1.6.2011 21:43:16   
Anoniman
ja sam, kad je N imao te ispade i napade, pa je pljuvao, sipala dozu leka u jednaku količinu nečega što voli, recimo voćni jogurt, i u čašu, pa da popije. Uspevalo je uvek, mada sad kad razmišljam uopšte nisam sigurna da to sme da se radiuser posted image user posted image U svakom slučaju, mislim da sme, a ti ćeš to verovatno znatiuser posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
1.6.2011 21:45:52   
New Mom
Pljuje unapred, nervira me ceo dan. Sve, kao, teško se gadi.user posted image
Strpaću joj u sok, možda prođe.
P.S. Ne smeju po pravilu samo sa mlečnim proizvodima ili ako je naglašeno da lek ide bez jela, zbog apsorpcije..

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
1.6.2011 21:47:28   
Anoniman
Nikada nije bilo da ne sme sa jelom, a uvek su mi savetovali da odmah posle dam i jogurt, i da pije što više jogurta, pa sam valjda zato pomislila da može i odjednomuser posted image I u sok sam mu mešala, i u čaj...ma svašta pada na pamet u toj nemoćiuser posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
7.3.2018 13:47:15   
Dora89
Ništa, čekate sledeću dozu.
Bolje u vodu ili sok, nego u čaj ili mlečne proizvode, pošto ovi mogu da mu smanje dejstvo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šta kada beba bljucne nakon antibiotika?
7.3.2018 13:50:39   
mama Jo
Joj to se uvek pitam - da li da ponovimo ili ne...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here