|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Poučne price, textovi o svemu i svačemu
19.2.2010 16:27:12   
Unica
Primetila sam da na forumu ima dosta tema gde mozemo da se izjadamo jedna drugoj, da nas utese, posavetuju. Ali nekad je to tesko, i vrlo cesto budemo pogresno shvaceni. A bilo je mudrih ljudi koji su mnogo toga poucnog rekli-napisla davno pre nas.



Nekada davno zivela je devojcica koja je imala losu narav. Njena majka
joj je dala vrecu punu eksera i kazala joj da svaki put kad izgubi zivce mora
ukucati jedan ekser u tarabu. Prvi dan je morala ukucati cak 37 eksera!

Tokom sledecih nekoliko nedelja kako se ucila kontrolisati, broj ukucanih eksera
smanjivao se iz dana u dan. Shvatila je da joj je lakse obuzdati
ljutnju nego ukucati ekser u tvrdu tarabu.

Napokon, stigao je dan kada devojcica nije izgubila zivce ni jedanput!
Kazala je to majci i ona joj je savetovala da svaki takav dan koji prodje u miru - izvuce jedan ekser.
Stigao je dan kada je devojcica rekla majci da vise nema ni jednog eksera u tarabi!

Majka je uzela kcer za ruku i odvela je do tarabe, i rekla joj:

"Dobro si ucinila kceri moja...ali pogledaj rupe koje su ostale tarabi...taraba vise nikada nece izgledati isto! Kada kazes nekome nesto u ljutnji povredis ga. Kao da zabijes noz u tu osobu i potom ga izvadis. Nema veze koliko puta kazes: "Zao mi je"..rana je ipak jos uvek tu.
Povrediti nekoga recima je ponekad gore nego fizicki. Prijatelji su nase retko bogatstvo i treba ih cuvati.”

CUVAJTE SVOJE PRIJATELJE!
I IZVINITE IM SE AKO STE IKADA NAPRAVILI KAKVU RUPU U NJIHOVOJ TARABI

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Poučne price, textovi o svemu i svačemu
19.2.2010 16:33:10   
Unica
"Jedna neobicna ali jednostavna tajna mudrosti svih epoha uchi nas da i najmanji chin altruizma, svaka ljubaznost i davanje obogacuju, a da svaki napor da se osvoje bogatstvo i moc slabi i osiromashuje. To su znali i o tome nas uchili Indijci, grcki filozofi i Hrist, i posle njih hiljade mudraca i pesnika cija su dela prezivljavala epohe u kojima su ziveli, dok su kraljevstva i kraljevi njihovog doba nestali i zaboravljeni. Mozete da se slozite s Hristom ili s Platonom, sa Shilerom ili Spinozom: svuda vrhovna mudrost uchi nas da nisu ni moc ni bogatstvo ono sto nas chini srecnim vec samo ljubav. Svaki altruizam, svako odricanje u ime ljubavi, svako saosecanje, svako davanje sebe izgleda kao gubljenje vremena, kao lishavanje, ali nije: to je obogacivanje i uzdizanje i jedini put koji vodi napred."

Herman Hese
"Umetnost dokolice"


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Poučne price, textovi o svemu i svačemu
19.2.2010 16:41:07   
Unica
Tri igraca za stolom igraju preferans.Otac i dva sina.Nedeljom ,posle rucka,popiju kafu i podele karte.To je prilika da popricaju i da igraju .Najcesce krenu od 100 "bula".Igra preferansa pocinje negativnim poenima. Svi ih igraci ,poput greha u zivotu ,imaju od pocetka.Treba se "spustitii ispod kape" ,granica na kojoj se zbaci staro breme i krene u osvajanje pozitivnih poena. Da bi se igra zavrsila ,jedan igrac mora biti "dobar" onoliko koliko je jedan "los"
Kao i u zivotu .Moze se biti dobar samo u odnosu na nekoga ko to nije.Da nema zla ,dobro ne bi imalo u odnosu na sta da bude dobro. To cesto zaboravljamo kada sudimo drugima. U predstavi zvanoj "Zivot", neko mora da glumi i lik negativca. Teske su to uloge. Bez sukoba nema dobre predstave. Sve sto postoji, postoji u relaciji. .Ravnoteza izmedju "dobra" i "zla" se odrzava, sa blagom prednoscu "dobra". Tvorac igre je to dobro zamislio.
Posle svakog deljenja, jedan ucesnik, licitiranjem, preuzima "ruku".Zato sto ima najbolje karte, ili pokusava da prodje "na blef". Koliko igraca, toliko i stilova. Onaj igrac koji prihvati izazov, postaje protivnik...
Retke su pobede bez negativnih poena.Nosilac igre dobije partiju, ali i i protivnici uzmu po neku kartu. Onda ga "duze". A na kraju se sve zbroji. Ne retko bas ti "dugovi" iz dobijenih partija budu presudni za Krajnji ishod.
Kada se "podvuce crta", malo je pobeda koje ne lice na poraz...

_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Poučne price, textovi o svemu i svačemu
4.3.2010 20:22:48   
Anoniman
Dakle...evo kviza:
Bira se novi svetski vodja. Postoje tri kandidata. Vas glas odlucuje.
Prvi: Udruzen je s prljavim politicarima. Savetuje se sa astrolozima. Ima dve ljubavnice. Pusi kao Turcin i pije 8-10 martinija dnevno.
Drugi: Vracan je u sluzbu dva puta, spava do podne. Na fakultetu je pusio travu, i svako vece popije litru viskija.
Treci: Heroj odlikovan u ratu, vegeterijanac, ne pusi. Pije najvise jedno pivo dnevno i nikad nije imao vanbracni odnos sa nekom zenom ili muskarcem.
Dodatak:Da poznajes trudnu zenu koja vec ima osmoro dece, od kojih je troje gluvo, dvoje slepo, jedno mentalno obolelo, a ona pritom ima sifilis...i zivi od socijalne pomoci...da li bi joj savetovao da abortira?

Pre nego sto odlucis o svemu, treba da znas da je prvi kandidat Franklin Delano Roosevelt, drugi Winston Churchil I, a treci Adolf Hitler. A ako si na dodatno pitanje odgovorio sa "da", upravo si ubio Ludwiga van Beethovena.

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Poučne price, textovi o svemu i svačemu
2.10.2011 1:11:23   
Anoniman
Ja imam svoju riznicu mudrosti, a ime joj je Srleuser posted image
Naime, skoro se nesto izbedacih zbog lose isprognoziranih uspeha, i suvise visokih ciljeva, skripca sa vremenom, straha zbog godina koje lete, pa mi moj muz rece da bi mi valjalo popiti kavu sa Srletom. I tako ti ja ugovorim kavu sa "djavoljim advokatom" i pocnem mu mleti o svojoj casi grci. Saslusa me on i rece mi jednu mudrinu koju cu vam ovde ispisati kroz nas dijalog:
- Covek sebi cesto zadaje nerealne ciljeve, a takodje, ume i odustati kad je i suvise blizu cilja.. Na primer, hoces da uradis dvadeset trbusnjaka i vec na osamnaestom odustajes i posustajes. Da si u istom trenutku sebi zadao trideset, ne bi posustao na osamnaestom, vec na dvadesetosmom. I sta smo naucili Verka?
- Da ne postavljamo sebi nerealne ciljeve?
-Ne Verka...
- Da ne odustajemo i skupimo snage i za poslednja dva trbusnjaka?
-Ne Verka...
-Pa dobro sta???
-Naucili smo da smo ljudi i da nije bitno da li smo ispunili cilj posto poto, vec je najbitnije da sebe ne ubijamo ako nismo! Covek stvara ciljeve, ali ciljevi ne stvaraju coveka. Mi se gradimo kroz put do njih, a ne kroz njih same. prema tome, nije bitno da li si uradila deset ili dvadeset trbusnjaka, koliko je bitno uraditi jedan i zakoraciti, a za poslednja dva ce se kad tad smoci snage!


Obozavam ga....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Poučne price, textovi o svemu i svačemu
22.10.2018 18:46:38   
Dora89
Baš dobre priče! Evo moje:Jedna žena (Muslimanka po veroispovesti) je imala tri sina, koji su živeli u različitim kućama sa svojim porodicama. Ona odluči da poset_i svakog od njih i da kod njih prespava. Kod svakog od njih, kad bi se ujutro probudila, tražila je od snajke vodu da obavi abdest, potom bi tu vodu prosula po krevetu, i na kraju bi rekla snajki da se upiškila, uz izvinjenje. Snajke od prva dva sina su je grdile i psovale što moraju da peru posteljinu, a sinovi je nisu branili. Snajka od trećeg sina joj je rekla "ne brini, majko, starim ljudima se to ponekad desi. Kad je sve te poset_e obavila, ova žena je sva tri sina sa porodicama pozvala na ručak. Na sredinu stola stavila je puno zlatnog nakita. Sinovi su je pitali kako će taj nakit da se podeli, a majka im je ispričala šta je u stvari uradila i rekla je da sav nakit pripada snajki od najmlađeg sina. Ostali sinovi su bili ljuti na svoje žene.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here