|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Igrica "Farmville" krade podatke o ...
24.2.2010 16:03:37   
guppy RR
Iz današnjeg Blica...

Premda hranjenje ovčica i sadnja jagoda zvuči bezazleno i idilično, nemačke službe za zaštitu podataka upozoravaju da u svetu „Farmvillea“ nije sve tako ružičasto. „Farmville“ je igra aktivirana na društvenoj mreži Facebook koja se u rekordnom roku pretvorila u masovni fenomen. Skoro 75 miliona virtualnih farmera širom sveta „nastanilo“ se u Farmvilleu, a svakim danom ih je sve više.

Ali, nemački stručnjaci za zaštitu podataka upozoravaju na pokušaje vlasnika igre da prikupe informacije o igračima, a neki igrači „Farmvillea“ prijavili su i neautorizovano povlačenje novca s računa. Američka kompanija „Zynga“, koja je vlasnik Farmvillea, iznenađena je brzinom kojom se igra proširila. Pokrenuta je u junu 2009, a očekivalo se da će do kraja godine imati oko pet miliona korisnika, rekao je osnivač kompanije Mark Pinkus. Igre poput „Farmvillea“ koje su vezane za društvene mreže trenutno su u usponu. „Zynga“ tako nudi i igre poput „Fishvillea“, „Petvillea“, „Cafe Worlda“ i „Mafia Warsa“. Virtualni svet online igara je u stvarnosti u stvari izvor novca. Igrači „Farmvillea“, na primer, besplatno stiču bodove i virtualni novac koji im omogućava da kupuju seme i životinje. Da bi to postigao, farmer mora da pazi da mu usevi ne uvenu. Ipak, igrač u nekim segmentima igre može brže napredovati ako na račun „Farmvillea“ uplati određeni iznos s kreditne kartice.

Premda većina igrača uplaćuje male iznose, „Zynga“ ima lepu zaradu. Prema podacima kompanije, njihove igre su privukle više od 230 miliona igrača. „Njujork tajms“ procenjuje da im to donosi zaradu od približno 250 miliona dolara godišnje.

Neki kritičari upozoravaju na nepravilnosti u svetu online igara, a posebnu zabrinutost izaziva pitanje zaštite podataka.
Kada se pridružite „Farmvilleu“, „Zynga“ automatski dobija pristup vašem profilu, fotografijama i informacijama o vašim prijateljima.
„Politika privatnosti vrlo je nejasna, a „Zynga“ prisvaja pravo na pristup skoro svemu“ upozorava Henri Kreseman iz nezavisnog tela za zaštitu podataka u Nemačkoj.

„Zynga“ tako kreira profile korisnika koje sastavlja na bazi informacija iz nekoliko izvora poput „blogova“, servisa za slanje poruka, „Zynginih“ igara i drugih korisnika „Zynge“, kako stoji na internetskoj stranici kompanije.
Nemačke stručnjake za zaštitu podataka zabrinjava i to što „Zynga“ podatke o korisnicima čuva trajno.

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Igrica "Farmville" krade podatk...
24.2.2010 16:40:47   
Anoniman
Eto, lepo ja kažem da je ta Farma glupost! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 2
   [Obrisana poruka]
24.2.2010 16:48:20   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Igrica "Farmville" krade podatk...
24.2.2010 21:56:37   
Lu
Cijeli internet je onda glupost,mislim nije da ih branim ali šta imaju od toga što vide moje prijatelje na fb, vide ih i svi drugi koji ukucaju moje ime jel takouser posted image
Pa više podataka o meni ima na RRuser posted image
Šalim se,istina je da nude da se za pravi novac kupuje farma-kesh ali to je valjda rezervirano za budaleuser posted image
Taman ću da ukucam svoju karticu,ahaaaa!
Mislim da se dešava ista stvar kao i sa Avent bočicamauser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 4
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here