|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 15:07:03   
maca10
Drage moje,nova sam na forumu pa odlucih da vam se pridruzim.
Naime imala sam 2 spontana pobacaja,radjene su mi kiretaze .U prvoj plod je prestao da se razvija u 7-8 sedmici (u avgustu 2009)a u dugoj 8-9 sedmici (mart 2010).
Zanimaju me vasa iskustva i pretrage koje bih trebala uraditi (radila sam ureoplazmu,mikoplazmu ,hlamidiju i torch-sve ok)
Ginekolozi smatraju to prirodnom selekcijom ali vjerujem da mora postojati medicinski uzrok...
Nestrpljivo cekam vasa iskustva...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 15:12:30   
cipiripi
ako mene pitas , trebas da uradis imunoloske analize jer antitela u krvi itekako imaju veze sa tim...
evo ja nisam mogla da zatrudnim 2 godine, nisu mi uspevale ni inseminacije ni VTO koja je radjena u novembru...imala sam bar biohemijskih trudnoca a da to nisam ni znala..tek sam kasnije shvatila sta zapravo znece ti odlivi i ugrusci koje sam imala u sklopu redovne menstruacije.

kad sam uradila imunoloske analize jedina stvar na koju sam bila pozitivna su neka antikardiolipinks antitela koja krv cine gustom, beba moze da se zakaci al ne moze da se hrani i ode.. lek je obican aspirin...pila sam ga citavih 30-40 dana i sad sam prirodnim putem user posted image ...

imas ovde o tim analizama... KLIK


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu maca10)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 15:20:19   
Anoniman
Meni je dr prepisala razne pretrage cim sam ostala u drugom stanju (nekih 26 stavki je imala lista za analizu krvi, plus naravno analiza urina i vaginalnog sekreta). ipak, beba se nije razvijala i imalo je poznati tuzni kraj. Da li su ti ponudili kao opciju prilikom kiretaze da te ostatke posalju na analizu? Meni je dr rekla da se to moze uraditi ali da nema smisla, sigurno ce pokazati neku hromozomsku anomaliju, a ponekad i ne mogu da utvrde uzrok pa napisu da nije postojao rad srca.
Sa raznih sajtova sam cula da kao krajnje resenje moze da se uradi neka hromozomska analiza roditelja, da se vidi da li tu nesto fali...

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 15:21:59   
cipiripi
ja sam to radila...zove se kariotipizacija oba partnera..

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 15:34:13   
maca10
hvala ti,
sada sam jos pod stresom posto sam kiretazu radila 19.3. pa sakupljam informacije a treba da se javim kod ginekologa tek poslije prve menstruacije.
Koliko sam skontala da treba da uradim i hormone stitne zlijezde,polne hormone i jos ko zna sta...tvoje iskustvo je svakako pozitivno isvaka ti cast...uzivaj user posted image
Inace sam iz Banjaluke,ginekolozi su jako oskudni znanjem na tom polju pa cu za sve morati sama da se izborim....

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 15:52:38   
cipiripi
sigurno ce ti se javiti neka devojka koja je iz tvog grada pa ce ti pomoci, drz se RR je uz tebe user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu maca10)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 15:57:39   
bluka
maco, ja sam tvoja sugrađanka.

najbolje da nađeš dobrog doktora koji će te provesti kroz sve potrebne analize. pošalji mi preko pp kod kojeg ginekologa ideš, ja ti mogu preporučiti nekoliko dobrih, i privatnika i onih u državnim ustanovama.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 16:00:28   
pepino
Maco ja nisam iz B.L. ali sam iz jednog grada koji je blizu tvom,i ja sam imala 2 spontana,prvi u junu 2008. bez kiretaze,u 6 nedelji,nije bilo otkucaja,sam mi plod otisao,drugi sad 2009 u septembru u 15 nedelji trudnoce,sve sam to prosla u vasoj bolnici u B.L.
Ja sam samo uradila te briseve,nalaze na hlamidiju,mikoplazmu,...Nisam cak ni taj Torch,spomenuo mi je dr. taj kario tip,ali sam odlucila da jos jecnom probam,pa ako izgubim i ovu bebu oticu u Beograd i uraditi detaljno sve nalaze,jer znas i sama kako kod nas to ide,uslovi su nikakvi,sve se ceka dugo,salje se za B.G.,procedura duga,100 uputnica treba,stvarno nisam imala zivaca sad to sve da radim i da toliko cekam nalaze,pa sta mi Bog da...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 16:03:20   
pepino
blukice moja gdje si mi?!Sve je to fino,od tebe je lijepo sto joj pomazes,al kakvi nasi doktori,eto znas sve o meni,kod koga idem i sve...I nisam ni ja bas nesto napravila,sredila,ko zna sta ce biti i sledevi put,daj Boze da bude ok,al kod nas nema uslova da se detaljne analize rade,drzava je katastrofa,al ko nas pita!Ljubim te!

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 16:07:41   
bluka
slažem se da je kod nas jako teško nešto uraditi, niti ima stručnjaka niti resursa.

ti si svoj problem riješila, ne razmišljaj kao da nije gotovo. maca vjerovatno nije radila sve ono što si ti, bar te analize može uraditi i kod nas, a znam da se i kariotip radi. a ako bude trebalo dalje, zna na koju će stranu okrenuti.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 16:19:43   
pepino
Ma radi jedino kariotip i jos malo nesto,one stvari koje je Cipi npr. radila i jos neki nema da se rade kod nas,ma nasi stvarno uglavnom nemaju pojma i nije ih briga...E moja ti bluka kamo srece da je tako,ja sam operisala septum,ali i sam dr. mi je rekao da on najvjerovatnije nije bio uzrok spontanom,zene i sa septumom iznesu trudnocu...I jos na kraju nisam imala ni malo plodove vode,izasla iz mene,kako i kada nemam pojma,nisam osjetila,pa i to da mi tada mozda plod nije bio uredu,ma ko zna sta je to kod mene bilo i zbog cega...Voljela bi da je samo septum bio problem i da sledeci put bude sve ok,mozda ce i biti,ali mozda i kod mene ima neki problem koji jos nismo dokazali,a moze se rijesiti...Zato kazem probacu jos jednom,ako i ovaj put bude spontani onda detaljne analize...user posted image

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 16:25:13   
pepino
I da bi se uradio kariotip moras dobiti uputnicu od ginekologa,pa se kod medicinske sestre zakazati kod geneticara koji dolazi svake 2 nedelje,sa uputnicom i svim nalazima cekas kod njega,obrazlozis mu razloge zasto zelis raditi kario tip(inace se kod nas praktikuje da moras imati 3 spontana,nekada kada si imala samo 2 nece da ti dozvole da radis,sve gledaju,godine,razloge,ma nije to fer,al sta da se radi...) ,on ce ti odobriti ili nece,pa onda dolazis da das krv da ti se to uradi,cekas po 2-3 mjeseca,nekada i vise rezultate,pa ti onda dr. ocita...A u B.G. ti bude gotov za 3 do 7 dana...user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 22:28:31   
maca10
za analizu ploda sam saznala na forumima, samo ne znam sta ona tacno podrazumjeva i kakav je rezultat svega toga...ma ovdje doktori malo sta da ti kazu za dalje pretrage,valjda do 3.spontanog smatraju prirodnom selekcijom...za mene cudno ali istinito..ista stvar da ti se desi skoro u istoj nedjelji trudnoce totalno nerealno za oavkav stav,bar za mene...sama cu traziti neke uputnice pa vidjecemo...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 22:42:57   
pepino
Meni nisu spominjali analizu ploda,mislim da se kod nas to i ne radi kad je manja tudnoca,ali ako su tebi rekli,...mozda i rade...
Ja mislim da to nije cudno,ne znam,ne zelim da te nesto odgovaram ili slicno,ti radi kako ti mislis da je najbolje,to je tvoj zivot.Isto ti je to,nije bitno koja si nedelja,to je kod tebe priblizno slicno,ne znas ti tacno koja si bila,oni malo lupaju nedelje i termine...
Mene to vise ne plasi toliko jer vidim da skoro sve zene prolaze kroz to,znam neke koje su imal po 4,5,6 spontanih i tek onda rodile,uglavnom je prirodna selekcija,a nekada su i neki drugi razlozi...
Ti ako vec tako mislis i ako ti to ne da mira,ti uradi sve analize koje mozes...Ima cura koje ce ti pomoci oko toga bolje nego ja,ja nisam kazem ti radila sve detaljno...

(odgovor članu maca10)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
24.3.2010 22:46:25   
dzenysa
Bok cure,malo zujim po forumu i obilazim teme koje se ticu zatrudnjivanja
pa nadzoh i ovu.
Kao i mnoge od vas i ja sam imala spontani pobacaj u 3 mjesecu trudnoce.....
Poslije Kiretaze sad je sve ok.........
Cure,mnogo srece i hrabrosti vam zelim od srca........user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
25.3.2010 13:49:23   
Anoniman
mislim da analiza ploda posle kiretaze podrazumeva samo utvrdjivanje npr. genetskih anomalija ili drugog uzroka smrti ploda. ali koliko vidim po forumima i sajtovi, ponekad ne mogu reci pravi razlog. mislim da nam je najbolje da se jednostavno nadamo da cemo sledeci put biti bolje srece.

(odgovor članu dzenysa)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
25.3.2010 15:57:15   
dzenysa
Upravo tako,nada zadnja umire.
Kao sto kazu NOVI CIKUS NOVA NADA.
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
25.3.2010 16:59:28   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dzenysa)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
25.3.2010 22:11:19   
eni26
meni je radjena analiza ploda , i nista.. ne zna se uzrok spontanog..tako da to i ne znaci puno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
26.3.2010 23:10:08   
maca10
Eni,Jesi radila jos neke pretrage poslije spontanog ?analiza ploda moze samo da eliminise ili potvrdi geneticku gresku ali ne i otkrije uzrok...ma ne mislim ja previse na to,samo da se informisem oko nalaza hormona,antitijela ,imunologije i ostalih iskustava...vecinu tih stavri moracu odraditi na sopstvenu inicijativu posto nasi doktori nisu bas na tom polju ...pozz

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
26.3.2010 23:58:11   
eni26
samo papa test ... ma sve u svemu kaze dr. da je psiha user posted image razmisljam puno i kaze da se opustim .rekao da imam malu ranicu na grlicu materice al nista strasno.

(odgovor članu maca10)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
27.3.2010 18:42:13   
maca10
Eni,nisam bas sigurna da je psiho faktor presudan kod ovakvih stvari....vjeruj mi da se uopste nisam opteretila sa prvim spontanim,jednostavno sam shvatila eto desava se...u drugoj trudnoci moje promjene su bile vidne za mene i druge,pozitivnost i energije je zracila iz mene,nisam uopste razmisljala o tome sta je bilo i onda,opet isto...
Zasto ovakve stvari da opravdavamo psiho faktorom ili greskom prirode,prije nego uradimo bilo kakve pretrage,koji na danasnjem nivou razvica medicine ima podosta...Jednostavno mi je dosadilo to da slusam SMIRI se,dok ne uradim bar ono sto mi medicina dopusta...samo je problem kod nas doktorska sueta (uz duzno postovanje)

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
28.4.2010 14:36:54   
žuto pile
Evo i ja da se javim na ovu temu. Iz okoline B. L. sam. Imala sam 3 spontana i jednu urednu trudnoću. Odradila sam dosta nalaza, uglavnom na moj zahtjev. Svi su negativni. Još je ostalo da uradim kariotip u maju, možda će poslije njega biti nešto jasnije.

(odgovor članu maca10)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
7.5.2010 10:07:16   
maca10
evo krenula sam sa nalazima pa sam dobila sledece rezultate za hormone (3.dan ciklusa) i stitnu zlijezdu:
E2 34.47pg/ml TSH 5.78 H uIU/ml

FSH 5.61 mIU/ml TESTO 0.403 ng/ml

LH 4,55 mIU/ml
PRL 335.4uIu/ml
PRO 0.351 ng/ml
T3 1.91 nmol/ml
T4 111.9 nmol/ml
eto drage moje ako neko zna da mi malo detaljnije pojasni ove rezultate javite se

(odgovor članu maca10)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: spontani pobacaj-prestanak razvica ploda
7.5.2010 12:51:08   
pepino
Maco imas temu Pretrage i hormonska terapija,pa napisi tamo,da ti cure odgovore,ovde to nece vidjeti,ja se slabo razumijem u hormone,rado bi ti pomogla!user posted image

(odgovor članu maca10)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Kog pola su vasa deca?
lola78

Da vidimo koja kombinacija je najcesca?

Starijeg sina i mladju cerku (16%)

Stariju cerku i mladjeg sina (18%)

Jednu cerku (18%)

Jednog sina (27%)

2 sina i jednu cerku/ili samo sinove (8%)

2 cerke i jednog sina/ili samo cerke (13%)


Ukupan broj glasova: 153

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here