|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dve ovulacije ako je ciklus produžen?
29.3.2010 11:46:55   
Anoniman
Iz teme Bazalna temperatura II deo:

IZVORNA PORUKA: obicna23

Drage forumasice, zanima me sto bi vi mislile o ovome?

Imam neredovan ciklus , tj produzen koji traje po 35 dana
zadnja dva mjeseca traje do 60. te je sada 62 dan kako nisam dobila.
pijem biljne tablete vec mjesec i pol, za regulaciju ciklusa al mi jos nisu pomogle.
Radila sam test za trudnocu koji je negativan.

Imala sam ovulaciju, najvjerovatnije oko 7.02.

E mene zanima sljedece:
Da li moze zena da ima dvije ovulacije ako nema tako dugo menstruaciju??(mozda glupo pitanje)
Da li je normalno da meni prije M temperatura se povisi, te takva ostane i na dan kada dobijem?

Mislite li da ima mogucnost da sam ipak trudna, ili ipak ne?


Ovde molim vas zanemartite ostala postavljena pitanja (o temperaturi), i pišite svoja mišljenja, iskustva, saznanja o tome da li u toku jednog ciklusa mogu biti dve ovulacije?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dve ovulacije ako je ciklus produžen?
29.3.2010 13:11:39   
cipiripi
naucno dokazano DA, ne samo kada je produzen ciklus, nego i inace se to moze desiti...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dve ovulacije ako je ciklus produžen?
29.3.2010 13:59:04   
Ana RR
Koukla je imala taj slucaj.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dve ovulacije ako je ciklus produžen?
29.3.2010 14:27:56   
obicna23
Posto mi je ciklus poludio do zadnjih granica i to bas kad sam pocela da pijem tablete da mi to sve regulisu, ni sama ne znam vise sta mi je predznak ovulacije, user posted image ili trudnoce
samo znam da mi se desavalo (iako nisam dobila) da imam neke simptome ovulacije
vise sama ne znam a nadam se najboljeme

hvala vam user posted image

danas, 64 dan, bez ikakvih znakova za bilo sta, jucer bol u stomaku kao da cu da dobijem al neopisivo snazniji
Da se javim doktorici, nema smisla kad mi je i sama rekla da traje dok te biljne tablete podju djelovati

da li neko zna gdje pise o toj forumasici koja je imala slicno iskustvo?
Jos jednom thanks

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dve ovulacije ako je ciklus produžen?
30.3.2010 19:22:09   
Ana RR
Mislim da Koukla nije pisala o tome( koliko se sećam) već smo nas dve pričale. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu obicna23)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dve ovulacije ako je ciklus produžen?
3.7.2016 17:32:07   
Mariya
Od prve menstruacije sam imala neredovne cikluse
Kao moja baka,moja mama i moja sestra
To je valjda nasledno. Dugo (godinama)sam pila kontraceptivne pilule,radi regulisanja ciklusa
Nakon prvog porođaja,ciklusi su postali redovni,ali produženi,između 45-52 dana. Mog starog ginekologa to nije preterano interesovalo,ali mi je novi dr. Rekao interesantnu stvar,za koju nisam znala,a možda nekome bude korisno.

Kaže on,da se u slučaju da je ciklus bez ovulacije, on se obično produži za oko 10ak dana.(kod mene je to zaista bio slučaj).
I sa je,u slučaju produženog ciklusa mnogo veća verovatnoća da će biti anovulatorni ciklus nego ciklus sa dve ovulacije


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dve ovulacije ako je ciklus produžen?
3.7.2016 19:35:30   
Khaleesi
Ovo nisam znala korisno :-) meni je sve na 28-30 dana...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dve ovulacije ako je ciklus produžen?
3.7.2016 19:41:07   
nata11
I meni je promakla ova tema. Korisno ali zasto onda dr ne predlazu da radis i u drugom delu ciklusa UZ user posted image

_____________________________





(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dve ovulacije ako je ciklus produžen?
16.6.2017 9:02:37   
Dora89
Upravo tako. user posted image Ako je ciklus produzen, on je anovulatorni. To je naucna cinjenica. Za dve ovulacije u jednom ciklusu nikad nisam cula.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here