|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Deca razvedenih roditelja
11.3.2009 23:07:07   
Dora
Mislim da se ovo desava vise u danasnje vreme ne zato sto zene mogu vise i lakse da brinu o sebi i deteu, nego zasto sto se previse lako dignu ruke od svega, i razvod je najlaksi izlaz iz bilo koje situacije. "E, ne radi mi se na tome i tome, razvescu se i bezim od svega"> Ja licno mislim da je to malo kukavicki..
IZVORNA PORUKA: Verus


donekle se slažem sa tobom Verus, ali, mislim da razvod niko ne shvata olako i da se ne razvode što su razmaženi. Brak je večiti kompromis, dogovor, poštovanje i jednakost, a ako su osobe takve da ne mogu da pruže jedno drugom stvari u istoj meri, ako se samo jedna strana trudi- toj strani kad tad pukne film jer ne vidi svrhu tog braka i oseća se ugroženom(u emotivnom smislu).
I onda na kraju ispadne i kriva zato što nije pristala na brak kakav nije želela da imauser posted image . A nekad je bolje biti sam.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Deca razvedenih roditelja
11.3.2009 23:08:02   
Dora
nije mi uspeo citat... uh,moram da vežbamuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Deca razvedenih roditelja
19.2.2018 23:48:21   
dunja RR
Brat me zamolio za pomoć. Elem, prošao je kroz gadan razvod, nije viđao decu neko vreme (majka nije dala, sud jeste). Inače je jako vezan za ćerke. Sa majkom nije ni u kakvnim odnosima.
Sada ih viđa ajd da kažem redovno, ali želi da zajedno sa devojčicama ode kod psihologa, pedagoga, ili ne znam gde (to me zanima, preporuka).
Zašto želi?
Devojčice su bliznakinje, 8 godina, jedna od njih i dalje piški noću u krevet, imaju po 15 kg ( ja mislim malo više, ali on tako kaže u buntu, u svakom slučaju po njemu jako mršave). On primećuje da one taj svoj doživljaj loših odnosa među roditeljima ispoljavaju kroz bes (jedna), noćno mokrenje (druga), ne jelo itd.

Inače, ja kao posmatrač, koji nije ceo dan sa njima vidim jako pametne i dobre devojčice, koje moj S obožava, a on ne voli decu koja su zloće.


Gde, kod koga da ih odvede, i on želi da čuje kako on da se tu postavi, dajte neku preporuku?

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.2.2018 23:55:35 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Deca razvedenih roditelja
21.7.2019 13:46:40   
MimaKos
Deca uvek oset_e sve, narocito ako je razvod los i buran. Nazalost, tesko da ce psiholog tu pomoci ukoliko roditelji ne rese te svoje probleme jer treba leciti uzrok ne posledicu. Iz licnog iskustva pisem, nazalost. Njih treba poslati psihologu, ne decu.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Deca razvedenih roditelja
21.7.2019 14:19:19   
doramar11
Uglavnom nose taj teret i kad odrastu, tuga. 

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Deca razvedenih roditelja
4.11.2019 22:57:15   
Mirko Svirko
I ja sma dete razvedenih roditelja. I ja se secam da sam piskila nocu cak sam imala 12 god. I plasila sam se mraka. 

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Deca razvedenih roditelja
4.11.2019 23:05:43   
Ivanka 75
Mi, sestra i ja smo imale srecu da su nas zastitili od razvoda.
E sad,  oca nismo vidjale niti je on ispoljavao zelju da nas  vidja... 
Niti je mama insistirala, niti smo mi insistirale... 
Manje boli tako... Trag je ostao, nas dve jakr ko stena, ruzna osecanja prema osobi koju nismo ni poznavale kako treba, ali bolnih uspomena, na srecu nema. 
Dunja, nadam se da je tvoj brat resio probleme na najbezbolniji nacin. 
Da sam citala tvoj post onda kad si ga pisala savetovala bih ti da on prvi ode kod psihologa, da njega posavetuju sta da radi i kako da se ponasa. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Deca razvedenih roditelja
4.11.2019 23:10:51   
Mirko Svirko
Ivanka ja vise ne piskim nocu 🤗😁
Kod mene nema nekih tragova jer su se razveli kad sam ja bila prvi razred. Tata mi je otiso u inosatrastvo. Mama se preudala. Dobila sam sestru tada i bila sam srecna jer imam sestru. Sa tatom sam u kontaktu i dan danas i ako nije ovde. Ali sam ja nekako patila da oni budu zajedno taj neki period i onda prestala da verujem u Deda Mraza i da ce se oni pomiriti. Ne pravim greske neke koje sam shvatila vremenom da su oni pravili.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Deca razvedenih roditelja
4.11.2019 23:20:16   
Ivanka 75
Moji kad sam ja imala 4 godine.
Tata se preselio u inostranstvo, ozenio se, mama ceo zivot nama posvetila. Hvala joj na svemu. 
Razveli su se ko ljudi, on je jednostavno izasao iz nasih zivota jer mu je tako odgovaralo. Da bude slobodan ko ptica. 
Mamini roditelji nam bili sve, pruzili nam sve. Imale smo divno detinjstvo. 
Otac nam se ni rodjendana ne set__i na dan rodjendana nego koji dan kasnije... 
Odrasle smo jake, samostalne, sposobne, doktorka i profesorka. Ne damo na sebe, branimo sebe i sve svoje. 
Hocu da kazem da nam nije bio potreban. 
A mami i njenima hvala sto nam je zivot bio predivan, bez trzavica i problema. A njemu hvala sto se nije pojavljivao cesto i svojim prisustvom izazivao bol 👍

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 4.11.2019 23:21:59 >

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Deca razvedenih roditelja
4.11.2019 23:24:47   
mama Jo
Ivanka, ne prestajem da se jezim...
Zaista specificna tema.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Deca razvedenih roditelja
4.11.2019 23:25:18   
Mirko Svirko
Ivanka to je i najbitnije. Da deca nemaju posleeice.Svaka cas_t tvojoj mami tebi i sestri. I naravno mamim roditeljima. Sro su vam pruzili ljubav i toliko vas osnazili svi i spremili za zivot. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Deca razvedenih roditelja
4.11.2019 23:38:55   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Ivanka, ne prestajem da se jezim...
Zaista specificna tema.


Mama Jo ❤️

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Deca razvedenih roditelja
4.11.2019 23:41:37   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Ivanka to je i najbitnije. Da deca nemaju posleeice.Svaka cas_t tvojoj mami tebi i sestri. I naravno mamim roditeljima. Sro su vam pruzili ljubav i toliko vas osnazili svi i spremili za zivot. 



Hvala, tesko je, mnogo je tesko, ja sam posatala ovakva osoba samo zahvaljujuci tome. Tek mnogo kasnije sam shvatila da je sestru i mene taj razvod oblikovaonogo drugacije nego sto bi bile. 
I mislim da je razvod bio najpametnija stvar koju su uradili, tj mama, nije htela zivot u stresu, ni za sebe ni za nas. Imala je podrsku roditelja i izgurala sve kako treba. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Deca razvedenih roditelja
5.11.2019 18:30:16   
kamičak
Veliki hendikep za decu koja tako odrastaju. Kasnije su jako motivisani da odrze porodicu i dobri su i pozrtvovani roditelji. To je moj utisak 😃

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Deca razvedenih roditelja
5.11.2019 22:28:19   
Mirko Svirko
Kamicak to si u pravu. Iz licnog iskustva kazem. Ja sam ta koja spusti loptu nekad. A nekad se i naljutim pa danima ne mogu ni da pogledam muza. I to iz istog razloga. Nesto mogu da precutim a nesto ne zelim da pravim gresku kao moji roditelji i mozda su to neki repovi proslosti koji me muce ali ne gledam svoj intteres nego da dete u tome ne stvori pogresnu sliku.Objasnila mu jednom prilikom da se ja naljutim i na njega kao on na drugare ali zato mozemo da popravimo stvari i pomirimo se. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Deca razvedenih roditelja
5.11.2019 22:56:10   
flamingos
Mirko,svuda ima nekih problema,ali moramo da se potrudimo i damo maksimum kako bi brak opstao,ali ako ne ide...Ivanka moja draga,pročitah sve.Tako je kako je.Drago mi je da si u srećnom braku,da imate predivnu ćerkicu(mislim da samo nju jednu imate ili?).Uživajte skupa.Porasla sam uz oba roditelja,rano sam ostala bez njih i baš mi fale...


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Deca razvedenih roditelja
5.11.2019 23:07:23   
Mirko Svirko
Flamingos, u pravu si, dajemo maximum.. samo  eto kazem da nekada sve moze da se regulise. Tolerancija i sve je ok. Neke stvari nikad ne bih oprostila. Ali takve se stvari ni ne dogadjaju jer smo civilizovani ljudi nismo zivotinje..Ako se obe strane trude onda je uspesno. Jer ipak vredi ako su se dve osobe spojile imale zivot, krunisale ljubav i dodje i dete,znaci vredi boriti se.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Deca razvedenih roditelja
5.11.2019 23:09:16   
flamingos
Tako je Mirko👍


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 43
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here