|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tretiranje međice
7.12.2013 20:38:39   
pocahontas
od pre 3-4 dana, kazu da je dovoljno i poslednjih mesec dana, al reko bolje odmah da krenem.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Tretiranje međice
7.12.2013 20:40:53   
dunja RR
oki, hvala :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Tretiranje međice
7.12.2013 21:43:34   
pocahontas
uvek user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Tretiranje međice
7.12.2013 21:46:15   
dunja RR
user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Tretiranje međice
22.12.2013 18:27:53   
Mille
Drage maserke. Ja sam pitala moju dr da li postoji neki nacin da izbegnem epiziotomiju. Njen odgovor je masaza medjice ali da se partner posle ne buni kad se to rastegne :-) Uglavnom, napomenula je da zene koje su se bas aktivno bavile sportom cesce imaju epiziotomiju, ali ni to nista ne znaci. Takodje mi je objasnila da je bolji pravilan rez nego da se sve rascveta prema anusu onda ce me jedva zakrpiti i odlazak na wc ce biti vecita nocna mora. Ja znam nekoliko devojaka koje su se masirale bademovim uljem i nisu im radili epiziotomiju. Ja mislim da ne moze da skodi a moze da pomogne. Ja se vec bavim mislju da uskoro pocnem pa makar i jednom nedeljno, a pred porodjaj svakodnevno ako budem mogla da dohvatim :-)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Tretiranje međice
5.3.2014 8:51:42   
Diabla
Ja sam kupila Weleda ulje od badema i psenice koje je namjenjeno bas za masazu medjice. S obzirom kako sam prvi put prosla (ruptura 3.stepena-sjekli su me, pukla medjica sve do anusa, plus metalne kopce na anusu), mislim da nemam sta da izgubim. Nije prijatno, pece i boli pomalo, ali bas da vidim sta ce biti.

Ovdje bas i ne pise da je neko radio to. Dakle, ja sam pokusni kunic. Imam nesto vjere u tu masazu, we'll seeuser posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Tretiranje međice
5.3.2014 9:05:37   
Trcosava
Diabla!!! user posted image pa ti si pred kraj trunoće, a ja nemam pojma!!!

Što se tiče tretiranja, mislim da tu dođe ista priča kao i za stomak i strije. JEdnostavno neke žene nemaju elstičnu međicu, pa ma koliko je one tretirale. Kao i stomak, imaš žena koje se ni dan nisu mazale, pa nemaju ni jednu striju i one kose su se mazale od kako su uradile test pa ispucale za sve pare.

IZVORNA PORUKA: Diabla

Ja sam kupila Weleda ulje od badema i psenice koje je namjenjeno bas za masazu medjice. S obzirom kako sam prvi put prosla (ruptura 3.stepena-sjekli su me, pukla medjica sve do anusa, plus metalne kopce na anusu), mislim da nemam sta da izgubim. Nije prijatno, pece i boli pomalo, ali bas da vidim sta ce biti.

Ovdje bas i ne pise da je neko radio to. Dakle, ja sam pokusni kunic. Imam nesto vjere u tu masazu, we'll seeuser posted image



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Tretiranje međice
5.3.2014 10:19:08   
anajid
Jao Diabla,i ja tek sad vidim da si trudna.Srecno! Ja nisam tretirala medjicu ali ti pisi iskustva pa ce sigurno nekome dobro doci.Nadam se da ce ti pomoci i da prodjes sto lakse na porodjaju!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Tretiranje međice
5.3.2014 11:29:23   
Mille
Diabla i ja sam gledala to ulje. mada mislim da i bademovo moze sasvim dobro da prodje. ja jos uvek nisam pocela da tretiram taj predeo ali svakako ne moze da skodi, a da li ce pomoci, pa ko zna. Mene bas zanima da li ce kod tebe biti neke promene. ja cu verno da te pratim :) Srecno!
A uskoro cu i da ti se pridruzim u masazi. user posted image

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Tretiranje međice
5.3.2014 12:22:14   
pari
i ja sam baš sinoć čitala članak o tome...piše da 6 nedelja pre termina treba početi sa masažom tog dela...oni preporučuju ulje semenki grožđa, ali pretpostavljam da su dobra sva prirodna ulja...

i mene baš zanimaju tuđa iskustva, a ja ću svakako isto pokušati sa tim...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Tretiranje međice
5.3.2014 18:02:06   
Diabla
Vidjecemo. Jos su mi rekli da pijem po kasiku maslinovog ulja na prazan stomak ujutru, da to pomaze da se grlic lakse otvara. Plus mi je jedna komsinica Amerikanka dala cetvrtinu bocice sirupa divlje zalfije, koje se proizvodi u jednoj apoteci u Kaliforniji, kao od njega se takodje lakse otvara. Radim prenatalnu jogu.

Ovaj put sam pripremila nuklearni arsenal user posted image Nema sta da izgubim. A valjda bude razlike od prvog puta!

Nista, ostaje mi da vam javim da li je urodilo plodom. Nesto se uzdam u tu masazu. A sto se tice ulja, moze bademovo, maslinovo, cak sam citala i suncokretovo. Samo nikako bebi ulje jer sadrzi petroleum.

Ima na youtube video kako se radi, kucajte perineal massage

Pozdrav staroj ekipi, kao i novoj user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Tretiranje međice
5.3.2014 18:16:02   
World
E tako sam se ja pripremala za tretiranje, medjutim nisam mogla da dohvatim kad je trebalo.. user posted image

Srecom, porodih se na carski... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Tretiranje međice
5.3.2014 18:24:08   
Diabla
A ja kao mogu? user posted image Muz to obavlja, a kad nije tu, eeeee mukeeee. Treba sa dva palca, ja jedva i jednim. Da ne pricam koliko se moram iskekečit da bih dohvatila.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Tretiranje međice
5.3.2014 18:50:33   
degu
Diabla nemoj kući da se porodiš sa svom tom opremom user posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Tretiranje međice
5.3.2014 19:21:50   
World
A ja kao mogu?



Pa bas sam se pitala, al reko mozda si elasticnija nego ja... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Tretiranje međice
5.3.2014 20:31:21   
Misha i Ljisha
Ja sam se masirala kantarionovim uljem za unutrašnjui spoljašnju upotrebu kažiprstom i srednjim prstom polukružnim pokretima prema anusu. Ipak sam imala malí rez ali to je zato što sam bila kesa pa nisam mogla da izdržim još 15 minuta na levóm boku da se beba ispravi user posted image zamolila sam dr da me poradjaju jer nisam vise mogla da se koncentrišem da ne guram kad naidje napon

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Tretiranje međice
6.3.2014 8:30:47   
pari
hvala vam na savetima...sad sam odgledala na youtube-u...
kada početi sa tom masažom i koliko vremenski svaki dan treba da traje?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Tretiranje međice
6.3.2014 15:04:48   
Diabla

IZVORNA PORUKA: pari

hvala vam na savetima...sad sam odgledala na youtube-u...
kada početi sa tom masažom i koliko vremenski svaki dan treba da traje?


Od 34.nedelje, svaki dan, jednom do dva puta dnevno po 10 min. Ja se masiram samo jednom, jedva se i za to nakanim.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Tretiranje međice
8.9.2016 0:28:01   
degu
E ja ću ovo pokušati pa javljam rezultate user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Tretiranje međice
12.11.2016 12:18:17   
anica988
Masaža redovna i vežbice,čuda čine!Ja sam prvi put izbegla da me seku,valjda ću i sada.Stvarno se redovno masiram,mada za prvi porođaj sam imala i Dianatal,on olakšava porođaj i sprečava pucanje,tako da nije samo masaža,mada sam sigurna da i ona ima efekta.Vežbe radim one Kegelove i disanje,joga,i tako to.Sa masažom je bitno da se radi redovno,bar tako moja doktorka kaže :)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Tretiranje međice
12.11.2016 12:30:52   
degu
A kako masiras? I sta je taj dionatal? Ja mazem bademovo ulje, al sam gledala na youtubu tretiranje, bas razvlace vaginu, uplasila sam se inovog sto je pari napisala da ostanes razvucena user posted image i onda samo mazem ulje, makar da razmeksam prethodni oziljsk koji je ogroman i debeo, a i bolan jos uvek.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu anica988)
Direktna veza do poruke: 246
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Ko daje ime?
anyushka

Detetu će ime dati:

mama (17%)

tata (5%)

oba roditelja po dogovoru (74%)

kum ili kuma (3%)

baba i deda (1%)

neko drugi (0%)


Ukupan broj glasova: 168

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here