|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi sa prostatom
12.6.2010 0:16:31   
ksenija81
moj je imao uvek leukocita,cak i 10-12. Ko zna sta je tu sve bilo. Uradi spkulturu, popije antibiotikn, bude neg i opet leukocita. I da mu niko nije rekao da proveri prostatu?!?

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Problemi sa prostatom
12.6.2010 0:22:49   
Cvetana
Svasta, ne mogu da verujem. Jedan od ovih dr je izdramio za 3-4. Nek uradi i antibiogram pa da mu daju prave lekove da to sredi. I one karnitine da pije i vitamine. Ima to na spermogram i spermokultura.
Ponekad me stvarno nerviraju ti dr, daju lek za lekom pa koji upli, a infekcije se samo primire, pa onda ponovo.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Problemi sa prostatom
12.6.2010 12:05:46   
ksenija81
IZVORNA PORUKA: Cvetana

Svasta, ne mogu da verujem. Jedan od ovih dr je izdramio za 3-4. Nek uradi i antibiogram pa da mu daju prave lekove da to sredi. I one karnitine da pije i vitamine. Ima to na spermogram i spermokultura.
Ponekad me stvarno nerviraju ti dr, daju lek za lekom pa koji upli, a infekcije se samo primire, pa onda ponovo.


Svaki put je dobio antibiotike na osnovu antibiograma i izleci se, al na spermogramu uvek ima leukocita.
Prosto za ne poverovati!
Sad ima hrpu analiza da radi ponovo, pa cemo videti na cemu smo.

(odgovor članu Cvetana)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Problemi sa prostatom
12.6.2010 17:28:38   
lidija 011
malo sam bila "skrta" u objasnjenju , ali isto to sam i ja rekla...zbog prostate se rade likvefakcija i Ph sjemene tecnosti...da prostata  nije bitna za kvalitet i kvantitet spermograma, ne bi se ni radile te analize...moracu malo vise da kuckam da ne bi dolazilo do nesporazumauser posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Problemi sa prostatom
12.6.2010 17:32:19   
lidija 011
Ni mm niko nije obracao paznju na Ph i likvefakciju (bili smo kod 2 urologa), ali mi se cini da ima veze, cak i u poslednjem spermogramu koji je bio dobar, likvefakcija je bila bzvz, a Ph u blagoj baznoj sredini...kod sledeceg urologa cemo traziti malo bolje objasnjenje za to

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Problemi sa prostatom
12.6.2010 17:49:37   
ksenija81
Likvefakacija je mm uvek u pola sata user posted image
Mozda kod mm ona ne utice na to vec na neke druge stvari.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Problemi sa prostatom
12.6.2010 18:02:20   
lidija 011
na jednom spermiogramu iz Konzilujuma refer. vrijednosti likvefakcije su 15-20 min., a na drugom (isto iz Konzilijuma!) su 15-30 min.'bem li ga ko ce ga vise znati sta je normalna vrijednostuser posted image
A sad se ubi trazeci o toj likvefakciji post...tako mi i treba kad ga nisam sacuvala...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Problemi sa prostatom
24.7.2010 8:09:20   
ksenija81
Na poslednjem spermogramu likvefakcija nula, nema (uradjena mehanicki) user posted image
Znatno opala pokretljivost uopste, a od 50% progresivnih pali na 15%. Najverovatnije je sve zbog prostate.
MM ide u pon kod urologa pa cemo videti sta ce mu reci, a plus toga ima neke tri bakterije u spermokulturi (proteus, eserihiju i jos neku).
Inace dok smo bili na moru opet se zalio da ne moze da piski a kao piski mu se.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Problemi sa prostatom
12.9.2016 23:07:05   
Panta 4
Caj protiv uvecanja prostate, a pomaze i kod upale proste i mokracnih puteva. (zeleni caj)

(koristiti samo kineski ili japanski zeleni caj u rinfuzu)

Ovaj caj u vecem broju slucajeva sigurno pomaze.

Priprema:

Provri vodu u serpi (ili cajniku) od 2 litre.
Skini posudu sa vatre i stavi u nju vecu cedaljku (kupi cedaljku od plastike onu vecu da moze caj potonuti) , zatim u cedaljku stavi caja (koristiti iskljucivo kineski ili japanski u rinfuzu) koliko uhvatis od dva puta, sa tri prsta na tvojoj saci. Poklopi.

Drzi cediljku sa cajem 2 minuta pa je izvadi.
Caj ne bacaj, jer ces ga tako jos dva puta koristiti, drugi put ga u cedaljci drzi tri minuta a treci put koliko dugo hoces.

Ovako spremljen caj je blag i sigurno ga mogu piti svi koji mogu da piju kafu. Postoje osobe kojima zeleni caj smeta cak i u maloj kolicini ali ga vecina moze piti.

Dobro je jedan dan (ne više) u 7- 8 dana ne piti čaj uopšte, jer svaki čaj ima 8-12% posto kafeina, zeleni i do 15%.

Zeleni caj u jacoj koncentraciji ne bi trebalo da piju oni koji pate od anemije , bolesnici koji upotrebljavaju lekove protiv nervoze, depresije. No sve se to moze proveriti. Zeleni caj uspesno leci infekcije usne duplje, gnojenja zuba, povecava imunitet…. U jacoj koncentraciji izaziva nesanicu.

Caj se moze naci kod kineza ili u prodavnicama caja...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Problemi sa prostatom
15.9.2016 13:05:32   
Panta 4
Dakle na 2 litra vode stavljaju se dva prstohvata iskljucivo kineskog ili japanskog zelenog caja. Dejstvo caja se pocinje osecati nakon 3 do 5 dana. Kada se pocne osecati poboljsanje caj se pije neprestalno sa pauzama od jednog dana na svakih 7 do 8 dana. Mnogi kinezi nose ovaj caj sa sobom i piju ga umesto vode. Caj pojacava imunitet.

(odgovor članu Panta 4)
Direktna veza do poruke: 35
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here