|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođajem
5.5.2010 19:38:18   
Anoniman
Iz teme Trudnice - drugo tromesečje:

IZVORNA PORUKA: ivaj


Tasho,jeste da je rano i da je tema za drugo mesto,ali posto si ti dugo ovde kazi mi kakva su iskustva i kakve su sanse da drugi porodjaj bude laksi? Ili bar brzi.

  Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
5.5.2010 19:43:59   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
5.5.2010 19:56:56   
ivaj
Uh gagiuser posted image  Planiram epidural ali svakako se plasim.Mnogo vise nego prvi put.Tad sam otisla nasmejana a sad...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
5.5.2010 22:03:57   
sneza24
Nadam se da ce se javiti jos neko da kaze svoje iskustvo jer me bas zanima.user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
5.5.2010 23:22:52   
Novosadjanka T.
Na prvi porodjaj sam otisla nasmejana, jer kao i sve nisam znala sta me ceka. I bilo je uzasno!!! 24h je trajalo , nisu hteli da me stave na zr zbog ... da ne davim. 05.03.2001 u 20h sam primljena i dobila sam prvu injekciju posle 15min.  Celu noc su me bockali i ja sam setala. Ujutro su me stavili na indukciju i u 20h i 6 min sam se porodila.

Drugi porodjaj je bio jednako bolan, ali je sve islo kao na ubrzanom filmu. Za 3h je sve bilo gotovo.

Treci je bio najbolniji, ali predposavljam da je to  bilo zbog tezine bebe. I nije bio brz kao drugi. Sve je bilo gotovo za nekih 5h.

Sva tri puta sam secena, prvi put 15 savova, drugi 3-4 sava, treci put 7-8.

Ali se isplati!!!


_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
6.5.2010 9:49:30   
lanajelena
kao i ostali i ja sam na prvi otisla sa osmehom,nisam imala bolove i bila sam otvorena dva prsta ukljucili su me na indukciju probusili vodenjak u 8 porodila se u 14:42...drugo dete bolovi na 12min krenuli u 17:00 uspela sam da se uspavam ali do nekih tri kada su mi bolovi bili na 7 min tad sam otisla u bolnicu porodila sam se tek u 12,tako da nista brze nije islo samo sto je bila velika prednost sto nisam bila okovana za krevet pa sam se setala i malo sam uvezbala taktiku disanja sto prvi put nisam znala pa mi je bilo mnogo lakse...nemoj da te ovo obeshrabi ne mora da znaci da ce kod tebe isto da bude svima je razlicito 

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
7.5.2010 16:24:31   
sneza24
Ja sam se sad razocarala.user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
7.5.2010 16:39:49   
Nena81
Prvi mi je bio ok dugo je trajalo jer nije imalo mesta u porodilistu user posted image pa smo cekali u hodniku.
Drugi :da nisam otisla na pregled, porodila bih se kuci. Na priejmu otvorena, ctg pokazuje kontrakcije a ja nista. U 11:30h usla u 15:30h se porodila.
Razlika: na II mi je prag bola bio ravan nuli, na prve kontrakcije sam htela da iskocim iz koze, prvi put se nisam cula, II sve se brze odvijalo, gubila sam napone na ledjima pa sam gurala na suvo, nije bilo epiziotomije drugi put, posle porodjaja su jace i bolnije kontrakcije ali zato krace krvarenje....

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
7.5.2010 16:44:20   
Anoniman
Pricala sam sa tetkom na ovu temu i evo njena iskustva:
I  trajao od 21h - 8h
II trajao od 5h - 8h

Za drugi je rekla da ni priblizno nije boleo kao prvi
user posted image

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 7.5.2010 16:45:04 >

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
7.5.2010 16:50:13   
marince1
IZVORNA PORUKA: sneza24

Nadam se da ce se javiti jos neko da kaze svoje iskustvo jer me bas zanima.user posted image


A sto te to bas zanima? user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
7.5.2010 22:06:17   
Anoniman
Prvi put je islo sve polako i nie bilo strasno. Nisam ni glasa pustila.
Drugi put nisam imala kontrakcije kada sam otisla u porodiliste, dobila sam indukciju i u roku od 5 sati se porodila. Prva dva sata su bili ok, a ostatak je bila agonija. Cela bolnica se orila od moje dreke. Ali moj slucaj je specifican jer nije sve islo kako inace ide, ja sam bila potpuno zatvorena i posle 2 sata indukcije, pa sam se za 3 sata otvorila potpuno i porodila. Zato me je i bolelo toliko jer je sve bilo na silu! Za ovakav cudan porodjaj krivim svoju stitastu zlezdu koja ne funkcionise bas najsjajnije.
Al' sam vas sad utesilauser posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
7.5.2010 22:10:01   
sneza24

IZVORNA PORUKA: marince

IZVORNA PORUKA: sneza24

Nadam se da ce se javiti jos neko da kaze svoje iskustvo jer me bas zanima.user posted image


A sto te to bas zanima? user posted image


user posted image user posted image user posted image Nisam trudna.Nego se vec psihicki pripremam zaq drugi porodjaj jer sad znam sta me ceka.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
10.5.2010 8:47:59   
afrodita
Kao veliki panicar otisla sam na prvi porodjaj sa
velikim strahom. Izgubivsi svu snagu na vristanje,
nisam imala snage za napinjanje. Bebu su izvukli
vakumom. Svi su me jako dobro zapamtili u porodilistu.
Na drugom porodjaju docekali su me sa recima:
Sad se necete plasiti kao prvi put jer znate kako je.
U tome je i bio problem. Strah i panika bili su prisutni.
Ali... pouceni lekari mojim predhodnim porodjajem
odmah su mi krknuli malo vecu dozu bensedina
direktno u venu i ja sam se samo cudila kako mi se
toliko spava i bukvalno sam se drugi put porodila u snu.
Bilo je lakseuser posted image ... valjda

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
17.5.2010 14:36:26   
jacikaci
   Prvi put je bilo baš školski: 15 sati. Kontrakcije duuuge,booolne,ma uzas jedan! Drugi put nisam ni znala da se poradjam;elem,otišla sam na CTG jer sam zagazila u 41. nedelju i doktorka me ostavila,kao,beba je opet karlično a ima sumnju da je pupčanik bebi pod guzom,pa da ne bude belaja dok ja dodjem od kuće. Čim sam se smestila na patologiji počelo je blago krvarenje,ispao čepić,počelo da malo-malo pa boli na kratko. A ja ubedjena da je to od nerviranja sto me dr ostavila,a ja lepo planirala da idem još koji dan kući.user posted image  Nego, bolelo mene tako ceo dan,vrlo nepravilno i slabo. Uveče se uspavam i u neko doba noći rekoh da merim te bolove. Boli na 5-6 minuta po 30-ak sekundi. Opet nepravilno-zaključujem i nastavljam spavanjac do 6 h. Vidim,počele zene da ustaju,3 već odoše u porodjajne sale,ajde,rekoh da odem i ja na CTG dok je još smena,posle ko zna kad ću stići na red. Kad tamo-kontrakcije onolike! Odmah me sestra spusti u porodilište. Dr dezurni pregleda: 7 prsta otvorena! Oko 7:30 h na porodjajni sto i tek onda kao da sam postala svesna svega,pa mi se čini da je tad najviše bolelo! I u 10:00 h rodila se prgavica Anastasija!
  Prvi put: 8 končića,nisam ni osetila kad ih je sestra skidala.
  Drugi put:revizija,5 končića,bolelo da crknem (skidanje končića).
  Nego,baci se ti na posao i pravi to drugo bepče, user posted image  nas je ovde puno,još više je naše dece i svako iskustvo je različito. Srećno!

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
22.9.2010 15:05:31   
usamljena
I ja imam jedno pitanje user posted image Nisam sve citala ali na nekoj drugoj temi pise da je kao drugi porodjaj laksi od prvog. Ja na prvom(jedinom do sada) nisam "imala" nista od ovoga sto su zene imale- te neke infuzije, epizotomije (nadam se da je ok napisano), ... Da ne lupam bez veze. Znaci bol uzasna, u bolnici pukao vodenjak, sestre cekale da pocne porod, otisla u salu i eto. Kao da sam u prasumi rodila. Mislim, hvala Bogu pa je tako bilo . Zanima me da li je jos neko imao takav prvi porod- da vidim sta bude na drugom user posted image Da znam da ce biti tako pa bar jos 2 user posted image bih user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu jacikaci)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
22.9.2010 15:11:12   
Mivica
IZVORNA PORUKA: gagi

Drugi je gori jer znas sta te sve ceka a prvi nisi imao pojma sta i kako.Mislim meni je drugi porodaj bio gori jer sam znala sta me ceka i zato sam se punoooooooooooooooooooooooo bojalauser posted image


Ovo ja svakodnevno ponavljam, kao mantru! user posted image


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
22.9.2010 15:15:14   
usamljena
user posted image I ja sam to rekla. Znam sta me ceka ali  ne daj Boze gore (kako sam pozitivna user posted image )

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
22.9.2010 15:22:45   
Mivica
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
23.9.2010 8:42:12   
Anoniman
Prvi porođaj: CR u totalnoj anesteziji
Otišla u porodilište kao da idem na kafu sa drugaricom. Jedino jako bolno čega se sećam je prvo ustajanje posle sekcije. Već posle par dana sam bila ona stara.

Drugi porođaj: CR u spinalnoj
Otišla u porodilište uplašena, tužna, u strahu za starije dete. Prvo ustajanje bolno, ali mislim ne koliko pri prvom porođaju, više je bol bio nafilovan strahom od prethodnog porođaja. Oporavak duže traje, mišićni bolovi, duže zatezanje rane, kraće krvarenje nego prvi prvom, i bol u stomaku između pupka i rane.

Ne mislim da to sve ima veze sa vrstom anestezije, već sa tim da sam ipak 4 godine starija i da je ipak drugi CR - drugi CR... i ne može biti brz oporavak kao kod prvog.

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
23.9.2010 8:47:10   
ivaj
Zasto imamo relativno malo iskustava sa drugog porodjaja? Da li je moguce da su vecina forumasica prvorotkeuser posted image

Citala sam na nekim drugim forumima komentare i uglavnom,ispostavlja se da je drugi porodjaj uglavnom brzi ali bolniji.
Meni svi u okolini kazu u fazonu ajde sta brines,drugo ti je,to ce ici brzo!
Ne znam zasto ne verujem u to?!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
23.9.2010 8:53:20   
pepino
Ivaj ne vrijedi ti puno da procitas jer nema pravila,nekome bude laksi drugi,treci jos laksi,a nekome ne!
Ne zelim da te plasim,ali moja zaova se porodila prije par dana,prvu bebu je rodila bukvalno iz 3 napona,a jako je uska-mrsava,imala je u obe trudnoce jako izrazen naprijed stomak,a od pozda je imala struk,i Dr. joj je tvrdio da ce ovaj drugi put biti lakse,ali nije bilo,sve je proslo ok,ali je porodjaj trajao duze i boljelo je vise!
Prvi put su je sjekli,ovaj put Dr. nije htio,ali je popucala na jedno 3 mjesta,sio je bez inekcije!user posted image
A ujna od mm ima 3 djece,kaze da joj je treci porodjaj bio najtezi,ali mislim da je to zato sto je malenom bio pupcanik 2 puta okomotan!user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
23.9.2010 9:32:35   
ivaj
O Bozeuser posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
23.9.2010 13:17:16   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: pepino

Ivaj ne vrijedi ti puno da procitas jer nema pravila,nekome bude laksi drugi,treci jos laksi,a nekome ne!
Ne zelim da te plasim,ali moja zaova se porodila prije par dana,prvu bebu je rodila bukvalno iz 3 napona,a jako je uska-mrsava,imala je u obe trudnoce jako izrazen naprijed stomak,a od pozda je imala struk,i Dr. joj je tvrdio da ce ovaj drugi put biti lakse,ali nije bilo,sve je proslo ok,ali je porodjaj trajao duze i boljelo je vise!
Prvi put su je sjekli,ovaj put Dr. nije htio,ali je popucala na jedno 3 mjesta,sio je bez inekcije!user posted image

A ujna od mm ima 3 djece,kaze da joj je treci porodjaj bio najtezi,ali mislim da je to zato sto je malenom bio pupcanik 2 puta okomotan!user posted image


Pepino, pa napisala si kao da sam ti ja zaova user posted image I kod mene je sve tako bilo


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
25.9.2010 18:25:18   
ivaj
Upoznam danas zenu koja je rodila cetvoro.I naravno pitam je za porodjaje,da li je istina da je svaki naredni laksi.Kaze malo sutra,sa trecim se porodila za sat vremena a sa cetvrtim se poradjala 12 satiuser posted image
Sva sreca pa je imala epidural,bar tako kaze.
Bas sam se smorilauser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Poredimo prvi sa drugim (trećim...) porođ...
26.10.2010 17:01:06   
ivaj
Moram da pitam sve vas koje ste se poradjale,posebno drugi put,imate li predstavu koliko vam je trajalo otvaranje od osam do deset prstiju? Ako to neko uopste zna,mnogo pitam.
Kad sam se prvi put poradjala tad su mi iskljucili epidural i ta faza je trajala sat i po.Pa sad samo brinem,kad mi ovaj put budu iskljucili koliko li moze to da trajeuser posted image  Mlogo se plasim.Priznajem,ja bih da nista ne boliuser posted image
Ali ne mozeuser posted image

Lakse bi mi bilo da boli na pocetku pa do kraja da ne boli nista nego ovako kad je obrnuto.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here