|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u trudnoći
9.7.2015 11:58:12   
JellKo
Evo ja ih bacila, i neću da pušim više. Odlučila sam. user posted image A sad sam 19+2... znam, trebala sam ranije. I grizla me savjest sve vrijeme, pri svakoj zapaljenoj cigareti, ali nisam mogla da prekinem. Odnosno, svaki dan sam kao prekidala, izdrzim pola dana, pa citav, i to bi bilo to. Kako je stomak počeo da raste, tako mi je bilo sve gore, i ne treba nam više to. Kad sam prvu trudnocu mogla da ne pušim, mogu valjda i sada, to su moje bebe koje podjednako volim.
E sad, često i ja čujem u okolini da je neka majka pušila, pa njenoj bebi nije ništa bilo. Ali to je sve sreća, možda bebin organizam "pamti" to, cigarete su nepotrebne u trudnoci i to je to. I neko reče dobro da trudnice, kao uostalom i svi pušači, imaju jake mehanizme odbrane, rekao doktor da ne treba naglo prekidati. Hmm... meni je uvijek lakše potpuno prekinuti pušenje, nego se mučiti sa 4-5 cigareta dnevno, psihička tortura u kojoj samo o tome mislim.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Pušenje u trudnoći
9.7.2015 12:01:34   
vikiveki
Jelko user posted image svaka čast,pretpostavljam da je teško ali zarad života kojeg nosiš u sebi,samo napred.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu JellKo)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Pušenje u trudnoći
9.7.2015 12:12:54   
Katarina20
Ja sam pusac 5 godina, u trudnoci nisam pusila jednostavno smucile su mi se cigare i 5mes dok sam dojila takodje nisam pusila evo pre mesec dana opet pocela user posted image

_____________________________

Tvrdi previše dugo da si u pravu, i bićeš kriv.
Maksim Gorki

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Pušenje u trudnoći
9.7.2015 12:15:39   
vikiveki
Katarina user posted image važno je da si izdržala i nisi pušila onda kada je to bilo najpotrebnijeuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Katarina20)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Pušenje u trudnoći
9.7.2015 12:17:57   
Maraj
Jellko svaka cast

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Pušenje u trudnoći
9.7.2015 12:26:20   
JellKo

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Jelko user posted image svaka čast,pretpostavljam da je teško ali zarad života kojeg nosiš u sebi,samo napred.


Pa malo jeste zeznuto... ipak sam pušač 20ak godina, uz neke prekide.
I to da sam prekinula sam ovdje na RR javno napisala kako bih se mogla podsjetiti ako me uhvati "zuta minuta".

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Pušenje u trudnoći
9.7.2015 13:39:39   
Valerie
jelkko bravo, po meni je to jedina prava odluka. naravno da je bolje prestati pre trudnoce, ovako se stvarno sve menja i verujem da moze da bude i teze prestajanje. ali mislim da to mora da se uradi. pricam iz ugla bivseg dugogodisnjeg jako strastvenog pusaca.
samo mala sugestija mamicama koje su prestale, pa razmisljaju da opet pocnu - nemojte ako ikako mozete. meni je drugo prestajanje bilo jos mnogo teze. uzasno se brzo navuces, odmah sam bila svesna da nije u pitanju uzivanje, da sam se navukla posle nedelju dana, da uopste ne postoji izbor da li cu opet zapaliti. valjda se organizam seti... zato sam ja pre za zaricanje - nikad, nijedan vise dim.
naravno, dodju teski trenuci, neko te ponudi, mislis da su godine nepusenja dovoljne da te zastite od momentalne zavisnosti, ali nije tako. bolje nikad nego se opet s mukom skidati.
ovo ne vazi za one sto puse malo i mogu da ne puse. ja sam pusila izmedju pakle i pakle i po uvek, godinama.
i takodje sam srecna sto moje dete nikada nije u zatvorenom pusackom prostoru...

(odgovor članu JellKo)
Direktna veza do poruke: 532
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here