|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
10.4.2020 12:15:50   
Iscrpljena

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Iscrpljena, moje dete ima oset__ljiv stomak. Od malena. Uvek ga boli u predelu pupka. Čim je nešto bolešljiv uvek ga prvo zaboli stomak, to mu je slaba tačka. Bili smo na pregledu kada je imao 4 godine, čini mi se. Konstatacija napamet (bez analiza) doktora Lekovića iz Tiršove je bila da je oset__ljiv na laktozu. Posle sam saznala da taj dr svima daje tu dijagnozu. Izbacili smo sve mlečno pa posle nekih dva meseca polako uvodili prvo kiselo mleko pa jogurt,uveli smo i mleko bez laktoze (mada on nikad nije voleo mleko i pije ga samo uz neki dodatak - kakao, neskvik...)

Sada ima 8.5 godina, prošle godine smo po preporuci naše pedijatrice bili u Tiršovoj kod dr Nataše (morala bih da pogledam kako se preziva). Urađene su sve analize, i na celijačnu bolest, na heliko bakteriju, i na neke koje nikad nisam čula. Urađen ultrazvuk. Sve u redu. Konačna dijagnoza je iritabilno crevo. Prvo je pio Flobian probiotik a posle mu je prepisala kapi Iberogast pre svakog obroka i dobrih 8 meseci se nije požalio da ga boli stomak. Zimus je bio bolestan pa se od tada opet žali povremeno ali čim pije Flobian bude ok.

Tvoje dete je malo za Iberogast kapi, sada sam pogledala, idu od 6. godine. Ali ovaj probiotik možeš probati. Ja ga rastvorim u soku.


Uhhhhi vi ste se namucili?Bas je tuzno kad su tako mali a mi ne mozemo d aim pomognemo. Suuuuuper sto mu je to pomoglo!!! Havla Bovgu! Da li mozes da nadjes koje analize su radjene? Na koje bolesti? I kako se zove doktorka? Hvala!


< Poruku je uredio Ana RR -- 10.4.2020 13:04:06 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
10.4.2020 12:18:21   
Iscrpljena


IZVORNA PORUKA: princezica1

Mozes da probas Espumisan. Ako su gasovi problem pomoci ce.


Hvala! Ja mislim da nisu samo gasovi problem nego da nesto njoj pravi gasove i probleme...i volela bih d aotkrijem sta.Kupili smo espumisan ali joj nisma dala,plasim se da je ne boli stomak jos vise od toga.... :(

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
10.4.2020 12:20:24   
Iscrpljena
Jeste probali homeopatiju? Meni se kaaao cini d ajoj pomaze koliko toliko. Kupujemo onaj u apoteci Gastrokind nemacki


(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
10.4.2020 12:21:49   
princezica1
Ne verujem da moze da joj naskodi Espumisan. U najgorem slucaju moze da ne pomogne.

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
10.4.2020 13:09:43   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Iscrpljena


Uhhhhi vi ste se namucili?Bas je tuzno kad su tako mali a mi ne mozemo d aim pomognemo. Suuuuuper sto mu je to pomoglo!!! Havla Bovgu! Da li mozes da nadjes koje analize su radjene? Na koje bolesti? I kako se zove doktorka? Hvala!



Doktorka se zove Nataša Dragutinović.

Ne mogu da nađem taj izveštaj sa uputom za analize, ne znam da li je ostao kod dr. Nešto je rađeno u domu zdravlja, nešto kod njih u Tiršovoj a nešto je nošeno dalje. Ali sad vidim da je prvo pio Orvagil i Bebicol sa cinkom, do kontrole. Jako ga je boleo stomak dok je pio Orvagil, bila sam u iskušenju da prestanem da mu dajem. Međutim, dr je rekla da je to ok i da je lek očistio creva. Zatim je prepisan Iberogast i skoro cele prošle godine ga nije boleo stomak, do prve prehlade negde pred zimu.

< Poruku je uredio Ana RR -- 10.4.2020 13:10:37 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
10.4.2020 13:19:36   
Iscrpljena


IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: Iscrpljena


Uhhhhi vi ste se namucili?Bas je tuzno kad su tako mali a mi ne mozemo d aim pomognemo. Suuuuuper sto mu je to pomoglo!!! Havla Bovgu! Da li mozes da nadjes koje analize su radjene? Na koje bolesti? I kako se zove doktorka? Hvala!



Doktorka se zove Nataša Dragutinović.

Ne mogu da nađem taj izveštaj sa uputom za analize, ne znam da li je ostao kod dr. Nešto je rađeno u domu zdravlja, nešto kod njih u Tiršovoj a nešto je nošeno dalje. Ali sad vidim da je prvo pio Orvagil i Bebicol sa cinkom, do kontrole. Jako ga je boleo stomak dok je pio Orvagil, bila sam u iskušenju da prestanem da mu dajem. Međutim, dr je rekla da je to ok i da je lek očistio creva. Zatim je prepisan Iberogast i skoro cele prošle godine ga nije boleo stomak, do prve prehlade negde pred zimu.


Hvaaaalaaa puno na brzom odgovoru!Eeee vidis slucajnost,moja drugarica koja zivi u Parizu je isyo imala problwm sa sinom,stalno mu je bila nesvarena hrana u stolici i prolivi,ali dobro,on je isao u vrtic sa 2 meseca....Obracala se raznim doktorima na kraju je otisla privatno platila i doktorka gastroenterolog dala Orvagil,(kod njih se zove drugacije,guglala sam sastav i nasla Orvagil kod nas). I od onda mu je bolje. Da li je tvoj sin imao proliv? 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
10.4.2020 14:38:32   
Misha i Ljisha
Ispisah post i izgubio se. Probajte multilac. Zatvor hoce i od probiotika. A multilac je i prebiotik. Jeste uzas nervozan kad ga boli stomak. Isto prvih pola godine je prevristao i non stop mi na rukama bio. Non stop. Nemam resenje. Njegov dermatitis se sad pogorsao pa sad mislimo da radimo opet alergotest. Prosli alergotest je pokazao vise alergija klase 1. U svakom slycaju nema zakljucka osim: dete tako vari hranu. Sta da kazem osim da se nadam da ce proci. 


(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
10.4.2020 14:45:08   
Ana RR
Nema na čemu user posted image

Nije imao proliv, imao je normalnu stolicu uvek. Nekad bude samo malo mekša ali ok.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
11.4.2020 8:33:54   
Iscrpljena


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ispisah post i izgubio se. Probajte multilac. Zatvor hoce i od probiotika. A multilac je i prebiotik. Jeste uzas nervozan kad ga boli stomak. Isto prvih pola godine je prevristao i non stop mi na rukama bio. Non stop. Nemam resenje. Njegov dermatitis se sad pogorsao pa sad mislimo da radimo opet alergotest. Prosli alergotest je pokazao vise alergija klase 1. U svakom slycaju nema zakljucka osim: dete tako vari hranu. Sta da kazem osim da se nadam da ce proci. 




Hvala na preporukama i savetima! Pili smo multilak jako dugo i nije joj nista pomoglo. A pili smo i faj Bebicol,on joj je kao vise pomagao. Sad amo presli na Waya d3 koji ima isti sastav kao Bebicol.Uh,ako beba ima dermatitis treba d aje neka alergija...ne znam d ali je samo varenje u pitanju...Mi smo isli kod super alergologa,koja je mom pratu otkrila celijakiju,ali nama je rekla da nije alergija.Dr Marina Atanaskovic. I ona je u Tirsovoj...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
11.4.2020 9:00:26   
Misha i Ljisha
Pili smo i way i bebicol i sve sto si pobrojala 🤪 nazalost. Nista posebno to njemu ne pomaze. Iskreno. Al mi to radi sebe. Kao ajd da ne ispada da nista ne preduzimamo. Isto kao i ti NIKAD se nisam usudila da dam espumisan. Jer cerki sam ga davala i napravio je samo jos gore. Inace procitah da dajes kamilicu. Ona jako nadima. Jako. Popij ti koju solju kamilice pa ces videti. Pod hitno je izbaci ma ko da ti je to rekao. Kao secerni kamilica. Jes da a pre toga vristanje dok ne izbace iz sebe. Veruj mi nana vise smiruje stomak. I nana moze u "vecim kolicinama" od kamilice. 


(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
11.4.2020 9:01:25   
Misha i Ljisha
Inace mi smo iz NS. Nismo iz Bg. Ja sam resila da dr vise ne gledamo. U lab mogu da ga odvedem inuradim alergotest ali kod dr necu vise nikad ici


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
11.4.2020 13:36:20   
Iscrpljena
Joj,pa ja sam probala da izbacim kamilicu,ali sam joj uvela onaj iz dma komorac,cini mi sr od njega joj je jos gore...

Hocu izbacicu kamilicu,ali gde da nadjem cistu lepu nanu? Pa i moj muz stalno govori necemo vise kod dr ali ja ne odustajem...Jednostavno mi je mnogo tuzno da je gledam kako se muci,a ja postajem depresivna.Evo danas nam.je 2.rodjendan :) i pravila sam joj tortu bez icega...samo mleko jaja brasno i secer i maline...do duse ispala je lepa torta,prava torta... :) Nadam se da joj nece biti nista.Da li ti radis? Kako se organizujete? Ja ne radim zbig svega toga... 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
11.4.2020 13:55:23   
Misha i Ljisha
Ne znam jel jmatw dvoriste al nanu kad posadis raste kao korov. Sveki moja ima. Ali ja je ikupujem. Radim dva puta nedeljno. Tj radimja svaki dan ali na posao u skolu idem dva puta nedeljnk. Ide on i u jaslice. To je tek nocna mora. Nemamo papir da je alergican pa tamo nije na posebnoj ishrani. Mozes misliti jednom je bio grasak u vrticu a sveki ga pokupila i jos mu dala boraniju. Ja mislim da smo zajedno plakali tu noc.  Zamolila sam ih da mu ne daju ali kazu moraju svakom detetu staviti tanjir sledevanja. Ok rekoh nemojte ga hraniti ako on sam malo uzme sta da radim


(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
11.4.2020 13:58:41   
Iscrpljena


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ne znam jel jmatw dvoriste al nanu kad posadis raste kao korov. Sveki moja ima. Ali ja je ikupujem. Radim dva puta nedeljno. Tj radimja svaki dan ali na posao u skolu idem dva puta nedeljnk. Ide on i u jaslice. To je tek nocna mora. Nemamo papir da je alergican pa tamo nije na posebnoj ishrani. Mozes misliti jednom je bio grasak u vrticu a sveki ga pokupila i jos mu dala boraniju. Ja mislim da smo zajedno plakali tu noc.  Zamolila sam ih da mu ne daju ali kazu moraju svakom detetu staviti tanjir sledevanja. Ok rekoh nemojte ga hraniti ako on sam malo uzme sta da radim




Joooooj,pa bas zbog toga mi i ne idemo u jaslice...Ne mogu da zamislim tako nesto...ja sam se bas ubacila u sve ovo...skroz sam se identifikovala i ne mogu da zamislim sebe da radim dok ona ne poraste i ne bude joj bolje. Sigurno da gresim ali jedino d anadjem dadilju,sto jw bas tesko na selu gde zivimo.Bice bolje...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
11.4.2020 14:27:56   
Misha i Ljisha
On u vrticu uziva. Jako voli. Imam 45% normw i zamolila sam da mi stave sce u dva dana. Sveki uziva da mu daje sve. No koment. Treba da jede sve treba da jede sve. Ok treba ALI NE MOZE. Tj ni on jadan ni mi vise sa njim. Al to je sad druga prica. U svakom slucaju moraj jednom krenuti i moraju vec jedno to prerasti nadam se


(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
11.4.2020 14:45:50   
princezica1
Iscrpljena jel ima dete neku dijagnozu?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
11.4.2020 15:32:51   
Iscrpljena


IZVORNA PORUKA: princezica1

Iscrpljena jel ima dete neku dijagnozu?


Dijagnoza je netolerancija na laktozu. I dete ne unosi laktozu ali ima jos tegobe. Ne svaki dan i ne istim.intenzitetom,i ne znamo od cega. 

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
12.4.2020 22:22:39   
Iscrpljena
Zaboravila sam da napisem da je sa 9.meseci dobila dijagnozu Refliksa,i iritabilnig kolona,ali posle joj to kad je presla na cvrsto niko nije potvrdio...

Sta mislite,kuvala bih joj dzem od voca,koje voce se najlakse vari?Hvala svima jos jednom!

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
13.4.2020 4:46:07   
Misha i Ljisha
eh da zaboravih NIKAD ne daj palacinke ili bilo kakvo testo uvece. NIKAD! One zitarice amarante kinoe i gluposti molim te izbaci od toga svaki normalan covek ima gasove. Zadrzi se na grizu i palenti. A od kojeg voca, pa ne znam, sljiva je meni laksa od kajsije, ali mislim da ovde dolazi u obzir sipak, jagode, visnje eventualno

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
13.4.2020 8:14:53   
Iscrpljena


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

eh da zaboravih NIKAD ne daj palacinke ili bilo kakvo testo uvece. NIKAD! One zitarice amarante kinoe i gluposti molim te izbaci od toga svaki normalan covek ima gasove. Zadrzi se na grizu i palenti. A od kojeg voca, pa ne znam, sljiva je meni laksa od kajsije, ali mislim da ovde dolazi u obzir sipak, jagode, visnje eventualno
Njoj je u pocetku smetalo kiselo,sve sto je kiselo...sad ne znam vise.

Od kukuruza je jela one pahuljice Nestle,nema ih vise. Palentu bih joj dala ali se plasim,da li kukuruz nadima?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
14.4.2020 20:48:32   
Iscrpljena
Jedno pitanje,koliko sadrzaj od hranjeja prolazi kroz ceo sistem dok.ne izadje napolje?



(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
15.4.2020 7:00:08   
Misha i Ljisha
Ako je redovno praznjenje sto bi znacilo 3 stolice u toku dana nakon vecih obroka uvece treba da bude sadrzaj od dorucka. Ako ima jednu stolicu na dan bude "zakasnjenje" od jednog dana. Zavisi kakav je ritam. 


(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
15.4.2020 7:01:46   
Misha i Ljisha
Sto se tice kukuruza i palente. Palentu slobodno daj ona mi je cak "najsigurnija" a kukuruz pa opna od kukuruza nadima ali mom P toliko ne smeta


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Zbog čega može da ih boli stomak?
13.5.2020 13:40:56   
Iscrpljena
Da javim sta smo u medjuvremenu promenili. Palentu jede i ok je! Hvala na savetu! Takodje smo promenili caj. Ne pije vise kamilocu nego nanu,kupujemo u apoteci onu u rinfuzu.

😊

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 149
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here