|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Noktić se upalio
30.3.2009 11:38:19   
Anoniman
Zašto sečemo bebama nokte ravno? Da ne bi urastali.

Meni je to uvek bio nonsens, jer onda se grebe onim špicevima, tako da jesam odsekla ravno, ali sam uvek malo isturpijala sa strane.

No, i uz sve savete se može desiti da se noktić upali, da se stvori gnojna kesa... Šta tada?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Noktić se upalio
30.3.2009 14:54:43   
Lu
Nevenova krema,staviti dosta kreme između nokta i upaljene kože i staviti komadić vate preko,zamotati zavojem.
Koža će omekšati i nokat će lakše  izrasti.
Ipak neće nokat urasti ako ga ostavite malo iznad visine prsta a ako baš imate problema s noktima možete ih sjeći ne ravno nego malo na slovo U.
Ovo se odnosi i na bebe naravnouser posted image

< Poruku je uredio lu -- 30.3.2009 14:55:27 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Noktić se upalio
30.3.2009 14:57:16   
Anoniman
Meni su rekli da strogo ravno sečem a ne u U, jer onda urasta. A ja nisam mogla da ostavljam strogo ravno...

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Noktić se upalio
30.3.2009 14:57:53   
Anoniman
evo lu nam dade odgovor ... mada hvala Bogu nikad se nije upalio 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Noktić se upalio
30.3.2009 15:00:11   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Meni su rekli da strogo ravno sečem a ne u U, jer onda urasta. A ja nisam mogla da ostavljam strogo ravno...

Urasta ako siječeš na naopako U, ovako mislim kako izgleda slovo znači unutra se smanjuje nokat a prema van ide uz kože gore,kužišuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Noktić se upalio
30.3.2009 15:03:21   
Anoniman
JU! user posted image  Pa ja nikada u životu nisam videla nikoga sa takvim noktima. A šta uradiš sa tim krajevima slova U? Malo zaturpijaš? Pa čini mi se da je bolje da ne sečeš nokte nego da ih sečeš tako kako ti kažeš... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Noktić se upalio
30.3.2009 15:05:36   
Sneža

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

JU! user posted image  Pa ja nikada u životu nisam videla nikoga sa takvim noktima. A šta uradiš sa tim krajevima slova U? Malo zaturpijaš? Pa čini mi se da je bolje da ne sečeš nokte nego da ih sečeš tako kako ti kažeš... user posted image

Joj Tasho,ala sam se ismejalauser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Noktić se upalio
30.3.2009 15:07:31   
Lu
Jao sad sam sve zapetljalauser posted image
Ne mislim bukvalno kao slovo u nego sam htela samo malo asocirati da krajevi nokta nikako ne smiju biti kraći od površine nokta nego mogu čak malo da budu iznad visine ostalog nokta i to se odnosi prvenstveno na osobe koje imaju problema sa urastanjem kao moja svekrva kojoj su čupali nokte 3 puta zato što nije slušala kirurga!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Noktić se upalio
30.3.2009 15:09:39   
Anoniman
Šta se ljutiš?! Samo kažem da mi je čudno... znaš već... vizualizovala sam... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Noktić se upalio
30.3.2009 22:13:30   
mihi
Moj stariji sin je imao problema sa PANARICIJUMOM (to je gnojno zapaljenje zanoktice nokta), uglavnom je uzrok Staphylococcus aureus, i mislim da nema baš toliko veze kako se seku nokti jer na rukama oni mnogo ređe urastaju nego na nogama. Leči se ili hiruški uz obavezan antibiotik, zato da gnojna upala ne zahvati kost ili se maže mastima (dok proces ne akutizira tj pukne gnojna kesica) i onda se ispira i maže antibiotska mast.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Noktić se upalio
31.3.2009 9:54:45   
Anoniman
Ja pročitah negde savet jedne mame, kaže: ako ga ne boli, stisni da izađe gnoj pa našpricaj Oktanisept-om.

1. nikada ne bih sama detetu cedila gnoj, ne zato što se gadim, nego zato što je bitno iscediti do kraja da ne bi gnojilo opet.
2. Oktanisept je samo dezinfekciono sredstvo, nema antibiotsko dejstvo... znači, ok Oktanisept, ali mislim da treba konsultovati lekara, koju antibiotsku mast još koristiti.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Noktić se upalio
31.3.2009 10:07:39   
mihi
Ne treba stiskati jer se taj Stafilokok raznese svuda po rukama ostane ispod noktiju oni se češkaju svuda Luka ga je imao i u kosi onda mi je neki prof. sa derme reka da nabavim Betrion mast u Srbiji je nema pravi je Pliva Zagreb e od tada evo godinu dana nema nikakvih problema sa tim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Noktić se upalio
31.3.2009 10:12:39   
Anoniman
Celog si ga mazala tom mašću? Nisam shvatila... jer spominješ  da je imao i u kosi.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Noktić se upalio
31.3.2009 12:03:32   
mihi
Prste odakle je sve krenulo i par u kosi kao bubuljica i sve se sredilo, najvažnije oprati ruke medicinskim sapunom pa ovom mašćuuser posted image namazati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Noktić se upalio
19.11.2009 12:02:40   
mamanp
IZVORNA PORUKA: lu

Nevenova krema,staviti dosta kreme između nokta i upaljene kože i staviti komadić vate preko,zamotati zavojem.
Koža će omekšati i nokat će lakše  izrasti.
Ipak neće nokat urasti ako ga ostavite malo iznad visine prsta a ako baš imate problema s noktima možete ih sjeći ne ravno nego malo na slovo U.
Ovo se odnosi i na bebe naravnouser posted image



Na prstima ruke grickamo nokte, ali zato sa nogama imamo problemcic koji se uvek zavrsava vriskom. user posted image  Noktic na prstu je malo urastao i cvreno je sa jedne strane. Omeksavala sam joj u toploj vodi i pokusavala da isecem ali nema sanse.
Pitanje za Lu: Jel' to obicna Nevenova krema? Koliko se to vremenski drzi detetu, koliko dana???

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Noktić se upalio
19.11.2009 16:26:18   
mihi
Mama np ne vredi obična krema, jer se nokat upalio zbog Stafilokoka koji se tu zavukao.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Noktić se upalio
19.11.2009 16:32:19   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: mamanp

IZVORNA PORUKA: lu

Nevenova krema,staviti dosta kreme između nokta i upaljene kože i staviti komadić vate preko,zamotati zavojem.
Koža će omekšati i nokat će lakše  izrasti.
Ipak neće nokat urasti ako ga ostavite malo iznad visine prsta a ako baš imate problema s noktima možete ih sjeći ne ravno nego malo na slovo U.
Ovo se odnosi i na bebe naravnouser posted image



Na prstima ruke grickamo nokte, ali zato sa nogama imamo problemcic koji se uvek zavrsava vriskom. user posted image  Noktic na prstu je malo urastao i cvreno je sa jedne strane. Omeksavala sam joj u toploj vodi i pokusavala da isecem ali nema sanse.
Pitanje za Lu: Jel' to obicna Nevenova krema? Koliko se to vremenski drzi detetu, koliko dana???

mamanp i Monia je imala tako i koristili smo po preporuci pedijatra DIDERMAL mast odlicna je.Vec po nekoliko dana bilo je bolje.Dve nedelje traje ceo proces.
Isti je slucaj bio s Monikom.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Noktić se upalio
19.11.2009 16:37:06   
Lu
IZVORNA PORUKA: mamanp
Pitanje za Lu: Jel' to obicna Nevenova krema? Koliko se to vremenski drzi detetu, koliko dana???

Ma da obična,ustvari je to mast a ne krema,samo da nije sa nekim dodacima,nego čista nevenova mast.
Drži dok ne vidiš da je nokat izrastao iz kože...ona naime pomaže omekšavanju kože tako da nokat bezbolnije izaste,maži više puta dnevno,naravno kad kupaš dijete skini i ponovo stavi novu vaticu.



< Poruku je uredio lu -- 19.11.2009 16:39:50 >

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Noktić se upalio
19.11.2009 16:38:54   
Lu




NEVENOVA MAST
 
100 g mast sadrži 5 g bipolarnog ekstrakta svježih cvjetova nevena (Calendula officinalis L.Compositae) u vegetabilnoj podlozi.

HEMIJSKI SASTAV:
Cvijet nevena (Calendula officinalis) sadrži: Flavonolske glikozide izokvercitrin, narcisin, neohesperidozid i rutin,

user posted image


terpenoide alfa i beta-amirin, lupeol, longiospinogenin, sterole, volatilna ulja, arvozid A, karotenoidne pigmente, kalendulin, i polisaharide.
Bipolarni ekstrakt  cvjetova  nevena sadrži 99% hidrosolubilnih i 95% liposolubilnih sastojaka.
 
FARMAKOLOŠKA SVOJSTVA:
Nevenova mast se upotrebljava za ubrzavanje zarastanja rana, za posjekotine, modrice, opekotine na koži i sluzokoži. Mehanizam djelovanja u  stimulaciji zarastanja rana nije još sasvim poznat, mada postoje pretpostavke da karotenoidi stimulirajući epitelizaciju i obnavljanje tkiva, snažno participiraju u ovom procesu. Triterpeni jasno pokazuju protivupalno djelovanje u nekim slučajevima prevazilazeći efekat indometacina. Unutar Europske Unije nevenova mast se upotrebljava za liječenje oralnih lezija ili sporo zarastajućih pukotina na usnama kao i upala oralne sluzokože, oslanjajući se na imunostimulirajuća i antibakterijska svojstva nevena. Ovo je potvrdila i Europska Komisija. Dokazano  je da mast koja sadrži ekstrakt nevena aktivira regeneraciju  kao i razvoj tkiva epitela.

INDIKACIJE:
Sporo zarastajuće rane, posjekotine, i opekotine, sporo zarastajuće pukotine na usnama, oralne i nazalne  lezije i upale.
 
UPOTREBA:
Tri puta dnevno utrljati mast na ozlijeđeno mjesto.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Noktić se upalio
19.11.2009 16:40:06   
Verus
Nevenova mast je dar sa  neba!  Za sve, ja je bas cesto koristim!user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Noktić se upalio
20.11.2009 8:58:37   
mamanp
E, sad...Neven ili Didermaluser posted image user posted image ...samo me strah da se to nesto ne iskomplikuje. Ne znam sta je najbolje da uradimuser posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Noktić se upalio
20.11.2009 9:12:33   
Jeca*
razlika je sto je didermal lek, a nevenova krema nije. Ja didermal ne bih mazala bez konsultacije sa lekarom. Mozda ipak da vam neki deciji hirurg to pogleda. Moze da se inficira, da se nakupe gljivice, nokat je sitnica, ali nije za salu. Ja to iz licnog iskustva, pre par meseci sam zamalo ostala bez palca na nozi koliko je to uzelo maha. Savetujem ti da neko strucan to pogleda.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Noktić se upalio
20.11.2009 14:18:23   
Lu
Mamanp,nevenovu mast možeš da mažeš bez straha,ali možda ipak treba da odvedeš dijete kirurgu..kako to sad  izgleda,jel se samo zacrvenilo i oteklo iliuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Noktić se upalio
20.11.2009 14:26:31   
mamanp
IZVORNA PORUKA: lu

Mamanp,nevenovu mast možeš da mažeš bez straha,ali možda ipak treba da odvedeš dijete kirurgu..kako to sad  izgleda,jel se samo zacrvenilo i oteklo iliuser posted image



Bas se nerviram oko toga...crvenkasto je sa strane (nije mnogo), malo je oteceno, ali sto krenem ka noktu ona vristi. Probacu taj neven, ako ne uspem nista odvescu je kod dr.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Noktić se upalio
20.11.2009 14:32:49   
Lu
IZVORNA PORUKA: mamanp

IZVORNA PORUKA: lu

Mamanp,nevenovu mast možeš da mažeš bez straha,ali možda ipak treba da odvedeš dijete kirurgu..kako to sad  izgleda,jel se samo zacrvenilo i oteklo iliuser posted image



Bas se nerviram oko toga...crvenkasto je sa strane (nije mnogo), malo je oteceno, ali sto krenem ka noktu ona vristi. Probacu taj neven, ako ne uspem nista odvescu je kod dr.

E tako je i kod mene bilo znači nema nikakva ranica ali boli ko vrag,samo maži neven slobodno i čim nokat prođe to je touser posted image
Jadnica mala,sigurna sam da jako boli ali proći će.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

koje vam je lepse?
magnetic



Veljko (29%)

Mihajlo (71%)


Ukupan broj glasova: 146

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here