|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koprokultura
30.4.2018 14:18:39   
milicicak
Rosi, Kllebsiela je normalni stanovnik creva mozda zato dr misli da je ulkjucivanje ab veca steta nego korist. Da je nadjena u urinu bila bi druga prica. Ne znam, draga, stvarno, osim da probas da pises mail gastro ili da je kontaktiras viberom ili necim slicnim.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Koprokultura
30.4.2018 15:06:25   
Rosita
Hvala ti. Stupili smo u kontakt, idemo večeras na kontrolu. Igranka bez prestankauser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Koprokultura
30.4.2018 15:36:20   
Maslacak15
Moze da bude nezgodno. Mali je. Tacno da moze da Bude komensal Ali Ako je ima dosta a on pokazuje i simptomtiku ja nebih ignorisala. Ima Li sanse da se konsultujes da nekim iz tirsove ili instituta za majku i dete? Kao infektivni biolog uvek Sam za to da bakterije nntreba podcenjivati. Dobro j Sto nema Temperature....

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Koprokultura
30.4.2018 15:43:11   
Rosita
Da, sa IMD gastro, večeras.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Koprokultura
30.4.2018 15:48:14   
Maslacak15
ja bas nebih volela da je u nosu posto vidim da je pneumonija jedna od najnezgodnijih komplikacija klebsielle kod novorodjencadi. I bas opasna. Mislim nemoj da panicis i ne treba ali obavezno insistiraj da prate situaciju pomno. ili da ti daju antibiotike odmah ( sto bih ja trazila) ili ako odlazu onda da prate u stopu kako se stanje razvija da ne bude nedaj boze nekog pogorsanja. Jer to je kod tako male dece ekstra nezgodno. Nije klebsiella strasna za odrasle, ali novoroddjencad nemaju jos funkcionalan imuni sistem, neka zastita ima preko tvojih antitela ali celularni imunitet itd itd... sve to jos ne funkcionise kako treba.

Sve ce biti ok, drzi seuser posted image Kao mama moras da budes pribrana.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Koprokultura
30.4.2018 15:54:38   
Rosita
Mislim da će dati terapiju. Tako mi je rekla sestra kad me zvala.
Hvala ti.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Koprokultura
30.4.2018 18:10:02   
mati
Rosi moj ti je savet da to poguras, kad ih uhvate praznici niti im se radi niti ih mozes naci...
Mi smo imali slican problem. Matija je prosli cetvrtak na noc povracao, da bi od petka do nedelje imao proliv i to po 10-15 stolica dnevno. U nedelju u podne poceo da kaki krv, tj samo krv bez ikakve stolice. Isekla sam se.
Bili smo kod lekara od 14-20h, i naravno nikomje se ne zuri, pa nece da nas prime... Doslo mi je da nekome otkidam glavu...
Epilog svega jeste da smo davali stolicu tri dana za redom, dr sumnjala na salmonelu i nesto jos strasnije nisam razumela sta... Na srecu rezultati su svi dobri, ali mi i dalje ne znamo odakle toliko puno sveze krvi...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Koprokultura
30.4.2018 19:39:25   
Rosita
Bili kod naše stare gastro sa Imd, tj. gastro od D. Njoj je N super, u pregledu deluje sve ok, nalaz na plucima, stomak. Kaže da sumnja u ovaj nalaz za klebsielu i da ponovimo kopro na imd. Umirila me je. Ako nema T, krvi u stolici, ništa dok ne ponovimo kopro.

< Poruku je uredio Rosita -- 30.4.2018 19:41:08 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Koprokultura
30.4.2018 19:45:32   
IvanaSK RR
Rosi, kad ponavljate?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Koprokultura
30.4.2018 19:46:46   
Rosita
U četvrtak.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Koprokultura
30.4.2018 20:08:36   
milicicak
Rosi, super za rezultate user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Koprokultura
30.4.2018 20:14:17   
Rosita
Mili, to je i mini bubina dr. Kaže da takav nalaz nije videla do sad i sumnja na grešku. Neka disbioza možda. Klebsiela je normala f flora. Nije normalno toliko i zato ćemo ponoviti.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Koprokultura
30.4.2018 20:20:23   
Sanjica26 RR
Odlicno Rosi. Bice to dobro. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Koprokultura
30.4.2018 20:56:07   
lesica
Rosi, ajde pa da u četvrtak bude kako treba, i da se lepo mališa reši muke.
Držim fige da je greška.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Koprokultura
1.5.2018 7:03:34   
Rosita
Rezultat bi bio tek u ponedeljak, dok zaseju. Možda i ima klebsiele, možda je poremećena crevna flora, ali dr misli da sigurno ne toliko. Možda je uzrok i ova mini stenoza i zadržavanje stolice ili neodeksacin ab koji smo 3 dana stavljali u nos. Ali dete joj nije bilo za ab dok se to sve ne proveri.
Hvala, ljubim vas

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Koprokultura
1.5.2018 7:21:30   
Rosita
Inače, ispada da klebsiela nije retka kod kolikoidne dece
KLIK

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 41
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here