|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Napusten decak David
15.9.2010 8:39:29   
Jeca*
ovo sam dobila od moje drugarice Ivane, pa želim da podelim sa vama. Mene su njene reči potresle, ali nemam moć da ikako pomognem ovom dečaku user posted image  nadam se da će David naći porodicu koja će ga prihvatiti kao svog. Mukica mala user posted image

Tokom boravka na dečijem odeljenju požarevačke bolnice 11. i 12. septembra 2010. godine upoznali smo Davida. Ležao je sam u sobi do nas predviđenoj za majku i dete.
Nekoliko rečenica o ovom dečaku poslala sam svojim prijateljima, a vi je prosledite svojim u nadi da će to na neki način učiniti njegov mali život boljim.
David ima jednu i po godinu, ima hidrocefalus, imao je tuberkulozu i jednoga dana je doveden u požarevačku bolnicu, a da se po njega niko nije vratio. Poslat je u Beograd gde mu je izvršena operacija i posle nekoliko meseci vraćen.
Gledala sam ga dva dana kroz staklo koje je razdvajalo naše sobe. Smene su se menjale, u njegovu sobu ulazile su razne doktorke i sestre. Neke su bile brižne, druge i ne baš, trećima je smetalo njegovo "dranje".
David je čist, okupan, presvučen. Soba u kojoj se nalazi je čista, ali dete od jedne i po godine samo na svetu sa poremećajem kakav ima on je istina bolna u neopisivim razmerama. Ležao je svo to vreme uglavnom miran i reagovao osmehom na svako obraćanje. Nismo smeli da ulazimo u njegovu sobu, ali smo gledali sestre koje jesu i komentarisali njegovo radovanje za svaki topao kontakt.
12. septembra u 10h smo izašle iz bolnice. David je ostao. Očekuje ga operacija, a ja se nadam da postoji način da ovo malo biće svoj život proživi sa više ljubavi nego do sada.


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Napusten decak David
15.9.2010 8:43:23   
Anoniman
Uf user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Napusten decak David
15.9.2010 8:49:46   
Vučko.ba.
život mali daće Bog da bude dobro


međutim evo Jeco ja zaista mogu pomoći na način da neko otvori račun ja ću prva uplatiti, po autobusu poslati stvarčice i sl

ali svjesni smo sistema da bilo ko dođe i da hoće da uzme to dijete ...pa znamo proceduru

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Napusten decak David
15.9.2010 8:50:55   
Jeca*
znam, ali sam eto pomislila, nek bar neko čuje da jedno malo dete "traži roditelje".....

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Napusten decak David
15.9.2010 8:51:32   
Ana RR
Uh user posted image user posted image  da mogu, svu napuštenu decu na svetu bih udomila.. male, bespomoćne, duše..

Pre 16 godina moja sestra je bila u bolnici, na Institutu majka i dete.. svaki dan sam dolazila i čini mi se više vremena provodila sa jednom malom Danicom.. Tad je imala oko 2 ili 2,5 godine, najlepše dete koje sam ikada videla.. plava kosa sva u loknama, ogromne plave oči, umiljata kao malo meče.. miljenica cele bolnice..srce mi se cepalo za njom svaki put kad bi krenuli kući..
Roditelji su je doveli iz nekog mesta u unutrašnjosti, popila je esenciju.. užas.. već 6 meseci je bila tu, niko nije dolazio ni da je vidi ni da je odvede kući..user posted image

Nikad nisam prestala da se pitam šta je bilo sa njom..user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Napusten decak David
15.9.2010 8:57:31   
minavb
U sredjoj skoli na praksi sam videla male blizance ostavljene u bolnici. Preslatki su bili i osoblje im je dalo imena-Nenad i Nevena. Dugo su bili tu i cula sam da ih je kasnije neko od osoblja i usvojio. Mi deca smo se otimali ko ce da ih mazi i nosa, divni su bili a i bilo nam je krivo sto su ostavljeni.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Napusten decak David
15.9.2010 11:02:26   
lanajelena
Kakvi su to ljudi kad nisu dosli po svoje dete (jos bolesno)...nemam reci uzas user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Napusten decak David
15.9.2010 11:56:57   
mihi
Ovakve sudbine, malih nevinih bića, me jako potresu i rastuže!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Napusten decak David
15.9.2010 13:29:16   
caca81
Nemam reči kojim bih opisala kako se osećam, pročitavši ovo...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Napusten decak David
15.9.2010 16:50:10   
jance
joj najezila sam se nekoliko puta dok sam ovo citala zene! strasno. a moja drugarica sa 3 neuspela VTO pokusava da usvoji vec godinu dana, i nista. stalno ih zovu za neku decu za koje ili nece da kazu poreklo, ili kad sve krene onda odjednom dete nije za usvajanje, ili zataje da je dete iz incesta i da ima ozbilnju mentalnu retardaciju pa se ceo proces zaustavi (iako oni nisu pravili razliku) i tako vec 3 dete. Iskreno, ja se ne razumem u ceo proces i neznam dali i gde tu tacno problemi nastaju, ali ko da nema dovoljno napustene dece, pa moraju tako da ih cimaju svaki put. Nevolim da im stajem na muku, al ja bi vec poludela 3 puta.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Napusten decak David
15.9.2010 17:00:52   
choopa choops
user posted image user posted image user posted image user posted image Boze smiluj se andjelu malom user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Napusten decak David
16.9.2010 0:47:11   
sonja021
tuga i uzas...srce mi se cepa..boze, kako moze majka da ostavi svoje dete i da se ne pita kako je?!??
bas sam se potresla

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Napusten decak David
16.9.2010 15:43:01   
Verus
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sonja021)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Napusten decak David
20.9.2010 20:43:35   
liliana
Strašno!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

U komšiluku kod moje mame živi porodica s troje odrasle dece (svi imaju između 20-30 godina). Pre 2 godine žena je rodila dečaka i - ostavili su ga!!! Zaboga, bilo ih je sramotauser posted image što imaju odraslu decu a ona se porodila!!!!!!!user posted image Dečak je dugo bio u bolnici na dečjem odeljenju. Niko nikada od njih nije došao da ga poseti. Sestre su mu dale ime Srećko.
Jadni mali David, Srećko i bezbroje druge ostavljene djece koja ni kriva ni dužna ispaštaju zbog blesavih roditelja!!!!!!!!!!


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Napusten decak David
20.9.2010 20:50:57   
Iwana87
Joj Boze.user posted image .Jedino u takvim situacijama pomislim da je bolji bio abortus.Jadno dete.Ko to ima odnosno nema srca i ostavi sopstveno dete a pritom i bolesnouser posted image Dok mi je sestra bila u bolnici na institutu svacega smo se nagledali.Mali iz doma dosao na operaciju srca,kome su svi kupovali nesto.Napunili mu ormaric hranom a on jadnicak stao da ga cuva.Kad su ga pitali zasto rekao je da mu neko ne u krade.U domu mu deca stalno kradu.Pa kakav je to zivot?

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Napusten decak David
20.9.2010 21:03:26   
red sonia
joj da se covek rasplaceuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Napusten decak David
20.9.2010 21:08:03   
jance
pao mi je ovaj decak napamet kad sam ovog PMSa ocajavala sto nemam decu. mozda cu jednog dana i ja biti jedna od onih sto ce spasiti jedno ovakvo jadno dete i pruziti mu ljubav i topli dom.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Napusten decak David
24.9.2010 0:29:24   
MERYEN
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Napusten decak David
24.9.2010 0:42:16   
Brana
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Napusten decak David
14.3.2013 9:28:59   
MaraMina
strasno ja stvarno ne mogu da razumem kako neko ko je nosio 9 meseci dete u stomaku i rodio ga moze da ostavi to neduzno bice samo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Napusten decak David
14.3.2013 9:50:34   
Dada81
Uhhhhh, rado bih pomogla,kada tako cujem nije mi dobrouser posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu MaraMina)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Napusten decak David
14.3.2013 9:57:03   
liliana

IZVORNA PORUKA: liliana

Strašno!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

U komšiluku kod moje mame živi porodica s troje odrasle dece (svi imaju između 20-30 godina). Pre 2 godine žena je rodila dečaka i - ostavili su ga!!! Zaboga, bilo ih je sramotauser posted image što imaju odraslu decu a ona se porodila!!!!!!!user posted image Dečak je dugo bio u bolnici na dečjem odeljenju. Niko nikada od njih nije došao da ga poseti. Sestre su mu dale ime Srećko.
Jadni mali David, Srećko i bezbroje druge ostavljene djece koja ni kriva ni dužna ispaštaju zbog blesavih roditelja!!!!!!!!!!


Da-kad videh ovu temu: žena o kojoj sam pisala- ima unuče. Skoro svakog dana ih srećem sa tim unučetom , koje je mlađe oko godinu dana od deteta koje su napustili. Čujem da je tej njihov dečak negde u našem kraju u hraniteljskoj porodiciuser posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Napusten decak David
14.3.2013 22:10:42   
nata11
Strasno nemam reci. Ja se skoro sledila kod jedne price u novinama o ljudima koji nisu mogli da imaju decu pa uzeli ža staranje jedno dete iz doma, medjutim kako je gospodja ostala trudna oni su lepo dete vratili user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Napusten decak David
10.3.2015 1:49:42   
Nallee
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kada je pravo vreme da uradite test za tru...
Da li da sačekate da vam izostane ciklus ili da ga uradite odmah? Evo nekoliko smernica koje mogu da vam pomognu.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here