|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Plod se razvija,a srce se ne cuje...
27.10.2010 12:34:22   
kospica
Drageuser posted image ,posle 2 nedelje mirovanja zbog braon iscedka koji je trajao samo jedno pre podne i toga da sam se super osecala,jutros sam bila na pregledu. Trudnoca napreduje,plod se razvija srazmerno danu trudnoce (sada sam 7.6),a li se srcana radnja ne cuje (u 6 nedelji se cula) Prosto ne mogu da dodjem sebi,ne znam sta se desava,zakazan mi je kontrolni UZ za 2 dana,ne znam da li se mogu cemu nadati. Grozi me sama pomisao da je srce stalo da kuca bas jutros ili tokom noci... Znate li nekoga sa slicim iskustvom?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
27.10.2010 12:46:52   
*Alexx*
Slična tema - Prvi otkucaji srca

Nadam se da je sve OK user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu kospica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
27.10.2010 12:51:27   
kospica
Volela bih da je slicna tema,ali na zalost nije. Ja sam bebino srce cula u 6 nedelji,ali sada u 8 se ne cuje.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
27.10.2010 12:59:18   
isidora88
mozda je UZ nesto pokvaren,sigurno ce sve biti ok cim se bebica lepo razvija user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu kospica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
27.10.2010 13:01:18   
kospica
Hvala Isidora na pozitivnim mislima...user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
27.10.2010 13:17:46   
pepino
Kospice ja nisam imala takvu situaciju,moguce da ce sve biti ok,ali ako je dobar UZ,dobar ljekar otkucaj mora da se i cuje i vidi!
Ne znam da li ti je tokom pregleda pustao da se cuje otkucaj?
Ja kada sam imala prvu trudnocu na prvom pregledu nije bilo otkucaja,oni da budu sigurni pojacaju to ne znam kako se vec zove i cuje se sum,kao radio frekvencija-slicno,da ima otkucaj cuje se jasno,lupa kao ludo,ja ga nisam tada imala i imala sam spontani,na zalost...
Drugi sam imala u 16 nedelji,plod je bio ok i do tada se i razvijao kako treba i sve,na tom kobnom pregledu nije bilo uopste otkucaja i plodove vode,izgubila sam i tu bebu,izvini ako sam te ovom pricom uplasila,ali na zalost ako je UZ ok i Dr. ne moze da ne vidi otkucaj,ne sikiraj se,oni su to dobro uradili sto su ti rekli da dodjes za 2 dana jer zele da se uvjere da nije greska,ako bude sledeci put otkucaja onda su nesto pogrijesili,bez brige,znam kako ti je,ali nerviranje ne pomaze,bice kako je sudjeno...
Jos da ti kazem da je moja snaja tako prepadnuta,ali u vecoj trudnoci,oko 7 mjeseca,Dr. u nasoj bolnici joj je rekla da ne moze naci otkucaj,to je njoj bio sok,zamisli da ti nedaj Boze kazu to u 7 mjesecu,ali beba je tada stucala i nisu mogli da uhvate rad srca...
Ja ti zelim sve najbolje i da kod tebe to bude greska,ali ako bude drugacije pokusaj da to podneses koliko toliko smireno,bar znas da mozes da zatrudnis,danas je bar jedan spontani na zalost postala normalna stvar koja se vecini zena dogodi...
Srecno,drzim palceve,javi sta su ti rekli!

(odgovor članu kospica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
27.10.2010 13:37:57   
Verus
sve sto te mogu savetovati jeste da sacekas: ne radi kiretazu makar i po savetu lekara.  Cesto se desi da se beba okrene ili nije na dobroj strani,ipak je jos jako mali plod.  Znam zenu kojoj do 5og meseca nisu znali da nosi blizance jer se jedan krio iza drugog.  Cak ni UZ nije detektovao otkucaje srca drugog deteta.  Necu te lagati, moguce je da je srce stalo, a opet, ja bih cekala, jer ako nesto nije ok u tako maloj trudnoci telo cesto samo sebe ocisti...

meni su u 6oj nedelji rekli da ploda nema samo prazna kesa, a ja nisam htela da se vratim za nedelju dana nego za 2, jer znala sam, ako beba nije tu imacu pobacaj, a ako jeste-bice tu i nakon 2 nedelje...Zelim ti da je sve ok i da je tvoja bebica i dalje tu!
IZVORNA PORUKA: kospica

Drageuser posted image ,posle 2 nedelje mirovanja zbog braon iscedka koji je trajao samo jedno pre podne i toga da sam se super osecala,jutros sam bila na pregledu. Trudnoca napreduje,plod se razvija srazmerno danu trudnoce (sada sam 7.6),a li se srcana radnja ne cuje (u 6 nedelji se cula) Prosto ne mogu da dodjem sebi,ne znam sta se desava,zakazan mi je kontrolni UZ za 2 dana,ne znam da li se mogu cemu nadati. Grozi me sama pomisao da je srce stalo da kuca bas jutros ili tokom noci... Znate li nekoga sa slicim iskustvom?

(odgovor članu kospica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
27.10.2010 15:35:27   
kospica
Hvala vam puno. Meni je tesko da prihvatim cinjenicu i jos uvek postoji tracak nade da cu u petak cuti maleno srce. Evo lezim i i dalje osecam onaj pritisak u stomaku kao i svih prethodnih dana ili je to mozda samo podsvesno ?! Zelim da verujem da se beba tako okrenula...znam da su male sanse,srce mi se cepa!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
27.10.2010 15:55:06   
bebablue
kospice, ako se plod razvija mislim da je neki rok 8 nedelja da se vidi rad srcasca, sacekaj pregled. I braon iscedak ne mora nista da znaci.
Kod mene je bilo obrnuto prvi put, srce se culo, ali se posteljica nije razvijala i braon krvarenje je trajalo.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu kospica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
8.11.2010 20:15:57   
mmrvica
Drage moje, evo ja upadam u priču, potrebno mi je nečije iskustvo ili savet. Zadnju mecu sam imala 08. 09. Inače, dobijam na mesec dana ili dan, dva kasnije. Lekar konta da sam danas ušla u osmu nedelju, po zadnjoj meci. Gestacijski mehur je tu, a ploda nema. Pitala sam ga da li mogu da čekam još koju nedelju do kiretaže, on je potvrdio. Takodje je napomenuo da sam možda manje trudna ili da je zakasnela ovulacija. Sve sam isčitala i znam za tzv. mućak, veštičije jaje itd. Ipak, slušam svoje telo. Po svim simptomima i po kalendarima tek sada ulazim u sedmu nedelju, a plod se nekada iznenada pojavi i u 9-oj nedelji. Molila bih vas, drage, ako ima neko sa sličnim iskustvom da mi ga opiše, svima vam želim sve najbolje od srcauser posted image user posted image

(odgovor članu kospica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
8.11.2010 20:21:54   
mmrvica
kospice, nadam se da je sve ok kod tebe!

(odgovor članu kospica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
5.12.2014 16:13:00   
dunja RR

Naša korisnica pita, pa vas molimo za odgovor, komentar, savet ...

"Imam nedoumice po pitanju velicine ploda...Posljedna men. bila je 04.10. i na drugom pregledu koji je bio 02.12. utvrdjeno je da je plod star 8+3,ima jasan embrionalni odjek,zumancana kesa 6mm,CLR 7,6mm,ali bez srcane aktivnosti....Buduci da znam tacan datum zaceca jer dugo nisam imala odnose,trudnoca je stara 7+2....Dr.kaze da je u pitanju missed abortion i da je neophodna kiretaza....Postoji li mogucnost da je doslo do greske i da je bilo jos rano za srcanu aktivnost?Da li CLR 7,6mm moze odgovarati sedmoj nedelji trudnoce?Veliki pozdrav!"

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
5.12.2014 18:44:42   
dijana1*
Kada sam imala BO doktori su vec u 5-toj nedelji videli da nije uredu ali ipak sam tri puta vadila betu svaki drugi dan i nakon toga su ponovili UZ i potvrdili da trudnoca nije dobra. Beta je rasla tih par dana ali nije se pravilno duplala.
Konsultuj se sa svojim dr. uradi betu i ponovi UZ obavezno.
Srecnouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
5.12.2014 18:51:24   
Trcosava
Po svemu onome što iscitah ovde, postoji da šansa da je trudnoća još manja, u smislu do 5 dana od odnosa. I moooožda se srce pojavi za nedelju dana.
Jer da je Bo ne bi plod rastao, koliko ja kapiram iz price. Nemam iskustva sa BO pa neću ništa dalje da pametujem.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
5.12.2014 18:54:40   
Sosa Mena
Ja bih sacekala i proverila betu. Desava se njima da pogrese. Moju drugaricu su isto tako hteli da kiretiraju ali ona nije dala i bila je upravu. Samo je kasnije bila O.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
5.12.2014 18:59:35   
serpica
Ako sam dobro procitala pise da se vidi embrionalni odjek,zat to nije pocetak za otkucaje srca? meni je na prvoj kontroli pisalo u gm se definise embr.odjek a tek na sledecm kroz tri nedelje je pisali fsf ritmicna jasno vidljiva i koliko je otkucaja u minuti.
Mislim da se kod nekih beba tek kasnije cuje srce,kazu neki dr i do 9 nedelje se tolerise. U svakom slucaju nemora odmah na kiretazu neka saceka,nista cekanjem ne gubi.
Kod BO se odmah vidi prazan gm i to je jasno jos na samom pocetku,nema crl...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Plod se razvija,a srce se ne cuje...
5.12.2014 19:43:28   
dijana1*
Znam da kod nje nije BO. Poenta je da bez obzira sto su znali da nije dobra trudnoca ipak pratili betu i ponavljali UZ.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here