|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.11.2008 9:35:37   
Anoniman
Mom Luki je pupak otpao još u porodilištu, čemu sam se ja mnogo radovala, jer smatram da je mnogo traumatična ta nega pupka... (verovatno grešim user posted image ) Drugaricinom malom je čak 2 nedelje od rođenja otpao pupak.

Da čujem vas? Jel vam bila komplikovana nega pupka? Kako se dete kupa dok mu ne otpadne pupak (ne znam dal sme taj deo pod vodu)? user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.11.2008 10:29:18   
oliveradj
Mojoj Adrijani sa 16 dana mislim trajalo je nisam 100% sigurna. Taj deo se zastiti pelenom i ne sme da se kvasi u slucaju kvasenja odmah obrisati blago naravno i poprskati gomilom Bivacin ili nekim drugim praskom. Traumaticno jeste u apoteci su mi neke dobre apotekarke prodale manju mrezicu pa smo dan dva bili bez mrezice ja sam od panike stavila flaster da ne bi povredila slucajno da ne bi povukla gazu. To je pogresno to nikako ne treba raditi na svu srecu patronazna sestra je dolazila svo vreme i kupala je i skrenula mi paznju da to nikako ne radim. Jako je zaplakala kad sam joj skidala flaster da sam se sva stresla od straha, kada mi je receno da sam pogresila bilo mi je jako zao sto sam je namucila, jos da ne pominjem da je to osetljivi period za majke. Kada je otpao pupak laknulo mi je, a kad je zarastao bila sam srecna sto je jedan teret mi skinut. Posle toga nisam joj dirala pupak samo sam ga malo prala a to nije bilo dovoljno. Kad je ponovo dosla sestra u obilazak pitala sam je kako da ga ocistim onda mi je pokazala i ona se smejala zbog onog svega sa flasterom. Kad se samo setim hvala Bogu to je sve iza mene user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.11.2008 10:37:10   
Anoniman
Kako ja Luki čistim pupak?

Sem što naravno perem sapunom, s vremena na vreme uzmem štapić za uši, umočim u Pavlovićevu, lepo polako provlačim štapić po pupkiću, i sve izađe. Isto tako čistim i svoj pupak. user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.11.2008 11:00:17   
Jeca*
Mom Luki je otpao 5-6 dana po izlasku iz porodilišta, ali ja sam imala patronažnu sestru koju sam unajmila privatno i koja je dolazila skoro dve nedelje svake večeri, pa mu je ona baš lepo sređivala pupak.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.11.2008 11:17:10   
krofnica
Mojoj bebani je otpao pupak drugi dan po rodjenju. Babica nije mogla da vjeruje, a za mene je to prestavljalo veliko olaksanje posto nisam imala nikoga pored sebe ko bi mi pomogao a ja se ne bih usudila da je sama kupam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.11.2008 11:46:19   
MERYEN
Jovanu je otpao pupak u bolnici 5 dan,user posted image i ja sam bila jako srecna,slazem se sa Tashom i za mene je to jako traumaticno previjanje pupka pa kad se kupa da se ne pokvasi i sve me to plasi,cistim mu pupcic jos uvek jodom ili 3% hidrogenom,ne svako vece vec svako drugo. 

(odgovor članu krofnica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.11.2008 12:36:34   
guppy RR
Pupak se čisti tako, kako se onaj deo koji se suši povuče na van (dalje od bebe) i onda se gazicom obriše ono žuto što se ispod skuplja. Dete kome pupak nije otpao se ne kupa u kadici i ne kvasi, već ga pereš mokrim krpicama na stolu za previjanje ili gde već to radiš.

Pupak se tako čisti i NE prska se drugim stredstvima i NE čisti se alkoholom. Kod nas kažu da je to sa alkoholom "stara škola", da se to više ne radi. Znači što manje na silu i lepo čistiti dok se ne osuši. Ako tako nastaviš sa radom, pupak jedan dan sam otpadne tj. ostane ti u ruci kad ga podigneš za čišćenje.

Ne mogu da se setim KAD je to bilo kod nas... ali jednoj bebi u bolnici, a drugoj kod kuće.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.11.2008 12:47:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha

Kako ja Luki čistim pupak?

Sem što naravno perem sapunom, s vremena na vreme uzmem štapić za uši, umočim u Pavlovićevu, lepo polako provlačim štapić po pupkiću, i sve izađe. Isto tako čistim i svoj pupak. user posted image


Da ne bude zabune, ovo se odnosi na period nakon što je pupak već uveliko otpao.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 8:57:16   
Anoniman
A vama kojima je otpao kod kuće, jeste ga sačuvali?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 9:01:36   
krofnica
NEEEEEEEE, bljakuser posted image . Cak su mi govorili ( posto joj je pupak otpao u bolnici ) da im ga trazim, ali nije bilo sanse!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 9:06:00   
Anoniman
I meni je to bljak... user posted image

Ali nekima verovatno nije! user posted image

(odgovor članu krofnica)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 10:18:10   
guppy RR
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 11:09:29   
MERYEN
Zasto se cuva pupak ne razumem zasta ce mi ili njemu cemu svrha trazenja potom cuvanja?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 11:11:27   
Anoniman
Nemam pojma, draga! Ja u Radosnici imam koverat zalepljen na jednu stranicu, i piše pored da tu treba da čuvam pupak! user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 11:15:19   
MERYEN
Znas li da ja nemam radosnicu,nisam ni kupila ni dobila,a velika vecina je ima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 11:18:17   
Anoniman
Mi smo dobili jednu od ovih "organa" što dele pare kada se porodiš, a drugu od od moje drugarice. Vidi temu Radosnica. OVDE

kiss

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 12:12:41   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Tasha
Nemam pojma, draga! Ja u Radosnici imam koverat zalepljen na jednu stranicu, i piše pored da tu treba da čuvam pupak! user posted image


UF!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ajde razumem da se čuva ZUB, koji recimo ne propada brzo.... ili kosa od prvog šišanja..
ali PUPAK??? Tkivo, koje trune i propada i smrdi?

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 12:17:33   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 13:29:51   
prase
Urošu pupak nije otpao sam, nego smo ga vodili u Tiršovu da mu ga skinu. U početku mi se činilo da patronažnu sestru mrzi da dolazi dalje kod nas, pa je odlučila da ubrza malo proces tako što ćemo mi sa njegovim pupkom postati nekome drugom problem. Posle je pedijatar pogledao pupak, rekao da izgleda skroz suv, ali da pogleda i hirurg. A hirurg ništa nije gledao, nego ga otfikario. Onda se to naprska nekim "Octanisept" cudom, pa se previje. Onda nema kupanja, osim vlažnim maramicama jer NIKAKO ne sme da padne ni kap vode na to. Onda kontrola, pa smo posle kontrole prskali mi tim čudom 10-ak dana, pa opet kontrola. Sad, na toj poslednjoj kontroli, rekoše da je sve u redu, samo da posušimo štapićem za uši posle kupanja i naprskamo onom prskalicom u narednih 10 dana.

Meni je u početku bilo glupo što ga maltretiraju, valjda bi to i samo otpalo da smo mu dali malo više vremena. Onda mi je hirurg rekao da jedan kapilar nije presečen podvezivanjem pa je to "hranilo" onaj patrljak i zato nije otpao. Da li bi otpalo samo, to anđeli znaju. U svakom slučaju, ja sam imala tremu od te "intervencije", mislila sam da će to jako da ga boli i da ću i ja zaplakati. Međutim, junačina se nije ni probudila kada su mu to otfikarili, samo je napravio istu grimasu kao što pravi kada mu se baš spava a ja mu presvlačim pelenu ili ga na neki drugi način ometam. Jedino što jeste bio problem je što se koža na stomaku iritira i od "baby" flastera, besomučno smo mazali "Pavlovićevom" kremom ali tek nakon prekida upotrebe tih čuda je koža živnula. I da, nije se radovao skidanju flastera uopšte... Morala sam da se dovijam, pa sam odlučila da mu prskam i previjam pupak neposredno pre presvlačenja pelene, a to je neposredno pre obroka, pa je vremenom ukapirao da previjanje pupka znači da će uskoro jesti i počeo da se raduje i sisa vazduh kada mu skidam te flastere.

Mala digresija (vezana za radovanje obrocima): O da, moj sin obožava da jede. Ima nešto više od mesec i po dana a ja još uvek ne znam da li je problem što ja nemam dovoljno mleka ili je on proždrljiv. Biće da je ovo drugo, pošto zaista brzo raste - valjda kao njegov ujka: sada ima više od 5.5 kg i oko 60 cm (neće da miruje, pa su sve mere odokativne). Ujka i ja smo inače blizanci, a on je jeo (i danas jede) 2-3 puta više od mene. Normalno, viši je od mene 20 cm i ima 30 kg više user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 13:40:42   
Anoniman
Ti imaš brata blizanca - divno! user posted image

Octanisept je sredstvo za dezinfekciju, time sam ja špricala ragade ...

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 14:15:17   
andrijana
Mojoj Katarini se pupak samo skotrljao dok sam je presvlacila,17. dan. Babica je jos uvek dolazila,kaze da je pupcanik bas bio debeo i zato je tako kasno otpao. A meni je pao kamen sa srca. Vise nisam morala da pazim kada joj oblacim Pampers,samo do pupka da ne iziritiram ranu. Posle sam joj cistila pupak jodom i previjala rastegljivim zavojem. Inace,jos ga cuvam. Ali,ne znam zasto...user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
12.2.2009 14:11:04   
sonja999s
nama je otpao posle 10dana

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
15.2.2009 8:10:34   
sani
sedmi dan nakon rodenja

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 23
   [Obrisana poruka]
17.2.2009 8:55:38   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu sani)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
17.2.2009 9:10:22   
NadaR
kod nas je to sa pupkom bilo bas problematicno! Pocelo je da raste divlje meso>ne znam strucan naziv pa je to patronazna morala spa ljivati!Meni, uplasenoj , zbunjenoj je to bilo i vise nego strasno!user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here