|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hemoroidi kod beba?
22.1.2011 23:01:13   
duda82
Juce sam kod bebe primetila blago zadebljanje kod anusa, tvrdo na dodir i malo povrsinski crveno, ne boli ga na pritisak. Pomislila sam odmah na hemoroide ali nisam sigurna da li tako izgledaju??? I da li je normalno za bebu od 3.5 meseca? Inace nemamo problema sa stolicom pa ne znam od cega bi to moglo da nastane user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Hemoroidi kod beba?
26.1.2011 22:42:21   
duda82
Danas smo bili kod doktora i dijagnostikovan je abcessus perianalis. Vidim da nema ni jedan forum na ovu temu pa bih zamolila ako neko zna nesto vise o ovome i kolika je uspesnost lecenja

(odgovor članu duda82)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Hemoroidi kod beba?
26.1.2011 22:44:17   
IVA 11
Ne znam nista o tome, ali se iskreno nadam da ce se to uspjesno da se makne! user posted image

(odgovor članu duda82)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Hemoroidi kod beba?
26.1.2011 22:51:55   
duda82
To je kao neki jastucic sa gnojem koji nastaje usled dejstva bakterija u stolici...Ima slucajeva da gnoj izlazi povrsinski ali njemu je taj otvor unutra i receno nam je da ce se kroz stolicu izbaciti, mada meni bas i nije jasno kako ce izaci sam ako se ne iscedi, a postoji i bojazan da se stalno vraca kako sam citala user posted image . Bas sam u frci...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Hemoroidi kod beba?
3.4.2011 14:41:55   
Daca88
Mojoj devetomesečnoj bebi su se pre nedelju dana pojavili hemoroidi...neznam koja je to vrsta,oni oko anusa što se spolja ne vide,ali kad beba kaki onda iskočeuser posted image .Tvrdi su i špicasti,ima ih ako sam dobro videla 2...oko 5 mm oba.
On od svog trećeg meseca ima skoro pa konstantno tvrdu stolicu.Jako se napreže,danima ima zatvor,pa kad"krene"onda urla koliko ga boli.Kaki u "klikerčićima",a par puta sam mu morala pomagati i sa toplomerom.
Doktor ga od trećeg meseca drži na sirupu lactulose,jede sve što treba da jede za stolicu...sve je isto.
Kada sam ga zbog krvi u stolici odvela lekaru savetovali su kolonoskopiju.Ja sam to zasad odbila jer...pa on ima samo 9 meseci...taj pregled je strašan i neprijatan i za odrasleuser posted image
Da li znate čime mogu da se tretiraju hemoroidi kod beba?I da li će to proći ako ikada počne da kaki normalno?

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu duda82)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Hemoroidi kod beba?
7.4.2011 14:07:08   
Daca88
Da li neko zna???Pisala sam gore post ali izgleda nikog nije bilo na temiuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Hemoroidi kod beba?
7.4.2011 14:16:52   
mama76
draga daco i mi smo imale taj problem,odvela sam je dr zbog jaukanja kad kaki,dr mi prpisala hepatrombin H mast da joj mazem taj cvoric,kaze da to nije (bar kod nas)klasican hemeriod vec da je to zbog nezrelosti crijeva i tvrde stolice iskocio taj dio d.crijeva.ja sam to cistila  acidi boricijem i mazala tom mascu.to se nije povuklo,ali vise ne place kad kaki (i kad ima tvrdu stolicu ne boli je)e sad da li ce se to povuci stvarno ne znam.moja jetrva je vodila svoju cerkicu kod hirurga za to i on je rekao da je bitno da to ne raste(ta djevojcica sad ima 8 god i nema nikakvih problema s tim)probaj malo regulisati ishranu da joj ne bude stalno tvrda stolica.nadam se da ces razumijeti sta pisem posto me moja djevojcica ometa!!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Hemoroidi kod beba?
17.12.2017 11:50:11   
Ivana.
Drage mame molim za pomoć. Pre sedam meseci smo kod devojčice od dve godine primetili izraslinu koja liči na polip pored analnog otvora. Upućeni smo kod hirurga na IMD i tad nam je rečeno da je u pitanju kožni nabor i da je bezazleno. U poslednjih par dana smo primetili da se povećava. Napomenula bih da je pre deset dana imala bolest ruke noge usta i da su joj se ospice tada pojavile i u predelu anusa.

(odgovor članu mama76)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Hemoroidi kod beba?
19.12.2017 13:36:32   
Ivana.
Da napišem naše iskustvo u vezi gornjeg problema, ukoliko neko bude imao sličan problem. Bili smo kpd hirurga i rečeno nam je da je definitivno u pitanju kožni nabor i da je bezopasno i da može da se samnjuje i povećava.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Hemoroidi kod beba?
20.12.2017 22:04:32   
IvanaSK RR
Ivana, drago mi je da nije nista ozbiljnije u pitanju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Hemoroidi kod beba?
16.5.2020 21:33:13   
nata11
Nama se pojavilo nesto nalik ovome sto clanica opisuje u drugom postu. Bukvalno za 3 dana. Pri tom lokacija otekline ne odgovara mestu gde se inace nalazi. Nema nikakvih simptoma. Redovna stolica, lepo jede, sedi, puzi. Na dodir jedva da reaguje. 



U ponedeljak idemo kod dr. 

_____________________________





(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Hemoroidi kod beba?
16.5.2020 22:47:23   
vonavoj
Namazi flogocid slobodno 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here