|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 14:19:54   
gagana83
IZVORNA PORUKA: jovicaa

evo citala sam sad sta ste pisale. ali kako ja da nateram bebu da sisa 15 min jednu sisu? on sisa 5 min jednu i 5 min drugu. jako puno vazduha guta! ponekad i 7-8 min jednu i drugu..
i zar nije logicno da sve mame unose mnogo vise mlecnih proizvoda dok doje i dok su trudne? svaka trudnica to radi...
meni je patronozna rekla da pijem min 1 l mleka dnevno


Bitno je da unosis dosta tecnosti i da ti ishrana bude raznovrsna,nema potrebe da pijes litar mleka dnevno.
A i moje dete je tako kratko sisalo,10-ak minuta.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 14:20:15   
Anoniman
I mateja sise 5 min jednu,i 5 min drugu.user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 827
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 16:51:09   
jovicaa
pa da... mislim evo sad je sisao 10 min jednu i  drugu , ali ako ga ostavim 10 min na jednoj, ponekad uopste nece drugu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 20:02:17   
maja19
Nama pomaze Humana caj protiv grceva...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 20:04:36   
Sanjica26 RR
Majo, jel to caj Hipov caj od kamilice?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 20:07:06   
maja19
Ne, nego Humana caj protiv grceva...Hippov nam nije puno pomogao...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 20:08:06   
Sanjica26 RR
Mi idemo na prvu kontrolu u ponedeljak, pa cu da pitam pedijatra da li mogu to da joj dajem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 20:11:19   
maja19
Mozes sigurno od prve nedelje, po 20-30ml..ja sam pre da se proba sa cajevima pa tek onda sa lekovima..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 20:21:18   
maslachak
nama je Bibilibi caj vise pomogao od Hipp-ovog za grceve..a espumisan kapi dajemo evo vec mesec dana po preporuci pedijatra pre svakog obroka,mada ja preskocim ponekad..jedino nam je pedijatar skrenuo paznju da nikako ne prekidamo sa kapima iako grcevi prestanu jer je bitan kontinuitet i da do kraja treceg meseca dajemo kapi..moram da priznam da su stvari kako vreme prolazi mnogo bolje..i tek sad zapravo primecujem rezultate...naravno koristimo i bebi termofor kad prigusti,ali sve manje i manje user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 20:33:13   
Sanjica26 RR
Znaci u principu grcevi traju do treceg meseca? Nasa ih Teodora ima , ali nije toliko strasno kako je kod druge dece.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 20:36:40   
maslachak
meni je lekar rekao da bebac moze da ima grceve i od giniprala koji sam pila..zapravo ovakvo je bilo objasnjenje..ukoliko je majka primala progesterone i koristila lekove za odrzavanje trudnoce tipa ginipral vece su sanse da beba zbog toga ima grceve...obzirom da postoje bebe koje nemaju grceve,ali mi nismo te sreceuser posted image
po pravilu bi trebali grcevi da prodju do kraja treceg meseca,ali kao i svuda ima izuzetaka,tako da nekom potraje i duze..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 20:45:15   
maja19
Mi za sada nemamo grceve da kucnemo u drvo...a nadam se da ce vasoj decici to sto pre proci..

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 21:05:31   
Ana007
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Znaci u principu grcevi traju do treceg meseca? Nasa ih Teodora ima , ali nije toliko strasno kako je kod druge dece.


Mi smo baksuzi,nama grcevi napokon jenjavaju,bilo je i krajnje vreme,jer ce uskoro pet meseciuser posted image


_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 23:08:41   
jovicaa
maslacak a espumisan treba da se daje bas bas svaki dan do treceg meseca pre svakog podoja? meni to tako deluje opasno..
ja mu dajem jednom dnevno...


(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 23:17:53   
jovicaa
sanjice teodora je jos malecna, po nekom pravilu pocinju sa 2 nedelje, a najintezivniji su oko 6 nedelje... mada nama su nesto malo pre 2 nedelje poceli

< Poruku je uredio jovicaa -- 29.1.2011 23:18:08 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 23:19:49   
Sanjica26 RR
Isto su i nama tada krenuli grcevi. Izdrzacemo kao i sve do sada.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 23:28:20   
madre
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Majo, jel to caj Hipov caj od kamilice?

za grčeve se koristi hipp-ov čaj od komorača, mislim da je dobar, slobodno ga daj svojoj bebi. koristili smo i espumisan kapi...


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 23:28:37   
Ivanka 75
Ne znam, Iva je imala grčeve do 40 dana! Baš po bapski! Ali njoj više pomogao Plantex čaj protiv grčeva, i to sam prihvatila Tashin savet, malo razmutim u vodi, tek toliko da je oboji i dam joj po malo ujutru i uveče.
Ali nikad nie popila više od 5ml.
Stvarno joj pomoglo. I sad joj dam s vremena na vreme.
Alo slovenački plantex, ima ga u apotekama u Merkatoru.
A pijem i Humanin čaj za dojilje, u njemu ima i kima i komorača i činilo mi se da kad ga pijem ona ima manje grčeva.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.1.2011 10:50:38   
Vika
obratite pažnju da po apotekama uvale PlantAx čaj kada tražite PlantEx! Proizvodi ga Iva farm iz Valjeva, isti oni koji su bili umešani u aferu zbog AD kapi

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.1.2011 15:08:29   
maslachak

IZVORNA PORUKA: jovicaa

maslacak a espumisan treba da se daje bas bas svaki dan do treceg meseca pre svakog podoja? meni to tako deluje opasno..
ja mu dajem jednom dnevno...




jovicee,obzirom da mi je teca pedijatar i to stara skola jer covek vec ima 70 i koju godinu i da u njega najvise imam poverenja,njega sam i pitala za savet oko grceva i kao sto rekoh savet je svaki dan pre jela do tri meseca i naglasio mi je da ne prekidam upravo zbog rezultata..ja preskocim ponekad tokom dana jedan podoj,ali dajem i tek sad vidim rezultate posle mesec dana davanja..a doktorka u domu zdravlja mi je potvrdila isto sto i teca..eto..

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.1.2011 16:10:43   
jovicaa
hvala maslacak, pobila si moje dileme! od juce mu dajem redovno... i nastavicu. nadam se da ce pomoci!user posted image

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.1.2011 16:25:19   
Anoniman
Mi mso isto davali bukvalno pre svake flasice i nije mu skodilo koliko smo bar primetili,naprotiv.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 847
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.1.2011 17:03:54   
Sanjica26 RR
maslachak, a koliko puta je tvoj teca rekao da se espumisan kapi daju i po koliko? Pise u upustvu, ali bas me interesuje njegovo misljenje.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.1.2011 18:08:46   
jovicaa
dokle magi? ja sad dajem 20 kapi, posto sam do sad 25.. ali retko.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.1.2011 18:21:37   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: jovicaa

dokle magi? ja sad dajem 20 kapi, posto sam do sad 25.. ali retko.

Do punih 6 nedelja, 25 kapi po obroku, tad je jeo na 3 sata znaci 8 x dnevno kapi.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here