|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cevcice od testa (manikoti) sa spanacem
9.5.2009 16:38:01   
Verus

8 manikoti cevchica ili skoljki od testa (kaneloni)
2 kasicice maslinovog ulja
mala glavica sitno seckanog crnog luka
pakovanje (300g) zamrznuto spanaca (odlediti)
solja rikota-sira od delimicno obranog mleka
115 g mocarela-sira od delimicno obranog mleka, krupno rendanog
1/4 solje rendanog parmezana
kasicica mrvljenog susenog bosiljka
1/4 kasicice belog luka u prahu (ili svezeg)
1/4 kasicice soli
1 1/4 solje paradajz sosa
300g pecurki, iseckanih na listice

1. u velikoj posudi sa blago posoljenom kljucalom vodom skuvajte testeninu (8 min).  Ocedite i ostavite da se malo ohladi

2. U medjuvremenu, u osrednjem teflonskom tiganju ili serpi  zagrejte kasicicu ulja, na umerenoj vatri, dodajte crni luk i przite dok ne omeksa, 5 min.

3. Delimicno ocedite spanac u cediljki, tako da zadrzi izvesnu kol. tecnosti.  U velikoj posudi pomesajte spanac, rikota sir, mocarelu, parmezan, bosiljak, beli luk i so.

4. Zagrejte rernu na 175C.

5. Uzmite cetvrt solje paradajz sosa i razmazite ga po dnu vatrostalne cinije ili keramicke posude (dimenzija priblizno 30x20x5cm). Napunite cevcice dobro spanacem sa obe strane.  Poredjajte ih u ciniju u jednom sloju, prelijte ostatkom paradjz sosa, i prekrijte folijom.

6. Pecite oko 30 minuta.

7. U poslednjih 5 min. pecenja, zagrejte ostatak ulja u tiganju na umerenoj vatri.  Dodajte pecurke i przite dok malo ne omeksaju, oko 2min. Punjene cevcice prelijte pecurkama i posluzite

Porcija sadrzi: 382 kalorije, 26 g. proteina, 40 g. ugljenih hidrata, 14 g. masti, 7 g. nezasicenih masti, 37 mg holesterola, 5 g biljnih vlakana, 1111 mg natrijuma.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Cevcice od testa (manikoti) sa spanacem
9.5.2009 16:59:12   
mihi
Ovo je super Verus ali malo komplikovano. Ima kod nas rikota sira kupovala sam ga za Tiramisu ali samo u velikim lancima a mocarele ima gde hoćeš.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Cevcice od testa (manikoti) sa spanacem
9.5.2009 17:40:40   
eugenija
Zvuči mljaccccccc... MmmmmMmmmm.....

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Cevcice od testa (manikoti) sa spanacem
9.5.2009 23:01:50   
Verus
mihi mislim da moze i neki drugi sir, znaci da je mrvljen i ne previse slan....ne znam nije strasno, skuvas to testo, izmesas spanat sir luk i zacine, napunis i zapeces.....ja danas nisam pravila jer je kasno, a u 19h idemo na veceru, pa cu sutra, javicu vam kako je ispalouser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Cevcice od testa (manikoti) sa spanacem
9.5.2009 23:02:50   
Ana RR
stavi i sličicu Verus user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Cevcice od testa (manikoti) sa spanacem
9.5.2009 23:06:12   
Verus
Hocu Ance bas sam razmisljala o tome dok sam kucala da cu sutra praviti... slikacu pre nego sto smazemo pa cu da stavim!  Jel neko zna  da li se spanat sme podgrevati???

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Cevcice od testa (manikoti) sa spanacem
9.5.2009 23:08:00   
Buba76
Na sme!
Malo mi je komplikovan ovaj tvoj recept

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Cevcice od testa (manikoti) sa spanacem
12.5.2009 4:21:48   
Verus
user posted image

Bilo je fenomenalno!  Servirala sam uz zelenu salatu, sa mladim lukom, svezim djumbirom i rendanom sargarepom.  Trebalo mi je 30 minuta pripreme, i 30 minuta se peklo. 


< Poruku je uredio Verus -- 12.5.2009 4:22:56 >

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Cevcice od testa (manikoti) sa spanacem
12.5.2009 15:10:53   
Ana RR
Veeeruuuus! Njam, njam, kako dobro izgledaaaaaaa  user posted image  

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Cevcice od testa (manikoti) sa spanacem
12.5.2009 15:11:53   
Verus
bilo je njaaam, vredno malo trudauser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Cevcice od testa (manikoti) sa spanacem
12.5.2009 15:13:37   
Ana RR
Nije to komlikovano, nešto slično sam jednom pravila. Joj baš sam gladnaaaaa!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Cevcice od testa (manikoti) sa spanacem
12.5.2009 18:16:00   
Verus
i nije ana da znas! nego ja podgrejala to evo sada za rucak, pa cemo videti dal cu preziveti podgrejan spanat. Javicu vam.  AKo ostanem ziva to jest.user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Rižoto sa blitvom
Ringerajin kuvar: 17 joka
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here