|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mirena (hormonska) spirala
6.3.2017 8:07:13   
Anck Su Nmaun
Ja da sam sad treci put isla na carski(sto su pricali da ce mozda ici) sigurno bih se podvezala i mirna sam. Ostvarena kao majka 3 puta meni dosta.
Al sad mi nesto tesko ici pod noz 😣

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Mirena (hormonska) spirala
7.3.2017 15:09:07   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Skockica

Jel kad podvezes jajnike vise nema nazad?

Interesantna tema, ja ne zelim vise da radjam, to me sad drzi, ne znam da li cu se kasnije predomisliti, ako ipak pozelim neku curicu


Mislim da nema nazaduser posted image
I ja sam mesecima nakon drugog porođaja mislila da nema šanse da rodim još jedno, ali eto, predomislila sam seuser posted image (I drago mi je što jesamuser posted image ) Tako da ti skockice sačekaj još malo sa ovom drastičnom metodom!
I ja ih imam troje, 34 godine, dosta je bilo trudnoća, nemamo ni mesta gde da stavimo više deceuser posted image I da sam išla na carski, user posted image podvezala bih jajnike tad, ali ni meni se sad baš ne ide na operaciju.
Ako mi bude isto kao nakon prethodna 2 porođaja gde nisam imala ciklus godinu dana, onda imam vremena da razmislim o kontracepciji.
Da li se spirala stavlja nezavisno od ciklusa?
Čisto pitam, ali kako znam sebe, 95% je neću staviti...

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Mirena (hormonska) spirala
7.3.2017 15:24:48   
vocicana
Skockice, razmisli dobro, spirala je super resenje i kada se ukloni plodnost se vraca normalno, nije strasno ni postavljanje. Nemoj biti kategoricna sa odlukom.
Maryia, spirala se najzahvalnije plasira zbog same lagodnosti u toku ciklusa, 2-3 dan ili zavisno od ginekologa, ja sam svoju stavila posle ciklusa, ali sam imala spoting do pocetka sledeceg ciklusa. Nakon toga sve uredno. Uradices PAPA test i briseve, sve mora biti cisto, naravno i onda ides na plasiranje.
Ja sam protivnik hormonskih, ali ako izbace bakarnu iz proizvodnje, necu imati drugog izbora, s tim da necu uzeti Mirenu vec Levosert. Nju rade belgijanci i imam ogromno poverenje u njih. Cena je bila oko 9000.
Tolikoti mogu reci. Ja sam zadovoljna i super je stvar.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Mirena (hormonska) spirala
7.3.2017 23:35:30   
Mariya
A ti Voci sad imaš bakarnu?
Znači za postavljanje je nebitno koji dan ciklusa ili,u mom slučaju, da nema ciklusa mesecima?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.3.2017 6:31:16   
Skockica

IZVORNA PORUKA: Mariya
Ako mi bude isto kao nakon prethodna 2 porođaja gde nisam imala ciklus godinu dana, onda imam vremena da razmislim o kontracepciji.
Da li se spirala stavlja nezavisno od ciklusa?
Čisto pitam, ali kako znam sebe, 95% je neću staviti...

Pazi draga nemoj da se zeznes, meni dr rekla da iako dojim i nemam ciklus mogu ostati trudna pa da odmah po prestanku krvarenja vidim koju cu kontracepciju koristiti, a dotad naravno kondom ako se usudim ranije.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.3.2017 6:59:15   
Duškić
Voci, mozda sam preskocila nesto,ali ne procitah na koliko se menja ta tboja spirala? A na koliko hormonska? Ima li pravila?

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.3.2017 8:31:24   
vocicana
E ovako, spirala se menja na 3-5 godina, ova bakarna na 5, msm da je ikodhormponske isto. Nosim bakarnu spiralu i zaista nemam nikakvih tegoba.
Skockice, dr je u pravu, trudnoca moze doci narocito nakon porodjaja, iako nema menstruacija, ja nisam dojila malisu duze od 9 dana,tako da mi je prvi ciklus od porodjaja dosao 32-gi dan.
Osecam se stvarno dobro, stoji lepo na mestu, otisla sam na kontrolu i sve je u redu. Stavljena mi je Ancora spirala,nju sam jedino nasla, 375 cu, jer postoji narocito kod hormonskih recimo, veicina, za zene koje su radjale i za devojke.
Moje iskustvo sa bakarnom je pozitivno, ali sve farmaceutske kuce idu ka tome da se prekine proizvodnja bakarnih i samo hormonske izbace na trziste. Odlucite, popricajte sa ginekologom, vidite misljenja na forumima ppa vidite. Meni je moja dr toplo preporucila, jer je i sama nosila u dva navrata po 5 godina obicnu bakarnu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.3.2017 8:39:02   
Skockica
Ja ne bih vise nesto na hormonalnoj bazi jer sam zbog pilula imala problem. Tacnije dok sam ih pila sve bilo super, lice, kosa , linija, jedan dr rekao ne treba pauza ako idem redovno na kontrole druga se prenerazila kako 3 godine nisam pauzu pravila. I ja tu prekinem ionako sam htela ostati trudna, ali je problem nastao sto sam se naglo ugojila. Sad kad bi nasla nekog dobrog ginekologa koji bi hteo da mi pomogne, mozda i ne bi bilo tako lose i tako nesto na bazi hormona a da mi ne napravi probleme. Ipak ne znam da li neko od njih to moze znati.
Naravno radije bih uzela tu bakarnu, jer ti voci kao i druge zene ste uglavnom zadovoljne njom, ali ako je vise ne budu koristili user posted image
Kako sam sad sve ovo nabacala, nadam se da kontate sta sam htela user posted image

< Poruku je uredio Skockica -- 8.3.2017 8:41:34 >


_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.3.2017 8:46:24   
vocicana
Skocice, ako ne budu radili bakarnu, uzecu Levosert, ima najmanju mogucu dozu progesterona u sebi i idemo dalje. Zaista je ovo sjajna metoda. Ja sam imala lose iskustvo kasnije od pilulske kontracepcije, dobila sam cistu na levom jajniku u jeku zelje da zatrudnim, bila je bistra folikularna, ali velika kao pesnica, pucala je 8,5 sati, umirala sam od bolova. Nakon pucanja, dva meseca kasnije ugledala sam user posted image .
Krvari se malo jace dva dana, ali nista strano, sto se ne moze izdrzati,ali sam bezbrizna, jer ni ovom jadnom coveku vise ne zelim skakati po ganglijama da li sam trudna...da li sam trudna!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.3.2017 11:09:44   
Duškić
More voci..nista mu ne fali...Mnogo im je lakse nego namauser posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.3.2017 21:23:09   
vocicana
I to sto kazes, ali za svaki slucaj bilo je ok da se obezbedim. user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.3.2017 21:30:51   
mati
Ovu temu cu morati dobro da prostudiram. Mada ne znam kako ce moj organizam da je prihvati. Kako sam prosla sa Op i najverovatnije da mi konci stvaraju problem, ko zna sta ce tek spirala.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Mirena (hormonska) spirala
11.3.2017 9:11:56   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Skockica
Pazi draga nemoj da se zeznes, meni dr rekla da iako dojim i nemam ciklus mogu ostati trudna


Ma znam ja to da može ali pošto smo mi hteli malu razliku između dece, pokušavali smo i naravno da nisam zatrudnela dok sam dojila i dok nakon prestanka dojenja nije prošlo nekoliko ciklusa, sredili se hormoni i ovulacija. A kod mene je to više od godinu dana.
Ne znam da li ima veze ali zatrudnela sam oba puta tek kad je, nekoliko meseci nakon prestanka dojenja prestalo da mi curi mlekouser posted image
Mislim da su se tad sredili hormoni i sve došlo na mesto.

(odgovor članu Skockica)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.7.2018 20:58:28   
jess021
Meni juce dr rece da, iako nema nekog posebnog razloga, Mirenu preporucuju zenska koje su zavrsile sa radjanjem, posto sam ja jos otvorena po tom pitanju, ipak sam odustala za sad od nje.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.7.2018 21:13:04   
Maraj
Kako to jess. Pa zar nije da mozes da radjas kad je uklonis...b
Ne razumem..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.7.2018 21:41:29   
jess021
Maraj, naravno da mozes da je izvadis ako pozelis opet da radjas, ali eto njegovo misljenje je da ako planiram jos dece da ipak ne.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Mirena (hormonska) spirala
8.7.2018 21:43:14   
Maraj
Pa znaci da ipak nekako utice na plodnost...cim ti je tako rekao user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Mirena (hormonska) spirala
21.2.2023 9:17:52   
mati
Nisam ni znala da sam pisala ovde. Pa da aktiviram temu.
Krenula sam sa pilulama, dr mi preporučili Belaru. Pila sam možda pet kutija. Za pet meseci, i dr kaze, da ih povlače iz proizvodnje. Jako sam ih loše podnela, ali sam mislila da je to period prilagođavanja. Na stranu da sam uvek imala dve kutije, za slučaj da zaboravim da ponesem u vreme kad treba da se popije. Možda je ovo i za temu pilula. Odlučila sam se za spiralu, dr predložila Mirenu.Citala sam u drugoj temi, o nehormonskoj spirali, da uglavnom nije bolelo. Mene jeste. Traje minut, dva, ali boooolllliiii. Nakon toga sam imala par dana nelagodu, bockanje. Kažu da se čeka prvi ciklus, da bude obilniji, jer postoji mogućnost da tada ispadne, ali ja sam dobila i zaista je oskudno. Samo što traje, nedelju dana. Idem na kontrolu čim ugrabim sl dan, pa ćemo videti.
Zanima me, kako je vaše telo prihvatilo spiralu, koje simptome ste imale.
Voci, pročitala sam da se tvoja izlomila, strasno. Ne znam sta si na kraju rešila sa proizvođačem. Ali to je nešto što ne bi smelo da se desi.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Mirena (hormonska) spirala
18.3.2024 21:31:29   
Ana RR
Devojke, da li neka od vas trenutno ima Mirenu, kakva su iskustva?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 294
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here