|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
7.6.2012 21:56:55   
ishler
Moze li recept,u nedelju mi je rodjus pa da pocastim ukucane.....user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
7.6.2012 22:04:07   
Anck Su Nmaun
3 male pavlake,
visnje ( ili neko voce koje hoces al je meni najlepse sa visnjom , malinom,jagodom),
keks (mislim da je duplo pak dovoljno!

Pomesas pavlaku i visnje , zatim dodas secera (morala bi pogledati koliko kasika neznam napamet)

I onda redjas keks, pa malo fila, keks pa fil keks i od gore slag!
Torta je jakooo socna , ma fantasticna i osvezavajuca a pravi se za 10 min!
Naravno treba da odstoji, da se stegne i da keks upije tog fila onda bude lepo mekan!

Ja to redjam u plasticnu posudu, one za odlaganje hrane, sa poklopcem, znaci da ima zidove,

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
7.6.2012 22:07:47   
cockic
ja cu bas nju za goste za svoj rodjendanuser posted image a sebi kupujem onu koju ne znam da napravimuser posted image

ali moj recept je skroz drugaciji ja sam ga malo modifikovala jer margarin ne volim u torti.

moj recept je sledeci

veliko pakovanje piskota,3 krem slaga od vanile(jer retko mogu naci neki crveni),3 pavlake crvene
i od voca ili mix ili samo visnje.mada sa svezim nisam pravila samo sa zamrznutim.

kad poredjalm piskote na njih sam stavila to smrznuto voce a pre toga umakala donji deo piskote u neki bistar sok.i na voce ide umucena 2 slag krema sa te tri pavlake(mada ja kupim kanticu pa odokativno ubacujem pavlaku)ali poenta je da se kad se slag krem umuti pavlaka polako dodaje i mesa i onda fil bude gusci.pa sam opet preko tog fila stavila voce koje mi je preteklo i onda opet piskote ali onda se umace u sok gornji deo piskote donji ne jer ce ga visnje i fil navlaziti.i onda na kraju samo umutim taj slag i pokrijem je.
secer ne nodadajem jer ga C slag krem vec ima dosta user posted image
evo pravila sam je pre par dana sad cu za rodj ponovo mada kad bi tela da bude okrugla mora dva velika pakovanja piskota sad mi je bila kockasta.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
8.6.2012 11:11:13   
mtajcica83
ja sam juce pravila jednu tortu sa breskvama ..evo recept
1 duplo pakovanje piskota
1 kiselo vrhnje
1 kg bresaka
3 cokoladne bananice
2 kasike muslija (zrna colkolade, banane, i jos nekih zitarica)
2 slaga
1 kesica neskafe
Napraviti neskafu iz kesice, zatim piskote umakati u nju (ja ih okrenem 6 puta), slagati u tepsiju
Breskvama oljustiti koru i iskidati ih na male komadice i staviti udublji sud, u to dodati kiselo vrhnje , komadice cokoladnih bananica i musli, ostaviti to da se sve dobro sjediti pola sata i pole staviti na piskote
i naravno na kraju 2 slaga i narendana cokolada ...
Prelijepa , bas osvjezavajuca...

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
8.6.2012 12:02:05   
Figaro88
Svi razlicito prave ovu tortuuser posted image Ja je pravim ovako
3 pakovanja piskota
1 slatka pavlaka
1 kisela pavlaka
400g slaga(cvrsto umutim sa kiselom vodom)
1 pakovanje smrznutih malina(odledim prvo)
malo mleka
Umutim slatku pavlaku,u nju dodam kiselu pa jos malo mutim,slag cvrsto umutim,i onda redjam piskote umocene u mleko,pavlaku,maline,slag,i opet piskote-pavlaku-maline-slag.Ne stavljam secer,i najlepsa je kada je napravim uvece pa odstoji u frizideru da se dobro ohladi....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
8.6.2012 12:05:55   
Jole84
A ja samo sa kiselom pavlakom,a koknem joj i mleveni keks user posted image
Ma kako god,važno da je ukusna user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
8.6.2012 12:13:02   
Figaro88
Meni je ona bas super za leto,lagana je,i caskom je smazemo,ne razvlaci se po frizideru danima,a i napravim je za pola sata i to kad mi Andrea "pomaze"....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
8.6.2012 12:17:40   
Jole84
To ti je najbolja pomoć user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
8.6.2012 21:40:59   
ishler
Hvala,bas cemo se najesti,mljacuser posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
8.6.2012 22:34:09   
Olga75
ja sam danas pravila sa visnjama
ja samo izmutim kiselu pavlaku sa secerom i dodam voce i bude fino

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
5.1.2013 14:29:19   
Sanjica26 RR
I za koji sad recept da se odlucim na ovoj temi? user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
5.1.2013 15:21:26   
hocukusurnecuzvaku

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Svi razlicito prave ovu tortuuser posted image Ja je pravim ovako
3 pakovanja piskota
1 slatka pavlaka
1 kisela pavlaka
400g slaga(cvrsto umutim sa kiselom vodom)
1 pakovanje smrznutih malina(odledim prvo)
malo mleka
Umutim slatku pavlaku,u nju dodam kiselu pa jos malo mutim,slag cvrsto umutim,i onda redjam piskote umocene u mleko,pavlaku,maline,slag,i opet piskote-pavlaku-maline-slag.Ne stavljam secer,i najlepsa je kada je napravim uvece pa odstoji u frizideru da se dobro ohladi....


meni je ova favorit,stalno je pravim,samo stavljam ananas posto ga svi volimo user posted image

_____________________________

Mozda nam je potrebno da idemo pogresnim putem zivota,da bi pravi put upoznali...
Mozda treba prvo ici ulicom suza,da bi smo pronasli nas osmeh..
Mozda moramo tugu i bol podneti,da bi smo na kraju upoznali sta je SRECA!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
29.7.2014 18:40:55   
Didy
IZVORNA PORUKA: Didy

Moja varijacija na temu:
Umutiti 0,5 l slatke pavlake, 180 ml kisele pavlake i 150 g šećera u prahu i kad se dobro umuti u to dodati 1 kg krupno seckanih jagoda (ja dodam i više, ne merim) i 150g mlevene plazme (ako dodam više jagoda, dodam i malo više plazme da bude čvrsta smesa) i samo dobro promešati kašikom da se jagode ne izgnjave.
Nakratko potopiti kupovne piškote u mleko ili sok, pa ređati:
dole piškote, pa pola fila, pa opet piškote, pa drugu polovinu fila. Na kraju samo pospem malo mlevene plazme i ukrasim sa još kojom jagodom. Može se i umutiti jedan šlag, pa zamaskirati sve to, ali onda meni bude previše šlaga.
Za ono duguljasto zvono (kao pola velikog zvona) potrošim 3 pakovanja piškota.
Ne ide u zamrzivač, samo u frižider, jer fil bude čvrst. Najbolje je da prenoći da bi se sve dobro "sleglo".
Prijatno!


Doneo mi ujak puno kupina, odoh ovo da smućkam, nisam nijednom ovog leta.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
29.7.2014 19:34:51   
milicicak
Ajooj, koliko ja voleeem ove voce, slag, pavlaka kombinacije :)
dve godine ih nisam pravila :(

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
29.7.2014 19:42:36   
branki*
sad citam ove recepte i nije mi bas najjasnije..kad kazete pavlaka,misli se na kiselu pavlaku,je li?u nju dodam vocu i mutim,ali ne sme mikserom,nego kasikom,tako?i samo to-voce,pavlaka,secer,piskote?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
29.7.2014 20:36:57   
milicicak
Jeste, branki, kisela pavlaka. I sve ostalo si dobro shvatila. Mozes da dodas i umucen slag ako hoces... jooooj, bas mi se jede :)

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
29.7.2014 20:56:43   
branki*
hvala,milicicakuser posted image
gledacu i ja da je pravim neki dan,bas deluje laka za pravljenje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
29.7.2014 21:06:23   
Didy
Branki, ja stavim u posudu pola litre slatke pavlake, jednu onu malu kiselu i 150g šećera u prahu i sve to zajedno mutim mikserom otprilike 5 minuta. Dobije se baš čvrst fil. Sad sam podelila na pola. U jednu polovinu sam dodala 100g mlevenog keksa, a drugu polovinu sam ostavila po strani. Ređala sam u ono manje duguljasto zvono: piškote natopljene u mleko, pa fil s mlevenim keksom, pa poslagala preko kupine, pa premazala ostatkom fila (izgleda kao čvršći šlag) i narendala malo čokolade odgore. Sve je vrlo čvsto, jedva sam nanela. I puno mi je ispalo, uopšte nije bilo potrebe za drugim redom piškota. Eno hladi se u frižideru, sutra ćemo dati konačan sud. user posted image
A napravi se za pola sata, možda i manje.


< Poruku je uredio Didy -- 29.7.2014 21:07:21 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
29.7.2014 21:10:39   
branki*
znaci imaju 2 varijante recepta,jedan samo sa kiselom pavlakom i drugi taj sa slatkom i sa kiselom?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
29.7.2014 21:13:31   
Didy
Da. Zapravo ima puno varijacija na istu temu. Svako je pronašao ono što mu najviše leži. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
29.7.2014 21:17:03   
branki*
ok,didyuser posted image .prvo da napravim ovu osnovnu,posle mogu varijacije na temuuser posted image ali,stvarno je jednostavna,steta da se ne isproba.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
29.7.2014 21:26:36   
bubulence
ja pravim skroz drugacije posto ne volim ( odnosno mm koji i jede ovu tortu) toliko pavlake, ni slatke ni kisele. uglavnom skuvam 2 pudinga od vanile pomesana sa vanilin secerom i jednom kasikom gustina ili brasna u 1l mleka.
redjam piskote potopljene u mleko pa polovinu pudinga, voce ( jagode, maline, banane, breskve) , pa slatku pavlaku oko 125ml, pa opet piskote, drugi deo pudinga i od gore opet voce kao ukras. vi mozete i slag ili pavlaku ali mm ovako vise voli.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
29.7.2014 22:35:41   
superm

IZVORNA PORUKA: bubulence

ja pravim skroz drugacije posto ne volim ( odnosno mm koji i jede ovu tortu) toliko pavlake, ni slatke ni kisele. uglavnom skuvam 2 pudinga od vanile pomesana sa vanilin secerom i jednom kasikom gustina ili brasna u 1l mleka.
redjam piskote potopljene u mleko pa polovinu pudinga, voce ( jagode, maline, banane, breskve) , pa slatku pavlaku oko 125ml, pa opet piskote, drugi deo pudinga i od gore opet voce kao ukras. vi mozete i slag ili pavlaku ali mm ovako vise voli.

Ovaj recept je dobar Bubi. Moram da probam.user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Voćna torta sa piškotama i pavlakom
30.7.2014 0:05:36   
bubulence
probaj draga pa javi kako ti se dopalo

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 99
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one
Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Po vama lepse ime je
Anck Su Nmaun



Tara (43%)

Elena (57%)


Ukupan broj glasova: 143

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here