|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Demografska nadoknada za majke troje dece
30.6.2011 15:41:09   
vukosava
Majkama sa troje dece – mesečna naknada 18 godina

Izvor: Politika klikni

Budući građanski zakonik Srbije imaće odredbu prema kojoj će majke sa troje dece primati mesečnu naknadu od rođenja trećeg deteta do njegovog punoletstva

Budući građanski zakonik Srbije imaće odredbu prema kojoj će majke sa troje dece primati mesečnu naknadu od rođenja trećeg deteta do njegovog punoletstva, saznaje „Politika”. Ova plata u zakoniku je nazvana „demografska naknada” i neće biti manja od 20.000 dinara mesečno.

Kako saznajemo, bilo je predloga da iznos „demografske naknade” bude jednak iznosu prosečnog ličnog dohotka u Srbiji, ali je prihvaćeno rešenje da o visini te naknade odlučuje Ministarstvo finansija. Platu neće dobijati majke sa više od troje dece, jer je cilj države da podstakne rađanje trećeg deteta, kao korak dalje od proste reprodukcije, u skladu sa sloganom: „Jedno dete za mamu, jedno za tatu, a treće – za državu”.

Komisija za izradu građanskog zakonika upravo je završila posao na trećoj knjizi koja sa 380 članova uređuje oblast porodičnih odnosa i zameniće sada važeći Porodični zakon.

Unete su važne novine, među kojima je i mogućnost surogat-materinstva, odnosno sklapanja ugovora o rađanju za drugog, saznaje „Politika”.

Pored odredaba o podsticanju rađanja dece, promenjene su i odredbe o odnosima roditelja i dece, koje su usklađene sa Konvencijom UN o pravima deteta. Tim odredbama je, na primer, zabranjeno fizičko kažnjavanje deteta.

Predložene su potpuno nove odredbe o materinstvu i očinstvu u slučaju začeća uz biomedicinsku pomoć. Unapređena su rešenja o vršenju i prestanku roditeljskog prava. Razrađene su odredbe o usvojenju, posebno u slučajevima kada je usvojilac strani državljanin. Precizirane su odredbe o izdržavanju i imovinskim odnosima supružnika, kao i članova porodične zajednice. Predloženo je i formiranje alimentacionog fonda u cilju zaštite dece čiji roditelji dužnici izbegavaju plaćanje izdržavanja.

Javna rasprava o prednacrtu budućeg građanskog zakonika Srbije trajaće do kraja ove godine. Kako saznajemo, najveći broj novina je formulisan u obliku alt_ernativnih predloga, što će u javnoj raspravi doprineti pronalaženju najboljih konačnih zakonskih rešenja. Svi predlozi i sugestije tokom javne rasprave šalju se Udruženju pravnika Srbije.

< Poruku je uredio vukosava -- 30.6.2011 15:42:09 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
30.6.2011 15:45:05   
isidora88
u toku je predizborna kampanja pa malo skupljaju glasaceuser posted image
bilo bi lepo da se to sprovede ali i ovo kao i sve druge stvari ce ostati mrtvo slovo na papiru.
a sta je sa majkama koje imaju 4,5 dece,one ne zasluzuju pomoc?user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
30.6.2011 15:48:14   
vukosava
Izmisljaju toplu vodu tj samo drugo ime za vec postojecu stvar. Moja mama ima troje dece i najmladje je primalo "deciji dodatak" do 18. godine ako se dobro secam. Jeste iznos bio manji...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
30.6.2011 16:09:21   
isidora88
danas je deciji dodatak smesan user posted image
ne moze ni za jedno dete da podmiri osnovne potrebeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
30.6.2011 16:21:16   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: isidora88

u toku je predizborna kampanja pa malo skupljaju glasaceuser posted image
bilo bi lepo da se to sprovede ali i ovo kao i sve druge stvari ce ostati mrtvo slovo na papiru.
a sta je sa majkama koje imaju 4,5 dece,one ne zasluzuju pomoc?user posted image


ma naravno, kao što je bilo i za akcije, i još hlijadu propalih obećanja; glasajte za DS a posle će biti - nema para narode user posted image


< Poruku je uredio dunja RR -- 30.6.2011 16:25:32 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
30.6.2011 16:26:00   
minavb
Nije mi samo jasno odakle nam para za tolika socijalna davanja.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
30.6.2011 16:30:52   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: minavb

Nije mi samo jasno odakle nam para za tolika socijalna davanja.


pa nema ih minče, samo lažna obećanja, obećanja, obećanja.....

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
30.6.2011 16:42:01   
minavb
Ma da. I ako vec zele da povecaju natalitet, to se radi drugacije. Ovako ce se pomamiti oni koji u radjanju vide zaradu, ne vidim zasto bi se zaposlena zena odlucila na trece dete zbog 20000 dinara mesecno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
30.6.2011 16:52:36   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: isidora88

u toku je predizborna kampanja pa malo skupljaju glasace


Pa ovo bi i slepac video! user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
30.6.2011 17:03:55   
isidora88
jeste li culi da ce svima povecati plate za 100 %? ako niste cucete uskoro,sigurno ce i tu pricu da odvale da se narod primi i opet im poveruje i glasa za njihuser posted image


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
30.6.2011 17:20:14   
minavb
Meni ne treba niko da nudi pare da bih svoj glas dala bas njima. Oni koji tako biraju kome ce dati glas, i ne zasluzuju bolje nego da budu razocarani.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
30.6.2011 18:03:47   
vukosava
U stranoj sam drzavi. Odkad sam zatrudnela dok mi dete napuni godinu dana primam bonove od drzave. Za njih kupujem mleko, jaja, hleb, cerial za dorucak (kao corn flakes al nije samo od kukuruza), sir, voce, povrce... Za dete dobijam AD mleko. Daju mu bolnicku pumpu da drzim kuci do kad mi bude trebala. To je prava pomoc. Sad imam vecu platu nego kad mi je to odobreno. Da imam staru, to bi imali dok dete ne napuni 5 godina.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
1.7.2011 23:06:33   
VVVV
IZVORNA PORUKA: minavb

Ma da. I ako vec zele da povecaju natalitet, to se radi drugacije. Ovako ce se pomamiti oni koji u radjanju vide zaradu, ne vidim zasto bi se zaposlena zena odlucila na trece dete zbog 20000 dinara mesecno.


haha! a ja bas razmisljam kako bi mi bilo dobro da imam troje pa da dodje jos 20000 da popravi mesecni budzet user posted image ... A nemam ni drugo! user posted image  hehe

Ali naravno, kao sto su i svi ostali primetili, nista od toga se svakao nece ni desiti, tako da mozemo samo da mastamo 

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
6.7.2011 21:51:34   
*milica*
IZVORNA PORUKA: isidora88

jeste li culi da ce svima povecati plate za 100 %? ako niste cucete uskoro,sigurno ce i tu pricu da odvale da se narod primi i opet im poveruje i glasa za njihuser posted image




user posted image user posted image user posted image

Svaka ti je na mestu!!!!!

< Poruku je uredio Ana RR -- 6.7.2011 21:52:23 >


_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
6.7.2011 22:51:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava

„Jedno dete za mamu, jedno za tatu, a treće – za državu”.




user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
7.7.2011 13:17:20   
Brand new mama
Sad naletih na Ljajicevu izjavu da bi to bilo super-kad bi se moglo.I da sa takvim izjavama treba oprezno izlaziti jer se ne zna da li ce se ikad realizovati.majke mi-ja bih Rasima za predsednika.On mi se ponekad cini kao jedini koji ne lupa ko maksim po diviziji u vladi. Ma nasa drzava nije daleko od Grcke(da smo usli u EU,mozda bi je i pretekli), a stalno cujes neka prazna obecanja..Ovdje je drugacije,ali je njemacka ipak najstabilnija drzava u EU.
A za moto- bas me zanima koliko su platili da im "izmisle" tu krilaticuuser posted image .Jedno za mamu,jedno za tatu,jedno za babu,jedno za dedu,jedno za Velju,jedno za Cedu...

< Poruku je uredio Brand new mama -- 7.7.2011 13:19:45 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
7.7.2011 16:49:33   
vukosava
klikni za clanak o mamama u Nemackoj

"only about 14 percent of German mothers with one child resume full-time work, and only 6 percent of those with two."

samo 14 % zena sa jednim detetom se vrati na stalan posao, samo 6 % sa onima koje imaju dvoje dece

Nemacka jeste dobra, al izgleda za muskarce i one bez dece.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
18.2.2017 15:27:24   
krin 40
8.marta 2017 tačno u podne zakazan je protesni skup majki i onih koji ih podržavaju ispred skupštine Beograda.Predata je peticija sa preko 100.000 potpisa za uvodjenje demografske nadoknade.!

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
19.2.2017 16:19:32   
serpica

IZVORNA PORUKA: krin 40

8.marta 2017 tačno u podne zakazan je protesni skup majki i onih koji ih podržavaju ispred skupštine Beograda.Predata je peticija sa preko 100.000 potpisa za uvodjenje demografske nadoknade.!




Mala ispravka skup je pomeren za 5 mart, da se izadje zajedno sa ratnim veteranima,sindikatima i majkama tesko obolele dece. Zajedno mozemo mnogo vise. Ja se iskreno nadam dolasku u Bg-user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
6.3.2017 8:48:15   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Ne znam gde je ta tema,ali je li neko bio juče na protestu majki sa troje dece,bilo je na Dnevniku RTS



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
6.3.2017 8:52:16   
Anck Su Nmaun
Bilo al slab odziv je nesto bio, vidim po FB nisu bas zadovoljni :(

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
19.8.2017 11:26:17   
krin 40
Priča se da će ovo konačno biti rešeno u septembru.Navodno vaga se koji model će se usvojiti.Ili nadoknada za svu trećerodjenu decu do 18 te godine ili nadoknada majkama koja će biti vezana za godine staza(minimum 15god).Navodno ovo drugo "više pije vodu" jer manje opterećuje budzet

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
28.2.2019 12:12:17   
Sanidej
Da se pozabavimo prvo tretmanom majki nakon povratka sa porodiljskog, pa da gledamo dalje..ova mera tj. obecanje budali je radovanje.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Demografska nadoknada za majke troje dece
21.7.2019 9:38:45   
MimaKos


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Da se pozabavimo prvo tretmanom majki nakon povratka sa porodiljskog, pa da gledamo dalje..ova mera tj. obecanje budali je radovanje.
   apsolutno se slazem! Danas za rodjenje deteta samo otkaz mozes da ocekujes!


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here