|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 8:17:47   
marince1
Drage moje od juce imam neki cudan osecaj u donjem delu stomaka,neznam ni kako d ga opisem,kao neko cimanje ili grcenje ...Mozda su to te rane kontrakcije a mozda sam pocela intenzivnije da osecam pokrete bebe.
molim vas pomozite mi,moj dr je na odmoru...
Opisite mi razliku izmedju ova 2 osecaja pls!!!!user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 8:20:06   
prolece
u kojoj si nedelji? nemaš ticker.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 8:21:56   
marince1
23-oj

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 8:25:07   
Anoniman
marinče draga jel ima neki drugi ljekar kojem bi mogla otići na UZ??????????

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 8:27:28   
Anoniman
ako te nista ne boli, vec imas samo to grcenje, mogu biti kontrakcije, ali ne one porodjajne, vec jaoj, neka mi neko pomogne, ne mogu da se setim kako se zovu te kontrakcije tokom trudnoce...
nista to nije strasno, samo miruj vise, i cekaj da ti se vrati dr, pa da te pregleda...
a jel si do sad osetila bebine pokrete?

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 8:28:51   
prolece
isto kao ja! ne verujem, draga da su kontrakcije, pre da se beba igra. moje prvo, a i ovo sad su poprilično aktivni. skaču po ceo dan, nekad imam osećaj da će da ispadne koliko skače. naravno da neće, ali jako me zaboli, pa se ja zezam da je krenulo napolje.user posted image user posted image user posted image jesi li bila skoro na pregledu?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 8:30:20   
Anoniman
Braxton-Hicksove kontrakcije (lažne kontrakcije) ...trebalo bi da ima tema 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 8:31:26   
Anoniman
e bravo, Vucko... upravo to... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 8:32:27   
Anoniman
evo te teme

KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 8:40:19   
marince1
IZVORNA PORUKA: prolece

isto kao ja! ne verujem, draga da su kontrakcije, pre da se beba igra. moje prvo, a i ovo sad su poprilično aktivni. skaču po ceo dan, nekad imam osećaj da će da ispadne koliko skače. naravno da neće, ali jako me zaboli, pa se ja zezam da je krenulo napolje.user posted image user posted image user posted image jesi li bila skoro na pregledu?


Uh,daj boze da si u pravu!Ne osecam to stalno,ali osecam recimo sinoc vise puta,pa je prestalo,pa me opet jutros probudilo...Neznam,pokusacu da neadjem nekog da me pregleda,posto prekosutra putujem,moram da vidim sta je!

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 8:43:10   
Anoniman
e pa Marince, posto putujes, obavezno nadji nekog lekara...

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 8:53:42   
marince1
bas sam zabrinuta!mozeli mi neko opisati te lazne kontrskcije?Negde procitah da da se stvrdnestoemk kad su oneu pitanju...Meni se to ne desava... 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 8:57:46   
Anoniman
Marinče haj ti fino odma nadji ljekara, nek te pregleda na UZ pa će ti reći sta je 

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 9:03:33   
Anoniman
Ostavila ti je Vučko temu za lažne kontrakcije, pa tamo čitaj šta piše.

Ja ne razumem kako vi žene kada imate problem tako smireno sedite kod kuće i kuckate na netu, mislim... ja bih prvo otišla kod lekara. Ili čak i da mi neko na netu kaže da je to sigurno "to - i - to", ja bih i onda otišla kod lekara. user posted image

Uglavnom, moja beba se šutala najviše uveče kada legnem i smirim se, uglavnom tokom noći, i ujutru me je budila.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 9:15:40   
marince1
Otici cu naravno kod dr,ali je to nemoguce izvesti OVOG trenutka,pa za to vreme sedim na netu i trazim nesto sto bi me umirilo.
Videla sam temu ,ali na njoj nisam nasla konkretno to sto me ineresovalo.
U svakom slucaju,hvala vam. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 13:02:20   
Anoniman
Marince, a jel imas bolove?

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 13:11:38   
sephora
cao draga,
ne znam kolika je trudnoca u pitanju ali kod mladje trudnoce (npr. ispod 5 meseci) pokreti bebe mogu da budu veoma neprijatan osecaj, jer je ona mala pa se bukvalno okrece po celom stomaku i to nije opasno. Kasnije beba nema prostora za tako veliko pokretanje pa su cesci samo intezivi pokreti pojedinih delova njenog tela (npr. cima noge, rukama mlati itd.,...)
Kontrakcije prepoznajes po stvdnjavanju stomaka kada imas osecaj da koza na stomaku hoce da pukne. Nekada je to samo osecaj da nesto "vuce" stomak na dole...
U svakom slucaju pregled na UZ ce ustanoviti o cemu se radi mada prema opisanim simptomima mislim da se beba vrti...
(imam iskustva i sa nemirnim bebama i sa patoloskim kontrakcijama)

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 13:13:47   
Anoniman
uh, meni malo malo pa mi se stvrdne stomak, bez bolova naravno... postade mi to normalno... user posted image

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 15:21:03   
Rina
Mislim da nema sanse da pomesas bebine pokrete sa kontrakcijama...bebine pokrete osecas na odredjenom mestu a kontrakcije su grcenje cele materice...sve dok ne boli mislim da nema potrebe juriti kod lekara...pa opet ako te to brine naravno uvek pozovi pitaj..
Kod mene su sada bebini pokreti bas jaki i ceo mi stomak plese ..a one Braxton-Hicksove kontrakcije imam ponekad ,mogu biti malo neprijatne ali ne sme da bole,definitivno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 16:10:27   
marince1
E pa ovako...Nemam bolove ,nije ni neprijatno,nego je cudan osecaj.
Bila sam kod dr u domu zdravlja i ona menije pregledala nego mi odmah dala ginipral...za svaki slucaj!
Mrzim godisnje odmore!
i opet dilema!Da li da pijem to dok moj dr ne dodje sa odmora ili da idem negde privatno da me pogledaju na uz i da vide ima li potrebe za ginipralom?!? user posted image

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 16:21:11   
mihi
Marinče ako imaš stezeanje u stomaku tako da se gornji do stomaka stvrdne na 10 do 15 sek. To su lažne kontrakcije. Kod lažnih kontrakcija ne osećaš kontrakcije grčenje kao kod pravih. Ako ideš na put obavezno neka te neko pregleda ili sam te ja pomešala sa nekim ko putuje na letovanjeuser posted image .

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 16:22:34   
mihi
IZVORNA PORUKA: Trinny

uh, meni malo malo pa mi se stvrdne stomak, bez bolova naravno... postade mi to normalno... user posted image


To je to to su lažne kontrakcije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 16:41:57   
prolece
kako je mogla da ti prepise bilo sta bez pregledauser posted image bolje ti potrazi drugo misljenje.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 16:48:57   
marince1
Pa i ja se pitam kako bez pregleda!izgleda da kod nas sve moze!
Mihi,nisi me pomesala,putujem u petak.
Ne stvrdne mi se stomak,nego kao da se neki misic unutraa steze i to uglavnom na istom mestu,dole nize.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 16:53:24   
sneza24
I ja imam te lazne kontrakcije i dr mi je dala da pijem ginipral i bensedin,ali me je prvo pregledala.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here