|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
29.11.2016 15:49:10   
ljubavvera
Molim vas drage moje nadam se da cete mi pomoci savetom i nadam se da cete mi odgovoriti u najskorije vreme.U drugom sam stanju,i nije me prvih 12 ned.bolela glava,pila sam od th aspirin svaki dan po 100 i prednizon,jer je bila vto,sada sam prestala po savetu lekara,glavobolja krece nakon toga,mada ne znam dal ima veze s tim,bol je u desnom delu glave,između temena i potiljka,povremeno se siri kao desnom oku al retko,bol je u vidu ziganja,uporan al trpljiv,ponekad se siri ka oku,sa periodima smirivanja ali opet krene,najcesce uvece u toku noci kada ustanem do toaleta,i upalim svetlo kao da me neko ubode u oko a zatim se nastavi probadanje desne polovine glave,nemam drugih simptoma osim glavobolje,traje vec dve sedmiceuser posted image ,e,u pocetku je pomagala masaza vrata desnog dela s konjskom mascu a sada i to slabo.Molim vas da mi odgovorite,jako sam uplasena,jer nisam imala ovu vrstu glavobolje.Hvala puno unapred.user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
29.11.2016 16:41:40   
krin 40
Nadam se da će se naći neko sa sličnim problemom da ti da savet.Ja npr.primam progesteron depo na 5 -ti dan.I na svaki 4 ti dobijem blagu glavobolju,čim ujutru primim injekciju nestane bol.Tako da znam da je moj povezan sa tim hormonom.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu ljubavvera)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
29.11.2016 17:04:17   
suzi kju
Ja sam imala glavobolje zbog visokog pritiska, pa možeš to da proveriš.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
29.11.2016 17:53:32   
ljubavvera
hvala vam devojke,nadam se da ce mi se neko javiti sa slicnim problemom ...nemam visok pritisak,i sada vise ne pijem nikakve th,a da li i od visokog pritiska moze boleti samo jedna strana glave?

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
29.11.2016 23:00:10   
Khaleesi
Ja sam u obe trudnoce imala nizak pritisak i migrene. Imam i sada ponekad migrene toliko da povracam.
Mozda su ti i sinusi. U trudnoci svasta proradi sto se pre nije pokazivalo. Probaj nekom mascu da masiras izmedju ociju i slepoocnice. Meni je ona Jutarnja rosa pomagala. To ti je mast sa ekstratom mentola i eukaliptusa 100 din u apoteci. Ona opusta i hladi krvne sudove. Meni kad je komsinica rekla nisam verovala ali lakse mi je bilo. Malo izmasiram slepoocnice, vrat izmedju ociju iza usiju i bude bolje neko vreme. Mozda ti to malo olaksa.
Sad posto si trudna ne znam za caj od hajducke trave da li smes, on je jak ali isto jako dobar za glavobolju. Pitaj nekoga ali mislim da u trudnoci sme kamilica i nana samo...user posted image Valjda sam ti malo pomogla.

(odgovor članu ljubavvera)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
30.11.2016 10:49:57   
ljubavvera
Hvala puno,nadam se da nije nista strasno...danas sam isla kod ginekologa da se pozalim kaze ona nema pojma,nego da idem na narodni front,Boze me sacuvaj,.samo me skinula s dnevnog reda,.user posted image

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
30.11.2016 12:05:26   
zumbulcic
ljubavvera i ja sam ti vto trudnica i imala muku s glavoboljama koje su se javile oko 11 sedmice i trajale do 14-te sedmice doslovno svaki dan. Pa cim dignem glavu s jastuka mrak mi na oci pada i tako po cijeli dan. U 13-oj sedmici sam bila na pregledu i spomenula dr ona kaze normalno je, neko ima jake glavobolje, netko povraca i slicno. Tad je rekla da ce trajat mozda jos 2-3 sedmice. Evo danas sam 15+3 i zadnjih 5-6 dana nije ih bilo da kucnem, super se osjecam.
Sto se tice pritiska malo mi je nizak, a po pitanju terapije koristila sam do 13 sedmice clexan,utrogestan,folacin, siofor i letrox a poslije 13-te clexan,siofor,letrox i prenatal
Pokusaj da se opustis, sve ce se regulisat do 16 sedmice

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu ljubavvera)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
30.11.2016 15:28:29   
ljubavvera
Jaooo Zumbulcicu dragi,ti si mene malo utesila,a reci mi jel i tebe bolela jedna polovina ili cela,pa sigurno da je zbog trudnoce,ali zabrinula sam se kao luda,ja ne povracam..nemam muku ,ali me ubi desna polovina glave,Gde si radila VTO?Ja se nadam da ce proci kao sto kazesuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
30.11.2016 15:46:26   
zumbulcic
Pa znas kako, bolila je svugdje. Jedan dan samo potiljak, drugi dan jedna strana pa druga, pa gore mozak user posted image user posted image
Ja nisam imala isto mucnine, mada bilo mi je par puta muka al tu sam uvardala koja mi hrana ne pase pa je vise nisam ni jela.
Naravno da ce proci, ipak je ovo "drugo stanje", potrebno je da se organizam navikne na trudnocu. Hajde pridruzi nam se u trudnickim temama
Vto sam radila u BiH, ordinacija Balic

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu ljubavvera)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
30.11.2016 15:48:03   
zumbulcic
Evo ti link da se druzis s nama
http://www.ringeraja.rs/forum/m_1769243/mpage_19/tm.htm

_____________________________

Juni 2009 pocetak borbe 22.9. i 2.12.2013 IUI-beta 2,1 24.12.2015. ICSI 1 blast/4.1. 10dpt bt14,77/12dpt bt 47,5/ 14dpt bt 145/spontani 5s4d 13.1.
1.FET 2.5.2016. 2 blast/ 13dpt beta<1
2.FET 2.9.2016 1 blast/13dpt beta 540/15dpt beta 1321

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
30.11.2016 15:54:02   
ljubavvera
Hvala puno draga user posted image

(odgovor članu zumbulcic)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
1.12.2016 21:37:53   
IvanaSK RR
Ljubavvera, probaj limunade, kafu sa limunom.... Hormoni prave veliki haos u celom organizmu. Nadam se da ce te glavobolje uskoro proci.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ljubavvera)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
2.12.2016 9:39:38   
ljubavvera
Hvala puno Ivana,probacu i kafu s limunom ,...ma sve cu da probam samo da nije nesto ,malo sam se istripovala,jer me zeza ujutru najvise kad otvorim oci,i to uvek ta desna strana..mada nocas sam konacno spavala malo lepse nego inace...hvala vam devojke na podrsci i savetimauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
2.12.2016 9:43:42   
IvanaSK RR
Unosi dosta vode u toku dana, nemoj da zaboravis. Naravno, i vitamina c, kao sto napisah.
Sećam se da sam u prvoj trudnoći sekla krompir na pola i stavljala na celo, a i gnjecila beli luk i to stavljalauser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ljubavvera)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
8.11.2017 23:21:38   
Srecko47E
Bez lekova i naravno sto vise tecnosti.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
9.11.2017 14:57:26   
mama Jo
Uvek kada me je bolela glava sam pojacala vodu i vitamin c i bilo je ok, bas kao sto su zene pisale.
A ako je to bas nesto neizdrzivo onda se bolje posavetovati sa lekarom za lekove, a ja sam uvek za to da se lekovi izbegnu

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
9.11.2017 15:02:17   
isidora88
I mene danima boli glava, nije neizdrzivo ali me nervira. Moguce da mi jenod pritiska jer mi se i jako spava, na terapiji sam pa mi je cesto nizak pritisak ovih dana

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
9.11.2017 15:18:49   
Srecko47E
Mene je glava bolela od niskog pritiska.
Resavala sam unosom tecnosti i povremeno bi odmorila.
Zazmurim i malo iskuliram u lezecem polozaju.Necu da lazem i da.kazem.prodje jer ne prodje ali bude lakse.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
9.11.2017 16:14:14   
Mala Elena
Mene je pre neki dan bolela tri dana uzastopno. Bas sam bila nervozna...moguce da je od niskog pritiska.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
10.11.2017 10:17:15   
nekicamimi
Meni je prolazila od magnezijuma i odmor. Neka vam provere i kks.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
13.11.2017 12:45:31   
MamaNecaVo
Pritisak je uglavnom krivac.

(odgovor članu nekicamimi)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
1.12.2017 0:44:55   
Srecko47E
Odmor je bitan kod glavobolje

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
7.1.2018 17:16:29   
ljubavvera
Dragi moji predugo je proslo od ove teme koju sam otvorila😊 sad mi na mail vidim stigli neki vasi saveti ...hvala vam svima od srca❤ ja sam se u medjuvremenu i porodila i dobila dve divne bebe,decaka i devojčicu..inače u medjuvremenu sam i saznala da bas na desnoj strani nisim devojcicu,a glava me bolela bas na desnoj strani😊 inace u toku trudnice sve mi se dešavalo na desnoj strani,ekscem izasao na desnom prstu i noga oticala desna..ma svasta nesto..dok decko nije bio tako nestasan pa je leva strana bila potpuno mirna..mm me zezao da sam podvojila licnost..😂😂😂 Hvala svima jos jednom😘😘😘

(odgovor članu ljubavvera)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
22.2.2018 0:13:39   
Srecko47E
Super. Srecno

(odgovor članu ljubavvera)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: GLAVOBOLJA U TRUDNOCI
22.2.2018 5:48:10   
mama Jo
Meni je mg pomagao, nisam imala ozbiljne glavobolje ali nikada pre trudnoce ih i nisam imala... samo u trudnoci blage

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here