|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Greske koje cine mlade mame
15.3.2013 23:07:03   
jovicaa
dobro kilaza manje vise, ali skroz te razumem sto se tice straha, mogu da zamislimuser posted image .. i ja sam navukla strah kad je maksim bio bolestan... moras da pokusas da se opustis.. meni i dalje ne ide, cim vidim da neko ima makar i kijavicu, meni pozli...
evo pokusavam da nateram maksima da samouspava ali to je nemoguce evo dere se vec 15 minuta, ne prestaje, pocinje da se gusi... sa njim jednostavno covek ne moze da izadje na kraj. hoce da se nuna u kolicima i cao. meni je ok i nosanje i dojenje na zahtev, ali moze valjda barem sam da se uspava. evo mm gaa je stavio u kolica i nuna.. rekla sam mu nemoj slucajno da se zalis, ima da ga uspavljuje stalno, uopste me ne zanimauser posted image
nova tema greske koje cine mlade tateuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 15.3.2013 23:11:59 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Greske koje cine mlade mame
25.5.2019 8:33:45   
Dora89
Muž i ja imamo običaj da dobacimo jedno drugom iz daljine nešto što nam treba umesto da donesemo ili da se približimo i dodamo. Tako sam jednom bebu pukla u glavu! 😂


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Greske koje cine mlade mame
26.5.2019 4:22:48   
Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

previse je nosam i ljubim i vec zalim zbog toga jer vec sad frkise kad je drzis a stojis u mestu. U fazonu je: NOSI ME ROBE, LEPO ME NOSI DA JA SVE VIDIM

user posted image

Cak planiram da uzmem hug bug maramu da mi bude lakse iako sam se ispraksala da je drzim u levoj ruci a desno sve da radim user posted image
ali je toliko cmacem i govorim joj da je savrsena i ne mogu da se oduprem od toga. Sama sam po ceo dan sa njom i nocu ja ustajem, mm radi tako da je jako malo sa njom. Ma nekad bukvalno pola sata cak je i ne kupamo zajedno jer uglavnom ne stize kuci do pola 8. Ustane on nocu, kad mu kazem da mi nesto treba a ponekad je i cuje ali uglavnom spava ko top.






Haha ovo je mart 2013. P znate koliko sam nanosala. Znate i da uzeh hug bug hahah... 😂 nisam ni tad bila mlada mama a nisam ni sad. Mnogo sam bila strozija prema D. Neke stvari kpjoj D nikad nisam dozvoljavala ovom doVoljava. Npr njoj nikad nisam dozvolila da jede van kuhinjskog stola. Ovaj nema mira sekunde ustaje iz stolice non stop i relativno cesto ga pustim da set_a tokom jela. Tako da se set_ka pa svrati do stola po zalogaj. Strasno. 😂 iako sam bila u fazonu i sa njim da mora da odsedi ali pojede mi zivce sa ustajanjem pa ga spustam pa na kraju vicem sedi dole. Odustadoh. 

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Greske koje cine mlade mame
19.7.2019 5:50:13   
MimaKos
To sto pustaju da im se mesaju u vaspitanje deteta..   i sto ne slusaju svoje instinkte kada je vaspitanje deteta u pitanju.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Greske koje cine mlade mame
14.10.2019 17:14:33   
Mirko Svirko
Iskreno mi smo bili uzas... Previse zastitnicki prema bebi. Ja kao malo popustim ipak dete je to,nije od stakla.  Moj muz cak nije set_ao bebu ako pirki vetar. Ali vremenom se opustis i nauccis. 
Ceo zivot ucimo. I eto poraste i on. U januaru cemo da slavino peti rodjendan. Svi pravimo greske u nameri da sve bebi bude kako treba. 

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Greske koje cine mlade mame
14.10.2019 17:18:47   
kamičak
Previse se drze knjiga I saveta , nedovoljno osluskuju potrebe bebe.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Greske koje cine mlade mame
14.10.2019 18:34:47   
vocicana

IZVORNA PORUKA: kamičak

Previse se drze knjiga I saveta , nedovoljno osluskuju potrebe bebe.

Apsolutno kamicak, neke se od toga nikada ne izlece

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Greske koje cine mlade mame
14.10.2019 19:45:08   
kamičak
Zaista se ne izlece :)


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Greske koje cine mlade mame
16.10.2019 8:14:53   
Maria.lev
Pustila sam je da ne spava u krevecu 😩

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Greske koje cine mlade mame
16.10.2019 9:07:01   
Mirko Svirko
Moj sin je spavao u kreveticu dok nije krenuo sam da izlazi iz njega. Tada me je bilo strah da moze da padne. Inace pravili smo greske, a najveca je temperatura u kuci (toplota uzas)

(odgovor članu Maria.lev)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Greske koje cine mlade mame
16.10.2019 9:42:26   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Maria.lev

Pustila sam je da ne spava u krevecu 😩


Nekom je greska, nekom nije. Moje troje dece je spavalo nocu samnom u krevetu. Zapravo, trece jos spava. Lakse mi je nego da 5x ustajem nocu da ga uzmem iz krevetica pa vracam. Nismo nikada imali problem da kasnije, kada dodje vreme, dete prebacimo da spava samo. Mada mi volimo da spavamo svi zajedno i znali smo svo cetvoro da spavamo nocima zajedno na jednom krevetu... Sada ne mozemo da stanemo bas svi u jedan😁. Ali mi to jednostavno volimo. Mislim da je najcesca greska mladih roditelja sto ne slede svoje instikte. I sto kod prvog deteta kupe sve sto vide da postoji za bebu a 80% tih stvari nece apsolutno nikada koristiti. Sa svakim sledecim si sve iskusniji 😋

(odgovor članu Maria.lev)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Greske koje cine mlade mame
16.10.2019 9:50:55   
Mirko Svirko
Mi nista nismo kupovali a prvo dete. Kao u hodu cemo da ne zurimo. I imali s mo kolica sediste nosiljku i ono majcino krilo. I krevetac naravno. Nists vise. A to si bubi,u pravu, najbolje je slediti osecaj i osluskivati potrebe bebe. Pa niko nije imao posledice od vece kolicine ljubavi mame ili mazenja i spavanja u krevetu. Moja drugarica sada spava sa bebom i prosto lakse joj i podrzavam to. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Greske koje cine mlade mame
16.10.2019 9:53:34   
kamičak
Nije greska prebaciti dete Iz kreveca u krevet kad pocne samo da izlazi hehe


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Greske koje cine mlade mame
16.10.2019 11:08:24   
Maria.lev
Pa generalno za krevetac nije htela da cuje, sad kad ima krevet, ja je odnesem kad zaspi, ali se ona vec oko ponoći vrati nazad 🤣 Nikad se naspavati, visimo sa strane jer gospodja spava, razvuce se kao morska zvezda 😂

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Greske koje cine mlade mame
7.12.2019 14:20:52   
mama Jo
Ni ja ne smatram da je greska ako ne spava u kreveticu.... jedino ako je ultra nemirno dete user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maria.lev)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Greske koje cine mlade mame
7.12.2019 14:25:00   
branki*
ni ja ne smatram da je greska ako dete spava sa mnom u krevetu,tj beba.mislim,super,ako hoce samo u krevecu i da se probudi jednom ili nijednom u toku noci,ali ako nece,treba se prilagodiiti i neka spoava sa mamom.
ono sto mame mlade grese,pa i ja,jeste deo neiskustva,a to je jedino preterana zabrinutost oko deteta,da li je kakilo,koiko puta,zasto nije,zasto jeste,nije jelo,da li sisa,ne sisa..presvlaciti nocu,ne presvlaciti..
savet je da se vise malo opuste i da shvate da ne mogu pogresiti,da rade po osecaju i ljubavi.

< Poruku je uredio branki* -- 7.12.2019 14:31:14 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Greske koje cine mlade mame
7.12.2019 14:29:32   
mama Jo
Slazem se branki u potpunosti.
Ja pripadam toj grupi, nesvesno tako strahujem da ne padne, da se ne udari... i zato sam sebe dovela u sizofrenu fazu, da idem u koram sa njima, kad padnu reaguja ,,iiijaaaaaooo" sto automatski prenosim strah na njih...
I dzaba sad, svesna sam, pokusavam da se smirim, ali malo mi teze ide. Definitivno treba biti opusteniji, definitivno.
I jedna bitna stvar - jeste dete zaista najdivnijo dar od boga... bla, bla... ali ne treba da zapostavimo sebe, u svakom smislu. Mame- idite kod frizera, izadjite sa svojim prijateljicama, radite nesto sto vas cini srecnima, same, bez dece.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Greske koje cine mlade mame
8.12.2019 0:45:24   
MamaNecaVo
Moja greska je sto sma ga odvikla od krevetca jer me je iskreno mrzelo nocu 2345 Put da ustanem da ga podojim. A bukvalno povuce dva puta i nastavi i tako celu noc. 


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 218
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here