|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.4.2012 18:41:03   
Olga75
u osmom , skoro nedelju dana pre ulaska u deveti
a otvorena dva prsta sa prolabirajucim vodenjakom sam primljena skoro dve nedelje pre ulaska u deveti
lezala sam sa uzdignutmo karlicom i sa tokolizom , prosla kortikosteroide , plakala 22 sata dnevno a ona dva sam mislila kako mi se jako piski i kako moram da odem sama u wc ( nisam htela da mi nose lopate i to )
i onda se porodila za dva sata kad je vodenjak pukao

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Grlić materice u trudnoći
4.4.2012 18:42:41   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Lanajelena moja sestra je obe devojcice rodila u osmom mesecu i evo ih zive i zdrave.

Joj znam i moja sestra je jednu rodila u sedmom a drugu prvi dan devetog ali mi se spremamo danima za neku svadbu i sad ce da me ispali user posted image

Olga sad mi je lakse hvala vam svima user posted image

< Poruku je uredio lanajelena -- 4.4.2012 18:44:03 >

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.4.2012 15:04:00   
anajid
Juce mi je dr na pregledu ustanovila da je grlic 3,19.Merila je ultrazvukom.To je OK,jel da?

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.4.2012 15:05:11   
Olga75
ako ti nije nista rekla ok je sigurno user posted image
svi smo razliciti pa su nam tako i grlici razliciti

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.4.2012 17:33:36   
JAmy
Anajid, to bi trebalo da je ok nalaz,ali ako brines ti ipak pitaj dr na sledecoj kontroli...
Olgice; da li si osjetila kada je doslo do prolapsa, i ako jesi kako?
Ja se toga najvise bojim,od 4og mjeseca lezim i to sa kontrakcijama,pa su mi valjda malo i oslabili trbusni misici,tako da kada god ustanem osjecam veliki pritisak skroz nisko,skoro kao da se beba spustila u preponeuser posted image
Grlic mi je skracen,ali je zatvoren.Glava ploda prednjaci od skoro,do tada je bio u karlicnom polozaju,a posto je glava bolji dilatator od karlice,svjesna sam da se tako skracen grlic uz mehanicki pritisak i kontrakcije moze otvoriti u vrlo kratkom vremenskom roku i to mi je postala nocna morauser posted image ...

< Poruku je uredio JAmy -- 7.4.2012 17:35:20 >


_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.4.2012 17:40:23   
Olga75
JAmi , nista nisam osetila , imala sam kontrakcije ali sam mislila da su pripremne i kad me je dr pregledala videla je da sma otvorena dva prsta , posle dva sata sam stigla u bolnicu i ponovo su me pregledali vaginalno , tada sam bila otvorena dva i po prsta i dr je izvukla onako krvavi prst i rece pa vi stwe u porodjaju
ali sam ja pocela da placem i da je teram da me nikako ne tera na porodjaj jer je rano pa su me primili na pat trudnoce i prikljucili na tokolizu i postavili u izdignuti polozaj zbog sumnje na naprsnuce vodenjaka ( koga nije bilo )
inace beba je bila prednjaceca glavom od negde 28 nedelje kad sam ustvari i pocela da se otvaram jer tada sam bila uloziva za jagodicu
miruj , ustvari lezi , uzimaj terapiju , bice sve ok user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.4.2012 17:57:19   
blackmagic
Drage moje...recite mi kako da se ponasam..grlic mi je 0,5... na zadnjem ginekoloskom pregledu mi je doktorka rekla da mi je grlic sravnjen..sta god to znacilo..:/...u 25 sam nedelji....pijem utrogestan 2x100mg...
Da li mogu normalno da funkcionisem..ili strogo mirovanje..inace sam jako hiperaktivna,volim da setam..raduckam po stanu...itd...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.4.2012 20:01:24   
Olga75
mislim da treba strogo da mirujes , predpostavljam da ti je to i ginekolog rekao user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.4.2012 20:13:35   
blackmagic
Ma u sustini...nista mi nije ni rekao....user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.4.2012 20:50:27   
Maslacak15
black magic,
najbolje prommeni doktora! ili potrazi drugo misljenje. Ako je tacno da je grlic samo 0,5 cm onda je to jako rizicno.....U najmanju ruku strogo mirovanje, ali je najbolje da potrazis strucno misljenje. Pozdravljam te

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.4.2012 21:07:54   
Olga75
ako je grlic sravnjen trebalo bi bas da mirujes , ne da sedis i raduckas po kuci , setas , nego bas da lezis user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.4.2012 21:48:26   
Sanchy
Glupi tel,ispisem poruku celu a ono ispadne samo smajli....elem,danas sam bila na uz i razresila misteriju ...ono 2cm sto sam mislila da mi je duzina grlica je u stvari duzina vidljivog grlica pri manuelnom pregledu a po uz duzina cerviksa je 32 mm sto je skroz ok....inace dr mi je rekao sve preko 25 mm je ok

< Poruku je uredio Sanchy -- 12.4.2012 21:53:19 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.4.2012 21:59:00   
Maslacak15
Ah Sanchyuser posted image user posted image Tako znaci... Drago mi je da se ja i tvoj lekar a i moji nemacki lekari ipak slazemouser posted image . da 32mm je sigurno dobra duzina grlica. Uzivaj u trudnoci

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.4.2012 22:01:47   
Maslacak15
..posto smo se ako se ne varam pre par nedelja raspravljale na tu temu i ja rekla bas to: da je 2,5 cm granicna vrednost za rizik od prevremenog porodjaja.user posted image Nije lose kad se nesporazumi razjasne

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Grlić materice u trudnoći
12.4.2012 22:32:29   
Zemunka85
Sanchy, moze objasnjenje, molim te.
Moja prica ide ovako - na prvom UZ, grlic je bio 33mm (Jauar), krajem Marta - na istom uz 19mm.
Kako sam bila u bolnici nedelju dana, tamo mi na prijemu na UZ izmere 33mm pre neki dan i ja se zacudim. Ali ok ...
Pri otpustu tj juce - preglednom-rucnim kaze JEDAN CM. Kako mu nije bilo da li je 1cm ili 3cm kako je na UZ izmerio pre par dana, ponovo me stavi na UZ i tamo opet 33mm.
Sta je sad tu bitno? Koja mera?
Pricala sam danas sa svojim gin kod kog idem privatno i nisam najbolje bas shvatila u utorak cu ici kod nje, jer joj najvise verujem i na pregled i savet, ali cini mi se da je rekla da je ova mera pri pregledu rucnom a ne UZ, bitnija. Te me uhvati panika od 1cm.
A opet po UZ je prvi bio 33, pa 19, pa 33 ????? user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.4.2012 1:18:27   
Sanchy
Misllim da je nemoguce da se grlic skrati pa produziuser posted image ...ali validna je mera po uz,ja to isto nisam znala do danas ali danas mi je razjasnjeno...user posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 13.4.2012 1:22:43 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.4.2012 1:25:37   
Sanchy
Jeste Maslacak,znam da sam bila zabrinuta za tu duzinu ali nisam znala da postoje dve mere manuelna i po uz...otud nesporazum...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.4.2012 7:55:28   
ana77
Sad si i mene utesila :)! I meni je manuelno 2cm, a doduse pitala sam ja i dr da li je to OK i da li mogu da imam odnose :), a ona je rekla da mogu i da je to OK. 

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.5.2012 20:43:07   
Cinderella7
Ja sam 36. nedelja,u sredu sam bila kod lekara,rezultat - skracen grlic 1 cm,mek i sakralan,tako pise u nalazu. Odmah mi je prepisala partusistan tablete,koje mi nimalo ne prijaju da izdrzimo jos malo,i strogo mirovanje koje mi je bilo obavezno u celoj trudnoci... Mada umirem od tog partosistana,uopste mi ne odgovara.

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.5.2012 21:24:11   
ana77
Ginipral se lakse podnosi (kazu svi, a i ja koja sam ga pila), a posto si 36-ta nedelja mislim da vise i nema potrebe da pijes. Ja sam prestala u 37-moj u prosloj trudnoci sa ginipralom jer je tad bilo bezbedno za porodjaj, a opet sam se porodila dan posle termina. 

(odgovor članu Cinderella7)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Grlić materice u trudnoći
19.5.2012 17:02:27   
red3lilu
Takođe sam u nedoumici oko dužine grlića.
Početkom aprila na pregledu opipa i kaže, 1,5 cm ali čvrst i zatvoren. Posle 20 dana ponovljen pregled kaže, skratio se tu je oko 1 cm, polako popušta. 5.5. na UZ izmereno 4,8 cm, kaže drugi dr ovo je za drugorotku ekstra super. Na zakazanom pregledu 14.5 opet manuelno jedva 1 cm i konstatacija da nije sigurna da već nije počela tunelizacija... Mislim!! Ajd sad, budi pametan!user posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Grlić materice u trudnoći
19.5.2012 19:10:00   
Zemunka85
Ja isto imam problem sa tom duzinom.
Ok znam da su manuelno pregledan grlic i cervikonometrijom preko UZ, razlicito i da je manuelno izmeren grlic kraci, ali opet ...
Mene je pregledalo dosta njih. Pisala sam vec, bila sam u bolnici, pa kako je ko bio dezuran, on me i pregledao.
Manuelnim pregledom procena je od 1cm do 2,5cm.
Cervikonometroja se kretela 30mm, pa 33mm, pa 19mm, pa 33mm i poslednje 33mm.
Nista mi jasno nije. Jedva cekam cetvrtak i novi UZ.

LM jedno od objasnjenja je da je ada je izmeren 19mm beba bila jaaaaaako nisko pa ga je bukvalno prignjecila i stvarala laznu sliku.
Ne znam ...

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Grlić materice u trudnoći
25.5.2012 11:11:28   
grongi
Cao cao..imam jedno pitanjce...upravo se vratih sa kontrole iz Fronta...doktor me je pregledao i rekao da mi je povucen grlic..kaze bolje da je otvoren nego povucen...bas sam se uspanicila..ne znam sta to znaci....pomagajte...ako neka zna nesto neka napise....inace posle pregleda odoh do wc-a i videh krv...joj majko rodjena...vratih se do sestre i ona kaze da je to od pregleda, ali da pratim...jel zna neka koliko moze da traje krvarenje od pregleda...ceo dan ili....user posted image user posted image Molim vas pomagajte..jer sam 34,nedelja i ima jos do termina.....user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.6.2012 20:14:04   
slavica.
Zene moje,danas mi je doktor rekao da je grlic razmeksan,skracen 0,5-1cm (jedino nisam razumela da li se toliko skratio,ili u je sada ta duzina,mada mislim da je sada toliki...) i da sam ovorena 2-3cm.
E sad,meni je danas termin...Ono sto mene zanima,sta vi mislite,ako je to uopste moguce reci,da li to znaci da ce mi porodjaj biti malo laksi? Jer znam da ima zena koje odu potpuno zatvorene,i sa cvrstim grlicem...pa se ja sve kao nadam da sam ovako preskocila jedan deo....ali mozda se samo nadam...

(odgovor članu grongi)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Grlić materice u trudnoći
9.6.2012 20:37:12   
2002m
U prvoj trudnoci sam imala problema u 16 nedelji,skracen grlic na 2 cm i morala sam da mirujem do kraja trudnoce.Sve je ok dok je cvrs i zatvoren,ako dodje do toga sledi serklaz.
Juce sam gin. skrenula paznju da sam imala problema sa grlicem u trud. u ponedeljak sledi merenje grlica.Normalna duzina je od 3 cmm do 4 cm.

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here