|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
22.4.2017 22:04:28   
IvanaSK RR
Meni je operisan na ruci - ramenu, pa ne znam...
Ja sam svakako mislila da joj operisemo u koliko se ne povuce,tako da mi znaci informacija o lekaru.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 17.11.2017 16:55:04 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Aleksndra)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Hemangiom
22.4.2017 22:15:15   
Aleksndra
Ovo sto sam ja radila nije operacija klasicna. Umesto anestezije mazala sam nekoliko sati pre tretman kremu Emlu koju sam nrucivala iz Svajcarske, kod nas 2009 nije imala u apotekam, a koristi se da bi mesto koje se tretira utrnelo i da bi se sto manje osetila bol.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Hemangiom
3.6.2017 7:25:59   
IvanaSK RR
Evo bebinog hemangioma. Kad se rodila ceo je bio crven, sad je poceo da bledi.
user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Aleksndra)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Hemangiom
17.11.2017 16:41:31   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Na svim forumima vezano za bebe nailazim na ovaj pojam. Nigde nisam našla objašnjenje šta je to user posted image ... Svi postovi počinju tipa "Moje dete je imalo rodin ugriz na obazu..."

Šta je rodin ugriz? user posted image


IZVORNA PORUKA: stella

Moja Hana ima 3 rodina ugrizauser posted image
Na nosicu,iznad desnog oka,i na potiljku.

Rodin ugriz ti je crvena fleka,pa kazu rodin ugriz,kao fol tu je roda drzala bebu kad je donosilauser posted image Ustvari ja mislim da te fleke nastanu u porodjajnom kanalu,jer Hani se ove dvije malene na nosicu i oku skoro i ne vide a ova na potiljku se ne primijeti puno od kose,a ona je bas velika.

IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: stella


Rodin ugriz ti je crvena fleka,pa kazu rodin ugriz,kao fol tu je roda drzala bebu kad je donosilauser posted image


Aaaaaaaaaaaaa user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: sneza24

nisam znala da to postoji

IZVORNA PORUKA: Lu

Najčešće se nalazi posred čela iznad nosa,to je posljedica prolaska kroz porođajni kanal,mislim da prolazi sa godinu dana do godinu i pol.

IZVORNA PORUKA: stella

Kod nas ima jos uvijek,al sreca ovaj najveci je na potiljku,vecinom prekriven kosom i ne vidi se.user posted image



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Hemangiom
17.11.2017 16:43:45   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Lu

E jesi cjepidlaka,ugriz ili uštip ili možda rodin zahvatuser posted image


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ma meni je naziv imbecilan. Ko li ga je smislio? user posted image  Pa otkud roda grize? Valjda štipa! user posted image  

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Jao lu, znš da imam problem sa vizualizacijom! Zamislila sam rodu koja je zinula, nakezila zube i ujela bebu. user posted image


IZVORNA PORUKA: Lu

Ti si luda!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Anoniman

user posted image user posted image





_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Hemangiom
17.11.2017 16:46:46   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: branki RR

boka i dalje ima ovo,na celu izmedju ociju tacno.nekad se vidi vise ,nekad manje.imam i ja na istom mestu i nervira me.



IZVORNA PORUKA: mati

Pa za ovo jos nisam cula. Koliko covek zivi u neznanju. Mislim da moji to nisu imali, ako sam dobro shvatila sta je.

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

I Sofi ima posred cela. Najvise bude izrazeno kad je napolju hladno i kad place. Ima jos na nekim mestima, ali se ne vidi.
T je imala na prsticu ali skoro se ne vidi.


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Sin je imao na sredini vrata, pozadi, pocinjalo je u područje gde mu je kosa. Sada se vidi kad, na primer, malo vise pritisnem masinicom dok ga šišam. A i beba ima na istom mestu :)


IZVORNA PORUKA: Maraj

To je nasledno. Zove se naevus plammeus tj plameni mladez. Ima mj dever i muz i sin takodje. L ima na potiljku kao mm a dever na potiljku i na celu. Taj na celu je izrazen samo kad se iznervira ili je napolju hladno.
E sad dr mi rekla da ljudi koji imaju na celu obacezno imaju i na potiljku a oni koji imaju na potiljku ne moraju imati i na celu.


IZVORNA PORUKA: Maraj


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Na svim forumima vezano za bebe nailazim na ovaj pojam. Nigde nisam našla objašnjenje šta je to user posted image ... Svi postovi počinju tipa "Moje dete je imalo rodin ugriz na obazu..."

Šta je rodin ugriz? user posted image

Inace rodin ugriz se zove jer je najcesce na potiljku taj crveni mladez. Pa su babe to tumacile kao "Roda je tu uhvatila bebu (za vrat) i donela mami". Zato se zove rodin ugriz



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
17.11.2017 16:49:21   
Sanjica26 RR
IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Jao pa ja nisam nikad do sad naisla na ovu temu user posted image
Dora je imala rodin ugriz na potiljku.Vremenom se smanjivao i ostao velicine nokta.sad joj nisam dugo provjeravala dal je se skroz povuklo,bila sam zaboravila na to user posted image

IZVORNA PORUKA: Sandricak

Moj Marko je imao rodin ugriz na sredini cela, na desnom kapku i pozadi na glavici, oko trece godine je nestao... sada kada se bas bas rasplace nazire se taj na celu... A Ilija na identicnim mestima samo u manjoj meri... obojica su to povukla od mm ...

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Hana ima na celu malo u stranu kao Hari Poter user posted image ali sad se ne vidi ovako jedino kad se zaplace il tako nesto malo se ocrta ali bas podseca na onaj iz Hari potera.
V ima malu flekicu na obrazu ispod uva, kao blago tamniju od boje koze... hoce li proci ne znam. Ja se svakako zezam tu ce mu rasti brada pa se nece videti user posted image

IZVORNA PORUKA: Duškić

Moja D je imala na potiljku i na levom kapku..Sad se povuklo.


IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Ja za ovo sada prvi put cujem..


IZVORNA PORUKA: emicaa RR

nakon sto sam pisala ovde u junu pogledala sam opet kod dore.Jos je tu ali stvarno jedva vidljivo.sad je vise zadebljanje na kozi ali zbog kse se uopste ne vidi


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Isto nisam znala za ovo...
Uopste nisam cula...

Ali sam se setila onog crtaca kad pijana roda velikoj gorili donosi bebu a ono zec - Dusko Dugousko 🤣




_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
21.4.2018 14:33:25   
IvanaSK RR
Maci je skoro ceo bled bas. Pretpostavljam da ce i skroz da se povuče ako ovako nastavi.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
21.4.2018 14:43:29   
mama Jo
Super sto se povlaci sam od sebe

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
21.4.2018 15:06:51   
Maraj
Ivana hoce on da se povuce kod dece. Zato se i ne operise odmah. Gde ga maca ima?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
21.4.2018 15:10:27   
IvanaSK RR
Na ruci, izmedju lakta i sake, sa unutrašnje strane.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
21.4.2018 15:14:21   
Maraj
Verovatno ce se povuci cim bledi. Al i da ostane, totalno je "neupadljivo" mesto na kom je

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
21.4.2018 15:15:43   
IvanaSK RR
Ma da, ne brinem se. Skroz je bio tamno crven, sad se jedva primeti.
Ja imam na glavi, i na tom mestu uopšte nemam kose. Onaj na ruci su mi operisali.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
21.4.2018 15:41:04   
Sanjica26 RR
Mi i dalje imamo na celu. Nije nam izbledeo, ali jeste manje crvenije.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
21.4.2018 19:01:24   
Anck Su Nmaun
Ja sam pisala da H ima na celu al se ne vidi ovako . Samo kad se zaplace pa se onako zacrveni tek tek se nazire i to mozda jer znam gde je inace se ne vidi.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
21.4.2018 19:14:19   
sonyasha
Milutin ima na leđima, onako veličine nokta odrasle osobe, bilo je natečeno i jarko kada je bio bebac, a vremenom je malo izbledelo i unravni je kože ali daleko od toga da je nestalo...kažu da je baš individualno nekima nestane, nekima samo malo izbledi a neki na kraju moraju da operišu...

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
21.4.2018 19:16:41   
Anck Su Nmaun
Da zavisi i od velicine a sto kazes neki su izdignuti kao mladezi.
Kad je onako kao flekica veca verovatnoca da ce sam nestati.

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 92
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here