|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   hrkanje u trudnoci :-(
5.11.2010 20:14:33   
mikica sa
jutros sam ustala i kaze mi suprug da sam hrkala... navodno,to radim otkad sam trudna user posted image
ima li neko od vas slicno iskustvo i znate li mu lijek (neki narodni jer mi je dosta sprejeva za nos)? pitam se ima li to veze sa zacepljenim nosom jer mi je takav otkad sam u drugom stanju user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))
Direktna veza do poruke: 1
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
5.11.2010 20:25:59   
Anoniman
Ja mislim da ima veze sa trudnoćom, bar je u mom slučaju tako bilo. Ja sam hrkala i sa prvim i drugim detetom, a osim toga mi je stalno bio začepljen nos. Već u poodmakloj trudnoći sam i teško disala, ali sve je to prošlo sa porođajem user posted image .
Nikakve lekove nisam koristila, jednostavno sam se pomirila sa tim da je to tako i da će samo proći. Mislim da je kriva voda koja se nakuplja u organizmu, ona sužava kanale i u nosu pa kroz njih teže prolazi vazduh. Znači to je fizička barijera, i mislim da tu ne pomaže mnogo medicina.

(odgovor članu mikica sa)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
5.11.2010 20:38:11   
cicmil
i kod mene je istouser posted image   al mislim da ce sve to proći nakon porođaja jer prije trudnoce to mi se nije desavalo. Pa evo i sad kad sam budna kad dublje udahnem na nos proizvodim neki cudan zvukuser posted image .  Uglavnom ja mm kazem kad se to desi da me malo poskakilja i onda obicno promjenim polozaj i to prestaneuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
5.11.2010 20:39:16   
mikica sa
meni su dali kapi i tecnost za ispiranje nosa, a nakon toga (posto kapi isuse sluznicu pa moze doci do krvarenja) stavljam Bepanthen mast za nos...pomogne mi lokalno ali bojim se da ne postanem totalno zavisna od toga zato se pitam ima li ista...ok, ako ti tako kazes user posted image  pomiricu se s tim...hvala puno Zille

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
5.11.2010 20:40:25   
mikica sa
hahahaha,ta ideja ti je dobra, moracu i ja to primijeniti. da, upravo kao sto kazes isto kao da sviram na nos user posted image user posted image user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu cicmil)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
6.11.2010 11:34:16   
mikica sa
kako si danas?
meni je mm rekao da sam nocas pravo testerala user posted image  pa je morao da me gura jer skakiljanje ne pomaze user posted image  kaze da sam sa svojim zvukovima gora od malog praseta hahahahha
rekoh mu trpi jos par mjeeseci i proci ce user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu cicmil)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
6.11.2010 11:44:38   
cicmil
bitno je da si ti dobro spavala user posted image i da ste ti i bebac odmorni, a procice i te nuspojave trudnoce kako ih ja zovemuser posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
6.11.2010 19:00:32   
ana77
Ja sam hrkala za sve pare :)! Muz je preziveo, a posle porodjaja je istog trenutka prestalo :)! Valjda zbog tolikog stomaka :)! 

(odgovor članu cicmil)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
19.1.2011 11:48:32   
mikica sa
ovo kod mene postaje opasno user posted image
već par noći mm kaže da užasno hrčem i počeo je ići u drugu sobu da spavauser posted image  navodno me ne može probuditi i onda ode... kad se probudim sama osjećam se groznouser posted image  i kao da dovodim brak u opasnost zbog hrkanja... jako sam tužna a ne znam šta da radim... jutros sam ustala i osjetila da me grlo steže, možda je od toga ali i prije par dana je tako bilo... ne znam šta da radim

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
28.1.2011 19:56:27   
grozdana
hahaha...Ja sam hrkala toliko da sam samu sebe budila. Kazu da je to u trudnoci normalno. Porodila sam se i suprug nema nikakve primedbeuser posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
28.1.2011 21:43:53   
mikica sa
znači, ima nade za mene user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu grozdana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
28.1.2011 21:44:58   
Ivanka 75
Isto! Ali cim sam se porodila prestalo je! Mogla sam da cujem sebe u snu kako hrcemuser posted image

IZVORNA PORUKA: grozdana

hahaha...Ja sam hrkala toliko da sam samu sebe budila. Kazu da je to u trudnoci normalno. Porodila sam se i suprug nema nikakve primedbeuser posted image

(odgovor članu grozdana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
2.12.2011 22:34:23   
New Mom
Danima sebe budim koliko hrčem... Strašno!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
3.12.2011 10:15:17   
*boka*
Meni kad je muz rekao da hrcem, mislila sam da me zeza. A kad me snimio, plakalo mi se od muke. Medjutim cim sam se porodila, prestalo je.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
3.12.2011 10:18:41   
maslackic
Istoo. I sve mislim da ne hrcem ja, u snu cujem hrk ali to sam ja user posted image valjda ce da prodje

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
3.12.2011 13:12:04   
Sesilija 83
ja za sad ne hrce ali zato mm hrce za sve pareuser posted image user posted image user posted image kaze da se uopste ne cujem nocu pa on proverava da li sam ziva po nekoliko puta u toku nociuser posted image user posted image

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
3.12.2011 14:39:32   
maslackic
Iskreno se nadam da ce procikad se porodim ,jer ovo nije normalno user posted image da samu sebe budim hrkanjem..user posted image

Javljam posle porodjaja da li je proslo..

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
3.12.2011 14:41:13   
Makica99
Hahaha, citam ovu temu, pa pitam mm jel hrcem, kaze hrces, ja te cesto gurnem malo da se pomeris. A mukica, nista nije hteo da mi prica, srce mojeuser posted image

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
3.12.2011 14:43:05   
Olga75
ja hrcem i sad a tri godine kako sam se porodila user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
3.12.2011 14:47:50   
maslackic
aaa, Olgaa , uteha mi bila da ce prestati... user posted image ko ce ceo zivot da se budi u pola noci na svaki hrk..

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
3.12.2011 14:49:25   
Olga75
vidi , mozda ce prestati a mozda iii neceee user posted image
sad se mi lupamo laktovima a dete nam govori da mudimo user posted image
tako da spavanje definitivno nije isto kao pre trudnoce user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
25.12.2011 19:19:48   
JAmy
A ja mislila da se ovo samo meni desava jer to do sad nigdje nisam procitala da i to moze da bude normalna pojava u trudnoci cak i prije treceg trimestra user posted image
Uh,sad mi je malo lakseuser posted image Ja vec htjela da idem kod ORL na pregled jer ja se do sad nikada nisam cula ni da disem dok spavam,da vec ne govorim o hrkanju.Ulazim u peti ùjesec za NG,a to mi se desava vec mjesec dana unazad...i da,budim sebe tim odvratnim zvucima sve cesce user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
25.12.2011 19:24:09   
zivka
MM se preselio u mom osmom mesecu u dnevnu sobu user posted image a posle porodjaja noc proveo sa nama pa ponovo- kaze ako bebac ne place da ja hrcemuser posted image sad kad sam se ODMORILA I MALO NASPAVALA- prestala sam da hrcem pa mi se vratio muzuser posted image

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
25.12.2011 19:52:56   
Verus
user posted image meni se ovo desilo nekoliko puta.  Zavisi kako legnem pa valjda stomak stisne dijafragmu, pluca i teze disemo.  Smesno je

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: hrkanje u trudnoci :-(
25.12.2011 21:53:18   
JAmy
Meni se sada desava nezavisno od polozaja...osjetim u snu i to me probudi,a mm kaze da sam pocela da hrcem jos prije mjesec dana ali ja mu nisam vjerovala sve dok u poslednjih nekoliko dana nisam pocela da cujem sebe...user posted image
Zivka...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here