|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ishrana školske dece
8.6.2017 22:11:28   
IvanaSK RR
Mame, sta spremate deci za uzinu da nose u skolu?
Kako kuci kombinujete rucak i popodnevne smene?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ishrana školske dece
8.6.2017 22:17:42   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ajde mame skolske dece sta dajete deci za uzinu da ponesu u skolu?



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ishrana školske dece
8.6.2017 22:19:42   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: lesica RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ajde mame skolske dece sta dajete deci za uzinu da ponesu u skolu?


Sanjice, o ovome cemo krajem avgusta user posted image

Ali salu na stranu,
Moj plan je otprilike ovakav:

Prepodnevna smena:
- dorucak kuci
-uzina : sendvicak, mafini ( razlicitih sastava, sto slatki sto slani), ili neko drugo pecivo iz radionice "hvala ti mama" + jogurt/sok/ voda + vocka
- rucak kuci

Popodnevna smena:
- dorucak kuci
-rucak kuci
- uzina pa kao gore

Ovo sve u slucaju da tih dana ne ide u boravak.
Kada bude isla u boravak , i rucak ce nositi, imamo posudice za te potreba, i bice pripremljena varijanta jela koja su manje kvarljiva.


Edit: Otvori posebnu temu!



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ishrana školske dece
8.6.2017 22:25:18   
Sanjica26 RR
I ja sam slicno Lesice razmisljala.
Nadam se da ce nasa deca ovakav nacin ishrane prihvatiti bez obzira sto imaju ovakav jelovnik odavno.
Ja cu verovatno pre podne posle skole jos jednu uzinu, jer ce biti kod mm u kancelariju.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ishrana školske dece
8.6.2017 22:32:08   
lesica
Sanjice, tako nekako.
Ovo mi je plan u nacelu, dok ne vidim kakva nam je zaista organizacija. Pa spram toga i obroci.

Uglavnom, slusam neke mame iz vrtica koje imaju stariju skolsku decu, i bar ta deca su sa slicnim jelovnicima. Karakteristicno je da uglavnom nose svi, iako u skoli ima mogucnost da se plate obroci (za decu u boravku)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ishrana školske dece
8.6.2017 22:38:04   
Sanjica26 RR
Les, kod nas i nije takav slucaj. Deca se glupostima hrane. Ja sam nekako od starta deci usadila ako mogu da kazem zdrave navike ishrane
Tako se nadam da ce obe prihvatite uzinu koju im posaljem.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 8.6.2017 22:39:12 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ishrana školske dece
8.6.2017 22:41:58   
lesica
Vidi, ja sam grozna mama.
Ili ce jesti to sto joj spakujem, ili ce biti gladna. Novac za krs hranu sa kioska dobiti nece. user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ishrana školske dece
8.6.2017 22:48:44   
Sanjica26 RR
Les, i ja sam grozna. Nema ni kod mene cile mile. Samo se razmisljam da li ce da gundja. user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 9.6.2017 10:13:35 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ishrana školske dece
27.6.2017 14:25:33   
Peace*
Luka od početka ima uplaćenu užinu u školi.
Sem toga, njegova učiteljica je insistirala na voćnoj užini koju su deca nosila od kuće. Ne znam ni kad stignu sve to da pojedu za tako kratko vreme provedeno u školi.

Ako je prepodnevna smena:
- doručak kod kuće
- u školi: školska i voćna užina
- posle škole kod kuće: ručak

Ako je popodnevna smena:
- ručak kod kuće
- u školi: školska i voćna užina

Ukoliko je imao prečas, onda ruča nakon škole.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ishrana školske dece
11.8.2017 11:17:59   
krin 40
N je koristila školsku kuhinju do drugog razreda.Posle sam joj ja spremala u trećem.U četvrtom je počela sama da kupuje.Jede raznovrsno.I S je takav bio.Brine o tome kako se hrani jer joj je već bitno i da lepo izgleda.Sva su mi deca sportisti tako da nikada nije bilo problema


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ishrana školske dece
10.10.2017 22:37:12   
lesica
Oooo, zamrla tema user posted image user posted image user posted image

Pa evo da žvljnem koju user posted image
Pored gore navedenog, proširili smo dnevni meni, pogotovo kad je u boravku. Ne sviđa joj se školska hrana, pa nosi malo jaču užinu/ručak.
Tortilje su joj otkriće, te unutar testa mogu da joj spakujem štagod user posted image i kombinujem integralne, sa dodatkom semenki... Unutar toga ide obavezno neko meso (piletina, ćuretina, ali i gica i teletina) sa uglavnom svežim povrćem i najčešće mileramom.

Uz to ide i neki kolač, pita, čokoladica i voće obavezno, sama bira kad će šta od voća, tipa menja svaki dan izbor, ali trenutno dominiraju mandarine, grožđe i kruške.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ishrana školske dece
11.10.2017 19:34:20   
medamisko
Moj sin se ne zali na hranu u boravku. Inace slabo jede. Sad citam sta sve spremas i blago tebi kad hoce da jede. Moj toliko sporo jede i mrljavi da hocu da siznem. A i probirljiv je jako.
Obavezno mu spakujem neku jabuku ili bananu. Kroasan ili plazmu da ima.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ishrana školske dece
12.10.2017 8:44:14   
Dragica Draga
Moji su za sada zadovoljni skolskom uzinom, svi drugari idu pa onda hoce i one... ali uvek im spakujem nesto zdravo za grickanje da im se nadje, tipa bademe lesnike kandirano voce, ponekad i neki mafin, ili nesto sto smo pravili prethodni dan, vocku... vodu i sokic obavezno! To kada imaju vise casova, ili prosto da im se nadje

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ishrana školske dece
12.10.2017 13:05:53   
Sanjica26 RR
Moja nije zadovoljna skolskom uzinom. A vala nisam ni ja. Mislim da cu da joj saljem uzinu od kuce.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ishrana školske dece
12.10.2017 13:12:23   
Dragica Draga
Ma da to sve zavisi od skole do skole, sa kim saradjuju i kakva je uzina... i kod nas je jedno vreme bila katastrofa a bogme skupa... posle zalbe mnogih roditelja promenili su pekaru ili kog vec sa kim saradjuju

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ishrana školske dece
13.10.2017 18:43:17   
madre
B za sada prima skolsku uzinu, malo mu je dosadilo, pa cemo sledeci mesec praviti pauzu, ja cu mu spremati. Inace, za uzinu dobijaju sendvič, bakin kolac, mekika, proja i kifla sa kremom... A sta cu mu je spremati nemam pojmauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ishrana školske dece
13.10.2017 18:44:50   
Dragica Draga
Mame, a u sta pakujete uzinu? Jel imate neke specijalne posudice da mi preporucite?

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ishrana školske dece
13.10.2017 18:47:39   
madre
Imas u svakoj plastici, cak mislim i u prodavnicama igračaka, velikim marketima... Ako hoces sigurnu plastiku otvoris za nesto kao taperver i takouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ishrana školske dece
29.10.2017 18:09:41   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Dragica Draga

Mame, a u sta pakujete uzinu? Jel imate neke specijalne posudice da mi preporucite?

Mi smo dobili uz neke cokoladice pa u to spakujem. Mada imas u svim marketima da kupis one ukrasne ali mozes i one obicne providne.

Ja pakujem neku blagu uzinicu, uglavnom vockice il ako ima neku posebni zelju. Inace ima u skoli dorucak , rucak i uzinu ali ostaje do 16h u skoli pa im treba nesto zimedju dorucka i rucka.

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ishrana školske dece
30.10.2017 11:36:09   
Sanjica26 RR
Ima i u plastici da se kupe te plasticne kutije za uzinu. Mi imamo to.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ishrana školske dece
10.1.2018 8:12:27   
madre
Sta dajete deci za dorucak kada idu ujutru u skolu? Znaci pre skole...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ishrana školske dece
10.1.2018 8:36:55   
IvanaSK RR
Madre, moj sin slabo jede ujutru u pola sedam. Nekad se desi da jedva pojede parce hleba sa pavlakom user posted image
Mozes uvece napraviti proju, pitu sa sirom, mafini, kiflice.. .. Sendvic, zu-zu zamrznuti, kajganu..

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 10.1.2018 8:39:18 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ishrana školske dece
10.1.2018 8:50:20   
madre
Pa bas zbog toga i pitamuser posted image mora biti nesto lagano, tek su ustali... B je bas jutros pojeo jednu krisku pavlake, juce jednu krisku ala kajmaka...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ishrana školske dece
10.1.2018 8:51:02   
Sanjica26 RR
Madre, ja uglavnom uvece nesto spremim. Bude proja, mafini, gibanica... Przimo ujutru jaja sa slaninicom. Nekad ona ima zelju da jede plazmu i mleko.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ishrana školske dece
10.1.2018 9:10:32   
madre
Koje mafine spremas?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here