|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako resiti problem sa cerkom?
25.7.2019 19:35:00   
Marijana J.
Imam cerku koja ce za nekoliko dana napuniti 16 godima i kada sam cistila njenu sobu nasla sam u fioci pakovanje kondoma i lubrukant.Ostala sam bez reci nzm kako da postupim da li da pricam sa njom o tim stvarima ili da je privremeno udaljim od tih stvari dok ne popricamo.Znam da je nasla skoro prvog momka nema ni 2 meseca.Dosta vremena su provodili zajedno ali nisam ni razmisljala da moze da ima sex sa 15 godina.Molila bih ako neko zna kako da resim ovo ili da da neki savet znacilo bi mi.Hvala
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
25.7.2019 20:15:57   
MimaKos
Iskreno, mislim da bi trebalo da sednete i.popricate sa njom ozbiljnije, bez da joj kazete sta ste pronasli. Ne znam kakav odnos imate i koliko ste bliske, ali o tome sa cerkom koja tek ulazi u seksualne odnose jos tako mlada morate obaviti razgovor, u smislu toga da je, bez da je dovodite u neprijatnu sitaciju (kako se ne bi odmah zatvorila i stvorila otpor) vec da poenta razgovora bude to da saznate sta se tu desava od nje, pa tek onda reagujete. Mozda jos uvek nista nije ni uradila. U svakom slucaju, besom i kaznjavanjem necete nista postici, jedino ako ih zatvorite u kucu i zabranite sve zivo, pa i tada mogu naci nacin na naprave glupost... objasnite joj da to nije igra i da je jos uvek previse mlada , i da ne moze da bude svesna koliko je ozbiljno to u sta se upusta, koje opasnosti nosi... 


(odgovor članu Marijana J.)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
25.7.2019 22:55:46   
vocicana
Marijana, jeste sve to strasno, mogu da zamislim koliko za tebe bilo, ja ne znam kako bihreagovala. Ali cim zna z lubrikant zna i u sta se upusta. Samo treba naci nacina da se zapocne razgovor, da ona ne skoci da se brani i od toga se napravi svadja bez potrebe.
Pokusaj da se drugarski postavis i resis taj sok koji si dozivela.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Marijana J.)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
28.7.2019 13:08:50   
Olga75
Marijana razgovor obavezno. Verujem da ste već pričale o "pčelama i cveću" a sad ga treba uozbiljiti. Kako, valjda objasniti sve lepote i rizike aktivnog seksualnog života. Odlično je što misli o kontracepciji i polno prenosivim bolestima. Taj kondom meni deluje da devojka (devojčica) brine o sebi. Trebalo bi je i uputiti na ginekološki pregled. Kako obaviti razgovor tj kako početi ne znam.Samo smireno i polako, deca rastu pa sad da li je rano za te igrice ko će ga znati. Meni se čini da je najbolje ono "ništa pre braka" ali ko je od nas to uradio tak nakon venčanja.
Molim te da nam prepričaš taj razgovor, mene to čeka i u tremi sam već sada.
Svako dobro!

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
28.7.2019 13:28:42   
MimaKos
Ovo je isto tacno, vecina mladih danas i kada se odluci na to ne razmislja o kondomu i zastiti uopste!


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
29.7.2019 0:36:12   
Marijana J.
Hvala Vam na savetu.Pricala sam sa njom o tim stvarima nazalost priznala mi je da je imala prvi sex sa momkom.Ali mi je ispricala sve do detalja i da je ona kupila te kondome i da pazi na zastitu. Bas dugo je trajao razgovor oko 2 do 3h i lepo smo se ispricale cak smo se dotakli nekih tema kao sto je orgazam i analni sex.A najvaznije sto mi je rekla "mnogo mi jedrago sto sa tobom mogu da pricam o tim stvarima bas mi znaci".I meni znaci kad dodje od momka i kaze imali smo odnose bilo je tako i tako.Hvala svima na savetu mnogo ste mi pomogli da se zblizim sa cerkom


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
29.7.2019 8:38:57   
MimaKos
Joj Marijana, bas su mladi, barem koristi zastitu.. i upucena si pa mozes na neke stvari sada da utices. Super sto ste resile bez konflikta!


(odgovor članu Marijana J.)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
29.7.2019 9:33:36   
Peace*
15 god? Koji je to razred? 8mi OŠ, / 1 srednje?


I meni znaci kad dodje od momka i kaze imali smo odnose bilo je tako i tako.


Ovo mi je malo too much.
Moja mama je sa mnom razgovore o sexu vodila oduvek, kao da pričamo o nečemu najnormalnijem.
Tako, kada je došao na red moj prvi odnos, rekla sam joj odmah sledeći dan, ona je rekla da će me upoznati sa svojim ginekologom. Tako je i bilo.

Ipak ne mislim da ćerka treba mami da kaže za svaki svoj odnos i kako je bilo.
Možda tako razmišljam jer imam dva sina.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Marijana J.)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
29.7.2019 11:09:04   
Ana RR
Peace, slazem se. Too much.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
29.7.2019 11:47:43   
Olga75
Bilo bi super kad bi se tema preimenovala nešto kao- nemam pojma kako ali da bude jasno kakav je problem u pitanju user posted image
i da, ja ne znam da li želim da znam kad moje dete bude imalo prvi seksualni odnos, nekako mi je to tabu- to je moja beba pa mi ne ide da slušam kako neki napaljeni klinac balavi po njoj. Ovo pričam kako mama.
Mada za nekako "uopšteni" razgovor za to sam uvek, to prosto mora. Bolje da čuje od mene nego da se konsultuje sa drugaricama.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
29.7.2019 14:05:24   
bubulence
Uh, mozda je rano da bilo sta govorim jer moja cerka ima tek 8 god ali ne bih volela da znam kada bude vodila ljubav sa svojim deckom. Ona vec zna kako se prave bebe, ucili su u vrticu🙄. Sokirala sam se kada mi je pricala, da tatina pisica udje u maminu k..... i pusti seme, koje ode do maminog jajasca i tu ostane i onda krene da raste beba... Svakako da cu obaviti i ozbiljniji razgovor kada dodje vreme, ali samo da joj kazem koliko je to u stvari ozbiljna stvar i da je posavetujem sta da koristi. I to je to. Ne zelim da dodje od momka sa 15-16 godina i kaze mi da su spavali, ili jos i koje su poze isprobali... 


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
31.7.2019 15:36:09   
Marijana J.
Po meni tabu tema ne treba da bude.Treba otvoreno pricati i sa muskim detetom o tome a i sa zenskim u mom slicaju.Zavisi koliko ima godina da bi pricali o tim stvarima kao sto je kontracepcija itd.Tabu tema ne treba da bude o o je 21.vek.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
31.7.2019 19:02:56   
Ana RR
Hm... prvi post je potpuno kontradiktoran sa vasim daljim pisanjem. Prvo ste u soku sto dete od 15 godina ima sex.odnose a sad odjednom sve je super, cak smo pricali o pozama i ovo je 21.vek.... mislim malo je cudno ali nebitno, nije moja stvar u svakom slucaju.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Marijana J.)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
31.7.2019 19:14:07   
Marijana J.
To se desilo mnogo ranije.Pa sam pronasla ovaj Forum kako bi se posavetovala sa nekim nije se to desilo odmah isti dan kad sam napisala.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
31.7.2019 19:29:32   
MimaKos
Ljudi ja posle filma Klip drugacije gledam na ove danasnje generacije, svasta rade... bolje da si informisan i da znas pa neke stvari mozes i da sprecis. Za poze i kako je bilo se slazem, i meni je to malo previse.


(odgovor članu Marijana J.)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
18.8.2019 9:31:03   
Dora89
Ne znam šta je vama toliko čudno, sa 15 godina je danas uobičajeno da krenu sa odnosima. Takvo je vreme, i ne može dete da se ponaša onako kako smo mi zamislili, jer će biti odbačeno od društva. Svi se mi prilagođavamo društvu, iako smo svesni da mnogo toga ne valja, pa tako moraju i naša deca. Moja deca su mala, ali verujem da će mi biti mučno kad stigne do te petnaeste godine, pa ću i ja reći "zar već", ali šta da se radi.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako resiti problem sa cerkom?
18.8.2019 12:53:50   
Ana RR


IZVORNA PORUKA: Marijana J.

To se desilo mnogo ranije.Pa sam pronasla ovaj Forum kako bi se posavetovala sa nekim nije se to desilo odmah isti dan kad sam napisala.



Hahaha ok, kako god.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Marijana J.)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here