|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2010 19:50:23   
Anoniman
Ja sam bebu iznela u rukama. Tj, stavili smo ga na jastuk, koji ima takvu presvlaku, da se deo zakopčava preko bebe, i u tome sam ga iznela. Ni u kolima ga nisam spuštala. 

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 726
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.7.2010 20:28:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nena81

Nemoj podmetati nista jer onda zaklanjas pojaseve kojima se beba vezuje, i neces moci lepo da je vezes, samim tim utices i na bezbednost deteta.



E pa ja sam bash podmetnula smotano cebe u udubljenje u as...i vezala bebu...sve moze da se namesti...

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 727
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.7.2010 8:57:19   
Neela11
Hvala puno devojke.....Znaci, AS je skroz oK!!!!!
A za ogrtac sam isto mislila neki tanki pamucni, videla jedan lep u Women' secret...

Nisam sam je jos registrovala, sad cu da probam, ako budem umela:-)
Pozz

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.7.2010 11:34:23   
Trudnicica83
Jeste li u porodiliste nosile onaj grudnjak za dojenje? Da li to treba odmah, nesto nisam pametna, da li sada da ga kupujem ili to tek kasnije? Bojim se za velicinu, ne znam kako da je odredim, posto vec dva meseca ne mogu da obucem ni jedan brus jer me svi stezu, cak i sa najvecim obimom me steze i ne mogu da disem, tako da sam ih batalila. Bas zato ne znam za ovaj kako da odaberem, kolike promene ce se desiti u obimu i velicini korpe?

Razmisljam da li da ga kupujem sada uopste ili tek posle porodilista? Sta vi mislite?

(odgovor članu Neela11)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.7.2010 11:37:31   
bratzz
Ja nosimmoje stare bruseve koje sam nosila i pre trudnoce, ali ja imam male grudi koje se nisu mnogo uvecale posle porodjaja. U porodilistu nisam nosila nikakav brus, samo spavacicu na kopcanje.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.7.2010 11:39:39   
Anoniman
U porodilistu ti ne treba brus ama bas nikakav.Kod kuce ce ti trebati...ja sam nosila dva broja veci od normalnog user posted image !A onda mi je jedno vreme svaki smetao,tako da sam morala hodati po kuci sa veeeeeeelikom pelenom,savijenom kao za povijanje bebe,ispod majice.Ona je stalno bila mokra,ali ja u svakom slucaju nikakv brus nisam mogla staviti.Najbolje kada se porodis da vidis koji ti odgovara,sa time uopste ne mora da se zuri,po mom misljenju.

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 731
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.7.2010 11:44:11   
Podrum Š.
Ja otišla u Aksu da tražim grudnjak za trudnice jer su mi grudi u trudnoći sa 75B otišle na +beskonačno...(90)
I, na kraju sam kupila grudnjak za dojilje.... Fenomenalan, ekstra, može da se podešava obim, ima u različitiim bojama i najvažnije veličinama za koje ne možete ni da pomislite da postoje user posted image .

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.7.2010 11:47:10   
Trudnicica83
devojke, hvala user posted image
I mislila sam da je bolje da ne kupujem pre, pogotovo sto vec imam tu netrpeljivost prema brushalterima!
Jedino me kolebalo to sto sam cula da od tih velikih oscilacija u tezini dojki zbog mleka mogu da se opuste grudi, pa da zato valja nositi..Ali, najverovatnije cu cekati da sve prodje pa onda ako zatreba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Kamperski vodič za porodilište
31.7.2010 12:44:22   
choopa choops
Ja nisam nosila u porodiliste bas za dojenje, vec jedan fini mekani sportski sto sam kupila u Women Secret-u i sto se zakopcava naprijed. Znaci ima zice, ali je tanak i onako bas fino prijanja. Kupila sam ga par dana prije porodjaja i iako su mi grudi porasle za broj, odgovarao mi je zato jer se rasteze. Nosila sam ga i zbog posjeta, da mi ne bi gospodje landarale svukuda user posted image i za izlazak, a u sobi mi nije trebao.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 11:59:20   
Anoniman
Evo me iz apoteke, pa ako nekoga zanimaju cene...

mrežaste gaće 99din
mrežasti ulošci 79din
Multimam lanolin 1178din
Multimam komprese 90din
Pantenol mast 102din
Podmetači 60x90 53din
rivanol 50din
Vigantol 175din
borna kiselina 100ml 69din
Metilergometrin kapi 99din
alkohol 150ml 109din
hidrogen 100ml 33din
dermatol 80din
kompresa 10x10 17din
Štapići za uši sa graničnikom 100din
hipermangan 10gr 55din
Sebamed dečiji sapun 239din
galoplast 1x2 62din
Pavlovićeva originalna 253din
cik-cak vata 200gr 133din


(odgovor članu Trudnicica83)
  Direktna veza do poruke: 735
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 12:11:46   
Jele
Metilergometrin kap


Tašo, jel' ovo beše za skupljanje materice? Ne znam, nešto se ne sećam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 12:13:07   
Anoniman
Jeste

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 737
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 12:16:46   
Jele
Što se tiče ovih plastificiranih podmetača, mislim da sam već spominjala, ali još jednom ću. Meni su mnogo bolji ovi što ih kupujemo za bebe, tipa onih čini mi se ruskih u Merkator Hipermarketu ih ima, imaju na poležini neke patkice, mede, itd (meni odgovara dimenzija 60x90 cm), ili DM-ovih (u pakovanju je 10 komada i na sniženju sam pakovanje plaćala oko 300 dinara, ne znam koliko je sad). Uglavnom, mekši su, bolje upijaju, čvršći su i da prostite ne lepe se zad dupe kad ustajete kao ovi tanki iz apoteke.

Evo ovih DM.ovih:

user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 12:18:23   
Anoniman
Ma, ja ih mrzim svakako! user posted image Ovako sam pazarila i prošli put, ušla u apoteku i kupila sve, pa reko da ne komplikujem! user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 739
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 12:22:07   
Jele
Sad videh poruku za kapi, ja mislim da sam neke druge pila, proveriću. Uglavnom, mene je materica toliko bolela posle njih da mi se često i slošavalo, preznojava sam se i na kraju prestala da ih pijem, nije mi bilo dobro od njih. Računala sam na prirodno skupljanje materice usled dojenja, a stvarno sam Uroša dojila na zahtev, i to na svakih 1,5 sat preko dana i na 3 sata noću. I tada sam osećala kako mi se ''skuplja'' materica, tj. osećala sam boluckanje koje sam pripisivala tome i nekako se oslonila na to da je dojenje dovoljno...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 13:45:08   
Anoniman
Ja sam i prošli put pila ove, i nije me bolelo. user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 741
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 13:46:38   
Jele
IZVORNA PORUKA: Tashke

Ja sam i prošli put pila ove, i nije me bolelo. user posted image


Verovatno je individualno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 13:49:45   
Anoniman
Ma naravno, kao i sve ostalo. user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 743
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 13:58:41   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Jele

Sad videh poruku za kapi, ja mislim da sam neke druge pila, proveriću. Uglavnom, mene je materica toliko bolela posle njih da mi se često i slošavalo, preznojava sam se i na kraju prestala da ih pijem, nije mi bilo dobro od njih. Računala sam na prirodno skupljanje materice usled dojenja, a stvarno sam Uroša dojila na zahtev, i to na svakih 1,5 sat preko dana i na 3 sata noću. I tada sam osećala kako mi se ''skuplja'' materica, tj. osećala sam boluckanje koje sam pripisivala tome i nekako se oslonila na to da je dojenje dovoljno...
Nešto mi se čini da sam i ja prošli put koristila druge kapi... i to samo dan dva... urlala sam od bolova (i na kraju prepustila sve majci prirodi - i sisajućem detetu...). Ali, kažu da bi ih trebalo koristiti - i zbog komplikacija.
I još jedna sitna opaska... pošto su me ubili prošli put na porođaju (sramota me kupaći da nosim - od rane) koristila rivanol po p.s.-u, međutim to ništa pomoglo nije dok mm na svoju ruku nije doneo bivaci (enbecin) sprej. To je koristio dok se aktivno bavio sportom, pa ko veli pomoći će i meni. Prvo sam mislila da je user posted image  ali ko veli da probam. Drage moje spaslo mi život.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 14:01:48   
Anoniman
Ali ga nema više!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image I ja sam time prskala ranu od CR. 

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 745
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 14:02:43   
Jele
Da ne zaboravim da dodam nešto što je meni trebalo. Obična stvar - one crne kese za smeće. Nisam htela da zatrpavam kantu ulošcima i podmetačima i ostalim smećem, jeste da ti to sve uviješ u WC papir, ali nekako mi je bilo fuj da vidim onu gomiletinu uložaka kako zjapi, nisu sve žene baš baždarene... Uglavnom, ja sam svoje smeće bacala u svoje crne neprovidne kese i zaista su mi dobro došle. Posle ih samo zavežem i kada spremačica dođe stavim u kantu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 14:04:13   
Anoniman
Ja sam bila u šoku i na poluintenzivi, ustvari nisam sama promenila uložak ni jednom, uvek su to sestre radile. 

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 747
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 14:08:20   
Jele
A ovo, jel'' to zamena za Bivacin, ne znam nisam ga koristila...

Octenisept® Bezbojni antiseptik za sluznice i rane user posted image
UPUTA O LIJEKU
Molimo pažljivo pročitati.

OCTENISEPT® INN: Octenidinum, phenoxyethanolumSastav: 100 ml vodene otopine sadrži
  • Djelatne tvari: oktenidin dihidroklorid 0.1 g, fenoksietanol 2.0 g.
  • Pomoćne tvari: kokamidopropilenbetain 1.00 g, N-acilirani aminopropildimetilamonij-acetat 30%-tna otopina 80.30 g, natrij klorid 0.05 g, natrij-D-glukonat 0.40 g, glicerol (85%) 0.50 g, natrij-hidroksid 95.99 g, pročišćena voda.
Farmaceutski oblik: otopina.

Doza:
  • 50 ml otopine u plastičnoj bočici s pumpicom raspršivača;
  • 250 ml otopine u plastičnoj boci s plastičnim zatvaračem;
  • 1000 ml otopine  u plastičnoj boci s plastičnim zatvaračem.

Farmakoterapijska grupa: Pripravci s učinkom na kožu; antiseptici i dezinficijensi - kvaterni amonijevi spojevi (Oktenidin, kombinacije).
Nositelj odobrenja: Oktal Pharma d.o.o., Utinjska 40, 10020 Zagreb, Hrvatska.
Proizvođač: Schülke&MayrGmbH, Robert Koch Straβe 2, 22840 Nordestedt, Njemačka. Način i mjesto izdavanja: Bez recepta, samo u ljekarnama.

Terapijske indikacije:
  • Za višekratno, vremenski ograničeno antiseptičko djelovanje na sluznicama i rubnim dijelovima kože; prije dijagnostičkih i kirurških zahvata: u području vagine, vulve, glansa penisa i prije kateterizacije mokraćnog mjehura; u usnoj šupljini.
  • Za ograničeno i podržavajuće liječenje gljivičnih bolesti i kao pomoćno sredstvo kod antiseptičke obrade rana. U analno-genitalnom području prije dijagnostičko-kirurških zahvata.


< Poruku je uredio Jele -- 5.8.2010 14:11:20 >

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 14:14:45   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: Tashke

Ali ga nema više!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image I ja sam time prskala ranu od CR. 
Imam neke vezice user posted image , ako uspem da nabavim javim, ok?
Jele, zahvaljujući tvom spisku (A,B,C)  sve pripremljeno... da, i crne kese, stvarno mi žene znamo da budemo user posted image  skrnave...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.8.2010 14:20:54   
MASHKA
hvala Taške, baš mi znači što si napisala i cene!user posted image
nego šta su galoplast , vigantol i komprese? baš sam glupavauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here