|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kiflice
21.11.2019 23:12:49   
branki*
isto i ja.mislim da sam bolji majstor za kiflice.uglavnom pravim sa sirom.kad pravim kroasane,onda budu i sa kremom.ovako,najcesce sa sirom.pravim ,manje vise ,otprilike,imam recepte,ali vec imam rutinu,pa ne merim precizno.budu super uvek.
i,da..imali su alergicari na temi neke njihove kiflice bez mleka i jaja,jednom sam pravila,secam se da malo ide majonez,boze,kako je to ukusno.ne mogu sad da nadjem recept.

< Poruku je uredio branki* -- 21.11.2019 23:14:01 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kiflice
22.11.2019 0:24:17   
MamaNecaVo
Licno,probala sam nekoliko recepata za kiflice i ni jedan me nije oborio s noguuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kiflice
22.11.2019 13:43:55   
Duškić
Meni su kiflice super , volim vruce , par recepta imam ali ja to od prilike sve pravim.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kiflice
22.11.2019 21:48:42   
emicaa


IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Licno,probala sam nekoliko recepata za kiflice i ni jedan me nije oborio s noguuser posted image


Onda sigurno nisi isprobala one po receptu nase Ane

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kiflice
23.11.2019 1:14:12   
MamaNecaVo
Nisam.Bice ispravljeno vec sutra.Nekako,nikad mi ne budu mekane drugi dan,verovatno trazim previse..ili mi se oseti brasno.user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kiflice
23.11.2019 8:51:26   
bebilule
I ja skoro sva tijesta pravim na slican nacin i otprilike. Razlika je samo kasnije u premazivanju, izgledu... Od pogače, pa do kiflica. 


(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kiflice
23.11.2019 9:51:31   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: emicaa RR



IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Licno,probala sam nekoliko recepata za kiflice i ni jedan me nije oborio s noguuser posted image


Onda sigurno nisi isprobala one po receptu nase Ane


user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kiflice
23.11.2019 11:04:08   
mama Jo
Evo moja mama bas danas pravi neke kiflice, ako budu dobre stavicu njen recept 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kiflice
23.11.2019 11:08:21   
veselicaa
Ja stalno pravim po istom receptu,i lisnate i pekarske,bolji recept nisam nasla.Svi u mom okruzenju uzeli recept od mene.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kiflice
23.11.2019 12:16:39   
MamaNecaVo
Totalno sam tupava za koriscenje foruma preko mobilnog, zene molim vas za recept.

Taj proveren 🤭

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kiflice
23.11.2019 13:01:09   
Duškić
To ce Veselica, ja sve po proceni.
Sad planiram pitu da razvijam, nisam skoro.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kiflice
23.11.2019 13:12:10   
nata11


IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Evo rcpta
800 gr brasna
500 ml mleka, sa parcetom kvasca , kasikom supenom secera razmutiti, i dodati jos kasiku brasna u to mleko , kada naraste...
pola brasna koje ste spremile za mesenje staviti kvasac koji je nadosao dodati kasicu soli i 100 ml ulja. Polako dodavati brasno i mesiti doik ne dobijete testo vrlo mekano i da se ne lepii
4 jufke, po 8 kiflica filovati po zelji sa slanim nadevopm. Razmutiti jaje samo za premaz i parcence margarina., Ne cekate da testo naraste, pecnicu ukljucite i dok ih razvucete i namotate one malo nadodju, a kada ih stavite u rernu jos porastu, divota.
I prijatno



Mislite na ovaj? 

_____________________________





(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kiflice
23.11.2019 14:22:40   
Ana RR
kocka kvasca
pola litre toplog mleka
supena kašika šećera

Zamutiti i ostaviti da nadođe.

2 žumanca
150 ml ulja
supena kašika soli
oko kg brašna

Umutiti žumanca, ulje i so, dodati mleko sa kvascem pa postepeno dodavati brašno. Zamesiti meko testo, ostaviti ga da naraste. Podeliti na 5, 6 jufki, ostaviti ih malo da odstoje a zatim razvlačiti svaku jufku, deliti na 8 kiflica, puniti sirom pomešanim sa belancima. Slagati na pek papir, ostaviti malo da odstoje. Premazati umućenim jajetom, posuti susamom pa na svaku staviti kocku margarina. Mi ih volimo malo zapečenije ali to je stvar ukusa.

Umesto 500ml mleka može se staviti 250ml jogurta i 250ml mleka, isto budu jako lepe. Obično na taj način pravim pogaču.

< Poruku je uredio Ana RR -- 23.11.2019 14:24:17 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kiflice
23.11.2019 14:58:40   
bebilule
Slično Ana kao ja. Samo ja uvijek stavim ili pola voda, pola mlijeko, ili mlijeko, voda i jogurt. I da, stavljam i jaja, ali duplo vise zumanaca od bjelanaca. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kiflice
23.11.2019 14:59:56   
bebilule
Zaboravih, ulje im daje tu mekocu i naredni dan. Ja smanjim malo. Pogotovo ako premazujem sa nekom masnocom. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kiflice
23.11.2019 15:06:50   
Ana RR
Bebi, ja u testo uopšte ne stavljam belanca jer ona stežu testo. Samo žumanca a belanca idu u sir.

Da, ja tako pogaču pravim, ili jogurt ili voda sa mlekom.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kiflice
23.11.2019 15:15:27   
bebilule
Probacu bez bjelanaca, mada bude i ovako ok. I jos jedan fazon, zamijesim tijesto da bude meko toliko da ga je moguce raditi na podlozi sa malo ulja, ne brasna. Sto je mekse, to bolje. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kiflice
23.11.2019 15:49:55   
Ana RR
Da, da, ne valja dodavati brašno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kiflice
24.11.2019 18:59:00   
MamaNecaVo
Ana,hvala na podeljenom receptu i savetima.
Znaci mnogo!Nisam npr ni znala to za belance a mesim sve i svasta godinama..A ni to za dodavanje brasnauser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kiflice
24.11.2019 20:12:58   
Ana RR
Pa pazi ako se testo mnogo lepi onda moraš malo dodati ali bitno je ne preterati. Na podlogu možeš staviti gustin umesto bršna.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kiflice
24.11.2019 22:48:13   
Sanjica26 RR
Pravila sam one brze kiflice koje pravi Emica planule su. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kiflice
25.11.2019 8:54:52   
mama ivane
Ana , Hvala na podeljenom receptu , pravim i javljam utiskeuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kiflice
27.11.2019 0:39:02   
MamaNecaVo

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pa pazi ako se testo mnogo lepi onda moraš malo dodati ali bitno je ne preterati. Na podlogu možeš staviti gustin umesto bršna.

Ja ne da dodam,nego...user posted image
Ali trudim se pa bice valjda neke domacice od mene,nekad.
Meni je uza specijalnost slatko-ali slano..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kiflice
27.11.2019 9:38:52   
emicaa


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Pravila sam one brze kiflice koje pravi Emica planule su. 




Sanjice drago mi je 😊

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 224
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:







Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here