|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   klinefelterov sindrom
18.3.2016 6:22:39   
maki999
Ima li neko iskustva sa trudnocom u kojoj je dijagnostikovan Klinefelterov sindrom 47xxy?Da li neko ima bebu sa tim sindromom?Molim Vas javite se sto pre!Unapred hvala.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: klinefelterov sindrom
18.3.2016 14:25:18   
choopa choops
Prvi put čujem, a evo sam tražila da vidim šta je i ovo pronašla, ima ispod teksta par komentara, pa možda ti nešto budu značili. KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu maki999)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: klinefelterov sindrom
19.3.2016 7:21:25   
maki999
Hvala ti.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: klinefelterov sindrom
19.5.2017 16:13:08   
zorijana
Moj sin ima Klinefelterov sindrom. Za par meseci puni 11 godina.

(odgovor članu maki999)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: klinefelterov sindrom
19.5.2017 16:18:28   
emicaa
Zorijana do sad nikad nisam cula za to,pa sam sad malo citala.Vidjela sam da ima lijecenje u koji su ukljuceni logoped,fizijatar,psihijatar...Jel se i tvoj sin lijeci?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu zorijana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: klinefelterov sindrom
19.5.2017 16:48:02   
zorijana
Nemam puno vremena - dok sam pisala odgovor isteklo mi vreme i sve izbrisano - napisaću kasnije detalje.

Moj sin je sasvim normalno dete kao i svi ostali. Nema nikakvog lečenja. Nije nam bio potreban ni logoped. Nema naznaka da ima Klinefeltera - osim visine. Uvek je bio višlji i krupniji od vršnjaka.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: klinefelterov sindrom
19.5.2017 16:50:29   
zorijana
Slučajno sam nabasala na post mame maki999 - znam kako je meni bilo kada su mi genetičari saopštili da beba ima klinefeltera... zato sam i ostavila taj post.

Ako nekoga zanimaju detalji - neka piše. Odgovoriću.. uglavnom noću.. :)

(odgovor članu zorijana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: klinefelterov sindrom
11.6.2017 9:06:28   
maki999
Коначно да нађем неког ко ми може рећи мало више о КИНЕФЕЛТЕРУ а да то буде из искуства а не од др.Мислим да имам милион питања и ако бисте били вољни да ми дате одговоре.Иначе,наравно да нисам ни размишљала о абортусу,родила сам моје благо које сад има 10 и пО месеци и који је здрава и надам се срећна беба.Мало је крупнији од вршњака али и рекла бих напреднији.Пропузао је одавно,изговара пар речи,хода држећи се уз намештај и сл.Он ми је иначе шеста беба(пети дечак)па верујем да знам колики напредак се очекује и када.Била бих Вам веома захвална када бисте ми се јавили,кад имате времена и да ли сте вољни да одговоите на моје недоумице и питања.Велики поздрав за Вашег сина и Вас.

(odgovor članu zorijana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: klinefelterov sindrom
16.6.2017 23:06:34   
Dora89
Reč je o sindromu koji se više tiče telesne konstitucije nego mentalnog statusa. Ta konstitucija ne deluje na prvi pogled kao deformitet, nego tek kad se udubite, a može se hormonskom terapijom dosta korigovati.

Svqka Vam čast što odlučujete da rodite i uvek budete uz svoju bebu uprkos poremećaju, iako ste odlično svesni situacije. Iako ne doživljavate tako, to je herojski čin! Vi ste Majka Hrabrost! Iskreno Vam se divim!

< Poruku je uredio Dora89 -- 16.6.2017 23:08:54 >

(odgovor članu maki999)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: klinefelterov sindrom
17.6.2017 6:21:48   
maki999
Хвала Вама на дивним речима,наравно да увек треба стајати уз своје дете јер нису они нас тражили већ ми њих.Срећом да имам изврсног лекара генетичара па ми увек све потанко објашњава и пружа огромну подршку.

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: klinefelterov sindrom
6.3.2018 15:13:36   
kreka
Rodila sam sina sa klinefelterovim sindromo. Sada ima 18 meseci i ni po cemu se ne raslikuje od ostale dece. On mi je cetvrto dete.

(odgovor članu maki999)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: klinefelterov sindrom
9.3.2018 13:35:54   
maki999
Moj momak ima skoro 20 meseci i sesto mi je dete.Kako ste dijagnostifikovali Klinefelter?Odakle ste?Jeste li isli na neke dodatne preglede.Mi smo isli kod endokrinologa,nutricioniste i urologa.Inace se ne razlikuje od druge dece,samo je malo veci i cak bih rekla inteligentniji od vrsnjaka iako jos ne prica.

(odgovor članu kreka)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: klinefelterov sindrom
9.3.2018 15:51:50   
kreka
Utvrdjeno je amniosintezom. Iz Beograda smo. Do sada smo isli kod endokrinologa, fizijatra, logopeda i geneticara. Za sada je sve normalno i u okviru razvojnih mapa. Moj takodje slabo prica, ali sam bila spremna na to. Kako su mi jos u trudnoci rekli, to je ocekivano. Moguci je problem padajuceg nepca, pa da vise tr mumlaju dok pricaju, ali nisu do sada ustanovili taj problem. Sada se spremamo, prikupljamo upite i sl., za novu turu kontrolnih pregleda.
Inace imamo puno lekara u porodici i isli smo na mnogo konsultacija i neverovatno je da su svi bili protiv zadrzavanja trudnoce, a da se u praksi skoro niko nije susreo saovim sindromom. Svi doktori iz inostranstva, kao i moja divna doktorka koja mi je vodila trudnocu, su imali stav da to nije razlog za prekid trudnoce.

(odgovor članu maki999)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: klinefelterov sindrom
9.3.2018 15:55:11   
kreka
Jako bih volela iskustvo mame cije je dete starije, odnosno u periodu kada se ocekuju problemi, oko pupberteta. Smatram da je to iskustpvo nama, sa malom decom, dragoceno.

(odgovor članu kreka)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: klinefelterov sindrom
10.3.2018 9:31:47   
maki999
И ми смо из околине Београда,иначе и мени би користило искуство неке маме са пубертетлијом.У пракси све сам о том синдрому прочитала,издавила са свим могућим и немогућим питањима нашег дивног генетичара из Палмотичеве али у принципу не знам шта нас чека.Води нас генетичар из Палмотичеве који ми је пружио огромну подршку током трудноће,мада и доктори са хумане репродукције из Вишеградске су ме подржали.Јако ме мучи питање у ком узрасту саопштити детету и како?А што се тиче говора ту сам мирна,мој трећи син је проговорио са 4 године а пети син са 3 год.

(odgovor članu kreka)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: klinefelterov sindrom
10.3.2018 9:37:19   
maki999
Иначе за које прегледе се спремате?Нама само рекли ендокринолог око десете године,нутрициониста у октобру да се на време предупреди склоност ка гојењу и генетичар ми рекао кад год осетим потребу за разговором.Саветовано је активно бављење спортом.Секли смо оно испод језика.

(odgovor članu maki999)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: klinefelterov sindrom
3.5.2018 21:44:55   
malena33
Pozdrav,ako će nekome nešto značiti;moj muž ima Klinefelterov sindrom,ima 33god, jedina "bolest-simptom" šta je proizašlo iz toga je neplodnost. Nema nikakve druge bolesti,nedostatke ili slično. Da su otkrili to na vrijeme u pubertetu bi se dalo uzeti sperma i sačuvati za budućnost ali eto..Prije se nisu radila sva ta testiranja.. Sretno svima i ne bojte se, nije to ništa strašno.
Pozdrav

(odgovor članu maki999)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: klinefelterov sindrom
7.5.2018 18:17:53   
maki999
ЗНАЧИ ПУНО.хВАЛА вам

(odgovor članu malena33)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: klinefelterov sindrom
7.5.2018 18:47:43   
malena33
Žao mi je maki999 tvoje poruke ne razumijem..

(odgovor članu maki999)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: klinefelterov sindrom
8.5.2018 6:36:36   
maki999
Znaci mi puno tvoja poruka o muzu koji je normalno odrastao ne znajuci o sindromu,osim steriliteta koji cemo nadam se prevazici.zaplasili su me govoreci o raznim problemima i o tome kako taknvi llljudi nisu normallni.nadam se da ce se i za tebe i njega naci resenje.Hvala ti.poz.

(odgovor članu malena33)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: klinefelterov sindrom
8.5.2018 12:32:47   
malena33
Vjerujem da svakom roditelju čijem je djetetu utvrđena ta dijagnoza to puno znači-zato sam se i registrirala i javila. On je normalan koliko i svi mi 😁, i do 25 uopće nije znao za to. Pretpostavljam da je tvom djetetu dijagnosticirano isto to jer ne mogu prijašnje postove pročitati, ali mislim da nemaš brige. Rijetko kad taj sindrom radi druge probleme osim steriliteta,a ni to nije smak svijeta, ne bi mijenjala svog muža za 10 drugih koji mogu imati djece. Mi smo lijepo posvojili malog anđela i riješeno 😁. Držim fige da svi prođu kako je prošao moj muž-bez drugih simptoma. Sretno

(odgovor članu maki999)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: klinefelterov sindrom
11.5.2018 6:32:16   
maki999
da,radila sam amniocentezu i tadamu je dijagnostifikovan klinefelter.sada ima 22 mesecai uprkos mracnim dijagnostikamaginekologa i pedijatra on je predivan,napredniji od vrsnjaka samo me je bunio razvoj u pubertetu,sad kadsi mi rekla za muzaogroman teret mi je pao sa srca.tacno to mi je rekao i geneticar.volela bih da i moj sin nadje zenu kao ti!zelim ti svu srecu ovog sveta i uzivaj sa svojim muzem i andjelom kojem ste pruzili dom.

(odgovor članu malena33)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: klinefelterov sindrom
13.6.2018 19:22:08   
Slacko198
Pozzzz svima,
83 godiste sam i imam klinefelterov sindrom,ustanovljen pre 6godina.Nikakvih drugih problema zdravstvenih nit sam imao niti imam.

(odgovor članu maki999)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: klinefelterov sindrom
22.7.2021 23:05:37   
Njatata
Postovani svi, kao majka deteta sa XXY ili Klinefelterovim sindromom koji je dijagnostifikovan od perioda trudnoce, zelela bih svima da preporucm sajt www.ekstra.org.rs tamo se nalaze sve informacije o istom iz mog licnog iskustva. Nadam se da ce Vam pomoci

(odgovor članu maki999)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: klinefelterov sindrom
5.2.2022 11:16:48   
Neni6
Pozdrav... da li mozete reci malo o samom porodu i o udjetinjstvu djetata sa Klineferterom?
Hvalq

(odgovor članu Njatata)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here