|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krv u urinu u trudnoći
28.4.2010 20:28:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Šta je NEFROLOG?
Venčana kuma ima krvi u urinu, bila je kod ginekologa, i on je uputio na nefrologa. Koliko sam čitala na netu, nefrolog bi trebao biti dr za bubrege i ceo urinarni trakt, zar ne? A zar se to ne zove urolog?



IZVORNA PORUKA: Snelle

Tasho, nefrolog jeste za bubrege, a urolog je za mokraćne kanale i bešiku. Ta dva organa su ipak svaki na svojoj strani, zato i postoje dve vrste specijalista 


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Aha. Meni je sve to isti put, i ima isti cilj, pa sam mislila da je isto.
Baš mi je žao, biće valjda sve ok.
Ona je trudna 7 dana više od mene.



IZVORNA PORUKA: Snelle

Možda ima pesak ili kamenčiće u bubrezima pa odatle krv. Pretpostavljam da je i ginekolog na to posumnjao i da je zbog toga poslao kod nefrologa. Ja sam imala pesak i sredila sam to Prolom vodom. Možda nije loše da proba to, ili će ipak da sačeka mišljenje lekara.


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ah, može biti svašta i ništa. Može biti i najobičnija ešerihija koja nije retka u trudnoći, ja sam recimo piškila krv od nje. 


IZVORNA PORUKA: Snelle

Aha! Eto vidiš za ešerihiju nisam znala da može da izazove krv. A zar ne bi trebalo onda lekar prvo da joj je odradio briseve, kako bi isključio tu mogućnost? U svakom slučaju, mislim da bebi ništa neće faliti i da je ona zaštićena, jedino što mama  mora malo da trpi. A ima li ona neke simptome ili joj se samo krv pojavljuje?


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ešerihija se utvrđuje tako što daš urin na analizu, meni je čudno što joj nije rekao da i to odmah ujutru uradi, dok dočeka urinokulturu, može poset_iti nefrologa.
Ne znam detalje, kum je zvao mm, te ne znam dal se ona žali na bolove ili je "samo" krv.
Sad me mm zove, kaže kum je u panici, pa verujem, već duže vreme su čekali trudnoću.
A ti si to imala u trudnoći?
Ustvari se kod kamena i peska krvarenje javlja jer se izgrebu mokraćni kanali, prosto se ošteti sluzokoža, jel?

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Krv u urinu u trudnoći
28.4.2010 20:31:45   
Snelle
Evo i ovde mog odgovora:

Ja sam imala pesak u urinu! To se videlo na osnovu prisustva eritrocita nakon analize urina. Ja sam imala užasne bolove, od kojih sam plakala, ali nisam imala krv. E sad, ako je neki kamen, on hoće da pokaže krv u urinu, jer je to naravno veće i prilikom izlaska verovatno oštećuje sluzokožu. 



_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Krv u urinu u trudnoći
28.4.2010 20:31:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

Ja sam imala pesak u urinu!


U trudnoći si imala?

< Poruku je uredio Tasha RR -- 28.4.2010 20:32:05 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Krv u urinu u trudnoći
28.4.2010 20:33:57   
Snelle
Da, sad pred kraj osmog meseca. I doktor mi je rekao da je dobro što ima eritrocita jer to znači da se taj pesak izbacuje iz organizma. Ja bih na njenom mestu odradila odmah i analizu urina. Rezultati će joj biti odmah gotovi, a nefrolog pretpostavljam da će joj odraditi ultrazvuk bubrega!

Eh da, zaboravila sam da kažem da sam i negde, čini mi se da je bio u pitanju četvrti ili peti mesec, isto imala pesak, samo tada nije bio toliko izražen, pa mi nije pravio probleme. A sada je količina verovatno kulminirala i napravila haos. Inače, ne znam da li znaš, ali pesak u trudnoći se jako često javlja. Ja ga pre trudnoće NIKADA nisam imala!
I reci im da se ne brinu. Mislim da nije nikakav problem za bebu što ima krvi u urinu, problem bi bio kada bi krv isticala iz vagine!


< Poruku je uredio Snelle -- 28.4.2010 20:38:05 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Krv u urinu u trudnoći
28.4.2010 20:36:35   
Anoniman
Hvala ti. Puno si mi pomogla. user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Krv u urinu u trudnoći
28.4.2010 20:41:34   
Snelle
Nema na čemu user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Krv u urinu u trudnoći
2.5.2010 23:00:22   
dakana
Tasho i jasm u prethodnoj trudnoci imala problema sa krvi u mokraci. Nisam imala nikakve bolove, jednostavno mi se pojavljivala krv u urinu. Radila sam analize urina i tu se videlo da imam eritrocita, a takodje mi je urolog radio neko snimanje, mislim da se zove cistoskopija. Nije bas prijatno, sa nekim malim optickim instrumentom ulazi kroz mokracni kanal i snima unutrasnjost besike. tu se takodje videlo da ima ostecenih krvnih sudova od tog peska koji su i izazivali krvarenje. Pila sam neke antibiotike i hvala Bogu brzo se saniralo. To mi se posle trudnoce jos jednom pojavilo, ali je tada bilo praceno bolovima. Od tad hvala Bogu nista. Sve u svemu, nije nista strasno, sem sto je neprijatno, ja znam da sam precrkla od straha kad mi se to desilo. Kazi kumi da se ne sekira user posted image .

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Krv u urinu u trudnoći
8.5.2010 11:43:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

Tasho, šta ti bi sa onom kumom, o kojoj smo pričale pre neko veče? Odgovori mi u onoj temi koju si otvorila, ako možeš!


Pošto sam bila sa njom za prvomajske praznike, napokon sam čula od nje priču, a ne njen muž da priča mm. user posted image

Žena je najnormalnije odnela urin na analizu, redovnu, onu na 4 nedelje pred ginekološki pregled. Na tim rezultatima je pisalo da ima krvi u urinu, takođe je imala i eritrocite. Takođe joj je hemoglobin snižen, ne strašno, ali snižen, pa je ginekolog zaključio da negde gubi krv, a zbog krvi u mokraći, pomislio je da krv gubi preko bubrega i uputio je kod nefrologa. Uz to joj je dao da pije gvožđe, Folnak i C vitamin.
Bila je kod nefrologa na UZ bubrega, nema ništa. Ni pesak, ni kamenje, ma ništa. Nalaz odličan.
Niko nema pojma šta je.
Rekli su joj da za 10 dana vadi opet mokraću i krv, da vide hemoglobin i da vide ima li još krvi u urinu, nakon što pije dodatak gvožđa.
Mislim da je u ponedeljak 10 dana.

(odgovor članu dakana)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Krv u urinu u trudnoći
8.5.2010 11:58:56   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Snelle

Tasho, šta ti bi sa onom kumom, o kojoj smo pričale pre neko veče? Odgovori mi u onoj temi koju si otvorila, ako možeš!


Pošto sam bila sa njom za prvomajske praznike, napokon sam čula od nje priču, a ne njen muž da priča mm. user posted image

Žena je najnormalnije odnela urin na analizu, redovnu, onu na 4 nedelje pred ginekološki pregled. Na tim rezultatima je pisalo da ima krvi u urinu, takođe je imala i eritrocite. Takođe joj je hemoglobin snižen, ne strašno, ali snižen, pa je ginekolog zaključio da negde gubi krv, a zbog krvi u mokraći, pomislio je da krv gubi preko bubrega i uputio je kod nefrologa. Uz to joj je dao da pije gvožđe, Folnak i C vitamin.
Bila je kod nefrologa na UZ bubrega, nema ništa. Ni pesak, ni kamenje, ma ništa. Nalaz odličan.
Niko nema pojma šta je.
Rekli su joj da za 10 dana vadi opet mokraću i krv, da vide hemoglobin i da vide ima li još krvi u urinu, nakon što pije dodatak gvožđa.
Mislim da je u ponedeljak 10 dana.



da li ima nesto kod nas kad se pojavi da dr odmah otkriju sta je u pitanju ili im mi u poslednje vreme sluzimo kao zamorcici da se uce na namauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Krv u urinu u trudnoći
12.11.2012 14:57:58   
Snelle
Dakle, evo mene ovde. U ovoj trudnoći silni problemi user posted image
Od juče sam imala pritisak na bešiku, koji se u toku dana upotrebom Prolom vode stabilizovao, da bi danas sve krenulo ispočetka, još gore nego juče. Naravno, odmah sam prionula na Prolom vodu i posle jedne flaše (1,5l) ja nakon mokrenja na toalet papiru spazim malo krvi, a sledeći put malo više user posted image Ne znam da li se ešerihija vratila ili je pesak, ili sam se samo prehladila, mada mi je nelogično da je krv od toga, ali eto meni nove muke user posted image Jedina sreća u nesreći je što mi se sada, sa pojavom krvi, smanjio pritisak na bešiku.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Krv u urinu u trudnoći
12.11.2012 20:07:48   
Snelle
Bila kod lekara, po opisu bolova i simptoma - krenuo je pesak. Aj nazdravlje.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Krv u urinu u trudnoći
13.11.2012 8:19:13   
lady_b
Snelle, bas mi je zao user posted image
A da li se za to daju neki antibiotici da se to lakse sanira?
Moja jedna poznanica mi je pricala da je u trudnoci imala krvarenje iz besike, i pila je antibiotike i to se rijesilo, e sad ne znam sta je bio uzrok krvarenja...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Krv u urinu u trudnoći
29.9.2014 23:21:49   
Bibilib
Da li je neka od vas imala krvarenje u mokraci i bolove u donjem delu stomaka?
I cesce mokrenje nego inace?

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here