|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
8.3.2010 20:05:50   
Anoniman
Sad vidim ovu temu i setim se da je meni u trudnoci i krvna slika i pritisak i secer ma sve je bilo IDEALNO!Pritisak 120 sa 80,a inace mi je bio 90 sa 60 pre trudnoce user posted image ,nisam ni malokrvna bila,a secer na donjoj granici iako sam ga konzumirala sasvim dovoljno user posted image

(odgovor članu ninuska.h)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
8.3.2010 20:18:56   
ninuska.h
tako je i meni krvna slika uvek savrsena, doktor prosto ne veruje, secer savrsen, zdrava ko dren, samo taj pritisak glupavi.....javio se od mog dugogodisnjeg hormonskog poremecaja i sada moje telo tako reaguje na trudnicu. Eh, sve smo mi drugacije, kao i svaka trudnoca nasa, bitno da mi izguramo tih 9 meseci da posle ljuljuskamo nase divne, zdrave bebice user posted image

posle 2 spontana porodjajauser posted image , ova trudnoca mora da uspe i u junu cu vec milovati svoje cedouser posted image , i tu srecu zelim svim zenama!

Inace, SRECAN VAM DAN ZENA!


_____________________________

Nina

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
9.3.2010 1:47:21   
Anoniman
da,i meni je sve osim pritiska ok. hvala vam na savetima,ako mi bas bude lose ja cu malo domaceg vina(moj tata pravi izvrsno domaceuser posted image )
ninuska,ovaj put si izgurala,vec si prosla pola trudnoce i ne plasi se i ne razmisljaj negativno,a u junu ljuljuskanje user posted image user posted image
da,svima srecan 8.mart(koji je vec prosao) i 9. i 10. i ....svaki dan  user posted image


(odgovor članu ninuska.h)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
10.3.2010 13:30:07   
ninuska.h
Hvala Lena na lepim recima, ja i pokusavam ostati pozitivna, i cvrsto verujem da cu za tri meseca maziti svoje slatko bebche. Nazalost ne znam kako da mu/joj se obratim, jer cak ni posle milion UZ-a nismo mogli videti pol, nekako se uvek sakrije user posted image

Pozdrav mamicama, odoh na odmor za vikend


_____________________________

Nina

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
16.4.2010 19:50:44   
cipiripi
upravo izmeren...jer me strasno boli glavudza...

107/79 , puls 89 user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Minanina)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
25.7.2010 12:57:36   
lenaa
meni je jutros posle dorucka pritisak bio 80 sa 40, vrtelo mi se u glavi i nisam mogla da ustanem sa stolice mm me skoro preneo do kreveta, u tom momentu sam se i preznojila cak su mi i ruke bile vlazne, trajalo je par minuta i prestalo, joj jedva sam disalauser posted image user posted image user posted image Znate li mozda zasto se to desava ???? Inace mi je pritisak oko 110 sa 60 (70) , a pre trudnoce 120 sa 80.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
25.7.2010 13:01:06   
Anoniman
isto je i meni nizak i pre trudnoce je bio... meni se juce u kozmetickom salonu toliko zavrtelo(na stolici) da sammislila  da  padam u nesvest 100%,medjutim umila sam se i malo dosla k sebi... dr mi je rekao da je to normalno,samo nemoj ni slucajno lezati na ledjima jer tada takodje dolazi do pada pritiska kao i do pada srcanih tonova kod bebe(on mi tako rekao),a ako ne pijes kafu u trenucima kada ti je bas toliko nizak pritisak ti je popij prijace ti. user posted image

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
25.7.2010 13:05:04   
lenaa
joj hvala ti puno LenaJe user posted image user posted image user posted image ja to nisam znala i bas sam legla evo me i dalje lezim, joj odmah ustajem , a ja sam bas pre toga popila malo kafe, sta jos pomaze , ja sam se prepala mislila sam da cu se onesvestiti i mm se prepao nije znao sta da radi

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
25.7.2010 13:11:02   
Anoniman
ja juce bila na uz-u i dok je gledao bebu ja mu kazem:dr moram se okrenuti na bok inace cu izgubiti svest u ovom lezecem polozaju(pocela vec mucnina i one zvezdice pred ocima) i on mi lepo objasni da je to normalno u trudnoci,a posebno kod nas koji imammo nizak pritisak i da spavam samo na strani,eventualno 2min da se zadrzim na ledjima dok se istegnem.. e sad,za podizanje pritiska znam da je i slano dobro(a to nam se bas i ne preporucuje) i luk(ne znam jel beli ili crni)...njabolje guglaj narodni lek protiv niskog pritiska pa ces naci ponesto

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
25.7.2010 13:15:19   
lenaa
sad sam merila 112sa 62 i bolje mi je, spremila sam salatu da poruckam pa cu da merim ponovo.Hvala ti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
25.7.2010 14:07:46   
Natalie018
Ne brini lenna, samo pij dovoljno tecnosti, tj. vode.. Najbolje flasiranu jer ona u sebi ima minerale. Meni je juce bio 87/45, i to posle rucka.. Vidim ja mnogo mi se spava.. kad ono bas mi se snizio pritisak. Meni je i inace nizi.. oko 100/60. Kafu izbegavam u trudnoci.. Ne jedem mnogo slano, ali zato pijem bas puno vode. 

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
25.7.2010 14:08:53   
Natalie018
E htedoh jos da kazem da je malo brzi puls u trudnoci normalna pojava.. a pogotovo kad je jos i pritisak nizi.

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
25.7.2010 14:15:26   
lenaa
Hvala Natalie , ja popijem nekad jednu a nekad pola soljice kafe dnevno i to one iz automata - slaba je. Puls je meni oko 90 normalan kad mirujem a kad nesto radim cak 115 al nikad mi zbog toga nije bilo bas punooo tesko , ovo jutros me bas iznenadilo

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
25.7.2010 14:20:50   
Natalie018
Ma vidis da i ovo vreme nije normalno.. koliko varira temperatura. Meni je od kad sam trudna pritisak cesto ispod onih mojih standardnih 100/60.. ali osim pospanosti i malo ubrzanijeg pulsa nemam neke druge tegobe.. Ma bolje je i tako nego da nam je visok pritisak. user posted image

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
25.7.2010 14:37:30   
choopa choops
Meni je 100/60 kad se najedem i popijem kafu. Prije toga ne mogu ni da zamislim koliki je user posted image

Odmah mi pomogne kad pojedem nesto slano, poijem kafu, ali i pojedem nesto slatko jer mi i secer zna bit nizak.

Mislim da ne smijes bijeli luk (cesan) ako imas nizak pritisak da ga to jos vise snizava user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
22.9.2010 20:59:05   
bebolino
Danas bila kod doktora da otvorim bolovanje, pritisak mi povećan 140/90 a inače sam uvek imala nizak, noge mi otiču, ne smem ništa slano i masno pa ne znam šta da jedem, propisao mi metildopa za pritisak, jel ima neko iskustva sa ovim


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
22.9.2010 21:35:18   
yeeca
meni je od pocetka trudnoce 80/50, eventualno doguram do 85/55, a otkucaji srca kao kod zeca oko 95 user posted image

(odgovor članu Minanina)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
25.10.2010 14:06:47   
mikica sa
kazu da nam u trudnoci pritisak pravi cudo.meni je prije uglavnom bio oko 110/65 a otkad sam trudna bio je poceo da skace pa su mi dali Adalat tablete od 20mg jer su one jako blage i taman za trudnice. sad je opet isti kao prije trudnoce ali mi se zna desiti kad odem na kontrolu da sam jako nervozna kao zadnji put user posted image  kad je bio 161/75 a puls 101,koji je inace skroz ok (oko 80).
ah,da,zamalo da zaboravim : crni luk je dobar da povisi krvni pritisak i kazu da je odlican za ciscenje krvi,kao i crveno odnosno crno vino dok bijelo vino snizava pritisak,kao i bijeli luk. meni licno najbolje pomogne supica iz kesice kad mi se desavalo da mi se skljoka pritisak skroz. skuvam tu supicu,jest da se ruke tresu dok prinesem kasiku user posted image  jer budem totalno slaba ali onda legnem i podignem noge ne naslon od ugla i tako ostanem po pola sata. nakon toga bude mi mnogo bolje,dok prije toga budem u stanju da ne osjetim ni noge ni ruke,kao da se oduzmem...user posted image

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.3.2011 13:15:06   
coka11
Zna li neka trudnica ili bivša trudnica kada si na terapiji metildope za snižavanje visokog pritiska, kada se prestaje sa terapijom pre porođaja (kada) ili se i posle nastavlja? Ako da, do kada?

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.3.2011 13:28:09   
mirjanica
Coko, ja imam drugaricu koja ga je koristila od 6. meseca, do kraja, sada ga vise ne koristi! Mislim da se metildopa svakako koristi do kraja trudnoce, jer sto je veca trudnoca i pritisak ti je visi (ako je vec bio visok)! A za posle porodjaja, nisam sigurna...

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.3.2011 13:35:59   
Anoniman
malo nizi ili normalan . .  danas je kod dr bio 110/60

ali zato puls user posted image bude i preko 100, 110. . . 

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.3.2011 13:38:53   
coka11
Hvala na odgovoru!! Danas mi je  pritisak kod dr bio normalan, 120/80, a inace visok 140/90.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.3.2011 13:59:01   
Anoniman
Zene, evo sta sam ja cula...ko god ima problema sa pritiskom treba da popije dnevno solju domaceg kuvanog paradajza..on regulise pritisak-ako je nizak povisi ti ga, ako je visok snizi ga.

(odgovor članu coka11)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.3.2011 14:55:15   
Anoniman
uh, ja mislim da ga inace poveca jer je dosta slan. user posted image oprezno ko ima visok pritisak. . 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Krvni pritisak u trudnoći
28.3.2011 14:56:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Macaki

uh, ja mislim da ga inace poveca jer je dosta slan. user posted image oprezno ko ima visok pritisak. . 

Ne poveca ga...Probajte da ga merite pre i posle pijenja..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here