|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.11.2017 0:03:47   
mama Jo
Svakako oni prodju sami od sebe u jednom periodu, ali treba necim pomoci bebi. Najgore je kada su tako jaki (da tako kazem) pa ne odgovara svakoj bebi isto.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1876
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.11.2017 2:16:25   
Srecko47E
Iskustva su razna i slazem se sa tobom.Ne odgovara svima isto pa treba istrazivati i pokusavati sve i svasta ne bi li se bebi pomoglo

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1877
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
2.3.2018 19:50:57   
Dragce86
Kazu da su dobri i Enterokind i Colikind, imam prijateljice jedna hvali jedno a druga drugo. Treba isprobati sve sto mamama padne na pamet i nesto ce pomoci, mislim da je kod svake bebe razlicito. Znam da je nama najvise pomogla topla pelenica na stomak i nosenje na stomaku, kao ljuskanje :)

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1878
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
2.3.2018 21:36:33   
mama Jo
Prodje to i samo od sebe ali svakako im moramo malo ublaziti... nama su se sad malo smirili grcici... ljuljuskanje i mazenje stomacica su joj uvek prijali 😍

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1879
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
2.3.2018 21:39:46   
Mala Elena
Preguralismo tu fazu uz termofor i vecu paznju...
Pocela sam jesti pomorandze, cak i jednom pasulj, nije joj smetalo...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1880
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
2.3.2018 21:42:50   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Preguralismo tu fazu uz termofor i vecu paznju...
Pocela sam jesti pomorandze, cak i jednom pasulj, nije joj smetalo...


Bas sam u temi ishrana pri dojenju pitala kad mozemo citruse... vi ste nekih mesec dana stariji od nas, zar ne? Sacekacu i ja jos malo...
Ublazili su nam se grcici dosta... mada jij cujem ponekad stomak onako kao da burgija... ali daleko manje place nego pre..

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1881
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
6.3.2018 13:16:14   
Dora89
Mi smo skoro sve moguće probali, pomagali su nam samo "Espumisan" i kim, i to na kratko. To je jednostavno faza koju morate da preživite vi i vaša beba. Pokidaće vam sve živce, ali će proći. Plakala je kao sumanuta, i samo odjednom sa puna dva meseca više maltene nije plakala.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1882
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
6.3.2018 13:17:33   
Mala Elena
Plakala je izagrcnjavala se na sisi, ali srecom nije dugo trajalo.user posted image

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 1883
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.3.2018 10:32:09   
mlaka

IZVORNA PORUKA: Dragce86

Kazu da su dobri i Enterokind i Colikind, imam prijateljice jedna hvali jedno a druga drugo. Treba isprobati sve sto mamama padne na pamet i nesto ce pomoci, mislim da je kod svake bebe razlicito. Znam da je nama najvise pomogla topla pelenica na stomak i nosenje na stomaku, kao ljuskanje :)


Ja koliko znam Enterokind je isto sto i Colikind. Samo je promenio ime. Nas je Enterokind pre nekoliko godina bukvalno spasio. Toliko da nisam mogla da verujem sta se desava. Pre toga nema sta nam u apoteci nisu prodali, od tih Biogaja, Espumisana, cak su mi i iz Svedske doneli nesto njihovo, kao najbolje. Apsolutno mu nista nije pomagalo. Posle mi je u apoteci farmaceut objasnila da te grceve ustvari izaziva vise faktora, a da svi ovi lekovi deluju na neki od njih., npr crevnu
floru itd... a jedino Enterokind deluje na sve, i na floru i na te grceve u zidu creva, i na varenje laktoze. i Bukvalno se dete od dve doze skroz smirilo. imao je negde oko mesec i po. Do tad nismo spavali uopste. Sad treba da se porodim drugi put, i vec sam se spremila, tako da su mi u apoteci rekli da se sad samo zove Colikind, a sve ostalo je isto, proizvodjac, sastav.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1884
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.3.2018 12:26:02   
MasnaMasnica
Meni D uopste nije imao grcice. Iako su me plasili da su kod decaka jaci nego kod devojcica. Pregurali smo to,sada ceksmo zubice.😊


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu mlaka)
Direktna veza do poruke: 1885
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.3.2018 22:46:16   
vocicana
Moj je imao nekih 15 - 20 dan, ali ja sam mu ukljucila subdozu Espumisana i grejali smo malo stomak, doduse pomogla nam je i promena formule. Pio je NAN sensitive, tako je bilo tri meseca, posle smo se vratili na normalno mleko i sve je bilo cool.
Ali muke su stvarno, akko znaju d placu i da se zale.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 1886
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
31.3.2018 16:55:17   
lokicagagica
Od preparata za grceve probali smo bio gaju, sto mojoj bebi uopste nije pomoglo iako ga svi hvale i doktori uvaljuju bukvalno. Probali smo i espumisan i on joj je odgovarao. Nisu nestali u potpunosti od njega ali je situacija bila mnogo bolja.

_____________________________

You will never understand life until it grows inside of you...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1887
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.4.2018 11:30:26   
Rosita
N je krenuo da se izvija dok sisa, crveni, grci se i u grcu ispušta stolicu. Poranio, kao i brat mu. U porodilištu sam dobila waya lgg kapi. Da li to da počnem, kakva su iskustva? Plašim se da nešto gore ne napravimuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu lokicagagica)
Direktna veza do poruke: 1888
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.4.2018 11:37:48   
IvanaSK RR
Rosi, mi smo koristili, mislim, i Enterokind i Dentokind.
Te sto ti imas nismo. Ali mislim da mozes da probas pa da sama ocenis situaciju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1889
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.4.2018 11:37:55   
Misha i Ljisha
user posted image divota. Jao Rosita ne znam sta da ti kazem. Hajd ja pratim temu pa da cujem sta vam je pomoglo.

Ja mislim da cu da kupim taj enterokind. Iako mislim da je homeopatija sarena laza al nek me lazuuser posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 9.4.2018 11:44:46 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1890
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.4.2018 12:17:49   
Rosita
Sa D sam koristila espumisan i enterokind, cini mi se... Ali dok nije samo proslo, mrka kapa, doduše D je bio dete sa alergijom. Ja uzimam pomalo jogurt i mlečno kroz jelo, nikakve sad količine.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1891
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.4.2018 13:29:25   
Sanjica26 RR
I mi smo koristili enterokind. Sofiji je pomogao.
Sa espumisanom smo se napatili. T je imala jake grceve i nije imala po nedelni dana stolicu.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1892
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.4.2018 13:32:47   
Maslacak15
Ja bih mu pre ukinula taj Probiotik. Ja ne znam zasto Su Mu Dali vec U porodilistu??? Tu novu Probiotik modu ja ne razumem, a volela bih da me neko prosvetli sa Par konkretnih Studija gde je uopste pokazano da deluju i kako deluju. Ja svom detetu nebih davala bakterije Pa neznam sta...Puno pozdrava Rosi i nedaj se. user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1893
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.4.2018 13:39:19   
Rosita
Maslačko, i ja se lomim. Nisam dala. Nisam bila jasna- to smo dobili, nisu mu dali da pije. Šta ti radiš za grčeve?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1894
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.4.2018 14:10:41   
vonavoj
To su sad nove fore sa tim probioticima..
Ja nekako verujem u homeopatiju,bas sam imala pozitivno iskustvo..
Ja cu samp to..ali se ne zovu vise enterokind nego valjda kolikokind..ili tako nestouser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1895
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.4.2018 14:41:00   
IvanaSK RR
I ja sam u porodilistu dobila neki gel za nicanje zuba pa ga nisam koristila. Niko nikog ne tera da koristi ono sto dobije.
Rosi, mozes da probas i sa termoforom..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1896
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.4.2018 14:54:40   
Rosita
Ma naravno. To je poklon kome se u zube ne gledauser posted image
Btw. Još ne mogu termofor jer mu nije otpao pupak. Dan deveti. D je 19.dana hirurg otfikario pupak. Malom isto debeo pupčanikuser posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 9.4.2018 14:56:25 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1897
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.4.2018 19:42:28   
Misha i Ljisha
Jao bas vas brzo uhvatilo. I moju D su grcevi brzo uhvatili po povratku iz porodilista. Cak joj se jednom stomak toliko naduvao fa je pupak malo krvario. Mi se jako uplasili. Ma najstrasnije.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1898
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.4.2018 19:47:21   
milicicak
Rosi, bas vas je rano krenulo. Ja ne bih davala probiotike... Iz mog iskustva tu nista ne pomaze. Mi jesmo koristili biogaju ali ne secam se da je to imalo nekog efekta

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1899
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.4.2018 9:05:26   
Rosita
Mislim da je najveci problem moj prejak let down, koji ga zagrcnjava i tera da se bori za vazduh dok sisa. Isto je bilo i sa D. A meni prosto zao da mu vadim sisu kad naidju mlazevi user posted image . Uglavnom, ljiso, dan deseti, noci sve gore, pa eto... jedino sto se nadam dacu ja ovaj put mirnije glave prici svemu. Nadam se!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here