RE: Pomoć bebi sa grčevima (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Misha i Ljisha -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 21:39:45)

Sanjice radimo vezbe kad je raspolozen sto je u praksi vrlo vrlo retko. Dok mi proguguce koju i krenemo da vezbamo on krece da se dere. Hipertonus nam ne pomaze u tom poduhvatu nikako

[sm=smiley13.gif]

Uzeh i probiotik a smanjujem mu colief jer pise ne prekidati naglo. Mm rekli ili ili ili colief ili probiotik. Rosi daje zajedno pa cu probati i ja




MimaKos -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 21:50:17)

Nama colief nista delovao nije, bas ni najmanje, ali nam je pomagalo da se iskaki najvise kad mu podignemo nogice ka licu dok lezi, kao kad im se menja pelena, odmah izbaci gasove i kaki




mama Jo -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 22:08:40)

Nisam ulazila nekoliko sati...

Ljisho, nije kakio uopste? [sm=smiley13.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 22:12:54)

bilo je dve strafte od prdeza i to je to.

Mimakos to radimo redovno pri svakom menjanju pelena uradimo po vezbice ali nista ne obavlja.

Colief pomazu u smislu da manje stvarno place od kad ih koristimo (onda mozete misliti koliko je plakao bez njih ali mislim da se to zamisliti ne moze)




mama Jo -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 22:15:45)

[sm=smiley13.gif] u persun i grcevi i sve...
Nadam se da, kad odete kod Nikolica, da ce vam dati neki konkretan savet koji ce pomoci....




Misha i Ljisha -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 22:28:49)

i ja se nadam[sm=smiley13.gif]




lesica -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 22:32:23)

Ljišo, drži se.

D je recimo užasno smetao vigantol, pa nam je dr zamenila sa bio gaya kapima sa vit D. Ali generalno dok nije krenuo sa čvrstom hranom agonija je trajala.

Što pre se konsultujte sa dr.

Grlim te.




Misha i Ljisha -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 22:38:28)

JAo cekam kao ozeblo sunce da me zovu iz ordinacije Dr Nikolica.

I D je smetao vigantol. E sad pomislih u jednom momentu da deranu smeta bebitol ali nije do toga jer mu nisam davala par dana. Pametna nisam i nije mi normalno da je beba tako malo raspolozena u toku dana




IvanaSK RR -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 22:44:07)

Jos dva meseca samo[sm=smiley36.gif] posle mozes sa dohranom polako.




vonavoj -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 22:44:26)

Joj.ja tek treba da krenem sa vigantolom..sad me plasite..sta tu ima da im smeta[sm=zmeden.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 22:47:50)

von mislim da su ga Nemci cak izbacili iz upotrebe nisam sigurna iskreno. Ma ja uvek kazem uzecu najobicnie ad kapi i do mojega i onda uvek uzmem ono sto oni "preporucuju"




IvanaSK RR -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 22:50:58)

Vonavoj,mozes i Bebitol da uzmes.




Misha i Ljisha -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 22:57:11)

sad im je fora bebitol D3K tj bebitol sa K vitaminom. To nisu ranije davali. Vitamin K protiv izliva krvi u mozak (valjda ako sam dobro zapamtila) jer je to cesta pojava kod beba. Zato dobiju injekciju vitamina K u porodilistu




Misha i Ljisha -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 22:58:32)

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Jos dva meseca samo[sm=smiley36.gif] posle mozes sa dohranom polako.

[sm=smiley36.gif] znas kad cu otvoreno da pitam Dr Da li je moguce da je do mog mleka i da li da predjem na dohranu jer je ovo mucenje za celokupnu porodicu

snimila sam cak i podoj da pokazem dr na sta to lici.




Rosita -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (12.6.2018 23:39:08)

Vigantol je i mom D smetao!
Sa n koristim k1d3 bebitol i to ide do 3 meseca, posle samo d3.




vonavoj -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (13.6.2018 1:13:57)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

von mislim da su ga Nemci cak izbacili iz upotrebe nisam sigurna iskreno. Ma ja uvek kazem uzecu najobicnie ad kapi i do mojega i onda uvek uzmem ono sto oni "preporucuju"

[sm=smiley36.gif]muzu nas kao krave..mogu sa nama kako hoce, samo da " deci bude bolje"




Misha i Ljisha -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (13.6.2018 22:13:23)

uvedoh i waya kapi. Danas je stvarno miran dan. KRenuo je sa drekom posle prvog podoja dadoh te kapi i ostatak dana je miran. E sad da li je slucajnost ili ne nemam pojma.
P i dalje nije kakio. Sad me vec hvata frka i panika. 6 dana. Uf mila majko. Meni nije dobro kad dva dana ne obavim.





IvanaSK RR -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (13.6.2018 22:15:49)

Ljiso, nemoj da te hvata frka, obaviće on to sutra[sm=smiley1.gif]




mama Jo -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (13.6.2018 22:18:24)

Pa da, znam da sam citala da se tolerise od 7 do 10 dana da ne kake, zar ne?
Ja nisam cula za te kapi stvarno.
A da probas par dana da mu ne dajes nikakve kapi 😊




Misha i Ljisha -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (13.6.2018 22:22:24)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Pa da, znam da sam citala da se tolerise od 7 do 10 dana da ne kake, zar ne?
Ja nisam cula za te kapi stvarno.
A da probas par dana da mu ne dajes nikakve kapi 😊

PRobala i katastrofaaaaaaa je bez ikakvih kapi veruj mi. Znaci dva dana mi je NON STOP bio u rukama




Maslacak15 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (13.6.2018 22:30:49)

i ja sam misljenja ljiso da toliko stvari menjas da nema sanse biti sigurna sta radi sta ne radi. Ja bih isto probala bas sve da ukinem jedno cetiri pet dan. TO poslednji put je bio bez icega pre sigurno 3 nedelje to je ipak druga beba.... Mislim razumem te ja skroz, nije ti lako, kad beba toliko place oces da mu pomognes alli ne moguce je znati da li su mu te nove kapi pomogle ili se potrefilo slulcajno da je danas bio mirniji. Ako sam dobro shvatila sad mu ne dajes dohranu. Onda mozes da cekas. Eto sam akazes bio je bolji nego juce,znaci ne smeta mu toliko.




Misha i Ljisha -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (13.6.2018 22:36:24)

Nisam ja nista mnogo menjala Maslacak. 3 nedelje je recimo pio colikind onda sam ukinula i uvela colief. I to je to nista izmedju nije bilo, jednom mu dadoh plantex caj koji kao da ga je jos dodatno nadimao (sto je vrlo moguce jer i ja tako reagujem na komorac i anis isto kao i na kamilicu) pa je bilo jos strasnije. Tako da eto samo ta dva preparata. I probaj izmedju da ne dajem nista i bilo mu je definitivno gore. Nisam sad uzela colief uzeh coliprev koji je identicnog sastava znaci laktaza i samo sam dodala waya probiotik uz to. Znaci i dalje dobija laktozu plus probiotik od danas. Nema sanse da cu da se igram sad sa zivotom i nista da mu ne dajem. [sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (13.6.2018 22:43:55)

Ma znam... ne mozes biti pametan stvarno...
Kad je U imala jako problema sa grcevima mi smo joj davali samo biogaju, njoj je danima, ma mesec dana sigurno kaka bila zelena, ali bas zelena, i pisala sam i ovde po temama... onda sam joj jedan dan ukinula, pomislih od toga je ... pa opet poceli kroz neko vreme.... zato sam pomislila da mozda probas, ali ako si to vec radila, znas onda...
Jbg, proci ce ga.... ali treba to izdrzati stvarno




Maslacak15 -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (13.6.2018 22:44:37)

a voda tu i tamo, pa eto sad mu dade i sa secerom. Pa tvoja ishrana koja se menja i svaki dan moze da utice ovako i onako. Ne mislim ja da ishrana ima dramticne veze ali eto ja jesam zakljucila da A ne deli moju ljubav prema punomasnim sirevima. Mlleko je skroz ok ali sir dovodi do zelenkastih stolica i protera je. Uzgred probaj ti da jedes malo maslinovo ulje. Umaci hleba kao u italiljanskom restoranu[sm=smiley36.gif] Mozda na neku magiju deluje kao laksativ[sm=smiley36.gif] Probaj. Nazovi to maslackov eksperiment.




Misha i Ljisha -> RE: Pomoć bebi sa grčevima (13.6.2018 22:56:04)

Prelivam paradajz maslinovim uljem. Jedem redovno palentu sa jogurtom i lanenim semenkama ne bi li mozda i on "dobio deo". Vode nudim naravno. Nekad hoce nekad nece. Danas nije ni liznuo vodu. Ja sam na "jednolicnoj" ishrani[sm=smiley36.gif] relativno slicno jedem svaki dan. Znaci dorucak je ili musli sa jogurtom ili palenta sa jogurtom uz to paradajz ili beskvasnk hleb i sunka ili slanina plus salata. Rucak supa domaca plus meso plus salata. Nacin pravljenja mesa se razlikuje. I vecera vrlo slicna dorucku. Pecem jos i jaja. Izmedju obroka jedem vocem trudim se slatko da ne jedem. Veceras sam pojela jednu palacinku




Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>