RE: LCHF dijeta (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Mršavljenje



Poruka


World -> RE: LCHF dijeta (30.4.2014 1:36:07)

Malo da povratim temu u zivot.. [sm=smiley1.gif]

Brljala sam malo sa ishranom otkako sam trudna, pa mi se dosta toga smucilo. Ali evo spremna sam da se vratim na pravi kolosijek..[sm=smiley36.gif]

Dorucak:
Salata (isjeckano: kuvana jaja, rendani tvrdi sir, suvo meso, mladi luk, u sve to pavlaka)

Rucak:
Dinstani mladi kupus sa mesom, mladi sir

Vecera:

Pogacice od brasna od tikve sa lchf nutelom

Zadovoljna sam kako je prosao danasnji dan. [sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: LCHF dijeta (30.4.2014 6:33:13)

Worl meni je dr predlozila ovu dijetu tj nije rekla LCHF ali je rekla low carbo. Upravo zbog insulinske rezistencije. Ja imam jos nekih pet kg viska od trudnoce ali generalno u odnosu na svoju idealnu tezinu imam jos 20 kg [sm=smiley19.gif]. Meni se isto ne svidja jer je voce nekako izbaceno a ja sam voco-manijak. Probala bih ovo sad jos samo da se nakanim [sm=jezicek.gif]




World -> RE: LCHF dijeta (30.4.2014 13:47:20)

Ljiso, mislim da ti imas idealne uslove za sprovodjenje ovog nacina zivota.. nema tu sta da se nakanjujes, samo izbaci zitarice i preradjevine, pretpostavljam da imas dosta toga sto sama uzgajas.. samo da se izbjegnu aditivi, konzervansi i slicno... i naravno, slatkisi, mada ja pravim lchf slatkise koji su super.. [sm=smiley1.gif]

i fora je da uneses dovoljno masti (ali onih prirodnih) da te odrzi.. [sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: LCHF dijeta (30.4.2014 15:11:26)

da ali ja cesto mesim i mesim i mesim[sm=smiley19.gif] to mi je problem. Videla sam recepte za lchf hleb ali to stvarno sve skoro moram da kupim. Imam od povrca sve, komsija ima med, imam domace svinjske masti, domace mesne preradjevine itd. Od komsija med i oni cede hladno suncokretovo ulje, takodje melju zito na kamenu, ovi drugi imaju curke i kokoske, opet druge komsije se bave organskim uzgajivanjem povrca , jedan komsija jabuke, drugi kajsije, mi kruske, visnje tresnje ma svega domaceg. A kazem sve sve ali meni je voce problem[sm=smiley13.gif]




World -> RE: LCHF dijeta (30.4.2014 15:24:34)

Ja jedem voce, tako da to nije problem. Sto se tice hljeba, svi nekako podju od toga da naprave neku zamjenu za hljeb, a mnogo je lakse jednostavno ga izbaciti. Ja dosad nisam napravila nijedan, jednostavno jedem sve bez hljeba. A i to sto imas ti je sasvim dovoljno, ni ne treba nista da kupujes, osim mozda ako ti se prijedu neke pogacice pa uzmes zobene mekinje ili sad ovo brasno od tikve, koje je mnogo ukusno, mozda mozes naci tamo neko ko pravi. I ja sam se pitala kad sam pocinjala sta cemo uopste jesti kad izbacim to sve sto se ne smije jesti, ali vremenom se prilagodis, pa vise ni ne nabavljas neke stvari.. [sm=smiley1.gif]




World -> RE: LCHF dijeta (30.4.2014 23:13:30)

Danas:

dorucak: bp kafa, kuvano jaje

rucak: zapecena buranija sa piletinom, zelena salata

vecera: ostatak rucka i malo nutele (da zasladim [sm=smiley36.gif])





World -> RE: LCHF dijeta (1.5.2014 23:01:58)

Danas sam nesto slabo pravila, danasnji meni:

zobene pogacice, domaca jetrena pasteta

pileca supa

pogacice sa nutelom i pekmezom od jagoda (bez secera)

bas sirotinjski [sm=smiley36.gif]




World -> RE: LCHF dijeta (11.9.2014 14:26:40)

Pa ljudi sta vam je, nece niko na forumu da zivi zdravo? S kim da diskutujem? [sm=smiley36.gif]

A bas sam danas imala super ideje za dorucak i rucak.. [sm=smiley1.gif]




World -> RE: LCHF dijeta (31.1.2015 12:36:15)

Pravila sam za godisnjicu braka jednu finu lchf torticu [sm=smiley1.gif]

[img]http://www.dodaj.rs/t/3R/II/2Pjv2h0G/1-fantazija.jpg[/img]




Sosa Mena -> RE: LCHF dijeta (31.1.2015 12:46:17)

World izgleda ukusno. Jel ti nije problem da napises recept?




World -> RE: LCHF dijeta (31.1.2015 19:45:42)

E hvala [sm=smiley1.gif]
Meni je savrsena, ali sam se ja odvikla od secera. Neko stavi steviju ili eventualno med u ove dijelove koji se ne peku, ako bas hoce da se zasladi.

Evo RECEPT

napomena: na lchf-u se uglavnom koriste cokolade sa visokim procentom kakaoa i sa sto manje secera, npr. ja uzmem neku od 85% sa 11 gr secera. Ali za svoju dusu mozes slobodno staviti i onu nestle za kuvanje od 65% jer ono kad razvuces na citavu tortu, nema tu toliko UH (to se ja tjesim tako..[sm=smiley36.gif] )

i slatka pavlaka ide ona dukatova (vrhnje za slag) ili kravica, mislim da su to uglavnom jedini mlijecni na nasem trzistu i nemaju dodanog secera..




Sosa Mena -> RE: LCHF dijeta (31.1.2015 20:34:52)

World ni ja nesmem secer tako da mi ovakva torta bas treba. [sm=smiley1.gif]

Hvala na receptu. Ljubi decicu. [sm=smiley31.gif]




NadaR -> RE: LCHF dijeta (31.1.2015 20:46:25)

W , divno izgleda! ☆
Ja sam dijetom bez uh skinula visak.Sad proucavam ovaj nacin ishrane da se prebacim.




World -> RE: LCHF ishrana (31.1.2015 21:13:41)

nema na cemu, mislim da ce ti se dopasti.. [sm=smiley1.gif]

nado, vidjela sam da si skinula bas dosta, svaka cast.. toplo preporucujem ovu ishranu, preporodi se covjek nekako, bez obzira na kg...

odsad samo ima da postavljam kolace, mozda se jos neko zainteresuje... [sm=smiley36.gif]




isidora88 -> RE: LCHF ishrana (31.1.2015 22:12:45)

ja ne vidim recerpt, kad kliknem na link, nece da otvori.




Sosa Mena -> RE: LCHF ishrana (31.1.2015 22:14:07)

Nece ni meni sad. Danas je htelo.




NadaR -> RE: LCHF ishrana (31.1.2015 22:17:39)

Hvala W. :)
Vidim da puno zena tezinu odrzava bas ovim nacinom ishrane. Mozda malo opustenije ali to je to u principu.

Dala sam se u proucavanje I prikupljanje. :D




World -> RE: LCHF ishrana (31.1.2015 23:48:34)

Ne znam sto nece, zeza dropbox.. evo stavicu ponovo.. RECEPT





World -> RE: LCHF ishrana (12.2.2015 14:42:06)

Evo jos jedne poslastice

[img]http://www.dodaj.rs/t/1d/E6/2BxMtO5U/img20150212111813.jpg[/img]

evo RECEPT




mamin mish -> RE: LCHF ishrana (12.11.2015 14:48:36)

E ovako da podignem malo ovu temu.
Vec tri dana sam na ovom nacinu ishrane i nije lose. Jedino mi je problem dorucak. Posto radim. Rano mi je da doruckujem kod kuce a na poslu mu je nezgodno da jaja ili tako neko nesto.
Jel ima neko ideju sta bi mogla za dorucak. Domaceg suvog mesa jis nemam tako da to otpada.
Sve ideje prihvatam.




World -> RE: LCHF ishrana (14.11.2015 22:09:51)

Mozes napraviti neke pogacice pa mazati npr. domacu pastetu ili neki sir ili slicno. Ima dosta recepata za razne pogacice ili na kraju krajeva mozes i samo oopsie (jaja i sir, izguglaj recept). Mozes ispeci kao koru od jaja i sira pa mazati nesto i uviti u rolat. Mozes napraviti picu vece prije pa ponijeti. Mozes salatu tipa kuvana jaja, neko povrce (kuvano ili svjeze), rendani sir. Ima tu svasta, samo malo dok udjes u fazon.




mamin mish -> RE: LCHF ishrana (15.11.2015 0:00:06)

World hvala! Snalazim se nekako! Izgrala sam skoro nedelju dana?
Nego da li mogu da se jedu one lanane plocice sto ima da se kupe u zdravoj hrani i da li smeju heljdine kore?




World -> RE: LCHF ishrana (15.11.2015 11:13:59)

Sve sto se kupuje tako gotovo obicno sadrzi tonu aditiva i nedozvoljenih sastojaka. Lanene plocice mozes sama praviti, vrlo lako. Heljda (sve zitarice i pseudozitarice) se ne jede. Moje misljenje je da oni koji nisu na mrsanju mogu povremeno i pojesti te neke bezglutenske (pseudo)zitarice tipa heljda, proso i sl, ali ne pretjeruj.




mamin mish -> RE: LCHF ishrana (16.2.2016 10:55:50)

World jedno pitanje. Koju slatku pavlaku koristis? Ove sto kod mene trenutno ima da se kupi sve sadrze fruktozu ili dekstrozu i na njima pise da su dodatno zasladjene.
Danas sam se merila i za dve nedelje skinula sam 6 kg i 8cm u struku i 6cm u bokovima. Pa sam mislila da se malo pocastim tom prilikom.




branki* -> RE: LCHF ishrana (18.2.2016 12:51:56)

za dve nedelje 6 kg!misu,pa to je odlicno[sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>