RE: Inhalacije (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


ishler -> RE: Inhalacije (19.1.2017 20:48:43)

Hvala,nada se da ce jos neko odgovoriti[sm=zmeden.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Inhalacije (19.1.2017 22:44:31)

Isler, mi smo koristili 2,5 ml fizioloskog i 5 kapi beroduala.
Pulmicort smo koristili u kombinaciji sa berodualom 2,5 ml fizioloskog, 5 kapi beroduala i pola one ampule pulmicorta.
I to cini mi se ujutru i uvece pulmicort sa berodualom. A posle podne samo berodual.




Sanjalicaaa -> RE: Inhalacije (20.1.2017 8:57:48)

Mislim da to zavisi od kilaze deteta. Mozda gresim.
Ja bebi od 14m stavljam 2ml fizioloskog i 5 kapi beroduala.




ishler -> RE: Inhalacije (20.1.2017 15:59:35)

Hvala puno☺




Ana RR -> RE: Inhalacije (14.5.2017 11:42:28)

Mame, pomoć! Marku je već dva dana nos poptuno začepljen, ne pomažu ni kapi ni fiziološki, ne može da diše, ne spavamo već dve noći. Pritom i kašlje, onako zrelo. Uključila bih mu inhalacije ali ne znam čime. Samo fiziološki ili još nešto?




IvanaSK RR -> RE: Inhalacije (14.5.2017 12:51:40)

Ana, mozes fiziološki i pantenol. Ja sam Andrei i tu kombinaciju i kombinaciju fizioloskog i Beroduala.




Sanjica26 RR -> RE: Inhalacije (14.5.2017 14:07:19)

Pantenol se ukljucuje kod promuklosti. Ako zrelo kaslje, a zapusen mu je nas ja bih kombinaciju beroduala i bisolvonom. Ujutru i posle podne fizioloski, berodual i bisolvon. Uvece samo berodual.




Ana RR -> RE: Inhalacije (14.5.2017 16:26:17)

Hvala devojke [sm=smiley1.gif]




MamaNecaVo -> RE: Inhalacije (22.10.2017 12:42:31)

Nama apotekarka smucka za inhalaciju.
Samo joj kazem sta je bebcu i to je to.
Generalno tri,cetiri stvari se koriste pa greske nema.




degu -> RE: Inhalacije (22.10.2017 16:45:19)

Da li se nekom desilo da dete posle inhalacije jos vise kaslje? Koristila sam fizioloski samo, T mi kaslja vec nedeljama, odlucila da probam da je inhaliram, kad se posle inhalacije pigorsao kasalj [sm=zmeden.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Inhalacije (22.10.2017 17:43:25)

Degu, to je samo reakcija da izbaci to sto ima. Ne brini. Prati. Mozda nema veze sa inhalacijom. Fizioloski ne moze da joj naskodi.
Nevena, a sta to apotekarka smucka? Zivo me interesuje kako ona zna pravu dijagnozu deteta.




MamaNecaVo -> RE: Inhalacije (22.10.2017 17:47:38)

Sanjice na bazi fizioloskog uz dodatak pantenola.
Ono sto nam inace pedijatar prepise pa dodjemo po novu bocicu.
Kod nas je u principu uvek isto pa zena ne moze da omasi shodno naznakama sta joj kazem da je bebi.


Reakcija na inhalacije.
Kod mog a kada se kasalj pogorsa da tako kazem od inhalacije,krece kroz stolicu da ga izbacuje.




Sanjica26 RR -> RE: Inhalacije (22.10.2017 18:22:24)

Super ti je ta apotekarka.
Cek, pa pantenol se koristi kod promuklosti. Nije valjda svaki put kad se razboli promukla?




IvanaSK RR -> RE: Inhalacije (22.10.2017 18:24:27)

Meni nikad nisu muckali. Kupim ampule pulmikorta, beroduala i fiziološki i ubacim u inhalator.




Ana RR -> RE: Inhalacije (22.10.2017 18:25:28)

Ja ne razumem kako to "smućkaju" u apoteci? Valjda se kupi fiziološki i pantenol, svaka bočica posebno. [sm=zmeden.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Inhalacije (22.10.2017 18:28:38)

Nevena, pantenol se kupuje sasvim normalno. nema sta da ti smucka. Posebno sto moras da stavis odredjenu dozu u inhalator. inace postoje kapi na bazi pantenola. KLIK




MamaNecaVo -> RE: Inhalacije (22.10.2017 18:29:50)

Bas cu pitati tetku.
Ovo je bas pravljeno sa tacnim nazivom i sastavom.Nego nismo kuci da bi tacan naziv napisala,pisem prekosutra.
Uglavnom smuckano tj napravljeno u apoteci (nije sam fizioloski).




MamaNecaVo -> RE: Inhalacije (22.10.2017 18:30:49)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Super ti je ta apotekarka.
Cek, pa pantenol se koristi kod promuklosti. Nije valjda svaki put kad se razboli promukla?



Sanjice,iz nekog razloga te moram citirati nece da se izmeni poruka.
Da,gotovo svaki put prehlada kod A je pracena uz promuklost.
Prethodni put je bas dugo trajala,lekovi nisu pomagali niti inhalacije.




Sanjica26 RR -> RE: Inhalacije (22.10.2017 18:32:24)


IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Bas cu pitati tetku.
Ovo je bas pravljeno sa tacnim nazivom i sastavom.Nego nismo kuci da bi tacan naziv napisala,pisem prekosutra.
Uglavnom smuckano tj napravljeno u apoteci (nije sam fizioloski).

Mozda je neka bakterija u grlu. Jel ste probali da radite bris grla?




MamaNecaVo -> RE: Inhalacije (22.10.2017 18:35:47)

Jesmo,sve je ok.
Radjena je bukvalno sto i jedna analiza.
Pisala sam o nasem problemu sa.pedijatrima,zaista mi je potreban strucnjak jer je nemoguce da beba mesec dana bukvalno bude promukla.i da ne pomaze nista.

XX puta inhalacije odradim na svoju ruku.




Mala Elena -> RE: Inhalacije (22.10.2017 19:21:10)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Meni nikad nisu muckali. Kupim ampule pulmikorta, beroduala i fiziološki i ubacim u inhalator.


Ovako ja, ali mi dr kaze koliko cega.

NA mom , a da to nije laringitis?




MamaNecaVo -> RE: Inhalacije (22.10.2017 19:33:23)

Nije.Prvo su na njega pomislili.
Poslednja dijagnoza tj predpostavka pedijatra je bila da je alergijski.Treba li da pisem da po tom pitanju nista nije preuzela.
Mada meni nije logicno da se promuklost javlja alergijski iako ima veze (kasalj,nosic te curi te zapusen itd).

Cekam da jos malo poraste,pa cu privatno to proveriti
Do tada se nadam da cemo naci pravog pedijatra




degu -> RE: Inhalacije (22.10.2017 22:28:52)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Degu, to je samo reakcija da izbaci to sto ima. Ne brini. Prati. Mozda nema veze sa inhalacijom. Fizioloski ne moze da joj naskodi.
Nevena, a sta to apotekarka smucka? Zivo me interesuje kako ona zna pravu dijagnozu deteta.

Sanjice ispostavilo se da je zakacio i novi virus, mozda zato kaslje. Mene zanima da li se inhalacijom infekcija iz gornjih disajnih puteva moze preneti u pluca? Uvek sam nesto uplasena kad je inhalator u pitanju. Evo B je bolje, isto sam in inhalirala, a ona se jadna ugusi od kaslja. Sutra cemo kod dr-a.




choopa choops -> RE: Inhalacije (22.10.2017 23:21:04)

degu naša pedijatrica je stava da inhalacije nekad znaju i da škode, tj ne znam tačno da objasnim, ali recimo kao da ponekada prošire put jacim infekcijama disajnih oragana. Ja sam možda par puta njima dala samo fiziološki, ostalih par puta samo po njenoj dijagnostici. Ali ona je sjajna i skoro da nema greške kad postavi dijagnozu, da smo kod nekog drugog mozda ne bi bilo tako. Mada kad god kašlju mi to najčešće rješimo uz pomoć sirupa, obloga i slicno, onako po starinski kao mi nekad[sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Inhalacije (23.10.2017 8:21:38)

Onda je kod nje neki virus. Vodi je Degu da je poslusa.
Moja dr je uvek stava da inhalacije mogu da pomogne. Ovog puta za bronhitis nije dala inekcije. Dala je kombinaciju ab i inhalacije. I nema greske. Ona uvek pogodi u centar.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>